Lordship Salvation

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lut 2009, 11:35

Ogolnie dla mnie Dyskusja o lordship Salvation
to dyskusja dzielaca dom Bozy.
i mysle ze niestety tylko diabel sie z niej cieszy :(

Co gorsza obie strony maja Racje.

A Bowiem tylko z laski jest zbawienie, - Free grace
A' ale grzesznik nie wejdzie do krolestwa Boga. - Lordhip Salvation

Niestety dyskusja schodzi czasami do poziomu:
B łaska niewidoczna w zyciu "zbawionego" nadal go zbawia - Wypaczenie FG
B' uswieceniem mozemy zyskac laski Boga - Wypaczenie LS

W ostatecznosci przeradza sie w stary spor kalwinsko
Arminianski

Stąd trudność w dyskusji.
Bowiem o ile postulaty A i A' sa bliskie naszym sercom
To mam nadzieje że B i B' nie są.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 lut 2009, 22:12

Również mam taką nadzieję. :) Jednak uważam, że nie można nigdy rozdzielać A od A' -- bo to jest wtedy tylko "młyn na wodę" dla osób nadal przebywających w ciemności, a pragnących tylko uspokoić swoje własne sumienie. Dziękuję za to podsumowanie :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 lut 2009, 22:32

Nie po raz pierwszy nie zgadzam się całkowicie z Lashem.

Lash pisze:Ogolnie dla mnie Dyskusja o lordship Salvation
to dyskusja dzielaca dom Bozy.
i mysle ze niestety tylko diabel sie z niej cieszy :(


A ja myślę, że z dyskusji o Lordship Salvation cieszą się aniołowie, a diabeł jest wściekły, że w końcu chwasty są oddzielane od zboża.
Lash pisze:Co gorsza obie strony maja Racje.

Może jeszcze powiesz, że prawda leży pośrodku.
Lash pisze:A' ale grzesznik nie wejdzie do krolestwa Boga. - Lordhip Salvation

1 Tym. 1:15
15. Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy.
W ostatecznosci przeradza sie w stary spor kalwinsko
Arminianski

Co ma piernik do wiatraka?

Podsumowując: Jezus jest Panem wszystkiego. Ale tylko ci, którzy uznają Go za swojego Pana i poddadzą się Jego panowaniu są zbawieni. Jezus który nie jest Panem życia danej osoby, nie jest również jej Zbawicielem, a jest zwykłem bożkiem. I nie wybielajmy nauki demonów.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2009, 11:48

Puritan pisze: Nie po raz pierwszy nie zgadzam się całkowicie z Lashem.
Masz prawo. co nie znaczy że masz racje :)
Puritan pisze:
Lash pisze:Ogolnie dla mnie Dyskusja o lordship Salvation
to dyskusja dzielaca dom Bozy.
i mysle ze niestety tylko diabel sie z niej cieszy :(

A ja myślę, że z dyskusji o Lordship Salvation cieszą się aniołowie, a diabeł jest wściekły, że w końcu chwasty są oddzielane od zboża.
Czyżby Pan powrócił a ja to przeoczyłem? Diabeł sie cieszy wtedy gdy ludzie próbuja oddzielic dobre zborze od sissani /kąkolu/. Dopiero wtedy gdy wroci aniołowie dokonaja dzieła
Mat 13
(39) Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. (40) Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. (41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

Puritan pisze:
Lash pisze:Co gorsza obie strony maja Racje.

Może jeszcze powiesz, że prawda leży pośrodku.

Prawda lezy tam gdzie lezy.
Czasami może być i pośrodku.
W tym przypadku mamy klasyczna dyskusje na tematy - kogo uznawac za dziecko boże.
Puritan pisze:
Lash pisze:A' ale grzesznik nie wejdzie do krolestwa Boga. - Lordhip Salvation
1 Tym. 1:15
15. Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy.

Fajnie tylko czy Paweł ma na mysli swój obecny stan że jest grzesznikiem
Czy raczej ma na myśli że w momencie zbawienia Był.

(12) Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, (13) ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze. (14) A nad miarę obfitą okazała się łaska naszego Pana wraz z wiarą i miłością, która jest w Chrystusie Jezusie. (15) Nauka to zasługująca na wiarę i godna całkowitego uznania, że Chrystus Jezus przyszedł na świat zbawić grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy. (16) Lecz dostąpiłem miłosierdzia po to, by we mnie pierwszym Jezus Chrystus pokazał całą wielkoduszność jako przykład dla tych, którzy w Niego wierzyć będą dla życia wiecznego. (17) A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu - cześć i chwała na wieki wieków! Amen.

Zauważ że Paweł mówi o sobie że:
Jest pierwszym spośród grzeszników. Ale już dostąpił miłosierdzia i w NIM PIERWSZYM Jezus pokazał wielkodusznośc.
To pierwszeństwo w grzeszności to czas przeszły opdobnie jak fakt że dostal miłosierdzie i już nie jest niezbawiony!

Popatrz co ten sam Paweł napisał
(6) Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. (7) A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. (8) Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. (9) Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. (10) Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie. (11) I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie.

Oczywiście kazdy z nas BYŁ grzesznikiem.
Pytanie czy nadal nimi jestesmy.
Jesli tak / w sensie naszego stosunku do Boga / to mamy problem opisany np w Gal.
(19) Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, (20) uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, (21) zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
Grzesznik nie będzie zbawiony
Zbawiony jest tylko ktos kto byl grzesznikiem ale jest pojednany z Bogiem w Jezusie.
Puritan pisze:
W ostatecznosci przeradza sie w stary spor kalwinsko
Arminianski
Co ma piernik do wiatraka?
Ano bardzo wiele. Bowiem ta dyskusja to kolejny etap tego sporu. Sporu o swietosc po zbawieniu. Choć może to bardziej Kalwinizm - hiperkalwinizm :)
Puritan pisze: Podsumowując: Jezus jest Panem wszystkiego. Ale tylko ci, którzy uznają Go za swojego Pana i poddadzą się Jego panowaniu są zbawieni. Jezus który nie jest Panem życia danej osoby, nie jest również jej Zbawicielem, a jest zwykłem bożkiem. I nie wybielajmy nauki demonów.
A tam obaj z chrzescianinem rzucacie w siebie demonami /chrzescijanin w Mc Arthura/
Jak wiesz nie zgadzam sie z chrzescijaninem w Jego podejsciu do nazwy Pan. ale nadal uwazam ze problem lezy tak naprawde troche obok


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 lut 2009, 15:24

Lash pisze:problem lezy tak naprawde troche obok

czyli gdzie??


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 mar 2009, 09:47

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:problem lezy tak naprawde troche obok

czyli gdzie??
Tak jak wyżej napisałem.
Wzięcie jednego zdania bez drugiego powoduje problemy.

Bowiem tylko z laski jest zbawienie, - Free grace
ale grzesznik nie wejdzie do krolestwa Boga. - Lordhip Salvation


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 mar 2009, 11:22

Lash pisze:Bowiem tylko z laski jest zbawienie, - Free grace
ale grzesznik nie wejdzie do krolestwa Boga
- Free grace
Jedno i drugie zdanie jest Laska - darmowa laska dzialajaca w czlowieku, a zmartwienie o oczyszczenie rosliny aby wydawala obfitszy owoc - to nie zmartwienie rosliny a Ogrodnika. To Ogrodnik pierwej zdecydowal, ze zanim mnie wytnie - da mi jeszcze jeden rok, okopawszy mnie, dolozywszy owocu - to Ogrodnik sprawil, ze wydalem owoc, i to Ogrodnik postara sie aby owoc moj byl trwaly - roslina jest tu specjalnie uzyta, gdyz kazdy z nas wie ze roslina nie ma wlasnej woli, nie od niej zalezy czy wyda owoc, to od geniuszu Ogrodnika zalezy czy roslina wyda owoc. Free Grace. Darmowa wolna laska - easy believiesm i tylko brzemie Jezusa jest lekkie a jarzmo miłe.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 mar 2009, 10:37

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Bowiem tylko z laski jest zbawienie, - Free grace
ale grzesznik nie wejdzie do krolestwa Boga
- Free grace
Jedno i drugie zdanie jest Laska - darmowa laska dzialajaca w czlowieku, a zmartwienie o oczyszczenie rosliny aby wydawala obfitszy owoc - to nie zmartwienie rosliny a Ogrodnika. To Ogrodnik pierwej zdecydowal, ze zanim mnie wytnie - da mi jeszcze jeden rok, okopawszy mnie, dolozywszy owocu - to Ogrodnik sprawil, ze wydalem owoc, i to Ogrodnik postara sie aby owoc moj byl trwaly - roslina jest tu specjalnie uzyta, gdyz kazdy z nas wie ze roslina nie ma wlasnej woli, nie od niej zalezy czy wyda owoc, to od geniuszu Ogrodnika zalezy czy roslina wyda owoc. Free Grace. Darmowa wolna laska - easy believiesm i tylko brzemie Jezusa jest lekkie a jarzmo miłe.

Zgadza sie ze owoc nalezy do Pana. Jednoczesnie Diabel zwodzi na tyle na ile sie da wybranych.
Zle nauczanie - laska zbawiony moge robic co mi sie zachce bo wszystko mi wolno i nie rozrozniam co grzech a co nie - wypacza dzielo Boze.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 mar 2009, 17:40

Lash pisze:Zle nauczanie - laska zbawiony moge robic co mi sie zachce

"Kochaj i rób co chesz"? http://www.kosciol.pl/article.php/20041204173639636
przypisywane balwochwalcy z Hippony?

Generalnie - nauka Biblii - tak jak ja podali Apostolowie - jest zrownowazona i nie ma potrzeby jej przechylac ani w prawo ani w lewo - wystarczy czytac samodzielnie Biblie i do tego zachecac - a Duch Bozy nie przypadkiem nie uzywa takich odchylow terminologicznych jak "Lordship Salvation" - ktore szkodza przez sam fakt wszczynania podzialow i klotni o zakon.
Mamy Pasterza, jako owce mamy isc za Jego glosem - jesc z tych pastwisk na ktore On nas prowadzi.
Znowu - nie przypadkiem jest tu obraz owcy - wyjatkowo nieporadnego stworzenia, ktore od poczatku mialo pasterza, nigdy nie mialo wersji "dzikiej" radzacej sobie samodzielnie.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości