Chrześcijańskie WWW

Tu robimy burze mózgów.......
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chrześcijańskie WWW

Postautor: Chcę wierzyć » 22 lip 2014, 12:45

Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc może tu. Czy widzicie taką potrzebę aby powstał serwis internetowy typu wp, interia czy onet ale prowadzony przez chrześcijan. Czyli byłyby wszystkie informacje ze świata, z kraju także o tematyce chrześcijańskiej jednak bez brukowych tematów, plotek, seksizmu itd.. Rzetelna informacja i ciekawe tematy o charakterze chrześcijańskim. Nie ma ani jednej gazety chrześcijańskiej, radia, telewizji czy nawet takiego www news i to jest chyba ogromna pustka, którą można by zapełnić. Jak ma być lepiej skoro chrześcijanie nie podejmują żadnej inicjatywy na tym polu.
Kiedyś chrześcijanie mieli pełną inicjatywę. Powstawały całe gminy chrześcijańskie gdzie ludzie mogli kształtować to co się wokół działo. A teraz chyba tego brakuje.

Co o tym myślicie?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 22 lip 2014, 12:51

Przecież jest już chyba kilka takich portali z informacjami chrześcijańskimi. Wpisz w google "serwis chrześcijański" np


.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 lip 2014, 13:29

Rozchodzi się o taki portal gdzie byłyby informacje ze świata i z kraju, nie tylko chrześcijańskie. Czyli coś w rodzaju gazety + tematyka chrześcijańska ale prowadzona przez chrześcijan. Wiadomo na początku nie byłby to dochodowy interes ale z czasem kto wie, może można by było zatrudniać i fachowców.

Portale chnews, chrzescijanin czy pastor to raczej pogranicze chrześcijaństwa a tu chodzi aby promować dobrą książkę czy inicjatywę. Po za tym informacje tam prezentowane dotyczą tylko sfery chrześcijańskiej. Tak jakby nasze życie polegało tylko na tym aby rano się pomodlić, iść na nabożeństwo a wieczorem poczytać Biblię. Czy chrześcijanie nie mają żadnych zainteresowań? Czy nie poczytaliby o polityce trochę z innego puntu widzenia bez pogrążania swojego przeciwnika? Jak powiedziałem - Mi te portale po prostu nie leżą.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 22 lip 2014, 14:46

Pod hasłem chrześcijański serwis informacyjny wyświetla się przynajmniej 5 różnych portali. Nie wiem czy w każdym z nich jest taka możliwość, ale wydaje mi się, że na którymś jest możliwość zasugerowania tematu redakcji.
W sumie większość z tych serwisów nie posiada własnych informacji ale tłumaczy lub kopiuje je z innych serwisów, czyli taki pseudo serwis informacyjny. Tak jak kiedyś CHNTV nazywało się Telewizją Chrześcijańską, a z telewizją miało tyle wspólnego co siodło ze świnią :lol: Zwykły zbiór plików wideo odtwarzany z playlisty i serwis padł ostatecznie, co było pewne jak noc po zachodzie słońca.

Od razu tobie powiem, ze podstawa do utworzenia takiego serwisu - o ile chciałby ktoś to robić profesjonalnie od samego początku - to 20tys PLN. Wiem, bo sam chciałem stawiać portal o tematyce muzycznej. I to są tylko koszta na start, potem dochodzą kolejne.... Jeśli portal ma zarabiać, to albo musiałby działać jako fundacja albo jako działalność gospodarcza, więc i podatki dochodzą :)
A jeśli miałoby to działać jak "kopiuj, wklej" z innego portalu, to uważam, że pomysł jest spalony na starcie.


.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 lip 2014, 20:18

dr.sky pisze:Od razu tobie powiem, ze podstawa do utworzenia takiego serwisu - o ile chciałby ktoś to robić profesjonalnie od samego początku - to 20tys PLN. Wiem, bo sam chciałem stawiać portal o tematyce muzycznej. I to są tylko koszta na start, potem dochodzą kolejne.... Jeśli portal ma zarabiać, to albo musiałby działać jako fundacja albo jako działalność gospodarcza, więc i podatki dochodzą


Pozwolę sobie wyrazić opinię- jeśli czujesz się w tym temacie naprawdę mocny to warto dążyć do celu, przełamać strach (niepewność, obawy czy się uda). Uda się.
Nie wiem na jakim poziomie zarabiasz ale zakładając najgorsze to przy oszczędnym, gospodarnym życiu jesteś w stanie zaoszczędzić niezbędną kwotę "na start" w max 2 lata.
Natomiast jeśli podchodzisz do tego na zasadzie "spróbuję i zobaczę co będzie" to daj sobie spokój bo raczej pewnakiem poniesiesz stratę.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 22 lip 2014, 20:26

Pierwsza rzecz z jaką będzie się trzeba skonfrontować to fakt, że jest się samemu. Jedna osoba nie jest w stanie ogarnąć żadnego portalu. Tu nie chodzi o postawienie strony typu "salon kosmetyczny" ale bardzo rozbudowany serwis z prawdopodobnie dziesiątkami różnorodnych działów tematycznych.
Nikt za darmo (nie mając jakiegoś przy tym celu oczywiście) nie będzie się tym zajmował i pomagał.
Uzbierać minimum 5 osób nie jest też łatwo. Osób, które będą jednokowo zdeterminowani i będą wkładali całą swoją pracę w rozwuj bez zapłaty.
Mi pomagać miała osoba znająca się już nieco na muzyce i mająca znajomości na chrześcijańskiej scenie muzycznej. Ostatecznie ciężko było jej nawet telefon odebrać i się spotkać, więc doszedłem do wniosku że jak na starcie tak to wygląda, to dalej będzie jeszcze ciemniej.


.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 lip 2014, 21:38

dr.sky pisze:Pierwsza rzecz z jaką będzie się trzeba skonfrontować to fakt, że jest się samemu. Jedna osoba nie jest w stanie ogarnąć żadnego portalu. Tu nie chodzi o postawienie strony typu "salon kosmetyczny" ale bardzo rozbudowany serwis z prawdopodobnie dziesiątkami różnorodnych działów tematycznych.
Nikt za darmo (nie mając jakiegoś przy tym celu oczywiście) nie będzie się tym zajmował i pomagał.
Uzbierać minimum 5 osób nie jest też łatwo. Osób, które będą jednokowo zdeterminowani i będą wkładali całą swoją pracę w rozwuj bez zapłaty.


No wiesz, gdyby było łatwo to każdy człowiek prowadziłby jakiś biznes, ale ludzie ogólnie chcą iść po najmniejszej lini oporu, a później narzekają na swój los.
W zasadzie wszystko wydaje się być poza zasięgiem, trudne i skomplikowane do czasu, aż po prostu- nie zacznie się tego robić. Bo nie istnieje inna droga, albo zaryzykujesz i będziesz działał, albo ciągle będą Cię chamować strachy po tytułem: jak to się nie da tego zrobić. A że samemu, to tym lepiej bo możesz realizować własną wizję. Wspólnicy są ok ale nie na początku. Mój kolega Marcin Kosiński zaczynał swoją działalność w necie sam, od radia (a w zasadzie tylko audycji w wyznaczonych porach) wolnościowego w necie. Później pojawiały się inne tematyczne strony, które firmował. Na dzień dzisiejszy jest dość popularnym publicystą, autorem kilku znacząccych inicjatyw społecznych i producentem pełnometrażowego filmu o Korwinie, który niebawem się ukaże. Zajęło mu to wszystko kilka lat ciężkiej pracy, teraz zbiera owoce.
Zawsze warto zacząć od zera jeśli masz pasje


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 22 lip 2014, 21:48

Owszem, ja się z tobą zgadzam w pewnych kwestiach. Ale nie oszukujmy się, jeśli chcemy coś robić profesjonalnie to trzeba się przygotować i to porządnie. Podałeś przykład gościa, który nadawał radio w internecie i super. Ale do tego akurat wystarczy na prawdę jedna osoba. Do prowadzenia portalu z dziesiątkami działów jedna osoba to jest za mało. Za krótka jest doba żeby ogarnąć w jeden dzień wszystkie tematy. A już na pewno nie można być redaktorem wszystkich działów i na wszystkich się znać :)
Do takiego przedsięwzięcia trzeba nie tylko kasy ale też osób.
Chyba że będzie tak jak mówiłem "Kopiuj, wklej"

Jeżeli Bóg coś do serca włoży, to może Chce wierzyć się tym zajmie.
Ale pomysł jak dla mnie jest średni. Bo suma sumarum przez kogoś to i tak musi być moderowane, a portal będzie miał taki charakter jakie poglądy ma administrator. No chyba że byłby bardzo otwarty na różne nurty. Ale to znowu też nie wszystkim będzie pasować.
Pamiętam jak się tutaj wypowiadano o CHNTV. Za wiele pozytywów zdaje się nie było :puppyeyes:

Poza tym, jeśli o mnie chodzi, to mam już bardzo kreatywne zajęcie :)


.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 22 lip 2014, 22:40

Chcę wierzyć pisze:Rozchodzi się o taki portal gdzie byłyby informacje ze świata i z kraju, nie tylko chrześcijańskie. Czyli coś w rodzaju gazety + tematyka chrześcijańska ale prowadzona przez chrześcijan. Wiadomo na początku nie byłby to dochodowy interes ale z czasem kto wie, może można by było zatrudniać i fachowców.

Portale chnews, chrzescijanin czy pastor to raczej pogranicze chrześcijaństwa a tu chodzi aby promować dobrą książkę czy inicjatywę. Po za tym informacje tam prezentowane dotyczą tylko sfery chrześcijańskiej. Tak jakby nasze życie polegało tylko na tym aby rano się pomodlić, iść na nabożeństwo a wieczorem poczytać Biblię. Czy chrześcijanie nie mają żadnych zainteresowań? Czy nie poczytaliby o polityce trochę z innego puntu widzenia bez pogrążania swojego przeciwnika? Jak powiedziałem - Mi te portale po prostu nie leżą.


Przedsięwzięcie powazne, ale uważam, że koncepcja bardzo dobra - patrzę na to z perspektywy osoby, która miałaby ten portal odwiedzać.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 lip 2014, 13:00

dr.sky pisze:Owszem, ja się z tobą zgadzam w pewnych kwestiach. Ale nie oszukujmy się, jeśli chcemy coś robić profesjonalnie to trzeba się przygotować i to porządnie. Podałeś przykład gościa, który nadawał radio w internecie i super. Ale do tego akurat wystarczy na prawdę jedna osoba. Do prowadzenia portalu z dziesiątkami działów jedna osoba to jest za mało. Za krótka jest doba żeby ogarnąć w jeden dzień wszystkie tematy. A już na pewno nie można być redaktorem wszystkich działów i na wszystkich się znać :)
Do takiego przedsięwzięcia trzeba nie tylko kasy ale też osób.
Chyba że będzie tak jak mówiłem "Kopiuj, wklej"

Jeżeli Bóg coś do serca włoży, to może Chce wierzyć się tym zajmie.
Ale pomysł jak dla mnie jest średni. Bo suma sumarum przez kogoś to i tak musi być moderowane, a portal będzie miał taki charakter jakie poglądy ma administrator. No chyba że byłby bardzo otwarty na różne nurty. Ale to znowu też nie wszystkim będzie pasować.
Pamiętam jak się tutaj wypowiadano o CHNTV. Za wiele pozytywów zdaje się nie było :puppyeyes:

Poza tym, jeśli o mnie chodzi, to mam już bardzo kreatywne zajęcie :)


No właśnie na jedna osobę to jest za dużo od razu na start. Bo oprócz tego ze trzeba coś technicznie przygotować to należało by się zając sprawami działania fundacji. Jedna osoba to może prowadzić vloga ale nie rozwijać taki portal. Aby się zając tym tylko od strony technicznej to trzeba by mnóstwo czasu poświęcić i mieć co najmniej dwie, trzy osoby dyspozycyjne.
Lepiej by było od razu mieć kilka zaufanych ludzi bo nawet aby założyć fundację to trzeba chyba 5 koła wyłożyć na start. Określić działalność fundacji itd. Czy fundacja miałaby działać pod patronatem kościoła? Osoby musiałby też być zgodne co do zamieszczanej tematyki chrześcijańskiej. Także problemów by było na pewno sporo do rozwiązania.

Powiedzmy, że na początku to wszystko nie generowało by zysków a działalność by była pokrywana z datków i z reklam. Jestem zdania, że radia i telewizji nie mając bogatego wujka w Ameryce się nie zbuduje. Trzeba by zacząć właśnie od czegoś mniejszego i to rozwijać nawet przepisując informacje z zagranicznych portali tak jak mówisz. Spodziewam się, że działa tak większość tych portali internetowych.
Czy by się powiodło? Trudno powiedzieć. To zależy jaki były też ruch na stronie na której nie było by przecież plotek, horoskopów itp. Myślę jednak, że temat jest jak najbardziej warty przemyślenia i zaangażowania.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 23 lip 2014, 13:27

No tak, ale czy portal będzie ekspertem od spraw polityki lub finansów? Czy portal takiego eksperta zatrudni? Bo wiadomość to gdzie ja przeczytam jest mi obojętne. Po co duplikować treści które są już zawarte na innych portalach? Utworzenie czegoś takiego miałoby sens jeśli w serwisie będą znajdować się treści unikalne.
Druga sprawa, to że administracja powinna być zgodna co do poglądów to jedno. Ale czy zgodni będą odbiorcy? Czy treści zielonoświątkowe będą odpowiadały metodystom lub ewangelikom?
Jeśli fundacja będzie pod patronatem jakiegoś kościoła, to będzie też jasne że wszelkie informacje będą fitrowane przez jego zarząd, tak aby treści umieszczane w serwisie nie godziły w jego interesy i wizerunek kreowany przez aktualne poglądy.
Lepiej żeby fundacja nie była związana z żadnym zgromadzeniem. Do utworzenia fundacji potrzebny jest fundator, który wyłoży minimum 2,5 tys. + koszty rejestracji Cele fundacji, zarząd fundacji, sposób ich realizacji to wszystko trzeba wcześniej spisać notarialnie. Bez prawnika się nie obędzie.

Ja to widzę w szarych kolorach, bo kopiuj wklej z innego portalu nie zadziała przyciągająco. Ludzie lubią się przyzwyczajać do danego serwisu. Dlatego żeby ich ściągnąć trzeba będzie się sporo naprodukować.

Nie jestem absolutnie wyrocznią. Jeśli masz coś takiego, że mimo zniechęcenia coś mówi do ciebie zeby to zrobić, to idź i to zrób.


.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 23 lip 2014, 19:45

dr.sky pisze: Jeśli masz coś takiego, że mimo zniechęcenia coś mówi do ciebie zeby to zrobić, to idź i to zrób.


I to jest bardzo dobra myśl :D



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości