Płaska ziemia, co sadzicie?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Nina Nicole
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2014, 11:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nina Nicole » 01 wrz 2014, 21:53

fauxpas pisze:O matko, właśnie oglądam jeden z tych filmików o Ziemi-Dysku. Konkretnie - o lotach międzynarodowych:
http://www.dailymotion.com/video/x1natr ... _lifestyle
I... brak mi słów ;-). Autor ogląda trasy na płaskiej mapie, która jest (niedoskonałym) odwzorowaniem sfery i dziwi się, że są zakrzywione. Oczywiście, że są i tym razem weryfikacja jest ultra-prosta: wystarczy wziąć... globus... i zobaczyć, że lot z Japonii na Skandynawię czy z Europy do LA faktycznie wygląda, jak wygląda. Jeśli pozostałe filmy są na tym poziomie, to ja już nie mam o czym pisać.


Witam i bardzo dziękuję za tak wyważone słowo odnośnie mojego filmu, co i tak w opisie filmu informuję, że będzie za chwilę usunięty, ponieważ wszystkie filmy składam w jedną całość i ten wątek o lotach będzie uzupełniony o nowe informacje.... Ale to tak na marginesie. Teraz, odpowiadając na Twoją uwagę odnośnie "że wystarczy wziąć GLOBUS aby zobaczyć "jak wygląda trasa" to Ci odpowiem, że jakbyś nie wiedział naukowcy przekonują nas, że Ziemia to sferoid, a nie perfekcyjna kula - globus. Co ciekawe rzekome "zdjęcia Ziemi zrobione przez astronautów ze wszystkich wypraw Apollo pokazały nam znowu perfekcyjną kulę - globus, zamiast sferoidy... Zatem o co tu chodzi? Wygląda na to, że wszystkie zdjęcia ziemi to oszustwo. Nie wiesz o tym, że na księżycu panuje żar 150 stopni, oni by się dawno rozpuścili, nie mówiąc już o ich kamerkach i stateczkach pokrytych złotkiem... To samo jest z lotami samolotów. Nie powiesz mi, że gdyby ziemia była kulą, to trasy lotów byłyby krótsze tworząc łuk prawie nad Arktyką. Nie ma takiej możliwości. A gdzie w tym wszystkim jest ziemia kula obracająca się z pr. ponaddźwiękową? Atmosfera wg. ogólnie przyjętej wiedzy nie jest doczepiona jak klej do ziemi, mamy wiatry, huragany, powietrze jest ruchome i nikt mi nie wmówi, że ziemia to wirująca kula. Dałeś się nabrać i jest Ci z tym dobrze. Także pozostań dalej w tej iluzji a raczej deziluzji. Wiatr mocniej zawieje już go czujesz, a nie czujemy niby prędkości ponaddźwiękowej? Wybacz, ale jeżeli Ty się nabierasz na takie bajki, to świetnie. Życzę powodzenia.


"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Wasz przeciwnik, diabeł, krąży jak ryczący lew i szuka, kogo by tu pożreć. Mocni wiarą stawiajcie mu opór." Piotra 5:8
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 22:35

fauxpas, może zacznij po prostu odpowiadać na pytania, które stawiam na forum.
Ja staram się podchodzić, do każdego jeśli tylko mam jakieś własne przemyślenia.
Jeśli nie wiem, to też piszę otwarcie, że nie wiem.
Zacznijmy zatem od końca:
Naprawdę uważasz, że geocentryczny model nie każe brać Boga jeszcze bardziej poważnie? To bez znaczenia?

Pierwszego dnia została stworzona ZIEMIA, 3 dnia rośliny, 4 dnia słońce, księżyc i gwiazdy... Gdzie w tym sens przy heliocentrycznym modelu???


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 wrz 2014, 23:36

Nina Nicole pisze:Witam i bardzo dziękuję za tak wyważone słowo odnośnie mojego filmu, co i tak w opisie filmu informuję, że będzie za chwilę usunięty, ponieważ wszystkie filmy składam w jedną całość i ten wątek o lotach będzie uzupełniony o nowe informacje.... Ale to tak na marginesie.

Hej. I przepraszam, jeśli zareagowałem zbyt nerwowo.

Teraz, odpowiadając na Twoją uwagę odnośnie "że wystarczy wziąć GLOBUS aby zobaczyć "jak wygląda trasa" to Ci odpowiem, że jakbyś nie wiedział naukowcy przekonują nas, że Ziemia to sferoid, a nie perfekcyjna kula - globus. Co ciekawe rzekome "zdjęcia Ziemi zrobione przez astronautów ze wszystkich wypraw Apollo pokazały nam znowu perfekcyjną kulę - globus, zamiast sferoidy... Zatem o co tu chodzi? Wygląda na to, że wszystkie zdjęcia ziemi to oszustwo.

Elipsoida jest trójwymiarowym odpowiednikiem elipsy. Jest nieco "spłaszczoną" kulą. W przypadku Ziemi to spłaszczenie jest niewielkie - różnica między promieniem biegunowym (od środka Ziemi do biegów) a równikowym (od środka Ziemi do równika) wynosi ok. 20km, co przy przeciętnym promieniu długości ponad 6300km czyni tę różnicę niezauważalną.

Sferoida to po prostu "pomarszczona" elipsoida - nie jest idealnie gładką, matematyczną powierzchnią, ale taką, która ma góry i doliny, proste drogi i urwiska.

Nie wiesz o tym, że na księżycu panuje żar 150 stopni, oni by się dawno rozpuścili, nie mówiąc już o ich kamerkach i stateczkach pokrytych złotkiem...

Nie wiem o tym, a Ty skąd wiesz, jeśli można wiedzieć?

To samo jest z lotami samolotów. Nie powiesz mi, że gdyby ziemia była kulą, to trasy lotów byłyby krótsze tworząc łuk prawie nad Arktyką. Nie ma takiej możliwości

Proszę, weź globus do ręki. Piszę poważnie - jeśli nie masz, pójdź do znajomych. Pójdź do Empiku i weź model z półki. I zobacz najkrótszą trasę z Japonii do Norwegii. Podkreślam: globus, nie mapę.
Jeśli tego nie zrobisz lub nadal będziesz się upierać przy swoim z płaską mapą w ręku, to będę musiał zakończyć rozmowę. Ja na swoim globusie sprawdziłem.

A gdzie w tym wszystkim jest ziemia kula obracająca się z pr. ponaddźwiękową? Atmosfera wg. ogólnie przyjętej wiedzy nie jest doczepiona jak klej do ziemi, mamy wiatry, huragany, powietrze jest ruchome i nikt mi nie wmówi, że ziemia to wirująca kula.

Tutaj jest krótka odpowiedź (po angielsku): http://youtu.be/K0-GxoJ_Pcg?t=3m36s


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 wrz 2014, 23:51

Anmarivero pisze:fauxpas, może zacznij po prostu odpowiadać na pytania, które stawiam na forum.

Chciałem tak robić, ale każdy dowód odrzucasz jako sfingowany. Czy chociaż sprawdziłaś te trasy lotów na globusie?
Wobec tego nie ruszymy dalej bez tego:
Jaki dowód na kulistość Ziemi Cię zadowoli, czego oczekujesz, jak można Twoją teorię podważyć?

Dla równowagi, sam odpowiem na to pytanie z mojej perspektywy:
Jaki dowód na "płaskość" Ziemi mnie zadowoli, czego oczekuję, co podważy moją teorię?
Oczekuję lepszego wyjaśnienia efektu Coriolisa lub wskazania przypadku złamania tej zasady; udokumentowanej wyprawy daleko na krawędź i potwierdzonej przez wielu podróżników; wyjaśnienia kwestii odwróconych konstelacji na różnych półkulach; wyjaśnienia "znikania obiektów od dołu" za horyzontem.

Naprawdę uważasz, że geocentryczny model nie każe brać Boga jeszcze bardziej poważnie? To bez znaczenia?

Pierwszego dnia została stworzona ZIEMIA, 3 dnia rośliny, 4 dnia słońce, księżyc i gwiazdy... Gdzie w tym sens przy heliocentrycznym modelu???

Nie, nie uważam tak. Dlaczego miałbym traktować Boga poważniej w ramach TPZ?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 02 wrz 2014, 09:46

fauxpas pisze:
Anmarivero pisze:[Naprawdę uważasz, że geocentryczny model nie każe brać Boga jeszcze bardziej poważnie? To bez znaczenia?

Pierwszego dnia została stworzona ZIEMIA, 3 dnia rośliny, 4 dnia słońce, księżyc i gwiazdy... Gdzie w tym sens przy heliocentrycznym modelu???

Nie, nie uważam tak. Dlaczego miałbym traktować Boga poważniej w ramach TPZ?


Odpowiedziałeś na jedno pytanie z trzech.
Jeśli występuje rzeczywiście Efekt Coriolisa jako niezłomne prawo, to w ogóle skąd inne kierunki wiatrów? Dlaczego mamy wiatry z rożnych kierunków o różnym natężeniu?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 02 wrz 2014, 10:11

Anmarivero, to nie jest forum naukowe. Dlaczego mamy ciebie uczyć fizyki? Na pytanie dlaczego wieje wiatr, odpowiedzi znajdziesz w google. W skrócie fizyka. Ten wątek nadaje się do działu popraw wszystkim humor i albo go tam wrzucę albo usunę, bo ludzi z manią prześladowczą, szukających terori spiskowych naprawdę nie brakuje, a patrząc okiem zwykłego uzytkownika, forum protestanci może być odbierane jako zbiór teorii spiskowych, co tylko wpłynie na forum negatywnie.
Zamykam ten temat.


.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 wrz 2014, 18:44

Nina Nicole pisze:KAAN, Ale na jakiej podstawie zostały te wszystkie poglądy naukowe stworzone?
Na podstawie badań, doświadczeń.
Nina Nicole pisze:Proponuje oglądnięcie tego filmu na moim kanale:
Tam są same kłamstwa, rozpowszechniasz nieprawdę, na prawdę głupota ma swoje granice przyzwoitości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości