Pytanie do ultra-Charyzmatyków ;)

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2010, 09:52

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Do całego kościoła jako całości zwracanie się w taki sposób byłoby bez sensu. Zwracanie się do całego kościoła, w rozumieniu całości jako zbioru wielu jednostek do których indywidualnie są te słowa kierowane, też jest bez sensu, bo oni przyjęli już Pana i otwarli dla niego drzwi serca swego, dlatego są kościołem.


NIekoniecznie.
Sa kosciołem bowiem Zgromadzają się w imię Pańskie.
Zauwaz królestwo niebieskie ma zasiany Kąkol obok zborza pańskiego. to jest koscioł


Tego nie ma co dochodzić, ani mysleć o tym, bo to Pan na końcu żniwa objawi kto do niego należy.
I Pan Jezus mówi że kąkol diabeł posiał na roli którą jest świat (ew.Mat.13,38).

Rola to jest ŚWIAT
Królestwo niebieskie ZWIERA ZAŚ JEDNYCH I DRUGICH
Bowiem przypowieść jest O KRÓLWESTWIE NIEBIESKIM a nie o świecie!
Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?

Chyba że uznajesz ze w świecei i be zbawiciela byłbyś zbawiony!
Zobacz co mówi Pan dalej
(41) Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość, (42) i wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.


Jeremiasz pisze: Kościół nie jest więc kąkolem bo to nie możliwe. Kościół to przenica którą Pan posiał na roli świata.


Myslisz się. Wtedy słudzy ie byliby zdziwieni ale TO BYŁOBY NORMALNE.


Jeremiasz pisze: Jeżeli ktoś jest dzieckiem Bożym, to jest nim gdziekolwiek się znajdzie na ziemi.


NIe na temat

Jeremiasz pisze: Jeżeli kościół zgromadza się w imię Pana, to może pomiędzy przenicą pokazać się na tym zgromadzeniu kąkol, ale kąkol nie jest cząstką koscioła według ew.Mat.13,38.


Wręcz przeciwnie - ZNAJDZUJE SIĘ RAZEM Z KOSCIŁEM i jest do niego podobny do tego stopnia ze Pan ZAKAZUJE wybierać sługom kakol
(29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.
Dlatego że nie ma mozliwości z pozycji sługi ocenic innej osoby to wszystkich traktuje się jako koscioł!

Jeremiasz pisze: Nie rozumiem w tej chwili, jak pewna osoba nie zaproszona weszła na wesele Baranka nie mając szat weselnych. Kto ją tam wpuścił i dlaczego?
BO BYŁA kościołem!
To symboliczna uczta kościoła i Boga i nie ten kto jest w kościele jest zbawiony
ale ten kto jest czysty!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2010, 09:53

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Zwracanie się natomiast do całego świata w ten sposób: "Kto usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną" ma sens.


Nie ma.
Bowiem jest WYRWANE z kontekstu tej wypowiedzi
ignoruje to co Jezus powiedział wczesniej i pózniej że mówi do zborów a nie do swiata


Oj! To bardzo pobłądziłeś. Należy się o Ciebie modlić.

Ew.Jana 3,16:
"16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny."
Obj.Jana 3,20:
"20. Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."
Jana 3,16 NIE JEST KONTEKSTEM do Objawienie
wybacza ale to chyba jakieś powmiesznie!
Zapewniam ciebie ze 3,16 i 3,20 to zbieżnośc przypadkowa


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2010, 09:55

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Bo Pan Jezus umarł za cały świat (1Jana 2,2) i pragnie aby każdy człowiek doszedł do poznania prawdy i był zbawiony.
1Tym.2,4:
"4.Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."

Ciekawe a jak rozumiesz ze nia chciał nawrócenia faryzeuszy?
SKORO nie chciał ich nawrócenia to nie CAŁEGO SWIATA.


Kto Ci powiedział, że Pan nie chciał nawrócenia faryzeuszy? Gdyby nie chciał ich nawrócenia, to by do nich nic nie mówił, nie głosiłby im ewangelii i nie odwiedzałby ich.
Panb Jezus?

. (12) Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; a temu kto nie ma, i to, co ma, będzie odjęte. (13) Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo, patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją. (14) I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. (15) Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył. Mat 13


(11) I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach, (12) aby patrząc, widzieli, a nie ujrzeli; i słuchając słyszeli, a nie rozumieli, żeby się czasem nie nawrócili i nie dostąpili odpuszczenia. (13) I rzekł im: Nie rozumiecie tego podobieństwa? Jakże więc zrozumiecie wszystkie inne podobieństwa?
Marka 4
Pokazuje to intencje Pana


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2010, 09:57

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:I tak jak Pan Jezus mówi; jedni są powołani o poranku, inni w południe, a jeszcze inni pod wieczór dnia.
OK
Przy czym nie ma nic w tym z przyjmowania a wiele z otrzymywania.
Popatrz nz znaczenie greckiego lambano.

Można odrzucić dar.
Niektórych nie można NIE TY DECYDOWAŁES o tym czy sie urodzisz ale ten kto cie spłodził :)

Czyli Bóg Ojciec Jahwe, albo jego Syn jeśli chodzi o ducha mego, a powstanie mego ciała też jest uwarunkwane decyzją Boga. Bóg może nie zechcieć dać małżeństwu potomstwa i oni są bezdzietni.
Oczywiście że OSTATECZNIE do Boga należy wszystko.
Jednoczesnie chyba nie chcesz stwierdzić ze to nie twoi rodzice CAŁKOWICIE ignorując TWOJA WOLĘ - podjęli DECYZJE o twoim narodzeniu

Podobnie jest z Bogiem
ten DAR nie zalezy od ciebie


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2010, 10:19

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Komuś kto do drzwi kołacze, albo się otwiera, albo nie. To też jest jasne i zrozumiałe.

Szkoda ze bazujące na fałszywej opcji
To jest twój osąd. Nie za bardzo potrafisz wykazać na czym ta fałszywość opcji polega.
Fałszywa Ocja to:
- uważanie że mowa jest to świata GDY JEST MOWA DO ZBORÓW
- uwazanie że chodzi o zbawienie - gdy mowa o wieczerzaniu z Panem ( ewangelia ukazuje ucztę jako zdarzenie niebieskie dla zbawionych wczesniej )
- uwazanie że otwarcie jest wyrazem "łaskli dla Pana" Faktycznie jest pokazniem że Chrystus MA PRAWO DO SWOJEGO KOSCIOŁA. kto nie otworzy będzie poteiony


Wykręcasz jak możesz proste drogi Pańskie.


(12) Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci. (Ks. Przysłów 14:12, Biblia Warszawska)

ZDAJE CI SIĘ ŻE JESTEŚ na prostej drodze :(

Jeremiasz pisze: Nie napisałeś czym jest w słowie z Obj.3,20 "otwarcie drzwi Chrystusowi i wpuszczenie Go do siebie", bo tak mówi to słowo; "wstąpię do niego"?


Tak słowo mówi wtapie do niego.
Poprzedzone to jest słowem KTO usłyszy mój głos!

3:20 ἰδοὺ ἕστηκα ἐπὶ τὴν θύραν καὶ κρούω ἐάν τις ἀκούσῃ τῆς φωνῆς μου καὶ ἀνοίξῃ τὴν θύραν καὶ εἰσελεύσομαι πρὸς αὐτὸν καὶ δειπνήσω μετ’ αὐτοῦ καὶ αὐτὸς μετ’ ἐμοῦ Obj 3,20

A teraj Jan 10:27 τὰ πρόβατα τὰ ἐμὰ τῆς φωνῆς μου ἀκούει, κἀγὼ γινώσκω αὐτά καὶ ἀκολουθοῦσίν μοι

(24) Wtedy Żydzi obstąpili go i rzekli mu: Jak długo trzymać będziesz dusze nasze w napięciu? Jeżeli jesteś Chrystusem, powiedz nam wyraźnie. (25) Odpowiedział im Jezus: Powiedziałem wam, a nie wierzycie; dzieła, które Ja wykonuję w imieniu Ojca mojego, świadczą o mnie; (26) lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich. (27) Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (28) I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. (29) Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca. (30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
I wcześniej
. (4) Gdy wszystkie swoje wypuści, idzie przed nimi, owce zaś idą za nim, gdyż znają jego głos. (5) Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną od niego, ponieważ nie znają głosu obcych. Jan 10

O tym głosie mówi JAN.
Owce znaja głos Pana
Jednak RAZEM z kościołem w Laodycei pobłądzili!

Dlatego Pan Przybliża się i CI KTÓRZY Go znaja POZNAJĄ JEGO GŁOS i otworza mu drzwi i On Wejdzie do nich ( przywrócenie żywej relacji posłuszeństwa ) i bedzie z nimi wieczerzał CZYLI będzie z nimi miał relację przyjażni i otrzymaja nagrodę.

Jeremiasz pisze: Ewangelia jest do całego swiata który ginie, to słowo z Obj.3,20 równiesz.
Ewangelia Jest
Natomiast List do LAODYCEI jest do Zborów!
Tak trudno w to uwierzyć!

ja wiem ze niektórzy NADUŻYWAJĄ tego tekstu i głosza go jako Ewngelię. robia to ŹLE. Bóg jest jednak łaskawy i pomimo tego zbawia niektórzych
gorze że potem on i sa zaslepieni tą zła wykładnia tego słowa. bo sa zwiazani emocjonalnie z tym słowem
Jeremiasz pisze: Otwarcie serca dla Pana i zaproszenie Go do siebie nie jest wyrazem łaski ode mnie dla Pana,nigdy tak nie mówiłem, ale prawem wolnego wyboru, które Pan Bóg dał każdemu człowiekowi.

Nie nie jest PRAWEM wolgo wyboru!
Jest OBOWIŻAKEIM kościoła

Jezus chce wejśc do SWOJEJ własności!
ale niektórzy zamykaja przed nim drzwi!
Dlatego ci co nie otworzyli znajda się poza łaską BO NIE ZNAJA GŁOSU PANA.

Porównaj ten list do przypowieści


(12) Rzekł więc: Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się do dalekiego kraju, aby objąć królowanie i wrócić. (13) Przywołał więc dziesięciu sług swoich i dał im dziesięć min, i rzekł do nich: Obracajcie nimi, aż powrócę. (14) Lecz poddani nienawidzili go, wysłali więc za nim poselstwo z tymi słowy: Nie chcemy, aby ten królował nad nami. (15) A gdy on, objąwszy królowanie powrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, ile kto zarobił. (16) Zjawił się więc pierwszy i rzekł: Panie, mina twoja przyniosła dziesięć min zysku. (17) I rzekł do niego: To dobrze, sługo dobry, przeto iż w małym byłeś wierny, obejmij władzę nad dziesięciu miastami. (18) I przyszedł drugi, mówiąc: Panie, mina twoja przyniosła pięć min. (19) Rzekł i do niego: Także i ty bądź nad pięcioma miastami. (20) A inny przyszedł i rzekł: Panie, oto mina twoja, którą trzymałem w chustce. (21) Bałem się bowiem ciebie, żeś człowiekiem surowym; bierzesz, czego nie położyłeś, i żniesz, czego nie posiałeś. (22) Rzecze do niego: Na podstawie twoich słów osądzę cię, sługo zły. Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym; biorę, czego nie położyłem, i żnę, czego nie posiałem. (23) Dlaczego więc nie dałeś pieniędzy moich do banku? Po powrocie miałbym je z zyskiem? (24) A do tych, którzy stali obok, powiedział: Odbierzcie od niego minę, a dajcie temu, który ma dziesięć min. (25) A oni rzekli do niego: Panie, ma już dziesięć min. (26) Powiadam wam, iż każdemu, kto ma, będzie dane, temu zaś, który nie ma, i to, co ma, będzie odebrane. (27) Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach.
(Ew. Łukasza 19:12-27, Biblia Warszawska)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 10:21 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2010, 10:20

Jeremiasz pisze:
Lash pisze: Pamiętaj NAJPIERW OBSERWACJA potem INTERPRETACJA

Zostań ze swoimi przekonaniami. Pan z Tobą.

Czyżby to ciebie tak bardzo uraziło?

Tak wierze ze najwpierw trzeba CZYTAĆ i obserwować co jest w tekscie Bibli a potem starac się to ZROZUMIEC w naszym kontekście!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 27 lis 2010, 12:27

Norbi pisze:
Jeremiasz pisze:Otwarcie serca dla Pana i zaproszenie Go do siebie nie jest wyrazem łaski ode mnie dla Pana[...]

Gorzej!
To poniżenie Pana panów, Króla królów!
Człowiek Panem, a Pan sługą czekającym na łaskawą decyzje człowieka by Ten mógł cokolwiek w jego życiu uczynić :/
Hasła ewangelizacyjne typu : "Daj szansę Jezusowi zmienić swoje życie, wpuść Go do swojego serca..." bluźnią Bogu!


Czy ty Norbi czytasz w ogóle Biblie? Jeżeli nie, to przeczytaj:

Pan Jezus tak powiedział: Proście a będzie wam dane. I tak w ew.Łuk.11,13 powiedział o zaproszeniu Ducha Świetego do serca:
"Jeśli więc wy, którzy jesteście żli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 27 lis 2010, 13:23

Lash"[quote="Jeremiasz pisze:Nie rozumiem w tej chwili, jak pewna osoba nie zaproszona weszła na wesele Baranka nie mając szat weselnych. Kto ją tam wpuścił i dlaczego?

BO BYŁA kościołem!
To symboliczna uczta kościoła i Boga i nie ten kto jest w kościele jest zbawiony
ale ten kto jest czysty![/quote]

Kościołem ta osoba która weszła na wesele na pewno nie była, bo gdyby była to na pewno nie została by wyproszona z wesela.
Ale mogła słyszeć o zbawieniu za darmo z łaski przez wiarę i dlatego przez wiarę tam weszła, nie będąc wcześniej zbawioną i zapieczętowaną Duchem Świetym, czyli nie mając białych weselnych szat. Bo to Jezus Chrystus w nas, sprawia że jesteśmy czyści.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 27 lis 2010, 13:35

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Dlaczego Pan Jezus miałby mówić do całego kościoła: Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i bedę z nim wieczerzał, a on ze mną?


Bo listy sa DO ZBORÓW a nie do ludzi!
Bowiem w kosciele sa jednostki ZBAWIONE i niezbawione
Zbawione otwierają drzwi i wieczerzają z Panem
Niezbawione sa w kosciele ale nie wpuszczją Pana
i kara ich spotka ( wyrzucenie z wieczerzy na której snalezli się przypadkiem)


Toś mi brat! Ja o tym cały czas mówię. Jeżeli kościołem nazwiemy budynek, to tak, mogą w nim być zbawieni i niezbawieni.
nie znam nikogo kto by uważał ze chodzi o budynek
Jeremiasz pisze: Ale jeżeli kościołem nazwiemy tylko tych którzy zostali zbawieni - to znaczy zapieczętowani Duchem Świetym, czyli ci którzy otwarli drzwi serca swego przed Panem i wpuścili Go do siebie - to tymi którzy nie otwarli drzwi przed Panem są wszyscy inni ludzie gdziekolwiek się znajduja. I do nich te słowa z Obj.3,20 się kierują.
NIE!
Kościół to I ZBAWIENI I NIEZBAWIENI .
I dlatego słowa te są do OBU GRUP - owtieraja Zbawieni bowiem ZNAJĄ WŁAŚCICILA KOŚCIOŁA. i dlatego z Nim wieczerzaja


Lash. Kościołem Bożym nie są niezbawieni ludzie, tak jak dziecmi Bożymi nie są ci, którzy nie przyjęli Pana Jezusa do serca (ew.Jana 1,12). Naprawdę!


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 lis 2010, 12:03

Jeremiasz pisze:
Lash"[quote="Jeremiasz pisze:Nie rozumiem w tej chwili, jak pewna osoba nie zaproszona weszła na wesele Baranka nie mając szat weselnych. Kto ją tam wpuścił i dlaczego?

BO BYŁA kościołem!
To symboliczna uczta kościoła i Boga i nie ten kto jest w kościele jest zbawiony
ale ten kto jest czysty!


Kościołem ta osoba która weszła na wesele na pewno nie była, bo gdyby była to na pewno nie została by wyproszona z wesela. [/quote]
Masz błedne założenie
KOSCIÓł to - WIDOCZNE zgromadzenie wywołanych i nie zbawionych wyznających wiare w Chrystusa. jest to tzw kościł widzialny.
Ciało Chrystusa to duchowe odrodzone niewidzialne zgromadzenie tylko zbawionych! niektórzy to nazywaja kościołem niewidzialnym

Jeremiasz pisze: Ale mogła słyszeć o zbawieniu za darmo z łaski przez wiarę i dlatego przez wiarę tam weszła, nie będąc wcześniej zbawioną i zapieczętowaną Duchem Świetym, czyli nie mając białych weselnych szat. Bo to Jezus Chrystus w nas, sprawia że jesteśmy czyści.


czyli gdzie weszała?
do czego?
Do kościoła widzialnego!
Dokłądnie tek to jest ze ZAPROSZENI sa wszyscy i kazdy wyznaję wiarę i kązdy wyzający jest KOSICOŁEM ale nie znaczy to ze kazdy kto jest kośicołem jest zbawiowny.
(19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. 1 jana 2


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 lis 2010, 12:06

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Dlaczego Pan Jezus miałby mówić do całego kościoła: Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i bedę z nim wieczerzał, a on ze mną?


Bo listy sa DO ZBORÓW a nie do ludzi!
Bowiem w kosciele sa jednostki ZBAWIONE i niezbawione
Zbawione otwierają drzwi i wieczerzają z Panem
Niezbawione sa w kosciele ale nie wpuszczją Pana
i kara ich spotka ( wyrzucenie z wieczerzy na której snalezli się przypadkiem)


Toś mi brat! Ja o tym cały czas mówię. Jeżeli kościołem nazwiemy budynek, to tak, mogą w nim być zbawieni i niezbawieni.
nie znam nikogo kto by uważał ze chodzi o budynek
Jeremiasz pisze: Ale jeżeli kościołem nazwiemy tylko tych którzy zostali zbawieni - to znaczy zapieczętowani Duchem Świetym, czyli ci którzy otwarli drzwi serca swego przed Panem i wpuścili Go do siebie - to tymi którzy nie otwarli drzwi przed Panem są wszyscy inni ludzie gdziekolwiek się znajduja. I do nich te słowa z Obj.3,20 się kierują.
NIE!
Kościół to I ZBAWIENI I NIEZBAWIENI .
I dlatego słowa te są do OBU GRUP - owtieraja Zbawieni bowiem ZNAJĄ WŁAŚCICILA KOŚCIOŁA. i dlatego z Nim wieczerzaja


Lash. Kościołem Bożym nie są niezbawieni ludzie, tak jak dziecmi Bożymi nie są ci, którzy nie przyjęli Pana Jezusa do serca (ew.Jana 1,12). Naprawdę!

Mylisz się.
Dziecmi bozymi sa tylki ci co są zrodzeni z Bożej woli czyli przyjeli wiara Chrystyusa i tu sie zbadzamy! ale kościół to nie tylko wybrani ale wszyscy WYWOŁANI!
wielu jest wywołanych ale niewielu wybranych!
dlatego i królestwo niebieskie to mieszanaka zbawionych i kakolu.

czym jest krlestwo niebieskie?
światem?
a może to tylko zbawieni?
a może to zgromadzenie widoczne wyznających.

Tak samo ekklesia Izraela to zgromadzenie WSZYSTKICH żydów nie tylko wybranych!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości