Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 14 wrz 2014, 14:03

magda pisze:Ja jedno wiem w tak wielu dziedzinach nas oszukują (..)o my znów zrobieni w bambuko, cz dla was byłoby to mocno szokujążce???? Ja jż po tym świecie i jego władcy to wszystkiego mogę się spodziewać :mrgreen:


Racja, gdzie się człowiek nie obejrzy wszędzie jest manipulowany, cały system edukacyjny jest nastawiony na programowanie umysłów od dziecka, na wzór pruski,, o czym niewiele osób wie.
Elita nie chce mieć społeczeństwa, gdzie jednostka jest indywidualnością, zdolną do samodzielnego myślenia, ale społeczeństw posłusznych, złożonych z określonych grup, które będą wykonywać powierzone im zadania.
System edukacyjny, który jest obowiązkowy, do tego właśnie przygotowuje.

Teoria ziemi 'globu', zagubionego pyłku w kosmosie; to takie samo oszustwo, jak teoria ewolucji. Obie te teorie oddalają człowieka od Boga i Jego Słowa.

magda pisze:No pooglądałam trochę tych filmów o płaskiej ziemi (..)

No a ten niby księżyc to dlaczego cały w kraterach (..)i????????????? :rogal:


Księga Henocha precyzuje , że słońce jest siedem razy jaśniejsze od księżyca, oba są światłami i oba mają taki sam rozmiar. To, co obserwujemy jako ciemniejsze 'kratery' , to daje takie wrażenie, podobne do klosza lampy, na którym są jakieś wzory i one są podświetlone od środka. Oświetlenie z zewnątrz nie daje takiego właśnie efektu, jaki można obserwować patrząc na księżyc.


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 26 wrz 2014, 21:38

Juneo pisze: na przykład Hovind'a posadzili, bo za dużo mówił i to niepochlebnie o masonach, czym zdenerwował sąd, a oficjalnie siedzi za 'podatki'.


Właśnie niedawno kiedy słuchałem jego wykładów zastanawiałem się kiedy zostanie uciszony a wykłady ma świetne i dobitne.


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 26 wrz 2014, 21:40

Ciekawa sprawa o tej płaskiej ziemi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 wrz 2014, 01:02

Ja bym raczej była skłonna uwierzyć że to sklepienie stałe jest dopiero za układem słonecznym, zwłaszcza że sondy pinier 10, pionier 11 i oba wikingi po minięciu orbity plutona bardzo zwolniły i skręciły w bok bez żadnej przyczyny co dziwi całe NASA ,czyli nie lecą w głąb kosmosu a w bok. Dziwna sprawa. Chociaż z drugiej strony taki ogrom nieskończonego wszechświata jako dzieło Boże też mi się podoba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 29 wrz 2014, 15:24

Karol pisze:Ciekawa sprawa o tej płaskiej ziemi.


Zgadzam się, poznawanie prawdy w tym temacie jest tak samo istotne, jak o innych dziełach Bożego stworzenia, nie da się 'oddzielić' jednego od drugiego. Tak samo ważne jest, aby wierzyć, ze naszymi pierwszymi rodzicami byli Adam i Ewa, a nie jakaś 'kosmiczna zupa', cofając się odpowiednio dużo w czasie 'Plancka', za 'małpami człekokształtnymi', ..
Mam nadzieję, ze odwiedziłeś już mojego bloga? :-)

Magda - posłuchaj , co Księga Henocha objawia o budowie naszej ziemi i nieba, mnie się to znacznie bardziej podoba, niż animacje nasa.
Na pewno Tobie się też spodoba. :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 wrz 2014, 16:05

O wiele lepiej by było tak jak w księdze Henoha ale wiele wskazuje na to że jednak jest ten kład słoneczny Możeza ukladem słonecznym być inaczej niż to co Nasa nam ppodaje bo nawwet sami byli zdziwieni że sondy pionier 10, 11 i woyagery nie lecą dalej prosto w kosmos a bzrdzo zwolniły i lecą w bok ale ruchy planet pokazują że jednak jest układ słoneczny co dalej to i Nasa nie wie .To że nas oszukją to proste bo nikt wnikliwie nie bada tych teorii. Wciskają nam teorię że kosmos się rozszerza i że im dalsze galaktyki tym lecąż szybciej. To kłamstwo bo im dalsze obiekty tym wcześniejsze w czasie więc te dalsze wcześniej leciały szybciej niż te w pobliży czyli dawnie leciały szybciej a teraz kosmos zwolnił. ale kto soę nad tym zastanawia prawie nikt więc mogą każde kłamstwo wcisnąc i ludzie łykają . Nie zdziwiłabym się gdyby było tak jak w księdze Henocha bo tak wiele nauka kłamie że wszystko możliwe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 29 wrz 2014, 17:49

magda pisze:O wiele lepiej by było tak jak w księdze Henoha(..)Wciskają nam teorię że kosmos się rozszerza i że im dalsze galaktyki tym lecąż szybciej. To kłamstwo(..) a teraz kosmos zwolnił. ale kto soę nad tym zastanawia prawie nikt więc mogą każde kłamstwo wcisnąc i ludzie łykają . Nie zdziwiłabym się gdyby było tak jak w księdze Henocha bo tak wiele nauka kłamie że wszystko możliwe.


Magda: -
Polecam film, który ujawnia, jak to się stało, że model geocentryczny, w którym zostały uwzględnione ruchy ciał niebieskich, a skonstruowany przez Tycho Brache, został podstępnie zastąpiony przez układ heliocentryczny, wymyślony przez Keplera, którego matka była okultystką, więc to wiele tłumaczy w temacie: postawienia w centrum naszego świata słońca, którego symbol ma znaczenie kultowe do dzisiaj.
Bardzo polecam ten film.

Tak, a' propos 'przyspieszania' czy 'zwalniania' kosmosu.. magicy z hollywood nie takie 'cuda' robią, a ludzie w to wierzą bez mrugnięcia okiem, tak jak w to, że ziemia to 'glob' , który 'kręci się kręci',.. jak w piosence Czesława. :puppyeyes:


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 01 paź 2014, 11:17

Juneo,
ogólnie filmik ciekawy, zastanawia mnie jak to było z tym Keplerem i Tycho, jakieś głębsze opracowanie by się przydało. Zainteresowałam się tym ponieważ moja mama jest fanką astronomii, a mi z racji zawodu często zdarzało się namalować schemat układu słonecznego i zawsze się zastanawiałam kiedy i kto ustalił, że tak własnie wygląda. Przyznam, że przez ignoranctwo nigdy tego nie sprawdziłam :roll:

Taka mała uwaga do filmiku: trochę wiarygodności, według mnie, odbiera zbyt emocjonalne podejście autorki do tematu, używanie wykrzykników, sarkazmu i caps locka. Po prostu wtedy trudniej określić czy przekaz filmiku jest prawdą czy to po prostu wynik emocjonalnego oburzenia na cos z czym autorka sie nie zgadza. Wybacz szczerość jesli to Ty jestes autorką (?) ale wydaje mi się, że z korzyścią byłoby przekazywanie informacji na spokojnie.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 01 paź 2014, 12:18

josta pisze:(..) jesli to Ty jestes autorką (?) ale wydaje mi się, że z korzyścią byłoby przekazywanie informacji na spokojnie.


Josta, filmy są zrobione przez osobę o nicku JEZUSNONSTOP, gorąco polecam pozostałe jej filmy, rewidujące dotychczasowy 'obraz świata', i inne na tym kanale. Filmy te są pracą pionierską, wymagały ogromnego nakładu pracy, przy stosunkowo niewielkiej puli czasu do ich zrobienia, i możliwościach nieporównywalnie mniejszych, niż na przykład ma zespół, który dysponuje czasem i ' środkami'. Ale pomimo tego, oraz emocji, które z pewnością były obecne przy robieniu tego filmu, to absolutnie nie umniejsza jego wartości merytorycznej. Zgadzam się też, że te emocje, które towarzyszyły Autorce filmu, jak i towarzyszą tym, którzy je oglądają :) - są w pełni uzasadnione.

Gdy pomyślę o tym, ile człowiek stracił czasu, pieniędzy, zdrowia i tych spraw, które trudno nawet przewidzieć, przez ten 'system edukacyjny', który tak się rozmija ze zdrową edukacją i prawdą , to chce się rwać włosy z głowy, oczywiście w przenośni, ale ten ból przebudzenia jest odczuwalny w stopniu, jaki dobrze został zobrazowany sceną 'przebudzenia' Neo z filmu Matrix..


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 01 paź 2014, 20:21

Juneo pisze: To, co obserwujemy jako ciemniejsze 'kratery' , to daje takie wrażenie, podobne do klosza lampy, na którym są jakieś wzory i one są podświetlone od środka. Oświetlenie z zewnątrz nie daje takiego właśnie efektu, jaki można obserwować patrząc na księżyc.



Chcesz powiedzieć, że uważasz, że księzyc emituje własne światło i nie odbija tego padającego od Słonca..?

Ma tez pytanie odnośni eteorii płaskiej Ziemi..jesli jest płaska to skąd się biora pory roku i to jeszcze gdy u nas jest lato to za równikiem zima?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 paź 2014, 23:41

josta, witaj :)
Pozwolisz, że się również wypowiem jako osoba wierząca w prawdziwość teorii płaskiej ziemi :)
W bardzo uproszczony sposób przedstawia to obrazek, np tutaj:
http://wiki.tfes.org/index.php?title=File:Seasons.png
Słońce nie ma swojej stałej jednej orbity, a jego wędrówka po okręgu odbywa się między dwoma skrajnymi okręgami oznaczonymi jako zwrotnik raka i koziorożca.
Co ciekawe, teoria ziemi kuli pokazuje w tym temacie swoje luki; trudno wyjaśnić dlaczego nad zwrotnikami raka i koziorożca słonce przez miesiąc (w każdym z dwóch przypadków) nie zmienia swej wysokości nad horyzontem.
Definicja mówi:
Zwrotnik – równoleżnik ziemski, nad którym Słońce zawraca w swym pozornym rocznym ruchu po niebie.
Definicja myli się jednak w tym, że ruch słońca nad nami jest pozorny. Pozorne jest tylko nasze postrzeganie go, uwarunkowane przez prawo perspektywy, gdzie wraz z oddalaniem się słońca widzimy je jakby spadało.
Jeśli nie odstrasza Cię angielski polecam końcówkę filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=PVZdlfxXMZA


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 02 paź 2014, 11:27

josta pisze:Chcesz powiedzieć, że uważasz, że księzyc emituje własne światło i nie odbija tego padającego od Słonca..?
Ma tez pytanie odnośni eteorii płaskiej Ziemi..jesli jest płaska to skąd się biora pory roku(..)


Chcę powiedzić, że kieruję się wskazówkami objawienia Biblii oraz źródła, które nie będąc sprzeczne z objawieniem Biblii, podają więcej detali w kwestiach dotyczących Bożego stworzenia.
Do tego, co już napisała Anmarivero, dodam cytaty najpierw z Biblii, a potem z Księgi Henocha, które odnoszą się do omówionych kwestii bardziej szczegółowo.
To objawienie to zderzenie czołowe z tym wszystkim, co może wiedzieć o niebie i ziemi i prawach rządzących gwiazdami, przeciętny człowiek, jak i ten po uniwersytetach, gdyż nawet wykształcony i nawykły do liczb astronom, może mieć problemy, by zmierzyć się z informacjami, zawartymi w rozdziale o astronomii! Polecam Księgę Henocha do czytania w całości.

Cytaty z Biblii:
1 Moj. 1:14-19
14. Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były znakami dla oznaczania pór, dni i lat!
15. Niech będą światłami na sklepieniu niebios, aby świecić nad ziemią! I tak się stało.
16. I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy.
17. I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios, aby świeciły nad ziemią.
18. I rządziły dniem i nocą oraz aby oddzielały światłość od ciemności. I widział Bóg, że to było dobre.
19. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień czwarty.


Cytaty z Księgi Henocha
60.
10 Odpowiedział mi: "Synu człowieczy, pragniesz poznać to, co jest tajemnicą".
11 Wówczas przemówił do mnie inny anioł, który mi towarzyszył, i pokazał to, co jest tajemne, to, co [jest]
pierwsze i ostatnie w niebie, na wysokościach i pod ziemią, w głębinach i na krańcach niebios i u podstaw
niebios i w spichlerzach wiatrów,
12 jak rozprowadzane są duchy, jak się waży źródła i mierzy wiatry według siły podmuchu oraz natężenie światła księżyca.
72.
35 To jest prawo i bieg słońca oraz jego powrót, ilekroć powraca. Sześćdziesiąt razy powraca i pozostaje.
Jest to wielkie wieczne światło, które na wieki wieków nazwane jest słońcem.
36 To, które powstaje, jest wielkim światłem, a nazwane tak jest z nakazu Pana ze względu na swój wygląd.
37 Powstaje ono i zachodzi. Nie zmniejsza się ani nie odpoczywa. Dzień i noc wędruje tak na swym wozie.
Jego światło siedmiokroć jest jaśniejsze od światła księżyca, ale w rozmiarach oba są równe.
73.
1 [Poznawszy ] to prawo, ujrzałem inne prawo dotyczące mniejszego światła zwanego księżycem.
2 Okrąg jego jest taki, jak okrąg słońca. Wiatr popycha swoim podmuchem wóz, na którym on jedzie.
Otrzymał światło w odmierzonej mierze.
3 Każdego miesiąca zmieniają się jego wschody i zachody. Dni jego są jak dni słońca. Kiedy zaś jego światło jest jednostajnie [pełne, wówczas] wynosi ono siódmą część światła słońca.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 02 paź 2014, 21:09

Anmarivero pisze:teoria ziemi kuli pokazuje w tym temacie swoje luki; trudno wyjaśnić dlaczego nad zwrotnikami raka i koziorożca słonce przez miesiąc (w każdym z dwóch przypadków) nie zmienia swej wysokości nad horyzontem.


To są jakieś herezje.

Nie istnieje taka możliwość, by nie zmieniała się wysokość Słońca nad horyzontem.

Wystarczy zajrzeć do tablic astronomicznych/geograficznych i sprawdzić odpowiednią wartość deklinacji Słońca, co pozwoli min. obliczyć wysokość w momencie górowania nad dowolnym równoleżnikiem. [90°-(szer.geo. - deklinacja)]

Obrazek

Nie widać płaskich odcinków, które miałyby potwierdzać postawioną przez Ciebie tezę. :)


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 paź 2014, 23:40

No rozpatrujcie ciągle tylko słońce i księżyc a co z pozostałymi planetami z ich orbitami i ruchem wstecznym i jak wielka musiała by być ziemia żeby pomieściła te wszystkie planety.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 03 paź 2014, 20:47

Magda :)
Jeśli rozpatrujemy model ziemi w oparciu o Biblię, to rzeczywiście jej płaszczyzna rośnie, a słońce i księżyc tracą swoje gabaryty w poważnym stopniu, oraz następuje ich zamiana umiejscowienia, dlatego nie jest wtedy dziwnym, że pozostałe gwiazdy i ciała niebieskie też nie tylko 'maleją', ale jeszcze mieszczą się w przestrzeni firmamentu.
To jest zupełnie inny świat, tak inny, jak innych mają przodków kreacjoniści , a innych ewolucjoniści! Gdy zaczynamy przyglądać się uważnie sprawom i zastanawiać się nad nimi, z punktu widzenia objawienia Słowa Bożego i obserwacji, wtedy widzimy kolosalną różnicę i stopień zwiedzenia fałszywym obrazem świata, którym niewolone są umysły ludzi na przestrzeni wieków.

Nie wiem, czy spotkałaś się już z mapami Peters'a? Nasze rozumienie geografii jest ukształtowane przez mapy Merkatora, a sprawa ma się inaczej, na przykład powierzchnia Afryki jest w rzeczywistości obszarowo 14 razy większa (od tej z mapy, którą znamy).
Ludzie z różnych krajów zaczynają się jednak zastanawiać, co jest na rzeczy?; skoro kalkulator lotów pokazuje nieprawdziwy czas lotów, a odległości na południe za równikiem, są znacznie większe, niż to wynika z map. W dobie internetu, dociekliwi ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, i informacjami. Na przykład właśnie dzisiaj przeczytałam, w komentarzu na Y T, jak ktoś napisał, że jego zdaniem równik jest niewłaściwie umiejscowiony na mapie. 'Powinien być na wysokości Teksasu. Robią to, aby uzasadnić flighttimes. Kalkulator flighttime jest nieprawidłowy.(..)Czas lotu z Buenos Aires do Cape Town wynosi 33 godzin 10 minut .. calculator mówi 9 godzin, 3 minut.

Jeśli nie oglądałaś jeszcze filmu pt: Płaska ziemia cz.6, autorstwa Jezusnonstop, to polecam, tutaj
jest tam również ciekawa informacja o zapiskach z podróży kapitana Charles’a Wilkes’a, robionych podczas rządowych ekspedycji na wodach południowych.Prowadził on dwa dzienniki pokładowe, oficjalny i nieoficjalny.

Co do pór roku, ich powstawanie w modelu kopernikańskim 'naukowo' tłumaczy się osią nachylenia ziemi do ekliptyki i jej ruchem naokoło słońca i atmosferą ( tą przyklejoną do ziemi ;) )
Jeśli jednak chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób dochodzi do zmian pór roku - w rzeczywistym świecie, który został stworzony przez Boga, a nie przez Keplera, czy Kopernika, a podtrzymywany sztucznie przez magików z nasa, to bardzo polecam obok Biblii, Księgę Henocha, bo tam znajdziemy odpowiedź na te i inne nurtujące nas pytania.

Piotrek, poniżej zacytowałam fragment z Księgi Henocha, dotyczący pozycji słońca, nie wiem, na ile się to zgadza z wykresem, który wkleiłeś, ale jeśli przeczytasz całość, gwarantuję, że będziesz pod wrażeniem. :)

Pozycje słońca i księżyca są związane z bramami, z których wychodzą, cytuję:
74.
17 Rok kończy się dokładnie zgodnie z pozycją słońca i pozycją tych, którzy wschodzą z bram, przez które
przez trzydzieści dni wstaje i zachodzi [słońce] .
(..)
76.
6 Ujrzałem dwanaście bram w niebie na krańcach ziemi, z których wychodzą ze wschodu na zachód słońce,
księżyc, gwiazdy i wszystkie dzieła niebios.
7 Jest wiele otworów okiennych po stronie lewej i prawej i każde okno w [oznaczonym] czasie wysyła ciepło
odpowiednio do tych bram, z których wychodzą gwiazdy zgodnie z wydanym im przez niego rozkazem i do
których zachodzą stosownie do ich liczby.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości