Ryba - (nie)symbol chrześcijaństwa?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 kwie 2015, 00:43

mjsystem pisze:
fauxpas pisze:A to, co piszesz, to niekoniecznie to, co Bóg mówi, ale to, co Ty myślisz, że Bóg mówi .
Biblia jest tak prosta, że nie trzeba filozofów. Jest napisane nie czyń. To nie czynię. Amen.

Nie zgadzam się i nawet sama Biblia o sobie mówi, że nie wszędzie jest taka prosta:
2P 3: (15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; (16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie. (17) Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście, zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska. (18) Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy.

Jeśli Piotr tak pisze o Pawle, to i my okażmy nieco więcej szacunku ludziom, którzy byli w Kościele przed nami. Nie musimy od razu traktować np. Ojców Kościoła za nieomylne autorytety, ale może czasem warto poczytać, co tam chrześcijanie zdążyli już wywnioskować przez te 2000 lat istnienia Kościoła. Nie musimy odkrywać wszystkiego od nowa co pokolenie.

Sola Scriptura to nie odrzucenie wszystkiego, co nie jest Biblią, ale wszystkiego, co jest z nią sprzeczne. Przeczytałeś podlinkowany przeze mnie artykuł? Nie jest długi, naprawdę polecam.

A tak poza tym, to skąd wiesz, które przepisy ST są wciąż aktualne, a które nie? I na jakiej podstawie?

Kiedyś słyszałem, że ukrzyżowany (piszemy o rzeźbie) symbolizuje w świecie duchowym śmierć bez zmartwychwstania.

W świecie duchowym? Co to w ogóle znaczy? To ludzie nadają symbolom znaczenia i te znaczenia mogą być zmienne i różne w różnych kulturach. Nie wiem, czy Cię rozumiem...

Nie prawda. |Demony żądają własnej chwały a ludzie im się poddają

Możesz rozwinąć myśl? Nadal nie rozumiem - czy według Ciebie krzyż z figurką Chrystusa ma jakieś pozaludzkie* znaczenie? Jeśli tak, to skąd to wiesz?

Jest świat duchowy i świat cielesny. Jeden jest odzwierciedleniem drugiego.
Skoro mamy oddawać Bogu cześć w Duchu i w prawdzie, to jakiej chwały oczekują demony? Ludzkiej, cielesnej? Nie. Też duchowej. Poprzez Baale, cielce i inne figurki, które uczynił człowiek, aby się im kłaniać.

Nic nie rozumiem. Ja napisałem (specjalnie cytuję powyżej), że to ludzie symbolom przypisują znaczenie. Ty piszesz: "nieprawda". Pytam więc, czy to demony ustalają jakąś swoją symbolikę? Jeśli tak, to skąd masz takie informacje?

Dalej, skoro piszesz o "duchowej" chwale, to dlaczego łączysz ją z "cielesnymi" znakami cielców i figurek? Nie rozumiem zupełnie tego akapitu.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 kwie 2015, 13:44

Vrijer pisze: Luteranie sa protestantami, maja krzyz z Jezusem i nikomu to nie przeszkadza.
Luteranie, protestanci. A gdzie miejsce na dzieci Boże? Katolicy czczą Madonnę i też nikomu to nie przeszkadza.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 kwie 2015, 13:45

Vrijer pisze: W dzisiejszych zborach panuje jakas dziwna zasada wszystko co sie kojarzy z katolicyzmem jest be, jakas zasada anty-katolicyzmu
Nie ma to nic wspólnego z anty katolicyzmem, nie mniej jednak odnosi się do ich bałwochwalstwa.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 kwie 2015, 13:53

Vrijer pisze: Czesto zakrawa to o fanatyzm,

Jan 2.
17 Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie
A ja mam wrażenie, że dzisiejsze chrześcijaństwo, to: "Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek"...
Mateusz 6
24 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi.
... i nie tylko o mamonę tu chodzi...


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 kwie 2015, 13:57

fauxpas pisze:Nie zgadzam się i nawet sama Biblia o sobie mówi, że nie wszędzie jest taka prosta:

Masz rację. Cała Biblia w swoim rozumieniu nie jest prosta. Zaczynasz czytać od rzeczy łatwych łatwych i wraz ze zrozumieniem w Duchu przychodzi poznanie. Mi chodziło o podstawy. 10 przykazań, kazanie na górze itp.. Rzuciłem sloganem w dobrej wierze. ;-)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 kwie 2015, 14:05

fauxpas pisze:A tak poza tym, to skąd wiesz, które przepisy ST są wciąż aktualne, a które nie? I na jakiej podstawie?
Biblia w całości zawsze jest aktualna a ST szczególnie pomocny w zrozumieniu zamysłu Boga i posłuszeństwie przez ludzi.
Co do świata duchowego, to ja należę do ludzi, którzy wierzą słowu:
Efezjan 6
13 Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. 14 Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość4, 15 a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju5. 16 W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. 17 Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże6 - 18 wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych
Dziś słowo często odrzucone czy pominięte:
12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.
Sporo denominacji z tego nie korzysta.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 kwie 2015, 14:06

fauxpas pisze:Nic nie rozumiem. Ja napisałem (specjalnie cytuję powyżej), że to ludzie symbolom przypisują znaczenie. Ty piszesz: "nieprawda". Pytam więc, czy to demony ustalają jakąś swoją symbolikę? Jeśli tak, to skąd masz takie informacje?

Dalej, skoro piszesz o "duchowej" chwale, to dlaczego łączysz ją z "cielesnymi" znakami cielców i figurek? Nie rozumiem zupełnie tego akapitu.
Napisałem z rozpędu post powyżej :lol:


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 kwie 2015, 14:56

mjsystem pisze:
fauxpas pisze:Nie zgadzam się i nawet sama Biblia o sobie mówi, że nie wszędzie jest taka prosta:

Masz rację. Cała Biblia w swoim rozumieniu nie jest prosta. Zaczynasz czytać od rzeczy łatwych łatwych i wraz ze zrozumieniem w Duchu przychodzi poznanie. Mi chodziło o podstawy. 10 przykazań, kazanie na górze itp.. Rzuciłem sloganem w dobrej wierze. ;-)

Zatem, proszę, nie mów luteranom, że "czynią bałwochwalstwo", jeśli Twoim jedynym argumentem jest "Biblia jest tak prosta, że nie trzeba filozofów. Jest napisane nie czyń. To nie czynię. Amen".

fauxpas pisze:A tak poza tym, to skąd wiesz, które przepisy ST są wciąż aktualne, a które nie? I na jakiej podstawie?
Biblia w całości zawsze jest aktualna a ST szczególnie pomocny w zrozumieniu zamysłu Boga i posłuszeństwie przez ludzi.

A więc spełniasz wszystkie 613 przykazań?

Co do świata duchowego, to ja należę do ludzi, którzy wierzą słowu:
Efezjan 6
13 Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. 14 Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość4, 15 a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju5. 16 W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. 17 Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże6 - 18 wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych
Dziś słowo często odrzucone czy pominięte:
12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.
Sporo denominacji z tego nie korzysta.

A to jest odpowiedź odnośnie czego?

fauxpas pisze:Nic nie rozumiem. Ja napisałem (specjalnie cytuję powyżej), że to ludzie symbolom przypisują znaczenie. Ty piszesz: "nieprawda". Pytam więc, czy to demony ustalają jakąś swoją symbolikę? Jeśli tak, to skąd masz takie informacje?

Dalej, skoro piszesz o "duchowej" chwale, to dlaczego łączysz ją z "cielesnymi" znakami cielców i figurek? Nie rozumiem zupełnie tego akapitu.
Napisałem z rozpędu post powyżej :lol:

Nadal nie rozumiem. Dlatego zacznę od początku - proszę Cię o uzasadnienie tych Twoich słów:
Kiedyś słyszałem, że ukrzyżowany (piszemy o rzeźbie) symbolizuje w świecie duchowym śmierć bez zmartwychwstania.
Gdzie to "słyszałeś"? Bo, jeśli jesteś konsekwentny, to mam nadzieję, że przeczytałeś w Biblii?


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 16 kwie 2015, 08:21

fauxpas pisze:A więc spełniasz wszystkie 613 przykazań?
Tak.
fauxpas pisze:Nadal nie rozumiem. Dlatego zacznę od początku - proszę Cię o uzasadnienie tych Twoich słów:
Kiedyś słyszałem, że ukrzyżowany (piszemy o rzeźbie) symbolizuje w świecie duchowym śmierć bez zmartwychwstania.
Gdzie to "słyszałeś"? Bo, jeśli jesteś konsekwentny, to mam nadzieję, że przeczytałeś w Biblii?
Zadam Ci pytanie. Wierzysz w świat duchowy? Demony itp?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 16 kwie 2015, 23:47

mjsystem pisze:
fauxpas pisze:A więc spełniasz wszystkie 613 przykazań?
Tak.

O proszę! To po co Ci jeszcze Jezus? ;-)
Bo wiesz, nie widzę sensu w utrzymywaniu, że Chrystus wypełnił za mnie Prawo, ale ja i tak będę część moralną tego Prawa nadal przestrzegać!

fauxpas pisze:Nadal nie rozumiem. Dlatego zacznę od początku - proszę Cię o uzasadnienie tych Twoich słów:
Kiedyś słyszałem, że ukrzyżowany (piszemy o rzeźbie) symbolizuje w świecie duchowym śmierć bez zmartwychwstania.
Gdzie to "słyszałeś"? Bo, jeśli jesteś konsekwentny, to mam nadzieję, że przeczytałeś w Biblii?
Zadam Ci pytanie. Wierzysz w świat duchowy? Demony itp?

Tak.
Z niecierpliwością wyczekuję odpowiedzi na moje pytanie! :-)


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 17 kwie 2015, 08:41

fauxpas pisze:O proszę! To po co Ci jeszcze Jezus?
Bo wiesz, nie widzę sensu w utrzymywaniu, że Chrystus wypełnił za mnie Prawo, ale ja i tak będę część moralną tego Prawa nadal przestrzegać!
Wiedziałem, że tak zareagujesz. :)
Gal.2
19 Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.
Tak więc powtórzę - tak. :)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 17 kwie 2015, 08:49

fauxpas pisze:Cytat:
fauxpas napisał/a:
Nadal nie rozumiem. Dlatego zacznę od początku - proszę Cię o uzasadnienie tych Twoich słów:
Kiedyś słyszałem, że ukrzyżowany (piszemy o rzeźbie) symbolizuje w świecie duchowym śmierć bez zmartwychwstania.
Gdzie to "słyszałeś"? Bo, jeśli jesteś konsekwentny, to mam nadzieję, że przeczytałeś w Biblii?
Zadam Ci pytanie. Wierzysz w świat duchowy? Demony itp?

Tak.
Z niecierpliwością wyczekuję odpowiedzi na moje pytanie!

;-)
To wiesz, że diabeł wraz ze swoją armią upadłych aniołów pragnie chwały i gdzie tylko może odbiera chwałę Bogu. Ponieważ nikt nie zna imion demonów, diabeł tworzy te imiona w kultach. Bóg Ra, bóg Zeus, Baal, Jezebel. W ten to sposób też podejrzewa się że symbolika ukrzyżowanego ma takie działanie. Nie oddaje chwały szatanowi, bo nie ma podstawy, ale wprowadza w błąd ludzi. Zobacz, że w KK jest zawsze smutna atmosfera. Nikt się nie weseli. Jezus zawisł na krzyżu. Tam nie ma ogłaszanego zmartwychwstania. Jest za to ból i cierpienie.
Nie jestem znawcą świata duchowego, mogę tylko powtórzyć to, co sam usłyszałem i staram się zrozumieć. Każdy niech sam w sercu rozważy. ;-)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 17 kwie 2015, 21:20

mjsystem pisze:
fauxpas pisze:O proszę! To po co Ci jeszcze Jezus?
Bo wiesz, nie widzę sensu w utrzymywaniu, że Chrystus wypełnił za mnie Prawo, ale ja i tak będę część moralną tego Prawa nadal przestrzegać!
Wiedziałem, że tak zareagujesz. :)
Gal.2
19 Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.
Tak więc powtórzę - tak. :)

I ja wiedziałem, że tak zareagujesz, więc i ja powtórzę:
Bo wiesz, nie widzę sensu w utrzymywaniu, że Chrystus wypełnił za mnie Prawo, ale ja i tak będę część moralną tego Prawa nadal przestrzegać!

Innymi słowy: kto wypełnia te 613 przykazań? Ty sam czy Chrystus w Tobie? Bo jeśli to drugie, to czemu wciąż żyjesz Prawem?

fauxpas pisze:Cytat:
fauxpas napisał/a:
Nadal nie rozumiem. Dlatego zacznę od początku - proszę Cię o uzasadnienie tych Twoich słów:
Kiedyś słyszałem, że ukrzyżowany (piszemy o rzeźbie) symbolizuje w świecie duchowym śmierć bez zmartwychwstania.
Gdzie to "słyszałeś"? Bo, jeśli jesteś konsekwentny, to mam nadzieję, że przeczytałeś w Biblii?
Zadam Ci pytanie. Wierzysz w świat duchowy? Demony itp?

Tak.
Z niecierpliwością wyczekuję odpowiedzi na moje pytanie!

;-)
To wiesz, że diabeł wraz ze swoją armią upadłych aniołów pragnie chwały i gdzie tylko może odbiera chwałę Bogu. Ponieważ nikt nie zna imion demonów, diabeł tworzy te imiona w kultach. Bóg Ra, bóg Zeus, Baal, Jezebel.

Skąd ta myśl o imionach? Z Biblii?

W ten to sposób też podejrzewa się że symbolika ukrzyżowanego ma takie działanie. Nie oddaje chwały szatanowi, bo nie ma podstawy, ale wprowadza w błąd ludzi.

"Podejrzewa się"? Gdzie, w Biblii?

Zobacz, że w KK jest zawsze smutna atmosfera. Nikt się nie weseli. Jezus zawisł na krzyżu. Tam nie ma ogłaszanego zmartwychwstania. Jest za to ból i cierpienie.

I to jest to kryterium zwiedzenia, o którym przeczytałeś w Biblii?

Nie jestem znawcą świata duchowego, mogę tylko powtórzyć to, co sam usłyszałem i staram się zrozumieć. Każdy niech sam w sercu rozważy. ;-)

I właśnie to mnie boli - przecedzałeś symbol Ichtys jako "niechrześcijański, bo nie-w-Biblii", a zasłyszany tekst o świecie duchowym połknąłeś bez problemu :-/.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 18 kwie 2015, 08:03

fauxpas pisze:Innymi słowy: kto wypełnia te 613 przykazań? Ty sam czy Chrystus w Tobie? Bo jeśli to drugie, to czemu wciąż żyjesz Prawem?

Czy Jezus zniósł Zakon? Czy go za nas wypełnił? Czy nie ma już grzechu? Czy ja pisałem, że żyję prawem?
10 przykazań było, są i będą aż Pan przyjdzie. I mamy ich przestrzegać.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 18 kwie 2015, 08:11

fauxpas pisze:Skąd ta myśl o imionach? Z Biblii?
Dlaczego zadajesz oczywiste pytania? :oops:
fauxpas pisze:"Podejrzewa się"? Gdzie, w Biblii?

fauxpas pisze:I to jest to kryterium zwiedzenia, o którym przeczytałeś w Biblii?

Tak. W Biblii.
fauxpas pisze:I właśnie to mnie boli - przecedzałeś symbol Ichtys jako "niechrześcijański, bo nie-w-Biblii", a zasłyszany tekst o świecie duchowym połknąłeś bez problemu .

Widać nie czytałeś moich wypowiedzi. Chciałem poznać Wasze zdanie. Nie napisałem, że jest złe czy lepsze. Każdy ma postępować według własnego poznania. A co do świata duchowego, to nie wymysł czy połykanie newsów. Taki jest fakt. Boga poznajemy w Duchu i w Prawdzie. Nie tylko literą. Podobnie jest w całym świecie duchowym. Zastanów dlaczego Bóg nienawidzi czarów czy bałwochwalstwa. Bo tak sobie wymyślił, czy dlatego, że zabiera mu chwałę a oddaje szatanowi?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości