Cyrk i inne ludzkie "rozrywki"

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 sie 2008, 21:54

Moim zdaniem należy przede wszystkim podchodzić do tematów trzeźwo -- cóż z tego, że dbam o lasy tropikalne jeśli mój sąsiad piętro niżej jest niedomagający i nie może sam wynosić śmieci (bo np. mieszkam na 4 piętrze w bloku bez windy) przez co życie w dosłownie wysypisku śmieci? (i woli tak czynić niż wyrzucać je za okno czy prosić listonosza, który z dobroci serca co dzień robi mu zakupy i zostawia przed drzwiami gdyż sąsiad nie ośmiela się mu ich otworzyć; do wyrzucania za okno zapewne dojdzie gdy już będzie mu brakowało miejsca w domu, a karaluchy zajmą jego miejsce na tapczanie)? Specjalnie oczywiście problem wyolbrzymiłem ale nie zdziwiłbym się (za bardzo) jakby taka sytuacja miała rzeczywiście miejsce. Oczywiście każdy może wytchnąć z ulgą mówiąc -- to mnie nie do tyczy -- nie dbam o lasy tropikalne... ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 sie 2008, 22:24

Hallers pisze:pastor zielonoświątkowy z ambony drwiącym głosem kpił z ludzi którym na sercu leży dobro planety twierdząc że "chcą ratować jakieś tam lasy w Amazonii" i przeciwstawił im ten werset z Biblii :
"Spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani zna, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?" (Mat. 6,26).

Ze sloni przechodzimy na ekologie okiem chrzescijanskim - zatem zalozylem odrebny watek gdzie mozna o tym rozwazac nie robiac OT
Odnosze sie do cytatu Hallersa tu:
http://protestanci.forumowisko.net/view ... 4951#14951


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 24 sie 2008, 22:54

Haereticus pisze:
Terebint pisze:Hae, podał przykład o jakichś eko-maniakach. A więc teraz wychodzi na to, że wszyscy proekologiczni są po prostu źli... Dlaczego? Dlatego, że tak stwierdził Hae. :-?

A gdzie ja napisałem niby, że "wszyscy są źli"? Prosze nie manipulowac moimi wypowiedziami do swoich celów!

Hae, otrząśnij się ze swojej buty... Kto pierwszy postawił ekologów w złym świetle ujednolicając ich? Ja pierdzielę, ręce mi dosłownie opadają...

Kolejny temat, w którym chyba niedługo zrobię eot...


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 20 paź 2008, 08:58

Pewnie wielu chrześcijan z tym się nie zgodzi, ale spodobała mi się pewna myśl, którą tutaj zamieszczę:

"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek".

William Ralph Inge


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 20 paź 2008, 20:32

ann_in_grace pisze:Zawsze mnie zastanawia, ze najbardziej oddanymi sprawie zwierzat sa osobnicy, ktorzy rownie glosno krzycza proaborcyjnie.
Ja nie jestem za aborcją. ;)



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości