Dary Ducha Świętego.

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 sie 2009, 14:59

markulus pisze:
Lash pisze:
markulus pisze:
Rosa pisze:Ale jeszcze tylko zapytam,jak rozpoznać czy cud był działaniem Boga?

trzeba się na nowo narodzić ;) zapewniam Cie ze to wystarczy by wiedzieć :)
Po owocach .... jedynie... wiec
- milosc
- prawda
- wiara...

z tego co wymieniłeś owocem jest tylko miłość
wiara jest darem a Chrystus jest prawda


Owoc CUDU to nie owoc Ducha Sw....
mówiem w przenosnym znaczenieu samego słowa owoc a nie ściśle biblijnym w znaczeniu - OWOC DUCHA ŚW....
Jezus używa tak słowa owoc we frazie - po owocach ich poznacie....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 25 sie 2009, 15:02

Lash pisze:Jezus używa tak słowa owoc - po owocach ich poznacie...

po owocach Ducha Swietego
Ga 5:22 Bw "Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,"
(23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
te miałeś na myśli ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 sie 2009, 15:18

markulus pisze:
Lash pisze:Jezus używa tak słowa owoc - po owocach ich poznacie...

po owocach Ducha Swietego
Ga 5:22 Bw "Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,"
(23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
te miałeś na myśli ?

Nie - te.

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich.

Jest to bardziej ogólny obraz owoców....

Jesli ktos gosi milosc i uzdrowienie ale nie wiare w Chrystusa to nie wydaje owocu!
A gdy kto glosi uzdrowienie i milosc i wiare ale nie prawdé o Chrystusie to tak samo....

Dla mnie to wszystko sa owoce ....

Gdy wiec ma miejsce uzdrowienie takie jak na w lakeland na florydziet o sie pytam
- czy tam jest milosc - nie bo maz zdradzal zone
- czy tam jest wiara - tak
- czy tam jest prawda - nie bo ewangelia nie byla gloszona

mYSLE Ze te trzy elementy wystarcza aby przetestowac...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 25 sie 2009, 18:12

Lash pisze:Nie - te.

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich.

Jest to bardziej ogólny obraz owoców....

dla mnie owoce Ducha Świetego odzwierciedlają charakter Chrystusa (gdzieś na forum o tym pisałem)
te wersety co przytoczyłeś tez o owocach Ducha Świetego mówią a dowolna interpretacja moze wprowadzic pewne wypaczenie

Rz 13:10 Bw "Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość."
Ps 4:8 Bw "Wlałeś w serce me większą radość, Niż kiedy się ma obfitość zboża i wina."
Flp 4:7 Bw "A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
1P 2:20 Bw "Bo jakaż to chluba, jeżeli okazujecie cierpliwość, policzkowani za grzechy? Ale, jeżeli okazujecie cierpliwość, gdy za dobre uczynki cierpicie, to jest łaska u Boga."
2Tm 2:24 Bw "A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności,"
Kol 3:12 Bw "Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość,
Mt 25:21 Bw "Rzekł mu pan jego: Dobrze, sługo dobry i wierny! Nad tym, co małe, byłeś wierny, wiele ci powierzę; wejdź do radości pana swego.
1Tm 3:3 Bw "nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz,"
Tt 1:8 Bw "ale gościnny, zamiłowany w tym, co dobre, roztropny, sprawiedliwy, pobożny, wstrzemięźliwy,"
Lash pisze:Dla mnie to wszystko sa owoce ....

dla mnie niestety nie :-/ zbyt dowolna interpretacja tego co miał na mysli Jezus


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 sie 2009, 15:35

markulus pisze:
Lash pisze:Nie - te.

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich.

Jest to bardziej ogólny obraz owoców....

dla mnie owoce Ducha Świetego odzwierciedlają charakter Chrystusa (gdzieś na forum o tym pisałem)
te wersety co przytoczyłeś tez o owocach Ducha Świetego mówią a dowolna interpretacja moze wprowadzic pewne wypaczenie

Rz 13:10 Bw "Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość."
Ps 4:8 Bw "Wlałeś w serce me większą radość, Niż kiedy się ma obfitość zboża i wina."
Flp 4:7 Bw "A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
1P 2:20 Bw "Bo jakaż to chluba, jeżeli okazujecie cierpliwość, policzkowani za grzechy? Ale, jeżeli okazujecie cierpliwość, gdy za dobre uczynki cierpicie, to jest łaska u Boga."
2Tm 2:24 Bw "A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności,"
Kol 3:12 Bw "Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość,
Mt 25:21 Bw "Rzekł mu pan jego: Dobrze, sługo dobry i wierny! Nad tym, co małe, byłeś wierny, wiele ci powierzę; wejdź do radości pana swego.
1Tm 3:3 Bw "nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz,"
Tt 1:8 Bw "ale gościnny, zamiłowany w tym, co dobre, roztropny, sprawiedliwy, pobożny, wstrzemięźliwy,"
Lash pisze:Dla mnie to wszystko sa owoce ....

dla mnie niestety nie :-/ zbyt dowolna interpretacja tego co miał na mysli Jezus

Powiwedz JAKIE WOCE JEZUS mia tu na mysli wyzej na czerwono i nizej tez. SĄ TO OWOCE.

ale złe drzewo wydaje złe owoce.


owoce to nie tylko owoc DUCHA SW w Biblii.

Oczywicie ze milosc jest czesciá owocu Ducha św. ale chyba rozmawiamy na cłakowicie innych poziomach :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 27 sie 2009, 15:57

Lash pisze:Powiwedz JAKIE WOCE JEZUS mia tu na mysli wyzej na czerwono i nizej tez. SĄ TO OWOCE.

ale złe drzewo wydaje złe owoce.


owoce to nie tylko owoc DUCHA SW w Biblii.

wybacz Lash ale ja uwazam ze gdy Jezus mówi o owocach to Z A W S Z E ma na myśli owoce Ducha Świętego
Złe drzewo to drzewo zasadzone przez Adama a wiec i owoce sa złe

Ga 5:19 Bw "Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta,"
(20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.
Lash pisze:Oczywicie ze milosc jest czesciá owocu Ducha św. ale chyba rozmawiamy na cłakowicie innych poziomach

w tym temacie niestety chyba tak :-/


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 sie 2009, 16:20

markulus pisze:[...]
wybacz Lash ale ja uwazam ze gdy Jezus mówi o owocach to Z A W S Z E ma na myśli owoce Ducha Świętego

Biorąc pod uwagę do kogo bezpośrednio przemawiał Chrystus to fajnie by było abyś na podstawie ST jakoś może poparł ten wniosek? :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 sie 2009, 16:36

markulus pisze:
Lash pisze:Powiwedz JAKIE WOCE JEZUS mia tu na mysli wyzej na czerwono i nizej tez. SĄ TO OWOCE.

ale złe drzewo wydaje złe owoce.


owoce to nie tylko owoc DUCHA SW w Biblii.

wybacz Lash ale ja uwazam ze gdy Jezus mówi o owocach to Z A W S Z E ma na myśli owoce Ducha Świętego
Złe drzewo to drzewo zasadzone przez Adama a wiec i owoce sa złe
:O
:eek: :eek: :eek:
Sowem jesli Drzewo rodzi złe owoce to rodzi owce Ducha Św?
Złe drzewo to człowiek niewierzący który podaje się za chrzescijanina Jego owoce sa Złe a owoce do ogólny obraz przyczyny i skutku.
Owoc to po naszemu skutek....

markulus pisze: Ga 5:19 Bw "Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta,"
(20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.
OK jedna zwróc ówagę dobry czowiekui ze OWOC DUCHA JEST JEDEN.
Owoce to ogólny obraz a nie ZAWSZE wskazanie na owoc Ducha!

Przykład
(33) Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. (Ew. Mateusza 12:33, Biblia Tysiąclecia)
Po owcu poznaję drzewo
Dobry owoc to np owoc Ducha św.
Zły OWOC to tez owoc ale zły.
jest owocem cielesności!

Pisząc zdanie owoce uzdrowienia miałem na musli to co niesie obraz owocu = skutki ...
wydawało mie się oczywiste operownie prostymi prznosniemi1 :-/

markulus pisze:
Lash pisze:Oczywicie ze milosc jest czesciá owocu Ducha św. ale chyba rozmawiamy na cłakowicie innych poziomach
w tym temacie niestety chyba tak :-/
jw.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 27 sie 2009, 19:27

jj pisze:wypominac komus brak darow, samemu bedac golasem, to dopiero zlosliwosc, co?

???
Rozwiniesz?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 sie 2009, 00:03

Lash pisze:Sowem jesli Drzewo rodzi złe owoce to rodzi owce Ducha Św?

Ty naprawde uwazasz ze myśle w ten sposób ? :eek:
szkoda ze dyskusja toczy sie w Tym kierunku - widac brakuje Ci rzeczowych argumentów
dziwi mnie tylko ze kształcony teolog nie rozumie tego co napisał prosty chłop :mrgreen:
markulus pisze:Złe drzewo to drzewo zasadzone przez Adama a wiec i owoce sa złe

pisząc to miałem na myśli człowieka który rodzi sie z woli mężczyzny - potomek Adama
może on podawac sie za chrześcianina choć nie musi jego motywacją jest budowanie siebie wykorzystując nadazajace sie warunki
Lash pisze:OK jedna zwróc ówagę dobry czowiekui ze OWOC DUCHA JEST JEDEN.

dobry jest tylko Bóg czyżbyś zapomniał ?
Lash pisze:Po owcu poznaję drzewo
Dobry owoc to np owoc Ducha św.
Zły OWOC to tez owoc ale zły.
jest owocem cielesności!

alez o tym właśnie pisałem - czego nie zrozumiałeś w mym poscie ? :eek:
dobre owoce widoczne sa wtedy gdy Duch Święty wykonuje w nas swoa prace upodabniajac nas do Chrystusa
Złe owoce sa wynikiem naszej cielesnosci - myślałem ze jak podam Gal 5: 19-20 bedziesz wiedział o co mi chodzi


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 sie 2009, 12:34

markulus pisze:
Lash pisze:Sowem jesli Drzewo rodzi złe owoce to rodzi owce Ducha Św?

Ty naprawde uwazasz ze myśle w ten sposób ? :eek:

Nie wiem co myślisz
Rzekłeś
wybacz Lash ale ja uwazam ze gdy Jezus mówi o owocach to Z A W S Z E ma na myśli owoce Ducha Świętego
Próbuję uzgodnić co masz na mysli mówiąc ZAWSZE
jak widać zaraz potem napisałes o owocach Adama
skoro słowa te o OWOCACH ZŁYCH poeiwedział JEZUS a on mówi ZAWSZE o owocach Ducha Św. to konstatacja wnioskowania jest prosta.

Więc Albo
Jezus mówiąc o owocac NIE ZAWSZE miał na mysli Owoce Ducha Św ale ZAWSZE miał na myśli skutek tego kim jesteśmy przy czym
- raz to owoc Ducha + inne owoce bliskości z Bogiem
- innym razem to owoce nieprawości
Albo wychodzi na to że owce złe to tez owoce Ducha.

Chce zrouzmieć TWOJ JEZYK i sposób komunikacji z tobą .... wbrew pozorom w wielu miejscach sie zgadzamy ale nadajemy nieco innymi języakmi co powoduje ze często nie możemy sie dogadać.

czy ma przyjac wiec ze zawsze to jednak nie zawsze ale czasmi Jezus inaczej uzwał tych słów . np mowiac o złych owocach?


markulus pisze: szkoda ze dyskusja toczy sie w Tym kierunku - widac brakuje Ci rzeczowych argumentów
dziwi mnie tylko ze kształcony teolog nie rozumie tego co napisał prosty chłop :mrgreen:
Wręcz przeciwnie ... próbuję zrozumiec twoje wypowiedzi bo wiele znich ni stąd ni z owąd z prostej wypowiedzi urastają do dziwolagów w twoich ustach. Jak chocby to że Jezus ZAWZE mówi o owcach Ducha Sw a potem nagle że jednak mówi o owocach Adama! jest to sprzeczność.
Stąd nadal próbuje ciebie zrozumiec.
markulus pisze:
markulus pisze:Złe drzewo to drzewo zasadzone przez Adama a wiec i owoce sa złe
pisząc to miałem na myśli człowieka który rodzi sie z woli mężczyzny - potomek Adama
może on podawac sie za chrześcianina choć nie musi jego motywacją jest budowanie siebie wykorzystując nadazajace sie warunki
Spoko jednak jak to sie do uzycia słowa owoce przez Jezusa.
Skoro uzycie jest odnosnie innych owoców niz ducha to Jezus NIE ZAWSZE.......
markulus pisze:
Lash pisze:OK jedna zwróc ówagę dobry czowiekui ze OWOC DUCHA JEST JEDEN.
dobry jest tylko Bóg czyżbyś zapomniał ?
NIe.... zpominam ale okręslam ciebie biblijnie.... czyżbys nie wiedział ze Jezus mówi o dobrych ludziach ....
markulus pisze:
Lash pisze:Po owcu poznaję drzewo
Dobry owoc to np owoc Ducha św.
Zły OWOC to tez owoc ale zły.
jest owocem cielesności!

alez o tym właśnie pisałem - czego nie zrozumiałeś w mym poscie ? :eek:
Słowa Z A W S Z E :S
markulus pisze: dobre owoce widoczne sa wtedy gdy Duch Święty wykonuje w nas swoa prace upodabniajac nas do Chrystusa Złe owoce sa wynikiem naszej cielesnosci - myślałem ze jak podam Gal 5: 19-20 bedziesz wiedział o co mi chodzi
nie bardzo.
Bowiem podajesz NIEPRZYSTAJACA ZASADĘ OGÓLNA DO SWOICH STWIERDZEŃ INTEPRETACYJNYCH.

wybacz Lash ale ja uwazam ze gdy Jezus mówi o owocach to Z A W S Z E ma na myśli owoce Ducha Świętego
jak wiadać to zdanie jest nie dokńca spójne z pózniejszą wykładnią.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 sie 2009, 12:56

Lash pisze:Próbuję uzgodnić co masz na mysli mówiąc ZAWSZE

ok uściślam
gdy Jezus mówi o dobrych owocach zawsze ma na myśli owoce Ducha Świętego
gdy Jezus mowi o złych owocach zawsze ma na mysli to o czym pisał Ap. Paweł w Gal 5:19-20 oraz:
2Tm 3:1 Bw "A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy:"
(2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga,

tak to widzę


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 sie 2009, 13:00

markulus pisze:[...]
gdy Jezus mówi o dobrych owocach zawsze ma na myśli owoce Ducha Świętego

A ja jeszcze raz się zapytam jak to wywnioskowałeś? Może nawet ten konkretny zacytowany fragment weźmy pod uwagę, tak aby nie wprowadzać zamieszania przez określenia tj. "zawsze". Pytam z ciekawości rzecz jasna.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 28 sie 2009, 13:04

fantomik pisze:A ja jeszcze raz się zapytam jak to wywnioskowałeś?

to proste ;)
owoce Ducha Świętego odzwierciedlają charakter Jezusa a my chodząc za nim mamy Go naśladować stając sie do niego podobni aż
Ef 4:13 Bw "aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,"


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 sie 2009, 13:27

markulus pisze:
fantomik pisze:A ja jeszcze raz się zapytam jak to wywnioskowałeś?

to proste ;)
owoce Ducha Świętego odzwierciedlają charakter Jezusa a my chodząc za nim mamy Go naśladować stając sie do niego podobni aż
Ef 4:13 Bw "aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,"

A czy rozumięli to też bezpośredni odbiorcy Jego słów (tj. czy intencją Chrystusa było aby rozumieli co mówi)? Bo w sumie o to mi tylko chodzi. Albo może na jakiej podstawie ich zrozumienie mogłoby być zbliżone do Twojego?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości