Kazania

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 12:42

PawełSz pisze:
sahcim pisze:
PawełSz pisze:no wlasnie
:lmao:
Cieszysz się jak głupi do sera z czyjegoś bezmyślnego komentarza odnośnie Boga strzelonego ni z głuchy ni z pietruchy, zamiast wskazać w ST te słowa gdzie pisze, by pierwsze obrzezac serce a potem napletek...


Jeremiasza 9:24-25 " 24 "Oto dni nadejdą - wyrocznia Pana - kiedy nawiedzę wszystkich obrzezanych według ciała; 25 Egipt, Judę i Edom, Ammonitów, Moab i wszystkich, którzy podcinają włosy i mieszkają na pustyni. Albowiem wszystkie narody są nieobrzezane i cały dom Izraela jest nieobrzezanego serca"

:puppyeyes:
Podkreśl teraz w tym cytacie słowa Proroka(mówiące o czasach NT) z których wynika, że w ST pierwsze należy obrzezać serce a potem napletek...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 12:51

sahcim pisze:
PawełSz pisze:
sahcim pisze:Cieszysz się jak głupi do sera z czyjegoś bezmyślnego komentarza odnośnie Boga strzelonego ni z głuchy ni z pietruchy, zamiast wskazać w ST te słowa gdzie pisze, by pierwsze obrzezac serce a potem napletek...


Jeremiasza 9:24-25 " 24 "Oto dni nadejdą - wyrocznia Pana - kiedy nawiedzę wszystkich obrzezanych według ciała; 25 Egipt, Judę i Edom, Ammonitów, Moab i wszystkich, którzy podcinają włosy i mieszkają na pustyni. Albowiem wszystkie narody są nieobrzezane i cały dom Izraela jest nieobrzezanego serca"

:puppyeyes:
Podkreśl teraz w tym cytacie słowa Proroka(mówiące o czasach NT) z których wynika, że w ST pierwsze należy obrzezać serce a potem napletek...


A co myślałes , że chrześcijaństwo nie wywodzi się z judaizmu ?? a niby z czego ?? :puppyeyes:


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 13:01

PawełSz pisze:A co myślałes , że chrześcijaństwo nie wywodzi się z judaizmu ?? a niby z czego ?? :puppyeyes:
Chrześcijaństwo, to podążanie drogą Ewangelii, a ty przecież uważasz Nowy Testament jest zniekształcony i zawierający błędy więc jeśli chcesz(jak stwierdziłeś) opierać swoją wiarę nie na Ewangelii ale TYLKO na ST, to powinieneś zacząć od tego co nakazuje wiernym ST czyli obrzezania napledka, który wg ST jest znakiem wiecznego przymierza będących pod Prawem...a więc skoro odrzucasz NT to obowiązuje cię obrzezka napledka gdyż w Pisma każdy człowiek, który opiera swoją wiarę(pokładać nadzieję) na przymierzu Starego Testamentu, jest obowiązany wg tego Prawa obrzezaniu napledka zgodnie z Abrahamowym przymierzem...a
zatem do dzieła PawełSz :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 13:29

sahcim pisze:
PawełSz pisze:A co myślałes , że chrześcijaństwo nie wywodzi się z judaizmu ?? a niby z czego ?? :puppyeyes:
Chrześcijaństwo, to podążanie drogą Ewangelii, a ty przecież uważasz Nowy Testament jest zniekształcony i zawierający błędy więc jeśli chcesz(jak stwierdziłeś) opierać swoją wiarę nie na Ewangelii ale TYLKO na ST, to powinieneś zacząć od tego co nakazuje wiernym ST czyli obrzezania napledka, który wg ST jest znakiem wiecznego przymierza będących pod Prawem...a więc skoro odrzucasz NT to obowiązuje cię obrzezka napledka gdyż w Pisma każdy człowiek, który opiera swoją wiarę(pokładać nadzieję) na przymierzu Starego Testamentu, jest obowiązany wg tego Prawa obrzezaniu napledka zgodnie z Abrahamowym przymierzem...a
zatem do dzieła PawełSz :letssin:


Ty powinieneś sprzedać wszystko co posiadasz bo Chrystus tak nakazał - Marka 10 " 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. "

No idź sprzedaj dom i za te pieniądze ufunduj sierociniec ! . Nie ma niczego w złego w pomaganiu , ale tu Jezus palną taką głupotę , że mi sie odechciewa czytać - normalnie ascetyzm , pustelnik etc.

Obrzezają się tylko Żydzi ( naród nie religia) , ja nie muszę tego robić :P
Obrzezanie zapobiega wielu chorobom np. rakowi jeśli chcesz to możesz się obrzezać nic nie stoi na przeszkodzie ??


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 14:43

PawełSz pisze:Ty powinieneś sprzedać wszystko co posiadasz bo Chrystus tak nakazał - Marka 10 " 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. "
Problem kolego Pawle polega na tym, że powyższe słowa Pan Jezus skierował do człowieka nieżonatego(młodzieńca), który posiadał wiele posiadłości(co jednak nie dawało mu szczęścia) poszukującego swojej drogi życia/powołania...ja proszę kolegi ani młody, ani nieżonaty, ani bogaty w posiadłości nie jestem i już otrzymałem swoje powołanie...
Obrzezają się tylko Żydzi ( naród nie religia) , ja nie muszę tego robić :P
No pewnie...ty przecież jesteś "gojem", który opiera swoją wiarę TYLKO NA STARYM TESTAMENCIE ale interpretowanym wg swojego widzimisię, a nie wg sprawiedliwych ST... :P
ps...prosiłem cię żebyś podkreślił w proroctwie Izajasza dotyczącym czasów NT, że tych którzy odrzucają Nowe Przymierze nie obowiązuje w dalszym ciągu Stare Przymierze, tzn przymierze obrzezki...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 15:09

sahcim pisze:
PawełSz pisze:
hmhmm pisze:Cieszcie się, że Bóg skalpów nie kazał zdejmować.

no wlasnie
:lmao:
Cieszysz się jak głupi do sera z czyjegoś bezmyślnego komentarza odnośnie Boga strzelonego ni z głuchy ni z pietruchy, zamiast wskazać w ST te słowa gdzie pisze, by pierwsze obrzezac serce a potem napletek...

Coś Ty taki sztywny? Uśmiechnij się czasem :) Bóg z pewnością ma poczucie humoru. Ale nie jest złośliwy. Wszak, gdy wyprowadzał Izraelitów podczas Exodusu mógł równie dobrze wykopać Egipcjan z Egiptu hyhyhyhyhy :D


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 15:15

hmhmm pisze:
sahcim pisze:
PawełSz pisze:no wlasnie
:lmao:
Cieszysz się jak głupi do sera z czyjegoś bezmyślnego komentarza odnośnie Boga strzelonego ni z głuchy ni z pietruchy, zamiast wskazać w ST te słowa gdzie pisze, by pierwsze obrzezac serce a potem napletek...

Coś Ty taki sztywny? Uśmiechnij się czasem :) Bóg z pewnością ma poczucie humoru. Ale nie jest złośliwy.
Uśmiecham się kiedy jest coś do śmiechu, a twój komentarz dotyczący Boga wg mnie do takich nie należy... :-/


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 15:29

sahcim pisze:Uśmiecham się kiedy jest coś do śmiechu, a twój komentarz dotyczący Boga wg mnie do takich nie należy... :-/
A tam! A jak wysłał na Egipit proszę ja Ciebie... Co?
Mychy, komary, żaby wchodzące do kuchni, łóżka, garnka, lodówki, samochodu, limuzyny faraona, wrzody, pryszcze, Mojżesz rzucał w górę sadzą z pieca. Rzucałeś kiedyś sadzą z pieca? Przecież wszystko mu spadło na głowę. Wyglądał jak niedorozwinięty.

Albo inaczej:
Mojżesz? Wejdź na górę! Mojżesz wszedł. Tylko po to, żeby zejść i powiedzieć ludziom coś, co już wiedza.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 15:41

hmhmm pisze:
sahcim pisze:Uśmiecham się kiedy jest coś do śmiechu, a twój komentarz dotyczący Boga wg mnie do takich nie należy... :-/
A tam!

Jeśli chcesz podążać drogą nesto czy PawłemSz, to twoja sprawa ale mnie nie jest i nie będzie z tego powodu do śmiechu...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 15:45

sahcim pisze:
hmhmm pisze:
sahcim pisze:Uśmiecham się kiedy jest coś do śmiechu, a twój komentarz dotyczący Boga wg mnie do takich nie należy... :-/
A tam!

Jeśli chcesz podążać drogą nesto czy PawłemSz, to twoja sprawa ale mnie nie jest i nie będzie z tego powodu do śmiechu...

Ja tam sobie myślę. Jak Ci się wydaje sahcim? Ilu ludzi pójdzie do piekła i za co? To mi nie daje spokoju, a chciałbym poznać Twoje zdanie, ewentualnie zdanie, z którym się zgadzasz.

Na jakiej podstawie według Ciebie człowiek zostaje zbawiony lub potępiony?


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: PawełSz » 15 gru 2015, 15:46

hmhmm pisze:
sahcim pisze:Uśmiecham się kiedy jest coś do śmiechu, a twój komentarz dotyczący Boga wg mnie do takich nie należy... :-/
A tam! A jak wysłał na Egipit proszę ja Ciebie... Co?
Mychy, komary, żaby wchodzące do kuchni..

Albo inaczej:
Mojżesz? Wejdź na górę! Mojżesz wszedł. Tylko po to, żeby zejść i powiedzieć ludziom coś, co już wiedza.


Niezly kawal i masz niezle poczucie humoru :D ale ja nie smieje sie z Mojzesza a historia Exodusu wydarzyla sie naprawde - a tutaj sa dowody i zdjecia - http://creationoutreach.com/id68.html

wiecej dowodow - https://considertheevidence.wordpress.c ... om-a-rock/


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 15:54

hmhmm pisze:
sahcim pisze:
hmhmm pisze:A tam!

Jeśli chcesz podążać drogą nesto czy PawłemSz, to twoja sprawa ale mnie nie jest i nie będzie z tego powodu do śmiechu...

Ja tam sobie myślę. Jak Ci się wydaje sahcim? Ilu ludzi pójdzie do piekła i za co? To mi nie daje spokoju, a chciałbym poznać Twoje zdanie, ewentualnie zdanie, z którym się zgadzasz.
O tym ilu ludzi pójdzie do piekła tak ja, jak i ty dowiesz się w odpowiednim czasie. Ja nie jestem tym, który o tym będzie decydował...
Na jakiej podstawie według Ciebie człowiek zostaje zbawiony lub potępiony?
Na podstawie wiary w Chrystusa i naśladowania Go w miłości do Boga i ludzi...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 16:57

sahcim pisze:
Na jakiej podstawie według Ciebie człowiek zostaje zbawiony lub potępiony?
Na podstawie wiary w Chrystusa i naśladowania Go w miłości do Boga i ludzi...

Wiesz, Chrystus, to nie byle kto... W jakim stopniu należałoby Go naśladować, żeby się do Niego dostać? Hmm? Co konkretnie należałoby robić? Pytam, bo jestem trochę zagubiony.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 17:50

hmhmm pisze:
sahcim pisze:
Na jakiej podstawie według Ciebie człowiek zostaje zbawiony lub potępiony?
Na podstawie wiary w Chrystusa i naśladowania Go w miłości do Boga i ludzi...

Wiesz, Chrystus, to nie byle kto... W jakim stopniu należałoby Go naśladować, żeby się do Niego dostać? Hmm? Co konkretnie należałoby robić? Pytam, bo jestem trochę zagubiony.
Konkretnie, to z tymi pytaniami trzeba zwrócić się do Niego...wogóle trzeba zacząć od otworzenia się na relację z Chrystusem...On przez Ducha daje znać co i jak...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 17:52

sahcim pisze:
hmhmm pisze:
sahcim pisze:Na podstawie wiary w Chrystusa i naśladowania Go w miłości do Boga i ludzi...

Wiesz, Chrystus, to nie byle kto... W jakim stopniu należałoby Go naśladować, żeby się do Niego dostać? Hmm? Co konkretnie należałoby robić? Pytam, bo jestem trochę zagubiony.
Konkretnie, to z tymi pytaniami trzeba zwrócić się do Niego...wogóle trzeba zacząć od otworzenia się na relację z Chrystusem...On przez Ducha daje znać co i jak...

Rozmawiasz z Chrystusem? W jaki sposób? Mam nadzieję, że nie poprzez myśli...



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości