Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 kwie 2015, 23:03

Anmarivero pisze:ale o rzeczywistych odległościach, międzylądowaniach (na tankowanie) na trasach lotów bezpośrednich i innych tego typu zagraniach


A ja już tobie dawno to wytłumaczyłem, że międzylądowania to praktyka stosowana na całym świecie, nawet w Europie przy lotach bezpośrednich, wiec żaden to argument. Przyznasz się kiedyś do błędu, czy duma nie pozwala?


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 15 kwie 2015, 23:04

A moje pytania są niewidoczne, czy jak?
(post z 21.45 seria pytań na końcu)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 15 kwie 2015, 23:08

dr.sky pisze:
Anmarivero pisze:ale o rzeczywistych odległościach, międzylądowaniach (na tankowanie) na trasach lotów bezpośrednich i innych tego typu zagraniach


A ja już tobie dawno to wytłumaczyłem, że międzylądowania to praktyka stosowana na całym świecie, nawet w Europie przy lotach bezpośrednich, wiec żaden to argument. Przyznasz się kiedyś do błędu, czy duma nie pozwala?

Nie daj się robić w konia. Na trasach, które wskazałem, NIE MA międzylądowań. Po pierwsze, loty są bezpośrednie i w zasięgu maszyn, a pod drugie, po drodze po prostu NIE MA wysp z lotniskami, na których można by wylądować w celu zatankowania. Cały rejs odbywa się nad oceanami. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 kwie 2015, 23:09

Te pytania nie mają związku z tematem wątku. Skup się na głównym wątku i przyznaj się do błędu. No chyba, że ta duma....


.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 kwie 2015, 23:12

Rembov, też znalazłem loty nad oceanem bez międzylądowań. Jakieś kilka, czy kilkanaście stron wcześniej. Duma nie pozwala przyznać się dziewczynom do błędu. Jednak zwracam uwagę, że międzylądowania to nie jest cześć spisku, tylko zwyczajna praktyka. Podawałem przykład lotu z luxemburga z międzylądowaniem w saarbrucken po 20 minutach lotu ;)


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 15 kwie 2015, 23:15

dr.sky pisze:
Anmarivero pisze:Dziecko Twoje będzie się uczyć tego, co przewiduje podstawa programowa.


No i co z tego? Każdy z nas czytał zmyślone opowieści zestawione jako lektury szkolne. Z tego także były egzaminy.


Nauka dzieci o ewolucji czy heliocentryzmie, czy wielkim wybuchu, czy rozszerzającym się kosmosie nie jest nazywana bajką, powieścią ani inną fikcją i nie jest przedstawiana nawet jako teoria, na którą dowodów nie ma, ale "prawda udowodniona na tysiąc sposobów". Tu jest różnica.
I jak widać po tym wątku za podważanie tej "udowodnionej na tysiąc sposobów prawdy", grozi niemal wykluczenie i regularne rzucanie mentalnymi kamieniami...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 kwie 2015, 23:20

Anmarivero pisze:"prawda udowodniona na tysiąc sposobów"


Pierwsze słyszę, aby teoria wybuchu była udowodniona. Słyszałem jedynie hipotezy, oraz część argumentów które mają je potwierdzać. Dla mnie wierzącego istotne jest to, że ziemia została stworzona i mam tego opis. Nie znajduje jednak w opisie wzmianek o płaskości ziemi.
To jak? Przyznasz się do błędu, czy duma....?


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 kwie 2015, 07:14

Anmarivero pisze:polecam serdecznie wykład Malcolma Bowdena, pt.: "Naukowa mafia"


Właśnir obejrzałam czesciowo wczoraj i teraz z samego rańca resztę i mam pytanie dlaczego np ten model jaki przedstawia ten gosciu na filmie wam nie odpowiada że ziemia jest okrągła i jest w centrum świata, dlaczego uważacie że musi koniecznie być płaska? Przecież to bardzo sensowny model i znika problem miejsca w którym nastąpił Wielki Wybuch bo go nie było i jak facio tłumaaczy poczerwienienie galaktyk pasuje i odległosci kwazarów no i nie ma problemu z zaćmieniami ksiezyca , chyba bardzo sensowny model bo nawet nasz Zbynio romantyk byłby zadowolony bo w tym modelu jest piękny potężny ogrom kosmosu do podziwiania. Więc dlaczego nie ten model a płaska ziemia???????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 16 kwie 2015, 07:31

Anmarivero pisze:
Nick pisze:
Anmarivero pisze:A jeśli wszechświat sam w sobie jest (według przyjętej teorii) nieskończony, to czy tym samym nie przypisuje mu się ATRYBUTÓW BOSKICH stawiając znak równości między stworzeniem, a Stwórcą?


:hypno: Naprawdę masz fantazję...
Czy nieskończoność stosowana w matematyce dodaje jej ATRYBUTÓW BOSKICH stawiając znak równości między stworzeniem, a Stwórcą? :S


Dla mnie JEDYNIE BÓG jest nieskończony, wszechobecny.


Bym Cię dobrze zrozumiał- twierdzisz zatem, że pojecie nieskończoności w matematyce jest pomysłem lucyferian, którzy postanowili w ten sposób obrażać Boga, tak?

A co z innymi atrybutami Boga, jak np: Dobroć, Sprawiedliwość, Mądrość, Suwerenność?
Czy one również są zarezerwowane dla Boga i jeśli np. nazywamy Państwo Suwerennym tzn. że daliśmy się zwieść w spisku Lucyferian i bluźnimy Bogu gdyż to Jego atrybut?

A czy Jezus był tak naprawdę tajny członkiem Loży Masońskiej (o najwyższym stopniu wstajemniczenia) bo nazywał ludzi dobrymi, kiedy dobroć jest atrybutem Boga? :O

Anmarivero pisze: prezentuje Mr. Carl Sagan


To jakiś Twój autorytet jest?


Anmarivero pisze:Zdanie otwierające ten "dokument":
"Kosmos jest wszystkim co jest, wszystkim, co było i wszystkim, co będzie"...jeśli dla Ciebie, to zdanie nie przedstawia współczesnej religii i mocno promowanego światopoglądu, to w moim przekonaniu, jesteś mocno stronniczy...


Ale w czym Ty problem widzisz bo nie rozumiem?
Gość generuje bełkot (wyznawcy religii Płaskiej Ziemi nie mają na to monopolu :-P )

Wśród naukowców są ateiści oraz teiści- niczego nowego nie odkryłaś. Wiadomo, że ci pierwsi będą mieć takie myślenie. Drudzy- mogą natomiast dowodzić Kreacjonizmu :)

I podstawowe pytanie: JAK TO WSZYSTKO SIĘ MA DO KSZTAŁTU ZIEMI???

Ty masz rozumowanie w stylu: Źli naukowcy uczą o ewolucji, to znaczy, że ziemia jest płaska :S


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 kwie 2015, 08:48

Anmarivero pisze:Czy kiedykolwiek, KIEDYKOLWIEK, sama z siebie pomyślałabyś o ziemi (żyjąc na niej), jako o pyłku kurzu, kropce? (Proszę szczerze odpowiedź).

Odpowiem, choć nie mnie pytasz.
Naturalnie! Gdy się tak w gwieździstą noc wpatrzyć w to, co nad głową widać, to jakże inaczej to widzieć, jak OGROM?! Ogrom kosmosu, a w nim nasza planetka... [a gdyby tak jeszcze patrzeć nie gołym okiem, to by dopiero trzeba było małym się wydać wobec tych wielkości i liczebności, czyż nie?]
:roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 kwie 2015, 08:54

Anmarivero, jestem też przeciwko teorii ewolucji i ona faktycznie uderza w biblijny opis stworzenia świata...
Jednak z tego, że się powszechnie naucza tej teorii, nie wynika automatycznie, że Ziemia musi być płaska!
Ja odrzucam ewolucję, ale wierzę w kulistą ziemię i wcale mi się to nie kłóci; dlaczego Tobie taki światopogląd nie odpowiada?
------------------ ------------------
Rembov, dyskutujesz na blogu Juneo, prawda? Mozesz podać linki do tych rozmów?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 kwie 2015, 09:03



Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 16 kwie 2015, 11:02

Zbyszekg4 pisze:
Anmarivero pisze:Czy kiedykolwiek, KIEDYKOLWIEK, sama z siebie pomyślałabyś o ziemi (żyjąc na niej), jako o pyłku kurzu, kropce? (Proszę szczerze odpowiedź).

Odpowiem, choć nie mnie pytasz.
Naturalnie! Gdy się tak w gwieździstą noc wpatrzyć w to, co nad głową widać, to jakże inaczej to widzieć, jak OGROM?! Ogrom kosmosu, a w nim nasza planetka... [a gdyby tak jeszcze patrzeć nie gołym okiem, to by dopiero trzeba było małym się wydać wobec tych wielkości i liczebności, czyż nie?]
:roll:


Zbyszek, nie obraź się, ale nie zrozumiałeś pytania. Ja nie mówiłam o używaniu specjalistycznych narzędzi (np. teleskopu), ale po prostu naturalne funkcjonowanie i używanie zmysłów danych nam przez Boga. Używając oczu, sklepienie pozostaje sklepieniem. Po pierwsze, aby widzieć ogrom, wcale nie muszę podnosić głowy wysoko w niebo nade mną, wystarczy, że rozglądam się wokół siebie: stojąc na łące, czy w lesie, patrząc ze szczytu góry w dół, czy też przed siebie... Tak właśnie zakrzywiająco działa ta fałszywa dla mnie kosmologia: to WSZYSTKO ( natura ze swoimi prawami nadanymi przez Stwórcę, fauna, flora, różnorodność ekosystemów, całe kultury i społeczeństwa itd) staje się niczym: nic nie znaczącym PIKSELEM, nie mającym na nic wpływu, nie posiadającym też większego znaczenia na tym ekranie wszechświata. Patrząc w górę, nie widzisz BEZMIARU kosmosu, widzisz natomiast jego stałość: gwiazdozbiory są gwiazdozbiorami z swoim stałym miejscem na sklepieniu, co też zresztą zastanawia, skoro "przecież" pędzimy przez Drogę Mleczną i zmieniamy swoje położenie względem każdego z nich?).

Moje pytanie można także zadać w ten sposób: czy na ziemi nie widzisz OGROMU, wspaniałości mocy Bożej ukazanej w dziele stworzenia? Czy musisz użyć teleskopu, aby z OGROMEM się zetknąć? Potomkowie Abrahama byli porównani do gwiazd na niebie, ale także do piasku na pustyni...

Rev 21:23 bw "(23) A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek."

Rev 22:5 bw "(5) I nocy już nie będzie, i nie będą już potrzebowali światła lampy ani światła słonecznego, gdyż Pan, Bóg, będzie im świecił i panować będą na wieki wieków."

Na nowej ziemi nie będzie nie tylko morza, ale i tych ciał niebieskich stworzonych w konkretnym celu...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 kwie 2015, 13:27

Anmarivero pisze:Zbyszek, nie obraź się

:nerwus: ja się nie obrażam :beczy:
Ogrom można dostrzec gołym okiem i teleskopem; daleko i blisko - wszędzie, nawet w atomie: jak ogromnie to złożone dzieło Boże...
Tylko, że w niczym to nie dowodzi, że płaska jest Ziemia a tylko wskazuje na wspaniałość Stwórcy!
Nadal nie rozumiem, dlaczego - jak wielu chrześcijańskich uczonych - nie możesz: odrzucić teorii ewolucji, ale pozostać przy kulistej planecie?... Czy oni też są w spisku??! :letssin:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 16 kwie 2015, 13:46

Nie wiem czy padał tutaj ten argument i odpowiedź, ale jak wytłumaczą zwolennicy płaskiej Ziemi, że na pókuli północnej są inne konstelacje, a na południowej inne?

A co do odrzucenia ewolucji i innych naukowych teorii, to nie wiem czy zauważyliście, ale w Nowym Testamencie apostoł Paweł pisze, co mamy przyjąc przez wiarę (można to też udowodnić naukowo). Hebranczyków 11;3 "Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga tak, iż to, co widzialne nie powstało ze świata zjawisk." Świadczy to o tym, że Stwórcy uwłacza mówienie i wierzenie, że świat powstał w inny sposób niż za pomocą Słowa, bo to niesie za sobą szereg konsekwencji, które przeczą chrześcijańskiej wierze. Nie ma wspomnianego NIC na temat kształtu czy czego innego. Model kulisty Ziemi nie uwłacza i nie obniża rangi Stwórcy, ewolucja natomiast tak.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości