Jak to jest z wieprzowiną

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 19 wrz 2017, 23:57

Tak, to jasno Pan Jezus powiedział i zaostrzył nawet. W Nowym Testamencie jest ogromna ilość nakazów: https://www.cai.org/pl/studia-biblijne/ ... t-commands

2Tym 2:24-26
A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy i że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.
Motyl
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Wychodze z "Babilonu Wielkiego"...Bogu niech beda dzieki...
Kontaktowanie:

Postautor: Motyl » 20 wrz 2017, 00:02

magda pisze:Przeciez nie ukamienuję bo nie ma w prawie kar Jezus karę za nas poniósł i zniknęło w prawie zadoscuczynienie za grzech i kara za grzech ale dalej jest" nie cudzołóz ". Chyba nie powiesz ze mozna cudzołozyc bo przykazanie zniknęło. Przykaznie nie znika do krzyza nie przybito przykazań a list dłużny czyli to co jesteśmy winni czyli karę

Magda, to prawda, co piszesz....

Jednak nie mozna zapominac, ze przybijajac ten list dluzny do krzyza, zostalismy tym samym uwolnieni od przeklenstwa starego prawa i objeci Nowym Przymierzem opartym na milosci....

My nie przestalismy byc sklonni do grzechu, posiadajac poki co cialo....Przestalismy natomiast byc niewolnikami tego grzechu, bo Jezus nas od tego uwolnil....Dlatego dzis nalezy sobie wybaczac...77 razy...a nie wymagac bezgrzesznosci....Ludzie zrodzeni na nowo z Ducha Sw. wzrastaja w milosci....potrafia sobie wybaczac....a wszystko to robia w Imie Chrystusa, ktory dal nam taka wspaniala mozliwosc....

Cieszmy sie tym....Szukajmy w sobie tego , co w nas najlepsze...a nie wytykajmy sobie cielesnych potkniec...bo to jest takie obludne i niezgodne z nauka naszego Pana.

Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 03:39

Dlatego teraz nie przestrzegamy przykazań dlatego że wisi nad nami kara i nie będziemy zbawieni , zbawieni juz jesteśmy z łaski a przykazań przestrzegamy z miłości do bliźnego i Boga zmieniła się motywacja a nie przykazania

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
zBiblia
Kontaktowanie:

Postautor: zBiblia » 20 wrz 2017, 15:20

Pięknie dziewczyny się porozumiałyście :) jesteśmy związani przykazaniami (tymi, ktore definiują co jest grzechem), co nie zmienia faktu, że zbawienie jest darem od Boga, a nie uczynków.
Jak zjemy wieprza to zbawienie nas nie omija, mamy to życie wieczne w sobie. Ale jeśli jemy wieprza dla przyjemności, czynimy to bez refleksji i pokuty to wówczas łatwiej rozpoznać, że jednak nasze ciało nie jest świątynią Ducha i tego daru Ducha nigdy w nas nie było.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 22:57

Jedno wiem jestem zabwiona czy jem wieprza czy go nie jem czy swiecę sobotę czy nie ale ja będę przestrzegać przykazań bo kocham Boga bo tak okazuję miłosc do Niego i zrobie co mu się podoba a nie to co bym chciała.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
zBiblia
Kontaktowanie:

Postautor: zBiblia » 21 wrz 2017, 00:19

tak jak on kocha ciebie, a Jego przykazania są miłością:
"Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Tak więc wypełnieniem prawa jest miłość" Rz 13:10.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 wrz 2017, 13:35

Owszem zbawienie za friko z łaski a wypełnianie przykazań z miłosci .

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”