Wybory u baptystów 2017

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Wybory u baptystów 2017

Postautor: Efendi » 09 mar 2017, 19:15

15-17 czerwca odbędzię się doroczna konferencja kosciola ktora w tym roku jak co 4 lata wybierze nowa rade i zwierzchnika.
Macie jakies oczekiwania? Czy mysliscie ze Mateusz Wichary bedzie ponownie wybrany?

Awatar użytkownika
Emberscrowler.
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Kontaktowanie:

Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: Emberscrowler. » 09 maja 2017, 06:23

Ciekawi bardzo mnie wynik wyborów, aczkolwiek nie mam jakichś wielkich oczekiwań. Najbardziej jednak marzyłby mi się ponownie brat Mateusz Wichary jako zwierzchnik.

Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
believer
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 23 cze 2017, 07:10

No to Ci się marzenie spełniło, nadal on, ja nie mam przekonania. Ja nie jestem baptystą ale byłem przez ok 8 lat i obserwuję jeden zbór baptystów jak się rozkłada, a szkoda. Napisałem parę lat temu do W. najpierw się trochę zainteresował, potem nic nie zrobił w tej sprawie, przynajmniej nic nie wiem, napisał, że mogę do niego przyjechać-kawał drogi, ale nie gwarantuje, że będzie miał czas ze mną rozmawiać. Rozpoczął z wieloma pomysłami, potem ten jego okólnik coraz rzadziej się pojawiał, za to pojawiało się coraz więcej zdjęć z grubymi rybami z KK i prawosławnymi. Kościół baptystów obecnie jest w niezłym chaosie: zbory ekumeniczne i nieekumeniczne, charyzmatyczne i niechar., arminińskie z utratą zbawienia i kalwińskie. Mogli wybrać kogoś kto by to jakoś uporządkował, wyleciałem trochę z obiegu ale jeszcze parę nazwisk mi przychodzi do głowy jak np. Tyśnicki, Zaremba. Lepiej żeby ustalili w co w końcu wierzą i zbliżyli się do innych wyznań ewangelicznych, a tak jak jest obecnie, to najwyżej będzie coraz więcej zdjęć z prawosławnymi i Głódziem :(

"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
MrSponge
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: MrSponge » 23 cze 2017, 11:15

believer pisze:No to Ci się marzenie spełniło, nadal on, ja nie mam przekonania. Ja nie jestem baptystą ale byłem przez ok 8 lat i obserwuję jeden zbór baptystów jak się rozkłada, a szkoda.

A który, z ciekawości...?
believer pisze:Rozpoczął z wieloma pomysłami, potem ten jego okólnik coraz rzadziej się pojawiał, za to pojawiało się coraz więcej zdjęć z grubymi rybami z KK i prawosławnymi.

Moim zdaniem to jest jedyny problem z MW, że nie ma na dzisiaj pomysłu na to co zrobić z ekumenią. To tykająca bomba, bo jest napływ ludzi z KRK, którzy nie chcą się bawić w to z czego powychodzili. Ja negatywnie to oceniam od lat.
believer pisze:Kościół baptystów obecnie jest w niezłym chaosie: zbory ekumeniczne i nieekumeniczne, charyzmatyczne i niechar., arminińskie z utratą zbawienia i kalwińskie.

Bez przesady. ;-) Mierzmy siły na zamiary. Społeczność biblijne wierzących chrześcijan w PL jest tak mała, że nikt nie będzie narzucał w zborach poglądu ex cathedra i prowadził do chorych klimatów z powodu TULIPów albo formy uwielbienia. Są zbory bardziej wylewne w formie i mniej. Jest koloryt, jest ciekawiej. To na prawdę nie są rzeczy istotne, bo nawet w USA są zbory 4 punktowe i 5 punktowe w ramach jednej denominacji. :-)
believer pisze:Mogli wybrać kogoś kto by to jakoś uporządkował, wyleciałem trochę z obiegu ale jeszcze parę nazwisk mi przychodzi do głowy jak np. Tyśnicki, Zaremba. Lepiej żeby ustalili w co w końcu wierzą i zbliżyli się do innych wyznań ewangelicznych, a tak jak jest obecnie, to najwyżej będzie coraz więcej zdjęć z prawosławnymi i Głódziem :(

Może nie było z czego wybierać...? Sam nie wiem. Tak czy siak byle dalej od ekumenii, ale że jest 500 lecie Reformacji to chyba nie nastąpi...

Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 24 cze 2017, 08:38

Ja tez milosnikiem Wicharego nie jestem wiec ze srednia radoscia przyjalem ten wynik, ale turdno sie mowi zyje sie dalej :P
Co do chaosu to faktycznie jest tak ze co zbor to obyczaj ;) Jedni charyzmatyczni drudzy reformowani trzeci arminianscy no ale tego raczej z "gory" nikt nie zmieni no bo co ma zrobic? Narzucic jakas bulle czy inna encyklike? :D Skonczyloby sie pewnie rozlamem jakims :) Ale tez wiem ze jesli w jakims zborze kalwinskim znajdzie sie arminianin to nikt go sila nie przekonuje i nie zmusza do kalwinizmu i odwrotnie :)
Ale o wyjsciu z PRE nie ma na razie co marzyc niestety :( Nie za tej kadencji.

Awatar użytkownika
MrSponge
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: MrSponge » 24 cze 2017, 08:41

Efendi pisze:Ja tez milosnikiem Wicharego nie jestem...

Dlaczego...?

Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
believer
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 24 cze 2017, 12:07

Odnośnie tych różnic miezyzborowych u baptystów to ja też nie wiem co zrobić by trzeba, tylko znam taki przypadek, że ktoś chodził do baptystów w jednym mieście, potem sie przeprowadził do innego miasta i poszedł do baptystów, a tam zupełnie coś innego i przestał do nich chodzić. Podobny problem jest w KZ ale chyba na mniejszą skalę, jest grupa zborów co wygania demony z wierzących, inni w to nie wierzą, niektórzy stroją się w koloratki i różowe szatki, inni nie, i nie wiadomo co z tym zrobić, Rada Naczelna nie robi nic i czeka aż się to samo rozwiąże, bo w innym wypadku by trzeba jakiś rozłam zrobić i się części zborów pozbyć, a to by zmniejszyło liczbę członków i pieniędzy. U baptystów dodatkowo jedni modlą się tak, inni inaczej, tj wspólnie/pojedynczo, wierzą/nie wierzą w dary Ducha itp. Są w Radzie Kościoła to niech coś wymyślą jak im na tym zależy, w każdym bądź razie taki np. Kościół Wolnych Chrześcijan nie jest taki zróżnicowany.

"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
MrSponge
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 24 cze 2017, 13:35

Co do wyganiania demonów z wierzących, to bez komentarza. Tego z resztą nie ma w KChB. Ale jeżeli o baptystów idzie, to na prawdę trzeba delikatnie postępować jeżeli chodzi o narzucanie jakiegoś nauczania zwłaszcza, że po pierwsze to musi być istotne dla zbawienia, a arminianizm vs kalwinizm do tego się nie zalicza, a jeżeli byłoby to "drugorzędne" to trzeba mieć w świadomości populację biblijnych chrześcijan w PL. Po co narzucać kwestię modlitwy? Znam przypadki indywidualnej ale i zbiorowej przy czym jedna osoba głośno, a reszta Z SZACUNKU dla tej osoby nie przekrzykuje, ale cicho pod nosem. Nikomu to nie przeszkadza.

Ja myślę, że problem z ekumenią w KChB jest, to jest coś, czym powinno się zainteresować i to jasno określić. Jak dla mnie żadnych wspólnych modlitw czy ewangelizacji z KRK i KPraw. No ale kto to zrobi...?

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 cze 2017, 14:15

believer pisze:... w każdym bądź razie taki np. Kościół Wolnych Chrześcijan nie jest taki zróżnicowany.
Nie jest, ale walka o prawdę jest na prawdę ciężka i bywa bolesna. Ciągle świat zalewa nas swoimi pomysłami na kościół, wdzierają się do zborów różne herezje i jedyną możliwością walki z tym jest trwanie w nauce apostolskiej - nauczać, nauczać i nauczać. Jeśli wierzący zrozumieją czym jest Zbór Pański i co pozostawił nam Pan Jezus w swoim Słowie to wtedy będzie między nami jedność. Ale nauczycieli brakuje, a niestety i szkodnicy się pojawiają tu i ówdzie.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”