Szatan i jego plan?

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Szatan i jego plan?

Postautor: Steven » 06 kwie 2013, 05:07

Dla każdego coś miłego prosto od szatana? Nie bądźmy naiwni, jeśli działa to działa na wielu płaszczyznach by zwieść wszystkich. Nie zapomnajmy o walce prywatnej w naszym życiu.

Bądźmy razem przyjaciółmi przeciwnik jest silny. Żaden teolog żaden światły nie pomorze. Kluczem do obrony jest miłość do Boga wiara w Chrystusa i miłość bliźniego.

http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/maskaru.htm

przeciwnik nie śpi i działa w każdej dziedzinie. Oby nie pochłonęły ludzi spory ni teologiczne walki. Mądrość "światłych" jest jego sojusznikiem. Najlepszym sposobem walki jest życie w Duchu Chrześcijaństwa zauważanie prostych rzeczy wokół nas.

Bycie lepszym człowiekiem gwarantuje laski od Boga oraz Ducha Świętego.

Wszelkiego typu teologię Pisma, badanie Objawienia Jana poza znanym sensem tego przesłania jest nie właściwe. Co roku mamy dziwne historię końca świata... Dziwne opisy wydarzeń i poszukiwanie Antychrystów... Tego chrześcijanie nie mogą robić gdyż przeciwnik odciąga od rzeczy ważnych a na strachu, nienawisci buduje wielkie rozwody w piśmie i oskarżenia.

Kto dokłada cegiełkę, buduje więzienie...


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 06 kwie 2013, 06:15

Bycie lepszym człowiekiem gwarantuje
laski od Boga oraz Ducha Świętego.

Raczej jest na odwrót.
Łaska od Boga powoduje zbawienie i w konsekwencji bycie lepszym człowiekiem.

Ef 2,
8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

kolejność:
- łaska
- zbawienie
- uczynki.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 06 kwie 2013, 07:53

Przed chwilą pisałem w temacie laski że tylko pouczacię innych o łasce do Zbawienia i wykazałem ci wszystko a szczególnie Lashowi.

Wracając do tego tematu... Macie jakąś chorobę z pouczaniem innych i chwaleniem się jacy jesteście oświeceni? Mówiłem tu o łaskach typu szczęśliwe życie, laski płynące od Boga na ziemi nie o łasce zbawienia. Nie moja wina jest że ciagle dążyćie do wykładni teologicznej i kłótni słownych. Mowie ci jak jest nie piszę tu o łasce Zabawienia i odejdź już uznaje Twoje pouczenia. Owszem łaskę przyjmujemy darmo.


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości