Strona 1 z 1

: 13 cze 2015, 21:59
autor: sibela
u nas tez takiej sytuacji nie bylo. Ciekawa jestem czy mamy w statucie taka mozliwosc hmmm, musze poczytac

: 13 cze 2015, 22:08
autor: Imperator
Vrijer pisze: I czy wykluczanie praktykuja wszystkie koscioly protestanckie?


Dyscyplina koscielna to jeden z trzech elementow biblijnego kosciola.

Cechy służące rozpoznaniu prawdziwego Kościoła to: wykład czystej doktryny Ewangelii; jasne sprawowanie sakramentów, jak to zostało ustanowione przez Chrystusa; praktykowanie dyscypliny w karceniu grzechu; czyli pokrótce - zarządzanie wszystkim zgodnie z nieskalanym Słowem Bożym, odrzucanie wszystkiego z nim sprzecznego i rozpoznanie Jezusa Chrystusa jako jedynej Głowy Kościoła.


Nie dzialo sie w kosciolach do jakich chodzilem, bo nie bylo dzieki Bogu potrzeby. Znam przypadki z innych.

Rozdział 30. Kary kościelne

I. Pan Jezus, król i głowa swojego Kościoła, ustanowił władzę dostojników kościelnych niezależną od urzędników świeckich.

II. W ręce tych dostojników oddane zostały klucze do Królestwa Niebieskiego, dzięki czemu posiadają moc powstrzymywania i odpuszczania grzechów, zamykania królestwa przed zatwardziałymi za pomocą Słowa i potępienia. Szczerze żałującym otwierają Królestwo ponownie głosząc Ewangelię i zwalniając od potępienia.

III. Potępienie konieczne jest do nawrócenia grzeszych braci, niedopuszczenia, aby inni grzeszyli, ochrony czystości i honoru Chrystusa oraz świętego wypełniania Ewangelii. Potrzebne są też, aby nie dopuścić do gniewu Bożego, który sprawiedliwie dotknąłby Kościół, gdyby przymierze doznało profanacji przez notorycznych i upartych grzeszników.

IV. Dla osiągnięcia celu, dostojnicy kościelni winni działać przez upomnienie, zawieszenie od uczestnictwa w Wieczerzy Pańskiej na rok, oraz przez wyłączenie z Kościoła w zależności od natury przestępstwa i win osoby.

: 13 cze 2015, 22:43
autor: Czekoladowy
Ja spotkałem się z "wykluczeniem ze społeczności" w Kościele Chrystusowym. Przede wszystkim polegało to na formalnym wykreśleniu z listy członków, a spowodowane było tym, że pewne osoby przestały przychodzić do kościoła i nie chciały utrzymywać kontaktu z członkami zboru mimo wielokrotnych próśb.

: 14 cze 2015, 09:37
autor: sibela
wlasnie zerknelam w statut i u nas jest opcja wykluczenia tak jak Czekoladowy pisze osob, ktore nie biora udzialu w zyciu spolecznosci. Oczywiscie nie robi sie tego ot tak tylko rozmawia wczesniej z bratem lub siostra. Jednym z powodow tego jest, ze my placimy za te osoby skladke do kosciola. Nie pamietam aby to mialo u nas miejsce.

: 14 cze 2015, 10:19
autor: kontousunięte1
Ja też się spotkałam z wykluczeniem,a właściwie zawieszeniem. Też nie "ot tak",ale było to za pijaństwo i coś jeszcze /w rodzinie/.

: 14 cze 2015, 17:15
autor: Czekoladowy
Nie wszędzie jest tak samo. W tamtym Kościele Chrystusowym nie było to za samo niechodzenie i brak jakiegokolwiek udziału w kościele ale także z powodu odrzucania wielu prób kontaktu, propozycji spotkania itd. Po prostu osoby stwierdziły, że już nie będą przychodzić do kościoła i nie chciały tej sprawy wyjaśnić, czy nawet powiedzieć tego wprost, uznały, że mają kościół gdzieś. To w sumie po co ktoś taki ma być formalnym członkiem? Jak będzie chciał, to niech przyjdzie jako sympatyk.

Myślę, że to "wykluczenie", to nie takie samo wykluczenie, jakie znamy z 1 Kor.

: 14 cze 2015, 20:34
autor: sibela
po co komu martwe duszyczki w kartotece za ktore jeszcze trzeba zaplacic skladke

Mysle, ze kazdy jest na tyle dorosly, ze jak nie chce brac udzialu w zyciu spolecznosci to moze powiedziec "Do widzenia".

pytania pomoc randka