Kto dał początek Lucyferowi?

Tu robimy burze mózgów.......

Kto dał początek Lucyferowi?

Bóg Ojciec
8
29%
Bóg Syn (Jezus Chrystus)
6
21%
Bóg Duch Święty
0
Brak głosów
Trójca Święta
14
50%
 
Liczba głosów: 28
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kto dał początek Lucyferowi?

Postautor: Eliasz » 19 sty 2008, 18:17

W sumie mógłbym to zamieścić w normalnym dziale teologicznym, ale w związku z tym, że są to moje przemyślenia, to umieszczam to tutaj (w gdybologii). Z resztą trzeba ruszyć ten dział, bo inni jakoś się nie kwapią do tego. Chyba brak im odwagi wyrazić coś, za co inni mogą mieć pretekst spalić ich na stosie ;-) Do odważnych świat należy, więc niech padnie na mnie.

Kto dał początek Lucyferowi? No wiem przecież, że Bóg, ale która Osoba dokładnie: Ojciec, Syn, Duch Święty, a może Wszyscy Trzej?

1. Prorok Izajasz o Lucyferze

"O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!" (Iz. 14:12).

Lucyfer został tutaj nazwany "synem jutrzenki". Gdyby to interpretować dosłownie, wówczas by wyszło na to, że jutrzenka (czyli planeta Wenus) jest osobą. Inaczej nie mogła by mieć dzieci będących osobami - Lucyfera. Zatem trzeba szukać w Biblii, kim jest owa "jutrzenka". Teraz, dla odmiany, Nowy Testament:

2. Apostoł Jan o Jutrzence

"Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna" (Obj. 22:16).

Jutrzenka, zwana jest również "gwiazdą poranną" - są to synonimy. Tak więc Jutrzenką, która dała początek Lucyferowi jest Jezus Chrystus. A teraz zagadka: do czego się może przydać ta wiedza? Chyba tylko do jednego - gdy rozmawiacie ze świadkami J., możecie tym wywodem udowodnić, że Jezus i Lucyfer wcale nie są braćmi i nie zostali stworzeni przez Boga Ojca jako równorzędne istoty, należące do tego samego gatunku - aniołów. Można wykazać biblijnie, że to Jezus stworzył Lucyfera.

Teraz możecie mnie spalić.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 19 sty 2008, 19:21

Haereticus pisze:Myślę, że poszedłeś za daleko z tym określeniem "jutrzenka" i "gwiazda jasna poranna".


Ależ to jest to samo! Z resztą, to tak, jakbyś powiedział, iż co innego znaczy, że Jezus jest drogą do Boga, a co innego, że Jezus jest ścieżką do Boga. Przecież to synonimy. Nawet powszechnie używa się słowa "jutrzenka" jako zamiennika "gwiazda poranna", bądź "gwiazda zaranna" (staropolski).

W Słowniku Astronomicznym czytamy:

GWIAZDA PORANNA, JUTRZENKA, FOSFOROS, LUCIFER - popularne nazwy planety Wenus widocznej nad horyzontem przed wschodem Słońca.


Słowo "jutrzenka" jest postawione w szeregu z wyrażeniem "gwiazda poranna". Jest to powszechnie uznawany synonim, sięgający korzeniami starożytności.

Haereticus pisze:Ani też słowo "jutrzenka" nie musi mieć powiązania z Wenus.


Z Wenus konkretnie może nie, bo jest to termin niewywodzący się z Biblii. Jednak "jutrzenka" i "gwiazda poranna" to to samo.

Haereticus pisze:W mojej opinii z Biblii nie wynika, by Jezus tworzył anioły. Wszystkie anioły przypisałbym wyłacznie Ojcu. jezus wykonał inne prace - stworzenie swiata, a potem zbawienie. Każda z boskich osób ma swoje konkretne funckje.


Według mnie wszystko, co zostało stworzone, było stworzone przez Jezusa Chrystusa (w tym: wszystkie anioły):

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało" (J. 1:1-3).

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 sty 2008, 20:05

Ladnie zrobione, bo tego dzialu nie widac przed zalogowaniem, co znaczy, ze ci, ktorzy loguja sie automatycznie, nie dostrzegaja finezji.


Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 20 sty 2008, 23:09

Zwrot z Izajasza 14:12 do Lucyfera jest dosyć interesujący. Kupiłem kiedyś w księgarni anglojęzyczną Biblię w której słowo "Lucyfer" było w niej zastąpione jako "Król Babilonii"... Więc jak wersja jest w końcu poprawna?

(Iz 14:12)
GNB - Królu Babilonii, jasno gwiazdo poranna
NIV - O gwiazdo poranna, synu jutrzenki
KJV - O Lucyferze, synu gwiazdy porannej
Warszawska - gwiazdo jasna, synu jutrzenki

I drugie spostrzeżenie: To w końcu Lucyfer jest "Gwiazdą Poranną", czy "synem Gwiazdy Porannej"?

Co ciekawe w Objawieniu Jana 22:16 Jezus został nazwany gwiazdą poranną.

Wnioskuję z tego zatem, że niektóre fałszywe przekłady Biblii określają zarówno Lucyfera jak i Jezusa jako GWIAZDA PORANNA. Czy to możliwe, że Szatan osobiście "natchnął" niektórych tłumaczy Biblii, żeby pośrednio Lucyfera zrównali z Jezusem?


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 21 sty 2008, 00:27

Chyba to oczywiste, że Lucyfer nie jest Jutrzenką czyli Gwiazdą Poranną. Jest Nią bowiem Jezus Chrystus, o czym mówi sama Biblia. Nie wiem dlaczego niektórzy tłumacze tak to oddali, ale większość przekładów wyraża się jasno: "synu jutrzenki". Nowa Biblia Gdańska również oddaje to w ten sposób:

"O, jakże spadłaś z Nieba świetlana gwiazdo, synu jutrzenki!" (Iz. 14:12, Nowa Biblia Gdańska).

Nie twierdzę, że Lucyfera nie można nazwać gwiazdą. Chodzi jedynie o to, że na pewno nie jest on poranną gwiazdą, czyli jutrzenką.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 11:25

Soul Winner pisze:Wnioskuję z tego zatem, że niektóre fałszywe przekłady Biblii określają zarówno Lucyfera jak i Jezusa jako GWIAZDA PORANNA. Czy to możliwe, że Szatan osobiście "natchnął" niektórych tłumaczy Biblii, żeby pośrednio Lucyfera zrównali z Jezusem?


Mysle ze tak
dlatego tak bardzo wazne jest czytanie KJV 1611.

w sprawie Gwiazdy Porannej jest duzo niejasnosci .
Szatan jest ojcem klamstwa wiec podszywa sie pod Chrystusa.


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 03:24

Soul Winner pisze:Wnioskuję z tego zatem, że niektóre fałszywe przekłady Biblii określają zarówno Lucyfera jak i Jezusa jako GWIAZDA PORANNA. Czy to możliwe, że Szatan osobiście "natchnął" niektórych tłumaczy Biblii, żeby pośrednio Lucyfera zrównali z Jezusem?


ciekawe ze mormonizm zrownuje lucyfera z Jezusem oficjalnie nauczajac ze sa rodzenstwem (za Chick: http://www.chick.com/reading/tracts/0061/0061_01.asp )


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 03:29

Eliasz pisze:synu jutrzenki!" (Iz. 14:12, Nowa Biblia Gdańska)


gdzie mozna znalezc ST Nowej Biblii Gdanskiej?

Soul Winner pisze:(Iz 14:12)
GNB


czym jest skrot GNB?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 08 lip 2008, 08:50

chrzescijanin pisze:
Eliasz pisze:synu jutrzenki!" (Iz. 14:12, Nowa Biblia Gdańska)


gdzie mozna znalezc ST Nowej Biblii Gdanskiej?

http://www.biblest.com.pl/stb/stb.html#biblia

niestety, nie ma wszystkich ksiąg.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 11:08

htt...biblest..../stb/stb...


Acha - to to. Szkoda - mialem nadzieje ze to inna wersja (czy tylko ta jest?)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 08 lip 2008, 15:32

Ciekawa dyskusja. Wychodzi na to że szatan jest nazywany niesłusznie Lucyferem. Jest synem Jutrzenki (Lucyfera). Wiem że to wygląda nieciekawie w tradycyjnym rozumieniu. Co myślicie?


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 08 lip 2008, 19:59

Lucyfer stawia się w miejscu Chrystusa, gdyż od początku chciał się z Nim zrównać, o czym czytamy w Iz. 14:14. Oświadczył tam diabeł, że zrówna się z Jezusem. I to było jego pragnieniem: być jasną gwiazdą poranną - jutrzenką. A jedyną Jutrzenką jest sam Bóg - Pan Jezus.

Jeżeli słowo "Lucifer" oznacza jutrzenkę, to w takim razie odnosi się do Pana Jezusa, a nie do szatana. Szatan co najwyżej chciał być jutrzenką, chciał być tak wielki, jak Jezus. Ale nie był, nie jest i nigdy nie będzie Gwiazdą Jasną Poranną. Jest synem Jutrzenki, a nie jutrzenką! Jest też mistrzem bluźnierstwa i przypisywania sobie tytułów Chrystusa. Z resztą - nie tylko sam szatan, ale też jego widzialny ziemski kawałek (papież). Ja tak to rozumię.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
ahmed95
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2008, 09:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ahmed95 » 08 lis 2008, 15:48

Eliasz pisze:W Słowniku Astronomicznym czytamy:

Cytat:
GWIAZDA PORANNA, JUTRZENKA, FOSFOROS, LUCIFER - popularne nazwy planety Wenus widocznej nad horyzontem przed wschodem Słońca.


Nie wiązałbym BIBLI ze słownikiem astronomicznym :!: :!: :!:


Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jedorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny.
ahmed95
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2008, 09:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto dał początek Lucyferowi?

Postautor: ahmed95 » 08 lis 2008, 15:56

Eliasz pisze:W sumie mógłbym to zamieścić w normalnym dziale teologicznym, ale w związku z tym, że są to moje przemyślenia, to umieszczam to tutaj (w gdybologii). Z resztą trzeba ruszyć ten dział, bo inni jakoś się nie kwapią do tego. Chyba brak im odwagi wyrazić coś, za co inni mogą mieć pretekst spalić ich na stosie ;-) Do odważnych świat należy, więc niech padnie na mnie.

Kto dał początek Lucyferowi? No wiem przecież, że Bóg, ale która Osoba dokładnie: Ojciec, Syn, Duch Święty, a może Wszyscy Trzej?

1. Prorok Izajasz o Lucyferze

"O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!" (Iz. 14:12).

Lucyfer został tutaj nazwany "synem jutrzenki". Gdyby to interpretować dosłownie, wówczas by wyszło na to, że jutrzenka (czyli planeta Wenus) jest osobą. Inaczej nie mogła by mieć dzieci będących osobami - Lucyfera. Zatem trzeba szukać w Biblii, kim jest owa "jutrzenka". Teraz, dla odmiany, Nowy Testament:

2. Apostoł Jan o Jutrzence

"Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna" (Obj. 22:16).

Jutrzenka, zwana jest również "gwiazdą poranną" - są to synonimy. Tak więc Jutrzenką, która dała początek Lucyferowi jest Jezus Chrystus. A teraz zagadka: do czego się może przydać ta wiedza? Chyba tylko do jednego - gdy rozmawiacie ze świadkami J., możecie tym wywodem udowodnić, że Jezus i Lucyfer wcale nie są braćmi i nie zostali stworzeni przez Boga Ojca jako równorzędne istoty, należące do tego samego gatunku - aniołów. Można wykazać biblijnie, że to Jezus stworzył Lucyfera.

Teraz możecie mnie spalić.

::SHALOM::


Jest to bardzo prawdopodobne, ale nie jestem pewien. Myślę że mógłbym się z tobą zgodzić.


Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jedorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości