Hebrajczyków 10:5-7

Tu robimy burze mózgów.......
izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Hebrajczyków 10:5-7

Postautor: izraelita » 10 lis 2009, 20:23

Hebr. 10:5-7
5. Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, Aleś[b] ciało dla mnie przysposobił;[/b]
6. Nie upodobałeś sobie w całopaleniach i ofiarach za grzechy.
7. Tedy rzekłem: Oto przychodzę, Aby wypełnić wolę twoją, o Boże, Jak napisano o mnie w zwoju księgi.
(BW)


Ps. 40:7-9
7. Nie chcesz ofiar krwawych i darów, Ale dałeś mi otwarte uszy; Nie żądasz całopalenia i ofiary zagrzesznej.
8. Wtedy rzekłem: Oto przychodzę; W zwoju księgi napisano o mnie:
9. Pragnę czynić wolę twoją, Boże mój, A zakon twój jest we wnętrzu moim.
(BW)


Dlaczego w liście jest inne słowo użyte niezgodne z Tanachem?

Więc jednak ciała JHWH nie przysposobił dla przychodzącego na świat.
Wynika z tego fragmentu zupełnie co innego.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 lis 2009, 22:30

Przenoszę do odpowiedniego działu.

No i o tym konkretnym zagadnieniu z ESV SB:

The esv translates the corresponding phrase in Ps. 40:6 as, “you have given me an open ear.” Literally, the Masoretic (Hb.) text reads, “ears you have dug for me” (Ps. 40:7–9 mt). The Hebrew metaphor has been understood by the Septuagint translators (Ps. 39:7–9 lxx) and by the writer of Hebrews to indicate the physical creation of a person's body. (NT quotations of OT texts are not always precise; NT authors often reword them or adapt them to suit their own purposes, yet always in a way that is compatible with their original meaning.)

RSB również wskazuje na podążanie autora listu za translacją LXX, która wskazuje, że tak była ta metafora rozumiana.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości