"Tania łaska"

Tu robimy burze mózgów.......
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 05 cze 2009, 19:17

markulus pisze:Jest to możliwe tylko wtedy gdy jesteśmy całkowicie skoncentrowani na Chrystusie gdy nasze zycie w 100%jest ukierunkowane na Niego wtedy to nie musimy lecz chcemy i Słowo np z listu Jakuba staje się zywe w nas

Markulus, zgoda, ale żeby to jeszcze zawsze tak było... bo ja pochwalić się nie mogę, mimo że mam pragnienie "całkowicie koncentrować się na Chrystusie", to do doskonałości mi, ojoj jak daleko :-/


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 05 cze 2009, 19:23

Marcus pisze:Miłość z przymusu, to patologia i na krótką metę.

To zależy o jaką miłość się rozchodzi - moim skromniusieńkim oczywiście zdaniem :)
Bo jest miłość rodzaju operowo-światowego - na zasadzie egoistycznego "kocham ciebie i wszystko co możesz mi dać" - i tu się zgodzę, że w tym wypadku człowiek nic nie musi, gdyż to jest jak najbardziej u każdego naturalne.

Natomiast gdy chodzi o inne rodzaje miłości, to człowiek niestety musi - przeciwstawiać się egoizmowi, cielesności, pragnieniu wykorzystywania "ukochanej" osoby i takie tam...

Hej, nikt nie musi się ze mną zgadzać... (bo zaraz znowu naskoczą jak koguty ;D )


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 05 cze 2009, 19:40

Axanna pisze:To zależy o jaką (...)

To się powtórzę: "Nic" znaczy NIC :lol:
Nic nie muszę i tyle!
Co mi zrobisz, zmusisz mnie? :letssin:


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 05 cze 2009, 19:47

Marcus pisze:Co mi zrobisz, zmusisz mnie? :letssin:

hehe... zmusić nie da się... nawet jakby chcieć, ale ja nie chcę... nie musisz no i OK... a co mi tam :-D
Ty żony lepiej zapytaj, co ona na to :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 05 cze 2009, 19:53

Axanna pisze:hehe... zmusić nie da się...

Otóż to! Zmusić do miłości nie da się!! :-D
Bo tak naprawdę, to się "chce" kochać, a nie "kocha bo musi" :)


Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Universitas » 05 cze 2009, 20:03

Puritan napisał:

Bardzo cieszy mnie, że się z tym przynajmniej nie kryjesz. Ale głosisz inną ewangelię.
Efez. 2:8-9
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.


Głosisz to samo co Kościół Katolicki.


1) Skłamałeś
2) oczerniłes mnie
3) Nic mnie nie obchodzi co twoim zdaniem głosże-głosze biblijnie a Ciebie Bóg za oszczerstwa skarze.


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Universitas » 05 cze 2009, 20:05

Jesteś pysznym, zadufanym w sobie i zakłamanym człowiekiem.

Sam napisałeś, że PO nawróceniu trzeba się zapierać samego siebie itp. a nie widzisz, że uczynki PO nowonarodzeniu, które są z Boga usprawiedliwiają według Biblii. Poczytaj Jakuba. Luter chciał wyrzucić ten list, ale się nawrócił, nawróć się i Ty, bo kłamców czeka jezioro ognia (Objawienie 21:8)


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 05 cze 2009, 20:15

Marcus pisze:Otóż to! Zmusić do miłości nie da się!! :-D
Bo tak naprawdę, to się "chce" kochać, a nie "kocha bo musi" :)

Marcus, moim zdaniem ta sprawa nie jest taka hop-siop prościutka. Myślę że zrozumiale wyjaśniłam o co mi chodzi... Miłość bywa różna, a z tego co wiem - nie ma człowieka, który by z natury nie był egoistą... Poza Chrystusem oczywiście...
Miłość miłością, a egoizm egoizmem... jeżeli ktoś miłuje, to musi się egoizmowi opierać.
Gdyby nikt nie musiał, lecz samo by się "układało wspaniale" to by nieszczęśliwych i rozbitych rodzin by nie było...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 05 cze 2009, 20:44

Axanna pisze:Miłość miłością, a egoizm egoizmem... jeżeli ktoś miłuje, to musi się egoizmowi opierać.

I opiera się temu egoizmowi, właśnie dlatego, że CHCE dalej miłować :)
Axanna pisze:Gdyby nikt nie musiał, lecz samo by się "układało wspaniale"(...)

SAMO, to się nic nie układa, ani nie dzieje ;)

Axanno, mamy kochać żony, tak jak Pan umiłował kościół...
Znasz trochę naturę Boga. Czy uważasz, że Bóg, umiłował kościół, świat, dlatego, że MUSI? Ktoś Mu kazał?
Czy Ty kochasz Jezusa, dlatego, że MUSISZ go kochać?
A co by się stało gdybyś nagle PRZESTAŁA MUSIEĆ????!!
...pytania raczej retoryczne, choć... jest tu taki jeden, co określa siebie mianem "niewolnika Chrystusa" :O
Współczuję jego przyszłej żonie... niewolnicy...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 05 cze 2009, 20:48

A tam...


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 05 cze 2009, 21:08

Universitas pisze:Puritan napisał:

Bardzo cieszy mnie, że się z tym przynajmniej nie kryjesz. Ale głosisz inną ewangelię.
Efez. 2:8-9
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.


Głosisz to samo co Kościół Katolicki.


1) Skłamałeś
2) oczerniłes mnie
3) Nic mnie nie obchodzi co twoim zdaniem głosże-głosze biblijnie a Ciebie Bóg za oszczerstwa skarze.

Wprost uwielbiam polemizować z ludźmi, którzy grają w otwarte karty.

Napisz więc co napisałem źle.
Głosisz zbawienie z uczynków - identycznie jak Kościół KAtolicki.
Jeszcze twoja wypowiedź pełna pochlebstw pod adresem tego "Kościoła":
Universitas pisze:Kościół Katolicki naprawdę się zmienił. Obecnie wspiera prawa człowieka i wolność religijną, dawniej tego nie robił. Po części zadziałał Duch Święty, po części papieże zmienili politykę przymuszeni okolicznościami. Ale zmiany są. I także zmiany w akcentach, także jeśli chodzi o łaske i uczynki. Choćby taki kult miłosierdzia Bożego z Łagiewnik-jest raczej nastawiony na łaskę a nie na uczynki.

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=30


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 cze 2009, 21:16

Lash pisze:Obecnie MUSISZ kochać swoją żone.

z kad wiesz ze muszę? gdybys ją zobaczył napewno zmieniłbyś zdanie/ kocham ją bo inaczej nie potrafię :-P fakt czasami się posprzeczamy, nie we wszystkim mamy takie samo zdanie - ale miłość jest ponad tym wszystkim.
Lash pisze:i choc w 99% wykonujemy wszystko bez szemaranie to 1% stanowi przymuszanie się do pełniania Jego woli wbrew swojej woli
tak Ja czynił Jezus na Golgocie. Przymuszał sie choć też i chciał.

tez przechodzimy różne próby i doświadczenia ogołoceni ze wszystkiego oprócz Bożego Słowa jesdnak jest w tym cel 1P 1:7 Bw "ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus."
Bóg nas próbuje nic na to nie poradzimy , chwała Mu za to ze w tych próbach nam dopomaga.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2009, 21:49

Marcus pisze:

A to Bogumił Jarmulak??? :O
Jeśli tak, to dużo słyszałem o tym gościu i mam do niego jeszcze większą niechęć... :lol:
Cieszę się, że nie podoba Ci się to co mówi!
Lash pisze:Obecnie MUSISZ kochać swoją żone.

NICZEGO nie muszę, a już tym bardziej kochać.
WIEM, że Bóg nie przewidział rozwodu [poza wyjątkami] ale MOJA sprawa i odpowiedzialność przed Bogiem, co z tą wiedzą zrobię.
Miłość z przymusu, to patologia i na krótką metę.

Sorki ale nic nie zrozumiałeś


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2009, 21:50

Marcus pisze:
Axanna pisze:To zależy o jaką (...)

To się powtórzę: "Nic" znaczy NIC :lol:
Nic nie muszę i tyle!
Co mi zrobisz, zmusisz mnie? :letssin:
Widzisz z Jezus wbrew SWOJEJ WOLI postąpił po Bożemu. Skoro wbrew woli to nie z wolą..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2009, 21:52

Marcus pisze:
Axanna pisze:hehe... zmusić nie da się...

Otóż to! Zmusić do miłości nie da się!! :-D
Bo tak naprawdę, to się "chce" kochać, a nie "kocha bo musi" :)

Są sytuacje że MUSISZ. Taką sytuacją jest wybaczanie
Zapewniam ciebie że czasami nie mam ochoty wybaczać ale wiem co jest dobre.
Czasmi mam ochotę wybaczać i jest łatwo a czasami postępuję z rozsądku przez wiarę a ochota potem dochodzi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości