Synod KZ 2016

Tu robimy burze mózgów.......
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: kontousunięte1 » 23 wrz 2016, 17:02

Mnie te nazwiska nic nie mówią. Może coś bliższego napisz. Jakieś stanowiska, poglądy, co reprezentują?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: nadrozd » 23 wrz 2016, 17:20

wersja demo:
Arkadiusz Kuczyński -> https://www.youtube.com/watch?v=nBLui3W-mSo
Marek Kamiński -> https://www.youtube.com/watch?v=eCkjP_yZ9Pc

Pana Marka na żywo widziałem raz.
Pana Arkadiusza chyba nie widziałem.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Samolub » 23 wrz 2016, 17:23

Ja Marka raz na Youtube widziałem i tyle =D hah

sympatyczny człowiek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: nadrozd » 23 wrz 2016, 17:29

Samolub pisze:Ja Marka raz na Youtube widziałem i tyle =D hah

sympatyczny człowiek

wydaje mi sie że na żywo o wiele lepiej wypada....
nawet nie tyle kazania (bo sa lepsi mówcy) co modlitwa, rozmowa.
Czasem ktos mówi dobrze kazania ale ciezko sie rozmawia.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Samolub » 23 wrz 2016, 17:40

No niestety ja osobiście obydwu Panów nie znam. Choć jak mówię Marka Kamińskiego kiedys słuchałem w internecie i wyczułem dobrą aurę wokół tej osoby.

Propo synodów i organizacjii Zborów. Mam nadzieję że za kilka lat bedziemy mogli myśleć na powaznie o Kosciele Unickim w Polsce. Taka unia np zdarzyła się w Holandii gdzie grupa Kościołów weszła w skład Kościoła Protestanckiego w Holandii.

Uważam, że w Polsce po stronie Ewangelicznej mogłoby dojść do takiej inicjatywy. Oczywiście to bardzo skomplikowana sprawa w ktorej potrzeba wiele chęci i wspólnej woli z wielu stron.

Wówczas moglibyśmy mieć jeden wspólny synod krajowy, zachowując dawna specyfikę i przynależność międzynarodową. Zamiast tworzyć nowe odrębne wspólnoty czy sztuczne linie podziału warto się nad tym problemem pochylić. Z racjii tego że Polski KZ jest najbardziej dynamicznym i najwiekszym Kościołem Ewangelicznym w Polsce to inicjatywa mogłaby wlasnie stąd wyjść.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Justyna » 23 wrz 2016, 19:33

Bp Kamiński wspaniale głosi po rosyjsku : https://www.youtube.com/watch?v=GLxKvY1bCy4


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Samolub » 23 wrz 2016, 19:37

Holandia to tylko przykład że do uni może dochodzić. A tendencje, kto z kim to nie ma związku bo one w Holandii są te same 100 lat przed unią i po uni w mniejszym stopniu wiec to co mówisz nie ma przełożenia ani nie jest regułą żadną.

To że w Holandii uni dokonały dane Kościoły nie znaczy że Polacy to gęsi i robią to samo =D i dokładnie te same wspólnoty zrobią unię! Nie, to nie o to chodzi

chodzi o dobre zmiany, o próby połączenia kilku spraw do minimum żeby był oficjalnie to jeden Kościół, żeby np biskup takiego Kościoła mógł odwiedzić np 4 dzis różne wspólnoty w jakimś mieście i udać się do następnego miasta. Czyli, żeby się wspólnoty przenikaly, wspólny synod

reszta jest naprawde do pogodzenia, poza niechęcią, brakiem zaangażowania czy ciemnymi interesami nie widzę innych powodów by się za to nie zabrać na powaznie czy podejść pozytywnie do pomysłu.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Filip » 23 wrz 2016, 20:55

Przecież polskie kościoły "ewangeliczne" reprezentują różne tradycje teologiczne, mają bardzo odmienne poglądy na bardzo wiele spraw zarówno tych pragmatycznych jak i bardziej teoretycznych. Jedność organizacyjna pomiędzy tak różnymi wspólnotami prowadziłaby do niezliczonych konfliktów i napięć, których już teraz nie brakuje.

EDIT:

Wybrali Kamińskiego.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Samolub » 23 wrz 2016, 21:05

To co Filipię piszesz tylko jeszcze bardziej pokazuje, że to co napisałem jest niezbędnym procesem.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Filip » 23 wrz 2016, 21:15

Przyjmując na chwilę powodzenie wspomnianego procesu – powstały nowy byt nie byłby już kościołem baptystycznym, braterskim (wolnych chrześcijan) lub zielonoświątkowym. Pytanie kto miałby się zrzec swojej tożsamości oraz teologii – czy np. zielonoświątkowcy mieliby zaakceptować, że pastorami nowego kościoła będą cessacjoniści wprost kwestionujący autentyczność tak zwanego daru jezyków? Czy wolni mieliby zrzec się swojego sprzeciwu wobec urzędu etatowego pastora? A może baptyści mają zaakceptować chrzest niemowląt (w Aliansie jest co najmniej jeden kościół go praktykujący)?

Ja bardzo sobie cenię widzialną jedność chrześcijan – ale organizacyjna jedność powinna być jednością w prawdzie, może mieć miejsce tylko jeżeli teologia poszczególnych wyznań jest kompatybilna. W przeciwnym razie wspólnota organizacyjna może być w najlepszym razie toksyczną dla jej uczestników fikcją prawną.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
karolcia 80
Posty: 35
Rejestracja: 12 wrz 2016, 20:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Cześć wszystkim. Mam na imię Karolina. Lubię gotować, wspinać się po górach i uwielbiam ogrodnictwo.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: karolcia 80 » 23 wrz 2016, 21:30

kontousunięte1 pisze:Mnie te nazwiska nic nie mówią. Może coś bliższego napisz. Jakieś stanowiska, poglądy, co reprezentują?


Znam osobiście Marka Kamińskiego i popieram go całym sercem. Jest to bardzo obdarowany, ciepły i mądry człowiek o silnej osobowości. ma świetną wizję KZ i obstawiam, że zostanie ponownie wybrany.


Wierzę, ufam, kocham...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Samolub » 23 wrz 2016, 21:49

Ale byłby Kościołem Chrystusowym w którym nadal byliby np Baptysci czy Zielonoswiatkowcy zachowując swoją autonomię. Byłby wspólny synod i wspólni biskupi.

A gdzie napisałem o tym że połączą się wspólnoty chrzczące i niechrzczące dzieci? Pisałem o tym gdzies?

To co piszesz to Twoje gdybanie i bajki którym chcesz zrazić innych do wspólnoty i jedności. A widać to po tym co piszesz i czym się motywujesz.

A wiesz kto stoi za rozłamem i kłótniami nawet wybitnymi i mega odjechanymi teologicznie?

Nie ma różnych zdań wśród Baptystów? Są, czy to podstawa pod tworzenie nowej denominacjii? Z tego co piszesz wszystko jest podstawą pod podziały to czemu tych podziałów nie ma w poruszonych przypadkach?


Pozatym naprawde jest tak wiele rzeczy wspólnych w niektórych wspólnotach, że nie byłoby żadnego problemu. Większość rzeczy byłoby nie narzucanych z góry wiec Zbory zachowałyby swój charakter. Doszłoby do unifikacjii rzeczy bezsprzecznie wspólnych które by normował Synod np większością aż 3/4.

Jeśli założymy że byłaby dobra wolą ze strony już choćby dwóch wspólnot to wszystko jest mozliwe. Wystarczy chcieć, a swoje dywagacje teologiczne dotyczące chrztu niemowląt który popierasz mozesz już zostawić w spokoju i nie próbować wszystkiego podważać bawiąc się w adwokata na rzecz podziałów. Uwierz mi że nikt tego nie potrzebuje o czym opowiadasz.

Nie pytaj też czemu miałoby to służyć skoro nie jestes zainteresowany i prowadzisz działalność na rzecz zniechęcania. Skoro Twoja wspólnota i Ty sam nie jestes zainteresowany skąd takie zaangażowanie by zniechęcać innych? Może to jest ta tradycją teologiczna z jaka tu przyszedłes by się podzielić ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Filip » 23 wrz 2016, 21:57

Wielkie zaangażowanie na rzecz zniechęcania innych, dwa posty na forum :D Fora są od tego, żeby dyskutować i nie wszyscy muszą podzielać Twoje zdanie.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Samolub » 23 wrz 2016, 22:52

Logika Filipa by wyglądała tak,

to znaczy że wszyscy Ci którzy zagłosowali za Kuczyńskim są Kuczyńskowymi, a Ci co głosowali za Kamińskim są Zieloni?

Przecież nie da się tego pogodzić ;) podziały są... KZ to Kościół Unicki łączący Kamińskowych z Kuszycińskimi.

Logika kurcze teologiczna to jest, co niektórych mądralinskich =D

Filip Ty nie udawaj Greka że Ty do jednego Kościoła należysz, ja Ci kilku Kefasowych znajdę i Pawłowych drzemiących w Tobie =D

wiedzę że nie rozumiesz czym jest Unia, ani nie rozumiesz że takie coś jest mozliwe bo zacząłes argumentację od tego kto ile zagarnie, heh jakiego to jest Ducha?

Efendi, to jest jedyne sensowne rozwiązanie i przyniosłoby same pozytywne efekty.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Synod KZ 2016

Postautor: Filip » 23 wrz 2016, 23:19

Oczywiście, że w każdym kościele jest jakieś spektrum poglądów. :oczami: W teologii protestanckiej funkcjonuje takie pojęcie jak "adiafora" – to znaczy kwestie drugorzędne, w których można mieć różne zdanie bez konsekwencji dla jedności kościoła. Kwestią dyskusyjną jest oczywiście co dokładnie jest adiaforą, a co nie (np. dla mnie stroje liturgiczne są adiaforami, ale ktoś inny mógłby już chcieć występować z kościoła gdzie jest używana biała alba). Pastor Kuczyński i Kamiński mają z pewnością różne poglądy w kwestiach drugorzędnych, ale obydwaj są zielonoświątkowcami. Ich zwolennicy nie różnią się między sobą w kwestiach fundamentalnych dla tożsamości zielonoświątkowej.

Jednocześnie są takie różnice w poglądach, które są nie do pogodzenia w ramach jednej denominacji. Na przykład ja uważam, że kościół powinien być zarządzany zgodnie z systemem prezbiteriańskim, a moi bracia z kościoła baptystycznego uznają tylko ustrój kongregacjonalny. Ktoś uważa, że absolutnie nie można pozwalać mówić językami, a ktoś inny, że wręcz przeciwnie – należy do tego zachęcać.

Chciałbym aby chrześcijanie byli jednością nie tylko w Chrystusie jako przynależący do kościoła powszechnego i mający jeden chrzest i Pana, ale też widzialnie i organizacyjnie. Jednak jestem przeciwny łączeniu się na siłę w unie pomimo różnych poglądów w istotnych kwestiach teologicznych. Jeżeli miałoby kiedykolwiek nastąpić zjednoczenie, musiałoby ono moim zdaniem mieć miejsce w drodze dialogu teologicznego i dojścia do wspólnego stanowiska w różniących wyznania kwestiach.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości