Zbór zdrowy czyli jaki?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbór zdrowy czyli jaki?

Postautor: biblijny » 23 kwie 2017, 23:38

Efendi pisze:Tyle sie mowi zeby znalezc zdrowy zbor, itp ale jakie ma cechy zdrowy i jak rozpoznac chory?


Nie należy znajdować zdrowego zboru, lecz taki, do którego prowadzi nas Bóg. Któż to wie, może Bóg ma plan, aby uzdrowić słaby zbór i do tego celu użyć nas jako narzędzia?

A jeśli chodzi o Twoje pytanie, to zdrowy zbór charakteryzuje się co najmniej tymi przymiotami:
1. Głosi naukę zgodną z Pismem Świętym.
2. Członkowie darzą się miłością nieobłudną.
3. Jest misyjny.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zbór zdrowy czyli jaki?

Postautor: magda » 24 kwie 2017, 00:13

Łatwiej powiedzieć jaki to jest chory zbór , z moich obserwacji to powiem że najgorsze to jak zbór jest podzielony na gorszych i lepszych członków. Np protestanci z dziada pradziada i długoletni protestanci i tacy nowicjusze co to 3-5 lat są protestantami. albo podział na bogatych i biedaków , bywa taki własnie podział ci co podjeżdżaja fajnymi samochodami i tacy co to ledwo koniec z końcem wiażą marnie ubrani i na przykład jak biedni założa sobie grupe domowa czy taką co sie w kosciele spotyka to ci bogatsi nie chodzą na ta grupę a jak bogatsi maja jakieś tam spotkania to nie zapraszaja tych biedniejszych a biedni nie mają smiałosci do nich isc. Kościól w których tworzą sie grupy, też mi się nie podoba ludzie tylko w danej grupie sie spotykają poza kosciołem są zwiezani jakimis wspolnymi sprawami , pomagaja sobie tylko w obrębie grupy, rozmawiaja po naborzeństwie w jakis grupach ciagle tych samych, często zaczyna to się od grupki kobiet co razem sie trzymają. Kościół rozplotkowany, każdy gada na każdego i wyciąga brudne sprawy braci spotkałam się z czyms takim ze jak tam przychodziłam to już po paru przyjściach wiedziałam nawet jaki pastor jest marny w łóżku a pastorowa nieszczęsliwa z tego powodu i takie brudne sprawy się na ucho jeden drugiemu gada,o każdym usłyszałam cos złego , tylko uciekać . Oczywiscie chory zbór to taki co ordynuje kobiety na starszych zboru i pastorów , w ogóle chore jest jak baba ma ambicje i pcha sie żeby przemawiać ja uważam że to chore. Zbór gdzie chodzi o szmal i gdzie widac jak sie o ten szmal zabiega i jak pastorzy zaczynają jeździć coraz lepszymi limuzynami a pastorowe ubierają sie w drogich sklepach . dużo chorych rzeczy bywa w zborach na szczęscie nie jest to nagminne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Kominna166
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbór zdrowy czyli jaki?

Postautor: Kominna166 » 27 sie 2020, 12:46

Gorzej jeśli ten zdrowy z czasem "zachoruje". Cóż, Zbor to aż, ale też tylko ludzie.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości