UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: marcin_ » 31 sie 2016, 01:27

Chciałbym podzielić się z Wami pewnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Kilka lat temu będąc na konferencji chrześcijańskiej w Bieszczadach udaliśmy się w około północy z niedzieli na poniedziałek na pobliski cmentarz na wzgórzu i na pole oglądać gwiazdy. Kto był w Bieszczadach, ten wie, że tam, z dala od miejskich świateł pięknie widać nocne niebo. Ja interesowałem się (i interesuję nadal) astronomią, więc to była szczególna gratka dla mnie, zwłaszcza że niebo było czyste tej nocy. Nagle podziwiając to wszystko, co Bóg stworzył, zza horyzontu zaczęły wylatywać dziwne świetlne obiekty, które przelatywały nad naszymi głowami na wysokości około 1-2 km (dało się zaobserwować układ świateł po owalu na każdym z nich). Z początku myślałem że to jakieś samoloty wojskowe, jednak ich lot był całkowicie bezszelestny, a szyk, w jakim leciały, kompletnie nieregularny. Nas, którzy to widzieliśmy, ogarnął niepokój. Jedna siostra która była z nami zaczęła mówić, że na dole wsi puszczają właśnie lampiony, ale po jakimś czasie sama zwątpiła, że to, co dane nam było oglądać, to rzeczywiście lekko kołyszące się i dostojnie lecące w górę lampiony. Zaczęliśmy się modlić. Po chwili wszystkie te dziwactwa zniknęły w mgnieniu oka. Ja byłem szczególnie przerażony, bo dawno temu, zanim się jeszcze nawróciłem, sam interesowałem się tematyką UFO i "kosmitów" w ogóle. Nigdy jednak po nawróceniu nie zastanawiałem się nad naturą tego zjawiska. Aż do tej nocy. Kiedy leżałem potem w łóżku, sam w pokoju, modliłem się dalej, prosiłem, aby Bóg otworzył przede mną poznanie w tej kwestii. Czytałem Pismo Święte i uświadomiłem sobie wtedy, że to było nic innego, jak szatańska, demoniczna iluzja, aby odwrócić naszą uwagę i myśli od Boga. Oczywiście tym razem szatanowi się nie udało, choć początkowo zasiał w nas sporo paniki (do tego stopnia że sam uciekałem stamtąd do domu prawie potykając się o groby na pobliskim cmentarzu).

Podobna sytuacja miała miejsce w nocy z 27 na 28 sierpnia tego roku, czyli bardzo niedawno. Podziwiałem przez teleskop od siebie z balkonu sypialni koniunkcję Wenus z Jowiszem. Przeciągnąłem obserwację do późnych godzin nocnych, aż tu nagle zauważyłem dziwnie mieniące się światło na niebie, które świeciło tak jasno, że kompletnie zbiło mnie z tropu. Nie wiedziałem co to jest. Zacząłem bacznie obserwować. Nie poruszało się. Aż do momentu, gdy w mgnieniu oka uciekło za horyzont. To dopiero miałem zdziwienie. Pomodliłem się i poprosiłem Boga o mądrość. Kolejny raz szatan zakpił sobie ze mnie, licząc na to, że spowoduje tym moje zainteresowanie ufologią. Na próżno. Zastanawia mnie jednak to, że on naprawdę jest uparty. Często wraca do tych naleciałości i rzeczy, którymi ktoś zajmował się w "starym życiu". Próbuje odwieźć od Boga bazując na przyzwyczajeniach i schematach. Często odnosi klęskę, ale jednak czasem mu się to udaje.

Mieliście może podobne doświadczenia z siłami demonicznymi? Bo ja odbieram to jako wyraźne manifestacje demonów.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: Michał » 31 sie 2016, 01:34

Również interesowałem się kiedyś ufologią...

Tutaj dość słynny swego czasu artykuł z "Frondy" na ten temat (autor prawosławny):
http://frondalux.pl/o-serafin-rose-znak ... ijanskiej/


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: marcin_ » 31 sie 2016, 01:39

Dzięki, za dnia na spokojnie się z tym zapoznam. :-)


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: kontousunięte1 » 31 sie 2016, 11:21

Czy dopuszczasz inną możliwość niż demony?


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: Czekoladowy » 31 sie 2016, 12:46

Michał pisze:Również interesowałem się kiedyś ufologią...

Tutaj dość słynny swego czasu artykuł z "Frondy" na ten temat (autor prawosławny):
http://frondalux.pl/o-serafin-rose-znak ... ijanskiej/

Dzięki za link, bardzo interesujący artykuł. Ta perspektywa, zwłaszcza mając na uwadze końcowy motyw apokaliptyczny, przypomina mi wykład, który kiedyś bardzo mnie zaciekawił https://www.youtube.com/watch?v=CmFYQLGCRrQ jednak tezy o. Rose są zdecydowanie bardziej wyważone i unikają posuwania się w dziwnie brzmiące teorie, jakie prezentuje np. Chuck Missler. Artykuł też ma wyraźny sens i napisany jest w sposób metodyczny.

W ogóle tematyka może się wydawać dziwaczna i oderwana od rzeczywistości chrześcijańskiej i rzeczywistości w ogóle. Jednak biorąc pod uwagę to, że bardzo wiele osób (w tym i ja) w wieku nastoletnim interesowało się ufologią, czy ogólnie parapsychologią i przechowuje w sobie pewne informacje ze skłonnością do intrygowania, sprawia że jednak jest pewna potrzeba chrześcijańskiej perspektywy na te tematy. Zwłaszcza jeśli są to rzeczywiście zjawiska niebezpieczne, a poszczególne osoby są na nie podatne. Trzeba jednak uważać, by ta podatność pod wpływem lektury nie przerodziła się w niezdrową fascynację, byłoby to całkowite zaprzeczenie sensu przekazu tego czy podobnych tekstów i ostrzeżeń.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: marcin_ » 31 sie 2016, 14:13

kontousunięte1 pisze:Czy dopuszczasz inną możliwość niż demony?


Nie dopuszczam.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: Imperator » 31 sie 2016, 16:29

Ciekawa historia Marcin. Dlaczego uciekaliscie? Czy was cos gonilo?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: marcin_ » 01 wrz 2016, 23:17

Wiesz, trochę taki szok, strach. Nic nas nie goniło. Ja jednak na tamten czas w tamtej chwili kompletnie nie rozumiałem z czym mam do czynienia. Od momentu nawrócenia do tego wydarzenia kompletnie nie zastanawiałem się nad sprawami o takiej tematyce. Dopiero potem Bóg rozjaśnił przede mną to w oparciu o Pismo Święte.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: Imperator » 02 wrz 2016, 00:00

W ktorym to roku bylo? Od jakichs 10 lat telefony komorkowe maja kamery, a od ostatnich 6 lat prawie kazdy ma telefon szczegolnie w grupie wiekowej ponizej 30 roku zycia.

Gdzie jest wideo z tego wydarzenia?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: marcin_ » 02 wrz 2016, 21:55

Imperator pisze:W ktorym to roku bylo? Od jakichs 10 lat telefony komorkowe maja kamery, a od ostatnich 6 lat prawie kazdy ma telefon szczegolnie w grupie wiekowej ponizej 30 roku zycia.

Gdzie jest wideo z tego wydarzenia?


Zazwyczaj w takich sytuacjach człowieka paraliżuje strach i bezradność, i nie myśli o tym, żeby to nagrać. Było nawet o tym napisane w artykule, do którego linka podał Michał. To było w 2012 roku dokładnie. A było nas z 8-10 osób tam, nie pamiętam dokładnie. Mam wrażenie że traktujesz to, co napisałem, na swój sposób infantylnie.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: Imperator » 02 wrz 2016, 22:22

marcin_ pisze:Zazwyczaj w takich sytuacjach człowieka paraliżuje strach i bezradność, i nie myśli o tym, żeby to nagrać. Było nawet o tym napisane w artykule, do którego linka podał Michał. To było w 2012 roku dokładnie. A było nas z 8-10 osób tam, nie pamiętam dokładnie. Mam wrażenie że traktujesz to, co napisałem, na swój sposób infantylnie.


Wiesz, troche to brzmi jak wskrzeszenia o ktorych mowia zielonoswiatkowcy i charyzmatycy. Wtedy jakos tez nikt nie ma telefonu czy kamery by nagrac. Wierze, ze mogles widziec takie rzeczy. Sam tez widzialem ufo.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: marcin_ » 02 wrz 2016, 22:45

Powiem Ci szczerze, gdybym był sam, pomyślałbym że miałem jakieś przewidzenia. Serio. Ale było nas tam kilka osób i wszyscy widzieli to samo. A domyślam się że to całe przedstawienie było spowodowane moją osobą, że ja wcześniej interesowałem się ufologią. Po prostu szatan chciał mi namieszać w głowie, ale dzięki Bogu nie udało mu się. A czasu jest coraz mniej do przyjścia Pańskiego.

PS Do bycia charyzmatycznym w najprawdopodobniej znanym Ci znaczeniu tego słowa bardzo mi daleko.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: magda » 02 wrz 2016, 23:18

Obrazek
Obrazek
Widziaam takie coś leci bardzo szybko bezgośnie w biały dzień coś bez skrzydeł bez śmigieł bez jakiegos odrzutu cichutko zupenie bez dźwieku jakby dwie wielkie metaowe błyszczące w słońcu skrzynie wielkości autobusu poączone a z tyłu doczepiona kula u góry i na dole peno kakiś anten . zrobiłam tylko 1 zdjęcie to drugie to powiększenie mam starego smartfona samsunga galaxy co pierwszy sie pokazał na rynku i aparat ma niestety lipny. W ogólle 2 razy widziaam takie dziwne rzeczy na niebie ale nie gadam o tym bo ludzie biorą czowieka za swira. ale to nie na djabła wyglądało ino na technikę raczej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: magda » 03 wrz 2016, 00:02

na dobrą sprawę powinien być huk jak leci bo na pewno leciał z prędkością 1 macha a tu cisza wiec moze nie technika a hoogram blue beam , może cwiczą do spektakllu na niebie np najazd Ufo czy cos takiego żeby nas straszyc i pozbawić wiary nigdy nie wiadomo co wymyśllą


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: UFO (niezidentyfikowane obiekty latające)

Postautor: kontousunięte1 » 03 wrz 2016, 00:11

Marcin, ja kompletnie nie umiem zrozumieć, dlaczego uważasz, że to szatan.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości