Kozioł dla Azazela

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 15:57

Lepiej przemyslcie Jer. 18, 7-10


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 15:57

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:fantomik, chyba bedziesz pierwszym na mojej liscie ignorowanych bo mi obrzydzasz Biblie...

Junior adminów się nie da ignorować z tego co pamiętam ;)

Ja tylko Zbyszku pokazuję Tobie, że nie masz wcale mocniejszych podstaw aby wierzyć w żydowską baśń o azazelu niż aby wierzyć w żydowską baśń o zoofilii Adama w Raju.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Zartowalem z tym ignorowaniem. :lol:
No dobra- nie musze sie na zydowskie pisma powolywac by wierzyc, ze koziol dla Azazela oznaczal postac przeciwna Zbawicielowi, czyli szatana!...
Jelsi juz to może wskazywać na Jezusa a nie diabła.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 15:58

Zbyszekg4 pisze:Lepiej przemyslcie Jer. 18, 7-10

A tam jest coś o azazelu?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 15:59

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:Lepiej przemyslcie Jer. 18, 7-10

A tam jest coś o azazelu?
nie to kij... ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 16:02

Lash pisze:Spoko nawet jesli przyjac takie zrozumienie to wychodzi na to że LOSOWANIE decyduje który jest ofiara przełaglna a który nie

Masz cos przeciwko losowaniu? Przeciez nie moglo byc tak, ze jeden koziol nadawal sie na ofiare, a drugi byl kulawy i slepy (nie nadawal sie na ofiare!)- bo wtedy losowanie nie mialo by sensu!...

Zeby mialo sens, oba kozly musialy byc zdatne na ofiare za grzech- tylko o to chodzilo, i nie szukaj sensacji bo jej tu nie ma...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 16:05

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:Lepiej przemyslcie Jer. 18, 7-10

A tam jest coś o azazelu?

Nie ma ,ale ten watek by mnie tez ciekawil...

Bo co do Azazela to sie nie dogadamy chyba...
Ten koziol "dla Azazela" nie symbolizowal Jezusa- bo robil to "koziol dla Pana"! To co sie dzialo z tym drugim kozlem (np. nie byl zabijany!) nie moze wskazywac na Chrystusa!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 16:08

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Spoko nawet jesli przyjac takie zrozumienie to wychodzi na to że LOSOWANIE decyduje który jest ofiara przełaglna a który nie

Masz cos przeciwko losowaniu? Przeciez nie moglo byc tak, ze jeden koziol nadawal sie na ofiare, a drugi byl kulawy i slepy (nie nadawal sie na ofiare!)- bo wtedy losowanie nie mialo by sensu!...

Zeby mialo sens, oba kozly musialy byc zdatne na ofiare za grzech- tylko o to chodzilo, i nie szukaj sensacji bo jej tu nie ma...
Ja nie ma m nic
ale jesli symbolizuje szatana to to na kogo padło to kwestia losowa ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2010, 16:09

Zbyszekg4 pisze:[...]Ten koziol "dla Azazela" nie symbolizowal Jezusa- bo robil to "koziol dla Pana"! To co sie dzialo z tym drugim kozlem (np. nie byl zabijany!) nie moze wskazywac na Chrystusa!!

Czemu nie? :) Powyżej już prosiłem abyś mi te baśnie o azazelu wykazał z Pisma :) Ja dla Ciebie nawet zabawiłem się w "adwokata diabła" i ukazywałem jak to Adam mógł zoofilię uprawiać w Raju przed powstaniem Ewy ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 16:13

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:Lepiej przemyslcie Jer. 18, 7-10

A tam jest coś o azazelu?

Nie ma ,ale ten watek by mnie tez ciekawil...

Bo co do Azazela to sie nie dogadamy chyba...
Ten koziol "dla Azazela" nie symbolizowal Jezusa- bo robil to "koziol dla Pana"! To co sie dzialo z tym drugim kozlem (np. nie byl zabijany!) nie moze wskazywac na Chrystusa!!
A kto poniósł nasze grzechy?

(24) On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości - Krwią Jego zostaliście uzdrowieni. (1 List Piotra 2:24, Biblia Tysiąclecia )

Pomijam tu argumentację Palli który argumentował ze kozioł symbolizował.

Księga Kapłańska także wskazuje na związek kozła z demonami. W następnym rozdziale po opisie Dnia Pojednania jest przestroga przed "cudzołóstwem z demonami" (składanie im ofiar), w której kozły są eufemizmem dla demonów (Kpł.17:7).

*Wiele starożytnych kultur utożsamia kozła z diabłem, np. satyr, faun czy grecki bożek Pan. Rogata głowa kozła (często na tle pentagramu) do dziś stanowi w czarnoksięstwie i satanizmie symbol samego Szatana.

*W Ewangeliach naśladowcy diabła ukazani są jako kozły, podczas gdy zwolennicy Chrystusa jako owce (Mt.25:32). Co ciekawe, w podobny sposób jak w tej przypowieści Jezusa, ukazani są w dawnej literaturze żydowskiej ludzie w dniu sądu: po jednej stronie sprawiedliwi, a po drugiej nieprawi; nieprawi są ukazani jako "ludzie Azazela". (3)


Skoro jeden kozioł symbolizuje diabła i to powyższe sie jego dotyczy to dlaczego nie dotyczy sie Chrystusa "drugiego kozła"?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 16:19

Pisalem juz, ze koziol dla azazela nie byl zabijany- a to nie moze wskazywac na Mesjasza bo w systemie swiatynnym ofiary bedac zabijane zapowiadaly majacego przyjsc Zbawiciela.
A skoro krew tego kozla nie byla przelewana, to nie mogl on wskazywac na Jezusa ("bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia"- Hbr 9,22)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 maja 2010, 16:59

Zbyszekg4 pisze:Pisalem juz, ze koziol dla azazela nie byl zabijany- a to nie moze wskazywac na Mesjasza bo w systemie swiatynnym ofiary bedac zabijane zapowiadaly majacego przyjsc Zbawiciela.
A skoro krew tego kozla nie byla przelewana, to nie mogl on wskazywac na Jezusa ("bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia"- Hbr 9,22)
Wręcz przeciwnie - koziół drugi miał byc wysłany na pustynie aby tam zdechąć w meczarniach. Chyaba ze uważasz ze miał tam sporo jedzonka i wygodne życie.

Zauważ też że tekst operuje pojęciem kozioł DLA JHWH i DLA Azazela.
jeśli ofiaruje się cos DLA JHWH to jest to DLA NIEGO
podobnie wsysyła się kozła DLA AZAZELA więc nie może kozioł symbolizować szatana bo wtedy azazel jest tu kim?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2010, 17:05

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:Pisalem juz, ze koziol dla azazela nie byl zabijany- a to nie moze wskazywac na Mesjasza bo w systemie swiatynnym ofiary bedac zabijane zapowiadaly majacego przyjsc Zbawiciela.
A skoro krew tego kozla nie byla przelewana, to nie mogl on wskazywac na Jezusa ("bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia"- Hbr 9,22)
Wręcz przeciwnie - koziół drugi miał byc wysłany na pustynie aby tam zdechąć w meczarniach. Chyaba ze uważasz ze miał tam sporo jedzonka i wygodne życie.

Zauważ też że tekst operuje pojęciem kozioł DLA JHWH i DLA Azazela.
jeśli ofiaruje się cos DLA JHWH to jest to DLA NIEGO
podobnie wsysyła się kozła DLA AZAZELA więc nie może kozioł symbolizować szatana bo wtedy azazel jest tu kim?

Skora koziol "dla JHWH (dla Pana Boga)" oznacza Jezusa i "koziol dla Azazela" tez oznacza Jezusa, tzn., ze Bog ma nowe imie: Azazel?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 11 maja 2010, 21:16

Czy kozioł jest Azazelem, czy został do niego posłany?
No chyba że został posłany sam do siebie :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 maja 2010, 09:27

agent terenowy pisze:Czy kozioł jest Azazelem, czy został do niego posłany?
No chyba że został posłany sam do siebie :)

Szukalem i znalazlem to:

http://www.biblia.wortale.net/45-Kim-lu ... zazel.html

Nie pozwalaja kopiowac tekstu, ale chyba link podac moge, wiec podaje, bo jest tam zaskakujace wyjasnienie terminu "koziol dla Azazela", z jakim sie nie spotkalem, a ktore daje rozwiazanie zagadki jaka zadales (logiczne to pytanie Twoje, ale zdaje sie, ze jest zadowalajace rozwiazanie, a moze nie...)

Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 12 maja 2010, 10:01

Ciekawa stronka, jak na Świadka.
Gość się nie narzuca.
Część informacji jest wyjęte żywcem z publikacji 'niewolnika'. Np. ta tabelka z przekładami, czy cytaty o paruzji.
Chociaż raz nie podałeś linka do stron A.D.S. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości