Pomoc charytatywna przez sms

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pomoc charytatywna przez sms

Postautor: Terebint » 20 sie 2014, 08:51

Czy są jakieś chrześcijańskie akcje charytatywne które można wspomagać przez smsa? Oczywiście oprócz http://www.caritas.pl/ bo jest najbardziej znana.

Fajnie by było gdyby https://www.opendoors.pl/ oraz http://europe.sgmlifewords.com/pl/ umożliwiły taką pomoc dla siebie, ale niestety póki, co to jedynie można wspomagać przez przelew.

A jeżeli nie ma takich chrześcijańskich to może jakieś inne byście podpowiedzieli?


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 20 sie 2014, 10:20

Terebint, to takie lenistwo Ciebie trzyma że nie chce ci się online przelać kasy? :-)

Wiesz, że 30%-50% idzie do usługodawcy? Straszne marnotrastwo pieniędzy. Przy tysiącach takich transakcji to jest już majątek wyrzucony w błoto, bo napychasz kieszeń jakiegoś gościa co puszcza bąki w fotelu i dobrze się bawi zamiast ludziom, którzy rodzielają pieniądze na tysiące potrzebujących i to często za darmo.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, 15:30 przez konto skasowane, łącznie zmieniany 1 raz.


.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 sie 2014, 15:27

Dokładnie. Darmowe przelewy SMS mogą uzyskać tylko instytucje które będą widziały wzajemne korzyści lub mają powiązania finansowe. Mniejsze organizacje musiałby by płacić sporo kasy za każdy przelew a ustawa na razie nie przewiduje darmowych przelewów do organizacji dobroczynnych.
To nie jest żaden interes z 7 zł 3 oddać do firmy obsługującej płatności.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 20 sie 2014, 16:36

Pod koniec miesiąca zostaje mi na karcie sporo "mamony", stąd też takie moje zainteresowanie tą kwestią. ;)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 sie 2014, 19:37

Terebint pisze:Pod koniec miesiąca zostaje mi na karcie sporo "mamony",

A to szczęściarz z ciebie :-D :-D :mrgreen:
Ale chodzi mi o moje 3 grosze w sprawie sms-ów.
Zdarza mi się pod wpływem impulsu udzielac takiej "pomocy". Może dlatego,że nie mam innej możliwości, a konto komórkowe i tak muszę doładowac co miesiąc jeszcze przez dośc długi czas; ja mało wykorzystuję te doładowania więc sporo zostaje ;-) .
Jednak czytałam,że to jest kompletnie źle trafiona pomoc, bo to wcale nie idzie na pomaganie konkretne danej osobie czy celowi na który myślimy,że "idzie".
Najczęściej takie nasze smsowe pomaganie pokrywa pensje i inne potrzeby osób postronnych.
W dodatku ostatnio mocno się zdenerwowałam. Kiedyś pomogłam smsem organizacji o nazwie centaurus.org.pl
Zajmują się końmi. I zaczęły mi przychodzic takie ponaglenia i prośby prawie każdego dnia. Mało tego, odbierałam smsy np. o godz.23,18 o 5,11 itp.
Napisałam do nich w tej sprawie, ale na razie brak odpowiedzi, a wczoraj w nocy znowu dostałam prośbę o wsparcie dla konia z astmą.
Co wy na to? :roll:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 sie 2014, 19:57

kontousunięte1 pisze:a wczoraj w nocy znowu dostałam prośbę o wsparcie dla konia z astmą.
Co wy na to? :roll:

Pomagać! Koń się dusi, a Ty spisz?!? (żartuję :lol:

Twój przypadek pokazuje, że można mieć dobre chęci, które ktoś chce na maxa wykorzystać - w sposób natrętny...

Można klikaniem pomagać- patrz baner na dole strony tego forum.
Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 20 sie 2014, 20:26

kontousunięte1 pisze:wczoraj w nocy znowu dostałam prośbę o wsparcie dla konia z astmą.
Co wy na to? :roll:

Hehehe... koń z astmą???? :eek: Do tej pory myślałem, że konie to mają końskie zdrowie. :rotfl:
A tak na poważnie to dziwna organizacja, trzeba by było ją jakoś "prześwietlić". ;)

Zbyszek, a o klikaniu to wiem. ;)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 sie 2014, 20:34

Zbyszekg4 pisze: Koń się dusi, a Ty spisz?!? (żartuję

Terebint pisze:Hehehe... koń z astmą???? Do tej pory myślałem, że konie to mają końskie zdrowie.

:clap: :upup:
Ależ mnie rozbawiliście. Że też nie pomyślałam,że ten sms mógł byc jak oddyzhanie usta-usta :oklaski: :rogal: . Całusy ze szkapą : :ognie:

Terebint pisze:Zbyszek, a o klikaniu to wiem.

Też klikam :mur:



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości