Czy to możliwe

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy to możliwe

Postautor: ul » 19 mar 2013, 18:08

wyczytałem w jednym poście na forum ulica prosta taki tekst
Oto fragment przysięgi jezuitów:

„Ponadto przyrzekam i oświadczam, że, gdy pojawi się sposobność, będę prowadził bezlitosną wojnę, sekretnie lub jawnie, przeciwko wszystkim heretykom, Protestantom i Masonom, tak jak mnie ukierunkowano, by wytępić ich z powierzchni całej Ziemi; bez oglądania się na wiek, płeć czy kondycję, i że będę wieszać, palić, gotować, obdzierać ze skóry, dusić i grzebać żywcem tych haniebnych heretyków; rozpruwać brzuchy i łona ich kobiet, i roztrzaskiwać głowy ich dzieci o ściany, by unicestwić ich ohydną rasę. Że, gdy nie da się tego zrobić jawnie, w tajemnicy użyję trucizny, struny do duszenia, stali sztyletu lub ołowianej kuli, bez względu na reputację, pozycję, godność czy autorytet osób, jakikolwiek by nie był ich stan, publiczny lub prywatny, jako że w każdej chwili mogę dostać polecenie, by tak uczynić, od agenta Papieża lub Przełożonego Towarzystwa Jezusowego. Na potwierdzenie czego niniejszym przeznaczam swoje życie, duszę i wszystkie doczesne starania, a za pomocą sztyletu, który teraz otrzymuję, własną krwią się podpiszę by to poświadczyć;”

http://docs4.chomikuj.pl/1775529519,PL, ... C3%93W.doc
Czy to jest prawdopodobne :?:
a może to prowokacja :?:
jestem w szoku :!:


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 mar 2013, 19:06

To tekst z Roberta Ware, który napisał "Foxes and Firebrands".
Czy tekst jest prawdziwy, tego nie wiem.
Ale nie zdziwiłbym się, gdyby był. Papież Marcin V pisał w podobnym stylu do Władysława Jagiełły: http://husyta.wordpress.com/2009/05/14/ ... -jagielly/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 mar 2013, 19:09

Jakie to ma znaczenie? Co nas obchodzi i jaki wpływ ma nasze życie z Bogiem przysięga sprzed kilkuset lat? Chyba nikt nie sądzi,że Franciszek-nowy papież będzie kobietom teraz brzuchy rozcinał.
Dajcie już spokój z tymi atakami.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 19 mar 2013, 20:30

kontousunięte1 pisze:Jakie to ma znaczenie? Co nas obchodzi i jaki wpływ ma nasze życie z Bogiem przysięga sprzed kilkuset lat? Chyba nikt nie sądzi,że Franciszek-nowy papież będzie kobietom teraz brzuchy rozcinał.
Dajcie już spokój z tymi atakami.

Dzisiejsi Jezuici maja bardziej wysublimowane sposoby. Na miarę współczesnych czasów.
czy Ty, wuko, ufasz Jezuitom? Zostali powołani w konkretnym celu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 mar 2013, 22:50

Małgorzata pisze:Dzisiejsi Jezuici maja bardziej wysublimowane sposoby. Na miarę współczesnych czasów.

Teraz nie chcą zabijać protestantów. Bynajmniej. Chcą ich przygarnąć pod swoje skrzydła: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#307655


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 20 mar 2013, 11:32

kontousunięte1
chyba nie z przed kilkuset lat :-D
Masoni o których tez tam jest to raczej optyka lat najwyżej 200-300 :?:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 mar 2013, 13:34

Małgorzata pisze:Dzisiejsi Jezuici maja bardziej wysublimowane sposoby. Na miarę współczesnych czasów.
czy Ty, wuko, ufasz Jezuitom? Zostali powołani w konkretnym celu.

Prawdę mówiąc ja nie ufam niczemu co katolickie, ale może jestem /już w tej chwili, po latach czytania różnych różności ;-) /uprzedzona. Powiem tak,że nie roztrząsam,nie zgłębiam,nie marnuję czasu /obecnie/ na wyszukiwanie takich czy innych dokumentów na temat KK jego zakonów itp. Po prostu szkoda mi na to czasu, bo niczego to nie zmieni, mnie nie zbuduje,nie przybliży do Boga, a jedynie prowadzi do grzesznych myśli na temat tego Kościoła. Równie złą sławą cieszyli się dominikanie tzw.Psy Boga,którzy jeszcze perfidniejsze metody mieli i to im.wiele czarownic "zawdzięcza" stos /na przykład/. Różne bractwa,zakony itp. to nic dobrego, ale to moje zdanie.Każdemu można jakąś łatę przypiąć, ale myślę,że jesteśmy na tyle dojrzali,że powinniśmy takie sprawy pozostawić osądowi boskiemu. Im więcej wyciągamy takich złych kart z historii /a teraz one nie mają już dla nas znaczenia żadnego/ tym więcej niechęci,nienawiści,sporów, wzajemnego obrzucania się błotem.
Wiesz o co chodzi...
A nie tak ma być miedzy Chrześcijanami,prawda?
Masoni o których tez tam jest to raczej optyka lat najwyżej 200-300

A 200 lub 300 to nie kilkaset? Czy musi być 900 żeby do setek zaliczyć?Masoni to nie tylko kler,ale masa świeckich prominentów i my nic na to nie poradzimy. :-(


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 mar 2013, 14:51

kontousunięte1 pisze:Prawdę mówiąc ja nie ufam niczemu co katolickie, ale może jestem /już w tej chwili, po latach czytania różnych różności ;-) /uprzedzona. Powiem tak,że nie roztrząsam,nie zgłębiam,nie marnuję czasu /obecnie/ na wyszukiwanie takich czy innych dokumentów na temat KK jego zakonów itp. Po prostu szkoda mi na to czasu, bo niczego to nie zmieni, mnie nie zbuduje,nie przybliży do Boga, a jedynie prowadzi do grzesznych myśli na temat tego Kościoła. Równie złą sławą cieszyli się dominikanie tzw.Psy Boga,którzy jeszcze perfidniejsze metody mieli i to im.wiele czarownic "zawdzięcza" stos /na przykład/. Różne bractwa,zakony itp. to nic dobrego, ale to moje zdanie.Każdemu można jakąś łatę przypiąć, ale myślę,że jesteśmy na tyle dojrzali,że powinniśmy takie sprawy pozostawić osądowi boskiemu. Im więcej wyciągamy takich złych kart z historii /a teraz one nie mają już dla nas znaczenia żadnego/ tym więcej niechęci,nienawiści,sporów, wzajemnego obrzucania się błotem.
Wiesz o co chodzi...
A nie tak ma być miedzy Chrześcijanami,prawda?


Masz rację. Mnie nie chodzi o osąd, ale o świadomość, o wiedzę, o otwarte oczy.
Dlaczego jest w Biblii powiedziane, ze wielu będzie zwiedzionych? Bo nie interesują się Słowem Bożym, a potem "otworzą szeroko oczy" z przerażenia, bo wcześniej nie mieli otwartych przez Ducha Świętego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 mar 2013, 14:54

Puritan pisze:
Małgorzata pisze:Dzisiejsi Jezuici maja bardziej wysublimowane sposoby. Na miarę współczesnych czasów.

Teraz nie chcą zabijać protestantów. Bynajmniej. Chcą ich przygarnąć pod swoje skrzydła: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#307655

I owszem. Pod hasłem zjednoczenia całego chrześcijaństwa w imię miłości bliźniego. Tylko należy zadać sobie pytanie: czy to jest szczere?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 22 mar 2013, 13:39

Nas pewno jest to szczere
instytucja Kościoła Powszechnego zawsze szczerze chciała wszystkich do siebie przyłączyć
kiedyś "ogniem i mieczem " teraz widać metody są inne
więc nie o szczerość tu chyba chodzi :->
Ciekawe czy tym razem się to uda ? :?:


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 25 mar 2013, 20:43

Weźcie nie szokujcie juz prosze! To dziś nadal ma miejsce w cywylizowanych narodach gdzie prawo zakazuje takich czynnosci? W głowie sie nie miesci. ja dzis chyba nie usne najpierw obejrzalem film "Poklosie" a teraz czytam thriller o jezuitach na forum.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 28 mar 2013, 08:17

Ciekawy film o postawie protestantów o której pisałem :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=s8aon_cY ... e=youtu.be
:?: :?: :?: :?:


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 28 mar 2013, 11:46

ul pisze:Ciekawy film o postawie protestantów o której pisałem :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=s8aon_cY ... e=youtu.be
:?: :?: :?: :?:

A Ty znasz jakichś protestantów reala?


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 28 mar 2013, 13:30

tak
paru zielonoświatkowcow chyba :?: - w wiosce mieszkają
dwie rodziny dość wielodzietne
chodzą do takiej organizacji co w nazwie ma zielonoświatkowa chyba "wspólnota" albo podobnie
=D


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 mar 2013, 10:11

ul pisze:hodzą do takiej organizacji co w nazwie ma zielonoświatkowa chyba "wspólnota" albo podobnie

Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa? To konserwatywny kościół zielonoświątkowy, nieangażujący się w ekumenizm (w odróżnieniu od KZ).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości