Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 paź 2014, 22:51

Juneo pisze:To jest zupełnie inny świat,
mam wyobraźnie ale są rzeczy które nie pasują np komety skąd się biorą. Mapy Petersa widziałam i nie potwierdzają płaskiej ziemi. A co do Afryki o to są jakieś spekulacje i nie wiadomo skąd takie wiadomosci. Przejechałam Afryke w szerz na wysokosci około zwrotnika koziorożca w 17 dni i to nie samolotem a czym się dało nie jest taka szeroka jak by musiala być gdyby ziemia była plaska. Przeleciałam też tą samą trasą samolotem , Zadnych rewelacji z godzinami.

Księgę Henocha czytałam wielokrotnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 03 paź 2014, 23:27

magda pisze:
Juneo pisze:To jest zupełnie inny świat,
Przejechałam Afryke w szerz na wysokosci około zwrotnika koziorożca w 17 dni i to nie samolotem a czym się dało nie jest taka szeroka jak by musiala być gdyby ziemia była plaska. Przeleciałam też tą samą trasą samolotem , Zadnych rewelacji z godzinami.

Księgę Henocha czytałam wielokrotnie.


Witaj, Magda :)
Skoro przejechałaś Afrykę wszerz w okolicach zwrotnika, to też żadnych rewelacji być nie powinno. Patrząc na model płaskiej ziemi, podróżując nadal na tej szerokości geograficzne zrobiłabyś sobie kółko, więc nie byłoby w tym nic dziwnego... Tu okrąg i tu okrąg.
Rewelacje zaczynają się dopiero w podróży północ-południe-północ.

Dlaczego zdjęcia poklatkowe nieba na szerokościach poniżej równika nie są takiego samego rodzaju jak na półkuli północnej, jeśli chodzi o ruch sklepienia?
Tam też powinien być jakiś punkt środkowy nad biegunem południowym wokół którego kręcą się gwiazdy, bo różniły by się tylko układy i nazwy konstelacji, ale nie sam ruch. Ze względu na "kulistość ziemi i ruch obrotowy"
i powinniśmy uzyskać ten sam efekt po nałożeniu zdjęć, jak mamy na półkuli północnej, czyli coś takiego, jak załączyłam.

Ja nie mówię, że znam wszystkie odpowiedzi i w wielu kwestiach zapewne się mylę, ale po prostu nie wierzę już wykresom. Chcę, aby mnie po prostu przekonano na własne oczy, na mój własny rozum.
W Biblii znajduję swoje zakorzenienie. Bez Kopernika nie byłoby Darwina. Szatan tez ma swój plan i to wszystko.
Załączniki
fotografia nieba pólnocnego.jpg


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 paź 2014, 23:58

Oglądałam film tej Jezusnonstop o gwiazdach i pokazuje film fałszywy gdzie widać gwiazdy i drogę mleczną jak zachodzi razem ze słońcem i w tym samym tempie co słońce a to kłamstwo słońce zachodzi wieczorem a droga mleczna rano i to nie cała ,mieszkałam na południowej półkuli 11 lat i wiem jak niebo wygląda ,Ona posługuje się fałszywymi spreparowanymi filmami.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 paź 2014, 00:09

A ton takie samo zdjęcie na równiku pokazuje ze ziemia to jednak kula.

Dodam że księga Henocha tez nie jest prawdziwa bo ówi o izraelu a Henoch żył grbo przed jakimkolwiek Izraelem.
Załączniki
gwiazdy na równiku.jpg


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 04 paź 2014, 01:45

Anmarivero, dziękuję, zapoznam się z proponowanymi przez Ciebie linkami:)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 04 paź 2014, 01:48

Juneo pisze:
josta pisze:Chcesz powiedzieć, że uważasz, że księzyc emituje własne światło i nie odbija tego padającego od Słonca..?
Ma tez pytanie odnośni eteorii płaskiej Ziemi..jesli jest płaska to skąd się biora pory roku(..)


Chcę powiedzić, że kieruję się wskazówkami objawienia Biblii oraz źródła, które nie będąc sprzeczne z objawieniem Biblii, podają więcej detali w kwestiach dotyczących Bożego stworzenia.
Do tego, co już napisała Anmarivero, dodam cytaty najpierw z Biblii, a potem z Księgi Henocha, które odnoszą się do omówionych kwestii bardziej szczegółowo.(...)


Nie kwestionuję Twojego zdania, po prostu pytam czy według Ciebie księzyc emituje wlasne światło oraz skąd się biora pory roku. Dlaczego mi po prostu nie odpowiedziałaś?:) Przeciez te wersety, które wkleiłaś tego nie tłumaczą.

Pytałam dlatego, że jesli wg osób wierzących w teorię plaskiej Ziemi księzyc emituje wlasne światło to jak to jest, że czasami przeciez świeci w całości?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 04 paź 2014, 02:46

Anmarivero pisze:Dlaczego zdjęcia poklatkowe nieba na szerokościach poniżej równika nie są takiego samego rodzaju jak na półkuli północnej


To również nie ma nic wspólnego z brakiem kulistości Ziemi, a wynika jedynie z położenia danych ciał niebieskich w układzie współrzędnych astronomicznych. Widoczność między konkretnymi szerokościami geograficznymi może ulegać zmianie na przestrzeni lat wskutek precesji osi Ziemi. W ten sposób znany jeszcze starożytnym mieszkańcom basenu Morza Śródziemnego Krzyż Południa, obecnie daje się zaobserwować tylko poniżej Zwrotnika Raka.

Poza tym, mapy nieba północnego oraz południowego znacznie różnią się od siebie, co potwierdza wyżej wymienione fakty.

Obrazek

Północ.

Obrazek

Południe.

Anmarivero pisze:Bez Kopernika nie byłoby Darwina.


Kulistość Ziemi to nie Kopernik, a Eratostenes, który już w III wieku przed Chrystusem udowodnił ją w swoim słynnym doświadczeniu. :)

Juneo pisze:,poniżej zacytowałam fragment z Księgi Henocha, dotyczący pozycji słońca, nie wiem, na ile się to zgadza z wykresem, który wkleiłeś


Zdecydowanie bardziej wolę odrzucanie sprawdzonych osiągnięć nauki na podstawie prostej deklaracji sprzeczności z własną wizją świata, niż karkołomnego obalania czegoś, co nawet nie istnieje.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 04 paź 2014, 04:04

Piotrek. pisze:
Anmarivero pisze:Dlaczego zdjęcia poklatkowe nieba na szerokościach poniżej równika nie są takiego samego rodzaju jak na półkuli północnej


Moje pytanie brzmiało:
Dlaczego zdjęcia poklatkowe nieba na szerokościach poniżej równika nie są takiego samego rodzaju jak na półkuli północnej, jeśli chodzi o ruch sklepienia?

To również nie ma nic wspólnego z brakiem kulistości Ziemi, a wynika jedynie z położenia danych ciał niebieskich w układzie współrzędnych astronomicznych. Widoczność między konkretnymi szerokościami geograficznymi może ulegać zmianie na przestrzeni lat wskutek precesji osi Ziemi. W ten sposób znany jeszcze starożytnym mieszkańcom basenu Morza Śródziemnego Krzyż Południa, obecnie daje się zaobserwować tylko poniżej Zwrotnika Raka.



Ta odpowiedź żywcem przypomina mi zagranie z mojego zamkniętego tematu.
Moje pytanie:
Jeśli występuje rzeczywiście Efekt Coriolisa jako niezłomne prawo, to w ogóle skąd inne kierunki wiatrów? Dlaczego mamy wiatry z rożnych kierunków o różnym natężeniu?

Odpowiada dr.sky, choć pytanie kierowałam do fauxpas: Anmarivero, to nie jest forum naukowe. Dlaczego mamy ciebie uczyć fizyki? Na pytanie dlaczego wieje wiatr, odpowiedzi znajdziesz w google. W skrócie fizyka.

Drwina, kpina i typowa "chrzescijańska łagodność"...

Nikt nikogo nie zmusza do brania udziału w tej dyskusji. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, lepiej zamilcz, i ta prośbę kieruje do wszystkich.
KULISTOŚĆ występująca w nałożeniu zdjęć poklatkowych nie wynika z położenia ciał niebieskich a z RUCHU sklepienia. OCZYWIŚCIE, że obraz nieba powyżej i poniżej równika zdecydowanie się różni, ale EFEKT powinien być zachowany Co miało udowodnić wklejanie tych dwóch obrazków powyżej?


W PRECESJI jeden okrąg oś ziemi zakreśla raz na 26000 lat... i to ma tak znacznie wpływać na to, że nie można na zdjęciach poklatkowych uzyskać KULISTEGO OBRAZU "POZORNIE" poruszającego się sklepienia niebieskiego?
Czysta kpina! Ukrywanie się pod specjalistycznymi terminami.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2014, 04:20 przez Anmarivero, łącznie zmieniany 1 raz.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 04 paź 2014, 04:08

Bardzo proszę ograniczyć naukowy bełkot....
Jeśli wiedza rzeczywiście jest użyteczna, można ją chyba przedstawić w zrozumiały dla wszystkich i czytelny sposób?
Nie rozmawiasz ze specjalista w dziedzinie, choć po wklejonych obrazkach dwóch półkul nieba, mam wrażenie, że myślisz, że rozmawiasz z idiotką...


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 paź 2014, 12:28

magda pisze:Oglądałam film tej Jezusnonstop (..).

Magda, myślę, że gdy autorka filmu, co do których źródła masz wątpliwości, zaglądnie do tego tematu, to sama zechce się odnieść bezpośrednio do Twojej wypowiedzi.
Ze swojej strony powiem, że zarzut 'preparowania' filmów i tego, co nam pokazują w majestacie 'nauki', jako 'zdjęcia z kosmosu', czy konstruują teorie, podparte cyframi, których normalny człowiek nie ogarnia, zdecydowanie powinien padać w kierunku nasa i innych pokrewnych agencji, bo dzięki Bogu i ludziom, którzy mają odwagę ujawniać te działania, wiemy już, że świat, jaki wykrzywiają jest wygenerowany przez ich komputery.

Tutaj znalazłam ciekawą wypowiedź o tym, że jeśli się obserwuje niebo będąc w Australii, od wczesnego września do późnego listopada Krzyża Południa nie można dostrzec. Będzie go można zobaczyć nad Australią, dopiero 1 stycznia, około północy.( User o nicku cikjamas, ostatnia wypowiedź na stronie)
Następnie ten dyskutant zadaje pytanie; skoro odpowiednikiem Krzyża Południa, na północy jest okołobiegunowa konstelacja Kasjopei, którą zawsze widać, cały rok, na 'półkuli' północnej, to czemu tak się nie dzieje, odnośnie Krzyża Południa? ( a powino, gdyby model ziemi kuli był prawdziwy.)

To zagadnienie zostało omówione w filmach Autorki: Jezusnonstop bardzo sensownie.
magda pisze:A ton takie samo zdjęcie na równiku pokazuje ze ziemia to jednak kula.


Zdjęcie poniżej zostało zrobione w Kolumbii Brytyjskiej, opis mówi: Kootenay Lake with a Taste of Northern Lights, British Columbia, a czy nie wygląda, jak te robione na równiku?..
Pomijając oczywiścię tę ziemię kulkę, podobna do tej, jaka nam pokazali podczas transmisji ze skoku Felixa B.
Tutaj

Kolejne zdjęcie pod bardzo wymownym tytułem: Devils Tower & The Heavens, Wyoming pokazuje, że ziemia ma .. trzy bieguny? No, ale sam autor zdjęcia przyznaje, że to była dla niego 'niesamowita noc', i nie dziwię się, skoro się tak zapatrzył na ten 'iconic monument'.
Tutaj

Widzisz sama, jak wygląda w naszych czasach, naukowa biblia z obrazkami, owszem, ładnie, kolorowo i robiąc wrażenie, no ale czy na podstawie tych fotek można się opierać, jako na dowodzie, że ziemia to kula?

magda pisze:Dodam że księga Henocha tez nie jest prawdziwa bo ówi o izraelu a Henoch żył grbo przed jakimkolwiek Izraelem.

Magda, Księga Henocha, to, jak czytamy w opisie - dzieło złożone, nazwa 'naród izraelski' jest wymieniona w Księdze czuwających, napisana ok. IV w. przed Chrystusem, więc nie powinno Cię to niepokoić, że znana była jej autorom nazwa Izrael. W topiku na forum, dotyczącym Księgi Henocha jest o niej dyskusja, w której też wzięłaś udział, ale nawet jeśli masz wątpliwości, co do datowania, to czy jest to podstawa do podważania prawdziwości tej Księgi?
Oczywiście drogą wolnego wyboru możesz uznać, ze nie wierzysz, ze treść tej księgi przekazuje prawdę, lub nie, to Twoja osobista decyzja.

josta pisze:(..)Pytałam dlatego, że jesli wg osób wierzących w teorię plaskiej Ziemi księzyc emituje wlasne światło to jak to jest, że czasami przeciez świeci w całości?


Josta, myślałam, że z przyjemnością przeczytasz o tym sama w Księdze Henocha. :)
Tam jest wyjaśnione, w jaki sposób powstają pory roku, powiem w skrócie: dzięki wiatrom, a Ty sobie poczytaj o tym, dobrze?
To, że księżyc świeci w całości nie powinno być dziwne, skoro Bóg stworzył księżyc jako światło.

Piotrek. pisze:Zdecydowanie bardziej wolę odrzucanie sprawdzonych osiągnięć nauki na podstawie prostej deklaracji sprzeczności z własną wizją świata, niż karkołomnego obalania czegoś, co nawet nie istnieje.

No widzisz, to mamy podobne podejście do 'sprawdzonych osiągnięć nauki', ale bez zrewidowania własnej wizji świata przez pryzmat objawienia Słowa Bożego, nie wiadomo na jakie jeszcze manowce i otmęty czarnych dziur wszechświata, byłabym zwodzona przez tych współczesnych kapłanów wiedzy tajemnej, z nasa i hollywood.


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 05 paź 2014, 20:05

Juneo pisze:
josta pisze:(..)Pytałam dlatego, że jesli wg osób wierzących w teorię plaskiej Ziemi księzyc emituje wlasne światło to jak to jest, że czasami przeciez świeci w całości?


Josta, myślałam, że z przyjemnością przeczytasz o tym sama w Księdze Henocha. :)
Tam jest wyjaśnione, w jaki sposób powstają pory roku, powiem w skrócie: dzięki wiatrom, a Ty sobie poczytaj o tym, dobrze?
To, że księżyc świeci w całości nie powinno być dziwne, skoro Bóg stworzył księżyc jako światło.


Oj przepraszam, miałam zapytać dlaczego księżyć nie zawsze świeci w całości:)
Przeczytałam te fragmenty księgi Henocha, które zacytowałaś - czy sa jakieś dodatkowe na temat księżyca?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 paź 2014, 20:12

Juneo pisze:to czemu tak się nie dzieje, odnośnie Krzyża Południa? ( a powino, gdyby model ziemi kuli był prawdziwy.)


Bo krszyż południa jest bardzo daleko od bieguna.

Juneo pisze:Magda, myślę, że gdy autorka filmu, co do których źródła masz wątpliwości, zaglądnie do tego tematu, to sama zechce się odnieść bezpośrednio do Twojej wypowiedzi.


Odnieść się nie zechce bo skasowała moją wypowiedź , nie pasuje do jej teoriii pokazuje że film jest spreparowany a to przecież kłamstwo.Naukowcy kłamią ale i ta kobicina też kłamie.

Juneo pisze:to czy jest to podstawa do podważania prawdziwości tej Księgi?
Oczywiście drogą wolnego wyboru możesz uznać, ze nie wierzysz, ze treść tej księgi przekazuje prawdę, lub nie, to Twoja osobista decyzja.


Jeżeli księga opisuje Henoch jak te rewelacje pokazuje mu anioł i pisze w pierwszej osobie to oznaczaloby że to księga stara i autentyczna napisana przez osobę sprzed potopu, niestety nie jest to stara księga i nie jest to autentyczna relacja Henocha a jakaś baka napisana później i na podstawie pźniejszej wiedzy i domysłach na temat wszechświata nie na relacji Henocha i tego co mu anioł pokazał. Nic z przed potopu nie przetrwało oprócz ustnych przekazów i tego co przekazali prorocy. cała ta księga jest niewiadomego pochodzenia i na pewno nie zawiera relacji Henocha.

Byłoby fajnie gdyby to tak łatwo można było określić jak wygląda kosmos , niestety jesteśmy zdani na naukowców , przekręty naukowe owszem są możliwe, żauważ jednak ,że o kulistości ziemi mówiono dużo wcześniej niż czasy preparowanych na komputerze zdjęć. Poza tym mnie się podoba taki bezkresny kosmos na wieczność do poznawania i Jezs powiedział

J 14:2 bw "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce."

Wiele mieszkań wiele wspaniałych światów. Wolę taki ogrom niż jakieś sklepienie wielkości ziemi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 paź 2014, 21:10

josta pisze:(..) dlaczego księżyć nie zawsze świeci w całości:)
Przeczytałam te fragmenty księgi Henocha, które zacytowałaś - czy sa jakieś dodatkowe na temat księżyca?


Tych opisów jest sporo :), dlatego zacytuję framgment:
73.
1 [Poznawszy ] to prawo, ujrzałem inne prawo dotyczące mniejszego światła zwanego księżycem.
2 Okrąg jego jest taki, jak okrąg słońca. Wiatr popycha swoim podmuchem wóz, na którym on jedzie.
Otrzymał światło w odmierzonej mierze.
3 Każdego miesiąca zmieniają się jego wschody i zachody. Dni jego są jak dni słońca. Kiedy zaś jego światło
jest jednostajnie [pełne, wówczas] wynosi ono siódmą część światła słońca.
4 Kiedy wschodzi, jego pierwsza faza jest z kierunku wschodniego. Wschodzi trzydziestego poranka, pojawia się tego dnia i staje się dla ciebie pierwszą fazą księżyca, trzydziestego poranka, razem ze słońcem, w tej bramie, poprzez którą wschodzi słońce.
5 I połowa (...) z siódmej części. Cały jego krąg jest pusty, bez światła, z wyjątkiem siódmej części. [Jest to]
czternasta część jego [ całkowitego] światła.
6 W dniu, w którym otrzymuje siedem i pół [miary] swego światła, światło jego wzrasta o siedem i pół [miary].
6 W dniu, w którym otrzymuje siedem i pół części swego światła, jego światło wzrasta do siedmiu siódmych i
połowy.
7 Zachodzi [razem] ze słońcem, a kiedy słońce wschodzi, księżyc wschodzi razem z nim i otrzymuje połowę
jednej części światła. Tej nocy na początku jej poranka, z początkiem dnia księżycowego, księżyc zachodzi
razem ze słońcem i jest przyćmiony tej nocy w siedmiu i pół częściach.
8 Powstaje tego dnia dokładnie w siódmej części i wychodzi i chowa się tam, gdzie wschodzi słońce, i w
pozostałe swe dni jaśnieje w siedmiu siódmych.
74.
1 Ujrzałem też inny cykl i [inne] prawo, które nim rządzi. Dzięki temu prawu spełnia on cykl miesiąca.
(..)

Księgę Henocha jest dostępna w internecie w formacie pdf.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 paź 2014, 21:46

weź sie lepiej za biblie nie za apokryf.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 06 paź 2014, 09:28

magda pisze:Bo krszyż południa jest bardzo daleko od bieguna.

Ciągle pozostaje kwestia, która przypomnę ponownie:
skoro odpowiednikiem Krzyża Południa, na północy jest okołobiegunowa konstelacja Kasjopei, którą zawsze widać, cały rok, na 'półkuli' północnej, to czemu tak się nie dzieje, odnośnie Krzyża Południa?
magda pisze:
Odnieść się nie zechce (..)

Magda, poczekajmy, aż osoba, co do której informacji masz obiekcje zechce, lub też będzie mogła, wypowiedzieć się tutaj, skoro to tutaj wystosowałaś swoje obiekcje, liczę, ze sprawa się wyjaśni. Sama doświadczyłam niesprawiedliwego traktowania na innym forum, przy czym sytuacja była dla mnie dodatkowo niekomfortowa, gdyż nie mogłam się wypowiadać, bo zostałam zbanowana, co inni niektórzy uznali jako dobrą okazję do dania upustu swoim konfabulacjom.

magda pisze:(..)cała ta księga jest niewiadomego pochodzenia i na pewno nie zawiera relacji Henocha.


Nie rozumiem skąd się bierze u Ciebie taka nieufność co do autentyczności księgi Henocha. Tradycja ustnego przekazu nie jest czymś dziwnym i niewiarygodnym, zwłaszcza w czasach, gdy ludzie żyli długo i mieli doskonałą pamięć, co nawet obecnie też się sporadycznie i jednostkowo zdarza, o kimś takim się mówi, ze ma 'fotograficzną pamięć'. (Nawiasem mówiąc tego rodzaju niewiarygodna wręcz pamięć miała nasza rodaczka Maria Skłodowska Curie, która potrafiła powtórzyć cały wykład słowo w słowo, bez robienia wcześniejszych notatek.) Henoch przekazał to, co zostało mu objawione swojemu synowi, a ten z kolei swojemu synowi Metuszelachowi ( Matuzalemowi), który był ojcem Lamecha i dziadkiem Noego. A jak wiemy, Noe przeżył potop i z pewnością dobrze wszystko pamiętał, co się działo przed potopem, podczas, jak i po. Wszystko, było przekazywane ustnie z ojca na syna, jak również było znane pismo. Mojżesz, który jest autorem ksiąg Mojżeszowych też przecież nie był świadkiem wszystkich wydarzeń, o których napisał, a które wydarzyły się na długo przed jego narodzinami, a wzmianka o rozpoczęciu spisywaniu słów Pana przez Mojżesza jest podana w 2 księdze Mojżeszowe 24;4.
magda pisze:Byłoby fajnie gdyby to tak łatwo można było określić jak wygląda kosmos ,(..)oznawania i Jezs powiedział
J 14:2 bw "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce."
Wiele mieszkań wiele wspaniałych światów. Wolę taki ogrom niż jakieś sklepienie wielkości ziemi.

Magda, oczywiście , ze słowa Pana Jezusa, zapewniające o tym, że w domu Ojca jest wiele mieszkań, to cudowna obietnica dla nas, przerastająca nasze wyobrażenia o niebiańskich mieszkaniach dla wierzących, zwłaszcza, gdy słowo mieszkanie kojarzy się komuś z jakąś klitką w blokowisku, lub ciasnotą miast, w których żyjemy jak mrówki robotnice. Niewielu ludzi ma mieszkania w posiadłościach okolonych hektarami zieleni i ogrodów, ale właśnie na ten królewski i bankierski styl życia 1 %, który jest udziałem panów świata - łoży pozostały 99, 9 % ludzkości.
Ten przemożny procent żyje przy tym w stłoczeniu i relatywnej, bądź na granicy biologicznego przeżycia biedzie, a ci bosowie świata opłacają naukowców i polityków, aby świat w którym im się tak wspaniale żyje, był dla zwykłych ludzi niedostępny i aby ciagłymi obietnicami, których nigdy nie spełniają, oraz malowaniem światów w kosmosie, zwodzić wizją lepszego życia przyszłe pokolenia, na Marsie lub innych 'egzoplanetach' , w 'bezkresnym kosmosie'.
magda pisze:weź sie lepiej za biblie nie za apokryf.

Tylko dzięki objawieniu Biblii, jestem w stanie weryfikować treści objawień z innych źródeł.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości