Obalenie filmu Zeitgeist

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sty 2011, 20:36

Tomasz_S pisze:Oczyma wyobraźni widzę jak rodzice 10letniej Małgosi rozkładają przed nią Nowy Testament, Stary Testament, Koran i święte księgi hinduizmu i mówią : przeczytaj córko i sama wybierz, my osobiście polecamy anglikanizm a Małgosia na to : Ale lalkami będę się jeszcze mogła pobawić ?


Apropos dziedziczenia wiary. Chyba moi Rodzice nie są moimi Rodzicami, bo oni to religijni katolicy, a ja dziecko Boże.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sty 2011, 21:58

Tomasz_S pisze:Przecież to ta sama wiara


Znów mnie ubawiłeś :D
Róznica między katolicyzmem a chrześcijaństwem jest taka sama jak między chrześcijaństwem a np. buddyzmem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 sty 2011, 09:06

Tomasz_S pisze:Nie jest Małgorzato, w buddyzmie nie ma absolutu, tj Boga, to chyba jest różnica


Ja nie mówiłam o konkretnym nauczaniu ( w kotolicyzmie i chrześcijaństwie jakieś wspólne elementy się znajdą), ale mówiłam o "odległości". :D


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 sty 2011, 11:58

makesh pisze:
jj pisze:Nie pamietam, zeby Einstein wspominal cos o relatywnosci Boga, a z jego teorii nic podobnego nie wynika.
Natomiast sama teorie latwo jest poprzec prostym doswiadczeniem. Wystarczy do tego model kolejki piko, lusterko i dwie latarki. :)


-----

Wedlug jego teorii wszystko jest relatywne. Co nie jest do konca prawda. Swiat uznal go za geniusza. Klamstwo powtarzane non-stop staje sie prawda w tym swiecie. Stal sie idolem nauki dzieki promocji elity tego swiata.
NIE WSZYSTKO
ale materia i czas i przestrzeń
NIGDY teoria relatywizmu nie odnosiła się do morlaności!
Ostatnio zmieniony 18 sty 2011, 15:40 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 sty 2011, 12:00

Tomasz_S pisze:
jj pisze:Tak, to bylby prawdziwy cud, bo facet musialby zapozyczyc kryteria od Leibniza, ale taki "back to the future" wymagalby z kolei wiedzy Einsteina. Bledne kolo, doprawdy. :mrgreen:
Tak nawiasem, Einstein był panteistą, tj nie wierzył w osobowego Boga, ale nie przeszkadza to niektórym wierzącym w radosnym cytowaniu Einsteina :
Nauka bez religii jest ułomna, religia zaś bez nauki - ślepa
Oczywiście dla Einsteina religia była czymś zupełnie innym niż dla chrześcijan
I co z tego ?
nie zmiania to faktu ze negował ewolucjonizm i parę innych rzeczy :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2011, 15:41

Tomasz_S pisze:
KTOŚ pisze:Wedlug jego teorii wszystko jest relatywne.
Włóż głowę w kubeł wody, tu chodzi o fizykę a nie metafizykę
Cytowałem kogoś to nie moje twierdzenie
Tomasz_S pisze:
nie zmienia to faktu ze negował ewolucjonizm i parę innych rzeczy :P
JP II klepnął ewolucję i co z tego skoro miał o niej taki pojęcie jak Einstein, jakie widzisz związki przyczynowo skutkowe
nie wiem ni jestem katolikiem i mi to obojętne


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 sty 2011, 12:58

Tomasz_S pisze:
Lash pisze:nie wiem ni jestem katolikiem i mi to obojętne
A ja nie wiem czy jestem katolikiem i nie wiem czy jest mi to obojętne ;)
To się skomunikuj ze swoim Ego


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 23 sty 2011, 01:16

W co wierzysz? Ze masz pra- pra-dziadka szympansa, czy jakos inaczej?


Gwoli wyjaśnień. Te sympatyczne człekokształtne nie są naszymi "pra-pra-dziadkami" ;)
mamy z nimi po prostu wspólnego przodka.


ATHEIST FOR JESUS

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości