Obalenie filmu Zeitgeist

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 14 sty 2011, 13:23

Tomasz_S pisze:Ja nie wiem kto ją ma, ale wiem, że wiary się nie wybiera, jest dziedziczona pokoleniowo, wypadki jej zmiany są stosunkowo rzadkie


W moich kregach sa bardzo czeste, ludzie porzucaja ponad 2000 lat religii w ich rodzinach, by isc za Jezusem Chrystusem.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 sty 2011, 14:09

Tomasz_S pisze:że wiary się nie wybiera, jest dziedziczona pokoleniowo


To się trochę ubawiłam :mrgreen:

Bóg ma dzieci, którymi są ci, którzy narodzili się z Ducha, ale nie ma wnuków. Każdy sam musi przyjść do Chrystusa. Żadnego dziedziczenia. Chyba że miałeś na myśli przynależność do organizacji zwanej KK.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 sty 2011, 14:49

Tomasz_S pisze:
Gdybym w 2gowiecznym manuskrypcie odnalazł np. dowód zbieżności ciągu (1+1/n)^n gdzie n -> 00 to bym się zastanowił : albo skryba był geniuszem, albo to rzeczywiście Bóg daje znak. Proszę się nie śmiać to właśnie mógłbym uznać za znak


Tak, to bylby prawdziwy cud, bo facet musialby zapozyczyc kryteria od Leibniza, ale taki "back to the future" wymagalby z kolei wiedzy Einsteina. Bledne kolo, doprawdy. :mrgreen:


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 14 sty 2011, 16:05

jj pisze:
Tomasz_S pisze:
Gdybym w 2gowiecznym manuskrypcie odnalazł np. dowód zbieżności ciągu (1+1/n)^n gdzie n -> 00 to bym się zastanowił : albo skryba był geniuszem, albo to rzeczywiście Bóg daje znak. Proszę się nie śmiać to właśnie mógłbym uznać za znak


Tak, to bylby prawdziwy cud, bo facet musialby zapozyczyc kryteria od Leibniza, ale taki "back to the future" wymagalby z kolei wiedzy Einsteina. Bledne kolo, doprawdy. :mrgreen:


Nie uwazam Einsteina za geniusza nie mowiac nawet ze za prawdziwego naukowca. Jest on plagiatorem. Jego teoria relatywnosci jest klamiwa jak on sam. Bo wedlug takiej teorii mozna wywnioskowac ze nie ma absolutnej prawdy. ze twoj punkt widzenia zalezy od punkt twego siedzenia. co jest prawda dla nas ludzi. Ale nie dla Boga. Bog jest absolutna prawda.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 sty 2011, 16:39

makesh pisze:
jj pisze:
Tomasz_S pisze:
Gdybym w 2gowiecznym manuskrypcie odnalazł np. dowód zbieżności ciągu (1+1/n)^n gdzie n -> 00 to bym się zastanowił : albo skryba był geniuszem, albo to rzeczywiście Bóg daje znak. Proszę się nie śmiać to właśnie mógłbym uznać za znak


Tak, to bylby prawdziwy cud, bo facet musialby zapozyczyc kryteria od Leibniza, ale taki "back to the future" wymagalby z kolei wiedzy Einsteina. Bledne kolo, doprawdy. :mrgreen:


Nie uwazam Einsteina za geniusza nie mowiac nawet ze za prawdziwego naukowca. Jest on plagiatorem. Jego teoria relatywnosci jest klamiwa jak on sam. Bo wedlug takiej teorii mozna wywnioskowac ze nie ma absolutnej prawdy. ze twoj punkt widzenia zalezy od punkt twego siedzenia. co jest prawda dla nas ludzi. Ale nie dla Boga. Bog jest absolutna prawda.


Nie pamietam, zeby Einstein wspominal cos o relatywnosci Boga, a z jego teorii nic podobnego nie wynika.
Natomiast sama teorie latwo jest poprzec prostym doswiadczeniem. Wystarczy do tego model kolejki piko, lusterko i dwie latarki. :)


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 14 sty 2011, 16:49

Nie pamietam, zeby Einstein wspominal cos o relatywnosci Boga, a z jego teorii nic podobnego nie wynika.
Natomiast sama teorie latwo jest poprzec prostym doswiadczeniem. Wystarczy do tego model kolejki piko, lusterko i dwie latarki. :)[/quote]

-----

Wedlug jego teorii wszystko jest relatywne. Co nie jest do konca prawda. Swiat uznal go za geniusza. Klamstwo powtarzane non-stop staje sie prawda w tym swiecie. Stal sie idolem nauki dzieki promocji elity tego swiata.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 sty 2011, 17:03

makesh pisze:Wedlug jego teorii wszystko jest relatywne. Co nie jest do konca prawda.

Eeee, tego nie twierdzil. Mowil o relatywnosci czasu, masy i przestrzeni.

Swiat uznal go za geniusza. Klamstwo powtarzane non-stop staje sie prawda w tym swiecie. Stal sie idolem nauki dzieki promocji elity tego swiata.


Ja tez slyszalem wiele teorii spiskowych na jego temat, ale to nie umniejsza wynikow naukowych Einsteina.


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 14 sty 2011, 17:14

jj pisze:
makesh pisze:Wedlug jego teorii wszystko jest relatywne. Co nie jest do konca prawda.

Eeee, tego nie twierdzil. Mowil o relatywnosci czasu, masy i przestrzeni.

Swiat uznal go za geniusza. Klamstwo powtarzane non-stop staje sie prawda w tym swiecie. Stal sie idolem nauki dzieki promocji elity tego swiata.


Ja tez slyszalem wiele teorii spiskowych na jego temat, ale to nie umniejsza wynikow naukowych Einsteina.


Na tej jego wlasnie teori dzisaj jest bazowana cala filozofia tego swiata. Wszystko jest relatywne. Wiec robta co chceta. Nie ma absolutu.
Ja bardziej wierze w teorii spikowe niz w propagande o naukowcach promowanych przez mass media co jest w rekach elity.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2011, 17:26

makesh pisze:[...]Na tej jego wlasnie teori dzisaj jest bazowana cala filozofia tego swiata. Wszystko jest relatywne. Wiec robta co chceta. Nie ma absolutu.
Ja bardziej wierze w teorii spikowe niz w propagande o naukowcach promowanych przez mass media co jest w rekach elity.

Chyba mylisz teorię względności z postmodernizmem (polecam poczytać chociażby na Wikipedii).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 14 sty 2011, 21:57

fantomik pisze:Chyba mylisz teorię względności z postmodernizmem (polecam poczytać chociażby na Wikipedii).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


poczytam

ja czytalam to i temu podobne rzeczy

http://www.biblebelievers.org.au/einstein.htm


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 sty 2011, 22:08

makesh pisze:
fantomik pisze:Chyba mylisz teorię względności z postmodernizmem (polecam poczytać chociażby na Wikipedii).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


poczytam

ja czytalam to i temu podobne rzeczy

http://www.biblebelievers.org.au/einstein.htm


Antysemityzm najwyzszej klasy! Australyjczycy opanowali to do perfekcji. W Polsce tez sie zgorzel szerzy od dawna.
Powinnismy byc obiektywni i nie ulegac zadnej stronie, anie tej anty, ani pro.



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości