Chrześcijańska Konferencja Międzynarodowa w Cieszynie

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 paź 2012, 18:17

Ararat pisze:Wierzę, że Bóg jest jeden jako Ojciec Syn i Duch Święty

ale czy wierzysz, że to są 3 oddzielne osoby, czy, że raz przejawia się jako Syn, raz Ojciec, a innym razem jako Duch?

Ararat pisze:nie wierzę na zasadzie, że jest coś takiego jak trzech odrębnych bogów, Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty

ale przecież żaden trynitarianin tak nie wierzy, że jest trzech odrębnych bogów my wierzymy, że 3 różne Boskie osoby tworzą jednego Boga :)


Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 03 paź 2012, 18:47

Hardi napisał:
ale czy wierzysz, że to są 3 oddzielne osoby, czy, że raz przejawia się jako Syn, raz Ojciec, a innym razem jako Duch?


Ja poprostu wierzę, że Bóg JEST jako Ojciec , Syn i Duch Święty, ale jedno wiem na podstawie Pisma Świętego i jakie mam w tym względzie poznanie, że wszystko nie jesteśmy wstanie wiedzieć bo jest napisane: "To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu."
( 5 Mojż.29:28) a w Nowym Testamencie: "Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie. Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany." ( 1 list do Koryntian 13:9-12 ).
W świetle Słowa Bożego musimy jedno przyznać, że nasze poznanie jest cząstkowe i nie wszystko wiemy i nie wszystko nam jest objawione, ale to, co nam jest potrzebne do zbawienia w pełni Bóg nam objawił i dał tego pełne poznanie.


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 paź 2012, 19:14

ale pismo również mówi:

"to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił" Rzymian 1.19 :)


Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 03 paź 2012, 19:29

Hardi pisze:ale pismo również mówi:

"to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił" Rzymian 1.19 :)


i to właśnie znaczyły słowa:
to, co nam jest potrzebne do zbawienia w pełni Bóg nam objawił i dał tego pełne poznanie
które napisałem powyżej :)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 03 paź 2012, 22:02

Ararat pisze:Ja poprostu wierzę, że Bóg JEST jako Ojciec , Syn i Duch Święty


Obrazek

Tło Historyczne

Sabeliusz, teolog z trzeciego wieku i kapłan, był zwolennikiem modalizmu. Modalizm to nie-trynitarna herezja głosząca że Ojciec, Syn i Duch Święty są po prostu odmiennymi przejawami Boga, a nie osobnymi osobami w Bóstwie (Godhead). Nie wiadomo wiele o samym Sabeliuszu, który został ekskomunikowany w 220 AD, ale nauczanie które określone jest jego imieniem jest z nami do dziś.

Pogląd Sabeliusza na Boga

Modaliści właściwie troszczyli się o utrzymanie jedności Boga, a także pełnego bóstwa Chrystusa. Jednakże, to doprowadziło ich do błędu postrzegania każdej sugestii że Syn jest różny od Ojca jako tworzenie dualizmu w osobie Boga. Wczesny historyk Hipolit tak podsumował nauczanie modalizmu, jako takie w którym imiona "Ojciec", "Syn" i "Duch Święty" nie odnoszą się do rzeczywistych różnic w Bogu, ale raczej są jedynie nazwami opisującymi działanie jednego Boga w różnych okresach historii. Innymi słowy, "Ojciec", "Syn" i "Duch" są jedynie przymiotnikami opisującymi sposób w jaki jedno Bóstwo działa i jest postrzegane. Sabeliusz użył analogii słońca by wyjaśnić swój pogląd. W taki sam sposób w jaki słońce daje zarówno światło i ciepło, tak samo jedno bóstwo świeci w historii na różne sposoby. W stworzeniu, Bóstwo działa jako Ojciec; w odkupieniu, jako Syn; w życiu wierzących, jako Duch Święty.

Ortodoksyjna Odpowiedź

Ortodoksyjna odpowiedź na herezję Sabeliusza (i innych modalistów) pochodziła od Tertuliana, afrykańskiego teologa. W "Against Praxeas" Tertulian dowodził że Pismo Święte objawia że Bóg jest jeden w trzech osobach. Właściwie określił to jako podstawową doktrynę chrześcijaństwa. W Sabelliańskim, modalistycznym poglądzie, te trzy osoby nie są rzeczywiste, ale są po prostu odmiennymi przejawami jednego Boga. Dlatego, Tertulian proponował abyśmy mówili o Bogu (Godhead) jako "jedna substancja (łac. substantia) składająca się z trzech osób (łac. persona)." Ta terminologia posłużyła jako podstawa do przyszłej teologii Łacińskiej, i to właśnie spod pióra Tertuliana wyszło to ważne chrześcijańskie słowo "Trójca" (łac. trinitas).

Dlaczego To Jest Ważne?

Sabellianizm jest jedną z tych herezji w Chrześcijaństwie które wciąż pojawiają się w nowych formach. Każdy kto był na szkółce niedzielnej i gdzie wyjaśniano mu że Boska Trójca jest jak woda w postaciach ciekłej, stałej i gazowej, słyszał przejaw współczesnego modalizmu. Bóg nie jest jedną osobą która istnieje w trzech różnych formach w trzech różnych temperaturach, ale jest trzema odrębnymi osobami równocześnie dzielącymi wspólną istotę/esencję. Modalizm pokazał swój ohydny łeb w klasycznej liberalnej teologii Friedricha Schleiermacher, a dziś widziany jest w "Jednościowej (Oneness)" sekcie Pentakostalizmu, która jawnie wypiera się nauki o Trójcy. Stawką w debacie nie jest jedynie wymyślna teologiczna teminologia, ale zrozumienie samego Boga. Na przykład, jeżeli Sabelliański modalizm jest prawdziwy, to odwieczna bliska relacja jaka istniała pomiędzy Ojcem a Synem (Ewangelia Jana rozdz. 17) byłaby niedorzeczna. Modalizm podcina także zadość-uczynne dzieło Jezusa Chrystusa. Jeżeli jest tylko jeden Bóg działający w histori w trzech odsłonach/przejawach, to należy się zastanowić czy Jezus Chrystus był prawdziwie człowiekiem, czy tylko wydawał się takim, jak głosi herezja Deoketyzmu. Jeżeli Jezus Chrystus nie jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, nie może być pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem. Z tego powodu herezja Sabelianizmu i modalizmu musi być odrzucona, a biblijna nauka o Trójcy Świętej przyjęta.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 04 paź 2012, 10:15

Elifaz , Bildad Sofar znacie takie postacie z biblii? Też twierdzili, że znają Boga i nawet samego Hioba jego stan a jednak co się okazało na końcu? Co im uświadomił Elihu i sam Bóg?
Wybaczcie twierdzicie, że "wiecie" jak wierzy ojkot, ararat, hungry itd... twierdzicie, że znacie Boga nadinterpretując biblię o Nim pod doktryny z IV wieku, ok. wolno Wam, pamiętajcie tylko proszę, przypomnijcie sobie proszę jednak księgę hioba i jej koniec.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 04 paź 2012, 11:32

Imperator, nie zapominaj, że od II wieku chrześcijaństwo się zaczęło psuć i formalizować w końcu letnieć, mimo liczebności nowych chrześcijan, ale chrześcijanie zaczęli coraz bardziej filozofować na tematy o Bogu, podobnie jak to robili Alifaz, Bildad i Sofar napominający niesłusznie Hioba. Zaczął się w II wieku kult zmarłych i kult relikwii (bałwochwalstwo), używanie wody święconej, itd. z wczesnych po apostolskich tzw. ojców kościoła cenię sobie najbardziej zbliżone do apostolskiego nauczanie Polikarpa (uczeń Jana) i na pewno nie był on trynitarny, wierzył w bóstwo Jezusa, jak ja. :)


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 paź 2012, 11:36

InChrist pisze:Elifaz , Bildad Sofar znacie takie postacie z biblii? Też twierdzili, że znają Boga i nawet samego Hioba jego stan a jednak co się okazało na końcu? Co im uświadomił Elihu i sam Bóg?
Wybaczcie twierdzicie, że "wiecie" jak wierzy ojkot, ararat, hungry itd... twierdzicie, że znacie Boga nadinterpretując biblię o Nim pod doktryny z IV wieku, ok. wolno Wam, pamiętajcie tylko proszę, przypomnijcie sobie proszę jednak księgę hioba i jej koniec.

Nie, Nadinterpretowujemy Biblii pod arinaizm który to jest herezją z 4go wieku!

cóż można ci powiedzieć.
kłamstwo nie jest z Boga :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 04 paź 2012, 11:37

Lash pisze:
InChrist pisze:Elifaz , Bildad Sofar znacie takie postacie z biblii? Też twierdzili, że znają Boga i nawet samego Hioba jego stan a jednak co się okazało na końcu? Co im uświadomił Elihu i sam Bóg?
Wybaczcie twierdzicie, że "wiecie" jak wierzy ojkot, ararat, hungry itd... twierdzicie, że znacie Boga nadinterpretując biblię o Nim pod doktryny z IV wieku, ok. wolno Wam, pamiętajcie tylko proszę, przypomnijcie sobie proszę jednak księgę hioba i jej koniec.

Nie, Nadinterpretowujemy Biblii pod arinaizm który to jest herezją z 4go wieku!
cóż można ci powiedzieć.
kłamstwo nie jest z Boga :/

Lash pozdrawiam Cię, nie nakręcaj się Bracie! :)
Epoka stosów minęła... :D
Nie martw się, jeśli ja czy Ty jesteśmy w błędzie nie będziemy oddzielani przez ludzi ale przez żeńców aniołów, pszenica od kąkolu na końcu żniwa... Mateusza 13 rozdział. :)


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 paź 2012, 11:45

InChrist pisze:
Lash pisze:
InChrist pisze:Elifaz , Bildad Sofar znacie takie postacie z biblii? Też twierdzili, że znają Boga i nawet samego Hioba jego stan a jednak co się okazało na końcu? Co im uświadomił Elihu i sam Bóg?
Wybaczcie twierdzicie, że "wiecie" jak wierzy ojkot, ararat, hungry itd... twierdzicie, że znacie Boga nadinterpretując biblię o Nim pod doktryny z IV wieku, ok. wolno Wam, pamiętajcie tylko proszę, przypomnijcie sobie proszę jednak księgę hioba i jej koniec.

Nie, Nadinterpretowujemy Biblii pod arinaizm który to jest herezją z 4go wieku!
cóż można ci powiedzieć.
kłamstwo nie jest z Boga :/

Lash pozdrawiam Cię, nie nakręcaj się Bracie! :)
Epoka stosów minęła... :D
Nie martw się, jeśli ja czy Ty jesteśmy w błędzie nie będziemy oddzielani przez ludzi ale przez żeńców aniołów, pszenica od kąkolu na końcu żniwa... Mateusza 13 rozdział. :)

Nie oszukuj siebie :/


(6) Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? (7) Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. (8) Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy. (9) Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. (10) Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. (11) Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. (12) Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.
(1 list do Koryntian 5:1-13, Biblia Tysiąclecia)




(3) Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, (1 List do Tymoteusza 1:3, Biblia Tysiąclecia)


(1) Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. (1 List do Tymoteusza 4:1, Biblia Tysiąclecia)


(3) Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, (4) jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, (5) ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. (1 List do Tymoteusza 6:3-5, Biblia Tysiąclecia)



Paweł wiedział jak cenna jest nauka Boża.
ty niestety to odrzucasz ale niczym lekkoduch mówisz - kochajmy sie, kochajmy się
Kościoł to nie hippisowski ruch wolnościowy :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 04 paź 2012, 12:11

InChrist pisze:Imperator, nie zapominaj, że od II wieku chrześcijaństwo się zaczęło psuć i formalizować w końcu letnieć


Idac za twoim tokiem myslenia, twoje "chrzescijanstwo" jest jeszcze gorsze. Totalny rynsztok i heretycki sciek. Sam napisales, ze im dalej od czasow Jezusa tym gorzej.

Dlaczego wiec chcesz abysmy zaufali temu co piszesz?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 04 paź 2012, 13:22

Imperator pisze:
InChrist pisze:Imperator, nie zapominaj, że od II wieku chrześcijaństwo się zaczęło psuć i formalizować w końcu letnieć

Idac za twoim tokiem myslenia, twoje "chrzescijanstwo" jest jeszcze gorsze. Totalny rynsztok i heretycki sciek. Sam napisales, ze im dalej od czasow Jezusa tym gorzej.
Dlaczego wiec chcesz abysmy zaufali temu co piszesz?

Zenada, czy ja Ciebie atakuję albo kogokolwiek? Zaatakowaliście również tutaj młodego pastora z Cieszyna, który służąc całym sercem Bogu zorganizował konferencję chrześcijańską z innymi braćmi wierzącymi z różnych kościołow, osądzając go nie znając go osobiście nawet ani nie zapoznając się z treścią wykładów wspomnianej konferencji, a przynajmniej nikt nie umiał pokazać co tam miało by być niewłaściwe. A ja nie atakowałem personanei czyjejś wiary i życia, a napisałem Ci jedynie o historycznych uwarunkowaniach któr,e wpłynęły na histoirię kościoła. Jeśli chrześcijaństwo po II w wieku było by w porządku w II wieku to po co reformatorzy tacy jak był już w XII w Piotr Waldo, i dalej kolejni w historii John Wiklif, Jan Hus, Marcin Luter i inni? Na szczęście Duch Św. zbierał sobie takich odważnych misjonarzy i reformatorów, dzięki czemu dziś my możemy znać prawdę ewangelii. Inaczej musielibyśmy dziś nadal słuchać Pisma Św po łacinie, nie wiedząc nic o nowym narodzeniu.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 04 paź 2012, 13:40

Lash pisze:Nie oszukuj siebie :/
(6) Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? (7) Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. (8) Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy. (9) Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. (10) Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. (11) Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. (12) Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.
(1 list do Koryntian 5:1-13, Biblia Tysiąclecia)




(3) Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, (1 List do Tymoteusza 1:3, Biblia Tysiąclecia)


(1) Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. (1 List do Tymoteusza 4:1, Biblia Tysiąclecia)


(3) Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, (4) jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, (5) ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. (1 List do Tymoteusza 6:3-5, Biblia Tysiąclecia)



Paweł wiedział jak cenna jest nauka Boża.
ty niestety to odrzucasz ale niczym lekkoduch mówisz - kochajmy sie, kochajmy się
Kościoł to nie hippisowski ruch wolnościowy :/

No właśnie bądź uczciwy i przyznaj w jakim konteście cytujesz słowa Jezusa i apostoła Pawła. To było zatroskanie o wierzących zarówno o Żydów jak i o pogan wierzących w Jezusa, aby będący w łasce nie poddawali się już pod zakon jak i strzegli się obłudy (kwasu) widocznej w postępowaniu faryzeuszy, aby ich nie naśladowali. Paweł troszczył się o zbory które zakladał. Ty na forum załozyłeś kościół? Te forum to jakaś twoja misja? ;)
Nie masz poważniejszych problemów w realu, tylko oczerniać innych Braci? Osądzasz zupełnie nie znając ich osobiście, a którzy działajają w realnym świecie zakładając wspólnoty wierzących niedeminacyjne, a tu w sieci dzielą sięjedynie ze swojej służby. Zazdrościsz? Zakasaj rękawy i do dzieła Bracie!


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pan Jezus Chrystus jest w pełni Bogiem

Postautor: Ararat » 04 paź 2012, 14:39

Imprerator napisał:
....pełnego bóstwa Chrystusa
Bo Pan Jezus Chrystus jest w pełni Bogiem: "Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości." (List do Kolosan 1:19)

"Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości." (List do Kolosan 2:19)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Usunięcie tematu

Postautor: Ararat » 04 paź 2012, 19:23

Proszę Administratorów tego forum o usunięcie tego tematu na tym forum i za spełnienie mej prośby z góry bardzo dziękuję :) Pozdrawiam :)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości