Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 lut 2015, 19:21

Nick pisze: uznają za czynnik mający duży wpływ na zbawienie


A tej teorii kto jest autorem?? Chyba już bardziej nie można przedstawić mojej wiary (w geocentryzm i hebrajską kosmologię) w krzywym zwierciadle... To jest właśnie totalne wypaczenie słów "dziewczyn" :/ .... Prosiłam, abyś nie odpowiadał na moje posty, ale pokusa krytyki zdaje się być silniejsza, bo oczywiście powiesz, że to nie mi odpowiadasz...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 lut 2015, 19:27

Dziewczyny a czy zauważyłyście ze ziemia jest tak mocno i gęsto pświetlona jak by na niej nie wiem jaka cywilizacja mieszkała tak to wygląda jak na Star trecku pokazywali planetę Borgów taką cała w punkcikach oświetlenia. Jak lecisz samolotem w nocy to takiego widoku nie ma tylko duze puste połacie i gdzieniegdzie lekko oswietlone miasta.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 05 lut 2015, 19:45

Anmarivero, dziewczyny wzięłaś w cudzysłów i dodałaś smutną minkę. Użyłam potoczne słowo nie sugerując nic ponadto.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 lut 2015, 20:45

kruszynko, wcześniej w tym wątku Nick wypowiedział się, że moja płeć nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o stanowisko w poruszanym temacie, dlatego te "dziewczyny" nieco negatywnie mi brzmią...

Staram się prowadzić merytoryczna dyskusję, a i pożartować też w takiej można, czasami po prostu robi się smutno, bo człowiek jest nieuszanowany...


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 05 lut 2015, 22:51

Anmarivero pisze:
Nick pisze: uznają za czynnik mający duży wpływ na zbawienie


A tej teorii kto jest autorem?? Chyba już bardziej nie można przedstawić mojej wiary (w geocentryzm i hebrajską kosmologię) w krzywym zwierciadle... To jest właśnie totalne wypaczenie słów "dziewczyn" :/ .... Prosiłam, abyś nie odpowiadał na moje posty, ale pokusa krytyki zdaje się być silniejsza, bo oczywiście powiesz, że to nie mi odpowiadasz...


Takich teorii autorkami jesteś Ty i Twoja mentorka. Przykład pierwszy z brzegu, 2 strony wstecz:

" ilu jest takich wierzących w Boga ( czytających Biblię), którzy w ogóle nie dostrzegają tego, co Biblia mówi na temat kosmologii!

Drodzy wierzący - czy chcecie zaliczać się do grupy tych, o których prorok Izajasz powiedział:
Izaj. 44:18
18. Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją.

Odnowienie umysłu człowieka wierzącego może nastąpić tylko przez wiarę w Słowo Boże! Nie da się pogodzić objawienia Biblii z 'rewelacjami' fałszywych bogów, którymi karmieni jesteśmy od dzieciństwa, pod fałszywą sugestią, że 'to jest nauka' i którzy używają tricków filmowych i technologicznych, aby utwierdzać w tym kłamstwie inie tylko niewierzących w Boga, ale i wierzących!"


Pierwsze zdanie zawiera błędne założenie, iż Biblia przedstawia model płaskiej ziemi- to tylko interpretacja, w dodatku ogromnie naciągana.
Dalej pojawia się sugestia, że niepoprawne [wg. autorki] rozumienie kosmologii jest oznaką braku rozumu, , zaślepienia, zatwardziałego serca.
Następnie autorka podaje rozwiązanie- potrzebne jest odnowienie umysłu.
Konkluzja: Nie chcesz wierzyć w płaski model ziemi? Znaczy to, że jest z tobą gorzej niż źle w najgorszym tego znaczeniu.

Tego typu perełek jest w tym temacie sporo. Dla mnie takie postrzeganie rzeczywistości i taki tok rozumowania to totalny "kosmos" i zwiedzenie. Tyle.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lut 2015, 00:58

Anmarivero pisze: Prosiłam, abyś nie odpowiadał na moje posty, ale pokusa krytyki zdaje się być silniejsza, bo oczywiście powiesz, że to nie mi odpowiadasz..


A komu ma odpowiadacc mnie też nie bo sobie nie życzę. Chyba nie ma komu :cry:
Anmarivero pisze: te "dziewczyny" nieco negatywnie mi brzmią...


Ja też napisałam dziewczyny żeby było adresowane do wszystkich oprócz pewnego pana czy to xle?? ten pan był dla mnie bardzo niemiły wiec zwracam sie do was dziewczyny , otóż to.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 lut 2015, 14:27

Nick pisze: Dla mnie takie postrzeganie rzeczywistości i taki tok rozumowania to totalny "kosmos" i zwiedzenie. Tyle.

Dla mnie "totalny kosmos" to Twoja teoria, że światopogląd dotyczący wyglądu/modelu ziemi/kosmosu zbawia, lub jest czynnikiem zbawiającym.
Nie przytoczyłeś ANI JEDNEGO SŁOWA (ani mojego, ani "mojej mentorki") na poparcie tego bardzo poważnego oskarżenia. WSZYSTKO, co napisałeś na poparcie tezy swojego autorstwa jest właśnie ZWIEDZENIEM, bo całkowicie wypacza prezentowane przeze mnie i "moją mentorkę" treści.
Obłudniku! W prywatnej wiadomości sypałeś czułe słówka, a gdy spostrzegłeś się, że Twoja aprobata jest mi zupełnie obojętna, nagle wylądowałam w obozie wroga... Przestrzegam: upamiętaj się, aby Twoje słowo było tak tak, nie nie! Co ponad to od złego pochodzi!


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 06 lut 2015, 16:29

Anmarivero pisze:Dla mnie "totalny kosmos" to Twoja teoria, że światopogląd dotyczący wyglądu/modelu ziemi/kosmosu zbawia, lub jest czynnikiem zbawiającym.
Nie przytoczyłeś ANI JEDNEGO SŁOWA (ani mojego, ani "mojej mentorki") na poparcie tego bardzo poważnego oskarżenia.


Nie wymyślaj :roll: Nie napisałem, że zbawia, a że jest czynnikiem mającym duży wpływ na zbawienie.
I dokładnie tak wynika z zacytowanej wyżej wypowiedzi. Jeśli temu przeczysz i na dodatek oburzasz się na mnie, tzn, że nie mogę od Ciebie wymagać posługiwania się logiką. W porządku.

Anmarivero pisze:Obłudniku!


Qrcze dobrze, że mam pistacje obok laptopa (zbrzydł mi popcorn) bo zaczyna się robić ciekawie :lol:

Anmarivero pisze:W prywatnej wiadomości sypałeś czułe słówka, a gdy spostrzegłeś się, że Twoja aprobata jest mi zupełnie obojętna, nagle wylądowałam w obozie wroga...


Czułe słówka??? :D
Nie wiem, może miałaś trudną przeszłość i dlatego zwykła życzliwość kojarzy się Tobie z "czułością" :roll: Ale to nie tak... Ja po prostu z zasady podchodzę do człowieka życzliwie. No i nie jesteś żadnym moim wrogiem, nic złego mi nie zrobiłaś.

Anmarivero pisze: Przestrzegam: upamiętaj się [...]


:crazy:
Daj spokój dziewczyno. Później dziwisz się, że Ci coś niemiłego napiszę...


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 lut 2015, 18:50

Nicku, to były moje ostatnie słowa, które kierowałam do Ciebie na tym forum.
Powyższa Twoja wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że naprawdę nie mamy o czym rozmawiać, zwyczajnie nie ma to sensu...
Informuję: nie będę odpowiadała na Twoje przyszłe maile.


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 06 lut 2015, 20:02

kruszynka pisze:1. podglądamy ziemię na żywo https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... t-ah7du4xA
cały czas wnerwiam sie na globalne zachmurzenie, bo nie mogę dopatrzeć się lądu
2. Tu widzimy nad czym przelatujemy http://www.isstracker.com/
3. A tu upewniamy się, czy na pewno wszędzie są chmury https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 7e8a01tkEQ

Ale, kurczę....ciemność nastaje......
Po malutku :)


ad. 1.Ta 'ziemia na żywo' niedopracowana, ale pewnie się specjalistom od krzywizny już nie chciało, skoro według nich nikt 'nie powinien' zauważyć.. ta 'kula' jest płaska na powierzchni..
ad.2 taa.. lądy jak malowane.
ad 3. ehhh..

Najlepsze ciemności widać nad Korea Płn. ( tam się nie muszą wysilać, zrobią wszystko na czarno)

Anmarivero pisze:A co tu komentować?
(..)
https://www.youtube.com/watch?v=xHwfVn4xZFY


Tutaj tak :) Math Boylan skomentował tak, że nawet antyglobalistom się dostało ;)
ale trzeba przyznać, że on ma powody do bycia wzburzonym 8-)

Nick pisze:
Pierwsze zdanie zawiera błędne założenie, iż Biblia przedstawia model płaskiej ziemi- (..)


Oj, nie kuś mnie (macham paluszkiem), bo wkrótce przymierzam się do kompleksowego opracowania materiału pokazującego krok, po kroku, co mówi Biblia w tym temacie. Materiał będzie zaprezentowany na moim blogu, o czym poinformuję również w tym topiku.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 06 lut 2015, 20:19

Juneo pisze:ad. 1.Ta 'ziemia na żywo' niedopracowana, ale pewnie się specjalistom od krzywizny już nie chciało, skoro według nich nikt 'nie powinien' zauważyć.. ta 'kula' jest płaska na powierzchni..

Pomijając specjalistów. Ja oglądając ten film, nie zauważyłam, ze jest płaska. Może nie jestem specjalistą od krzywizn, ale zawsze możesz mi to wyłuszczyć.
2. Lądy malowane....piszesz. Owszem. Malowane. To nie jest żaden podgląd w real , ale graficzne pokazanie gdzie znajduje się kamera. Nie wiem skąd sarkazm.
Ad.3 Co to znaczy "eehh" w dyskusji? Podałam link do satelitarnego podglądania pogody
Możesz rozwinąć?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 06 lut 2015, 21:11

Anmarivero pisze:Informuję: nie będę odpowiadała na Twoje przyszłe maile.


Ależ nie musisz mnie o tym specjalnie informować :) Nie odpowiesz- przeżyję :)

Juneo pisze:Oj, nie kuś mnie (macham paluszkiem), bo wkrótce przymierzam się do kompleksowego opracowania materiału pokazującego krok, po kroku, co mówi Biblia w tym temacie. Materiał będzie zaprezentowany na moim blogu, o czym poinformuję również w tym topiku.


Koniecznie daj znać :)


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 06 lut 2015, 21:19

kruszynka pisze:Możesz rozwinąć?

ad.1. kliknij w to zdjęcie:
http://www.crazynauka.pl/mozna-ogladac- ... osmicznej/
przyjrzyj się w powiększeniu, powierzchnia jest płaska, patrz na linie proste, tak się nie rozkładają linie na kuli, masz w domu kulę? Globus, obserwuj, jak odbija się światło.

Obejrzyj proszę, film zrobiony z balonu, bez efektu sztucznej 'krzywizny':

tutaj

2. Jeśli mając taka technikę, jak twierdzą, że mają, dlaczego mieliby pokazywać ludziom cokolwiek malowanego? To powinno dawać do myślenia każdemu ( a nie daje, bo ludzie są ukierunkowywani przez lata edukacji, aby nie kwestionować tego, co im się pokazuje. ) Sarkazm to normalny stan po tym, gdy dowiadujesz się, że to wszystko, co dotychczas było Ci prezentowane jako prawdziwy obraz świata, jest inny i że robi się to w konkretnym celu). Dzięki Bogu , to, co mówi Biblia pozwala zachować trzeźwy umysł i zdrowy rozsądek.

3. Ja tam widzę tylko czarna mapę kraju usianą czerwonymi kropkami, lepszą obserwację pogody mam za oknem.

Nick pisze:(..)

Koniecznie daj znać :)


Dam znać, a w międzyczasie zaglądaj na mój blog, co chwilę wrzucam ciekawe info. 8-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lut 2015, 22:48

Juneo pisze:przyjrzyj się w powiększeniu


q jakim powiększeniu tam nie ma powiększacza na tej stronie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 lut 2015, 23:50

magda pisze:
Juneo pisze:przyjrzyj się w powiększeniu


q jakim powiększeniu tam nie ma powiększacza na tej stronie


Musisz myszką najechać na zdjęcie z satelitą z boku i kliknąć dwa razy. :)



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości