Pytanie do ultra-Charyzmatyków ;)

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 11:56

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:A jeżeli mówisz Lash że chrześcijanie zawsze mają Chrystusa w sercu, to masz rację, bo chrześcijanami, czyli dziećmi Bożymi, są tylko ci którzy przyjęli Pana Jezusa jak mówi o tym ew.Jana 1,12.
Wszystkich innych wierzących w Pana Jezusa Chrystusa, tych którzy pomimo swojej wiary nie przyjęli Go, można nazwać raczej poszukującymi Boga, Jezusa, prawdziwego chrześcijaństwa, niż dziećmi Bożymi i chrześcijanami, którzy maja Jezusa w sercu i nie potrzebują poraz drugi Go przyjmować.

OK i najmniej mozna nazwać ich ZBAWIONYMI
dlatego 2 rozdział Efezjan przeczy twojej teorii


To co mówisz jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Jakiej to teorii zaprzecza mi 2 rozdział listu do Efezjan? Nawet niewiem co myślisz przez pojęcie - "moja teoria"?
Czy to że uważam napełnionych Duchem Świętym za zbawionych z łaski za darmo, jak mówi Paweł w liście do Efezj.2,8-9?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 12:57

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Tak mówi o tym Pan Jezus w Obj.Jana 3,20:"Oto stoje u drzwi i kołaczę; jesli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."

To jest mowa o KOSCIELE jako całości.
Ci co sa JEGO Znaja Pana i PRZYJMĄ GO jako swojego
ci co za nie domownikami nie znaja Pana i on ich wytępi.


Trzymając się zapisanej litery słowa, Pan Jezus w Obj.3,20 zwraca się do pojedynczego człowieka.
Dlaczego Pan Jezus miałby mówić do całego kościoła: Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i bedę z nim wieczerzał, a on ze mną?
Do całego kościoła jako całości zwracanie się w taki sposób byłoby bez sensu. Zwracanie się do całego kościoła, w rozumieniu całości jako zbioru wielu jednostek do których indywidualnie są te słowa kierowane, też jest bez sensu, bo oni przyjęli już Pana i otwarli dla niego drzwi serca swego, dlatego są kościołem.

Zwracanie się natomiast do całego świata w ten sposób: "Kto usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną" ma sens. Bo Pan Jezus umarł za cały świat (1Jana 2,2) i pragnie aby każdy człowiek doszedł do poznania prawdy i był zbawiony.

1Tym.2,4:

"4.Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 13:08

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:I tak jak Pan Jezus mówi; jedni są powołani o poranku, inni w południe, a jeszcze inni pod wieczór dnia.
OK
Przy czym nie ma nic w tym z przyjmowania a wiele z otrzymywania.
Popatrz nz znaczenie greckiego lambano.


Można odrzucić dar.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 13:21

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:On Jezus jest w niebie przed tronem Ojca


JEST NA TRONIE
Zasiada z Ojcem jak mówi Hebr 10:12


Jest również przed tronem, to jest do przyjęcia - Obj.Jana 5,6.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 13:28

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Widzisz nie wczytuję Bożego słowa by pasowało do moich doktryn, bo ich nie mam. Wierzę na przykład w to, że Duch Święty jest Jezusem i że Jezus jest w niebie przed tronem Ojca i że Duch Święty rozmawia z Jezusem i wielbi Go, chociaż tego nie rozumiem.

A czy pomyśałes że twoje myślenei może byc poprostu błędne


Raczej nie mam żadnego myślenia, więc nie może być ono błędne. :-D
Chociaż może jednak mam pewne myślenie. Uważam że należy wierzyć Biblii, nawet wtedy, gdy się nie rozumie tego co ona mówi.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 13:50

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:I wszystkim wydaje się to bezsensowne, bo wychodzi na to że głoszę coś co wydaje się chore. Głoszę, że Jezus(czyli Duch Święty) słucha Jezusa, rozmawia z Jezusem, uwielbia Jezusa i na dodatek głoszę, że Jezus to Jahwe i On też rozmawia z Jezusem i uwielbia Jezusa i na koniec twierdzę, że jedyną osobą która ma niesmiertelność jest Jezus (2Tym6,16).

Bo MASZ BŁAD TEOLOGICZNY i to jest JASNE gdy patrzysz na CHRZEST JEZUSA. Ze sam Pan rozróznia Ojca i Ducha


Nie koniecznie. Pan Bóg w 4 Moj.11,25 wziął nieco z Ducha który był w nim i złożył na siedemdziesięciu starszych Izraela i oni prorokowali.
Pan dał im cząstkę siebie samego, i tak też mogło być z Panem Jezusem w czasie chrztu w Jordanie. Pan Jezus będąc Duchem Świętym który otrzymał ludzkie ciało, czyli zamieszkując łono człowieka którym się stał, w czasie chrztu otrzymał do serca cząstkę Ojca Niebieskiego. Czyli również siebie samego.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 14:01

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Nie ma powodu wnikać w to co pisze o tym kościele w Objawieniu. Słowo Jezusa zapisane przez Jana jest uniwersalnym słowem kierowanym do wszystkich wierzących. Jeżeli ktoś nie zaprosił Jezusa do siebie, to znaczy że Jezus stoi na zewnątrz i kołacze.

Niekoniecznie. Czasami ODRZUCA ludzi.


Jesteś w wielkim błędzie. Jezus nikogo nie odrzuca kto do niego przychodzi, a jak widzimy z Obj.3,20, nawet sam idzie do człowieka i kołacze do jego serca by ten Go przyjął. Ew.Jana 6,37:

"37.Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 14:07

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:To jest jasne i zrozumiałe, bo Jezus umarł za wszystkich ludzi i chce by wszyscy zostali zbawieni.

I to JEST FAŁSZYWA SUPOZYCJA mówiąc po fantomikowemu


To mówi Paweł apostoł, a on coś wiedział o objawieniu Bożym: 1Tym,2,4:

"4. Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:10

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Tak mówi o tym Pan Jezus w Obj.Jana 3,20:"Oto stoje u drzwi i kołaczę; jesli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."

To jest mowa o KOSCIELE jako całości.
Ci co sa JEGO Znaja Pana i PRZYJMĄ GO jako swojego
ci co za nie domownikami nie znaja Pana i on ich wytępi.


Trzymając się zapisanej litery słowa, Pan Jezus w Obj.3,20 zwraca się do pojedynczego człowieka.

Na odwrót

(13) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. (14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: (15) Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich. (17) Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły, (18) radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. (19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się. (20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. (21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie. (22) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.
(Apokalipsa (Objawienie) 3:1-22, Biblia Warszawska)

Jeremiasz pisze:
Dlaczego Pan Jezus miałby mówić do całego kościoła: Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i bedę z nim wieczerzał, a on ze mną?

Bo listy sa DO ZBORÓW a nie do ludzi!
Bowiem w kosciele sa jednostki ZBAWIONE i niezbawione
Zbawione otwierają drzwi i wieczerzają z Panem
Niezbawione sa w kosciele ale nie wpuszczją Pana
i kara ich spotka ( wyrzucenie z wieczerzy na której snalezli się przypadkiem)
Jeremiasz pisze: Do całego kościoła jako całości zwracanie się w taki sposób byłoby bez sensu. Zwracanie się do całego kościoła, w rozumieniu całości jako zbioru wielu jednostek do których indywidualnie są te słowa kierowane, też jest bez sensu, bo oni przyjęli już Pana i otwarli dla niego drzwi serca swego, dlatego są kościołem.

NIekoniecznie.
Sa kosciołem bowiem Zgromadzają się w imię Pańskie.
Zauwaz królestwo niebieskie ma zasiany Kąkol obok zborza pańskiego. to jest koscioł
Jeremiasz pisze: Zwracanie się natomiast do całego świata w ten sposób: "Kto usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną" ma sens.

Nie ma.
Bowiem jest WYRWANE z kontekstu tej wypowiedzi
ignoruje to co Jezus powiedział wczesniej i pózniej że mówi do zborów a nie do swiata
Jeremiasz pisze: Bo Pan Jezus umarł za cały świat (1Jana 2,2) i pragnie aby każdy człowiek doszedł do poznania prawdy i był zbawiony.
1Tym.2,4:
"4.Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."
Ciekawe a jak rozumiesz ze nia chciał nawrócenia faryzeuszy?
SKORO nie chciał ich nawrócenia to nie CAŁEGO SWIATA.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 25 lis 2010, 14:10

Lash pisze:
Jeremiasz pisze:To jest jasne i zrozumiałe, bo Jezus umarł za wszystkich ludzi i chce by wszyscy zostali zbawieni.

I to JEST FAŁSZYWA SUPOZYCJA mówiąc po fantomikowemu

Twój osąd.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:12

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:I tak jak Pan Jezus mówi; jedni są powołani o poranku, inni w południe, a jeszcze inni pod wieczór dnia.
OK
Przy czym nie ma nic w tym z przyjmowania a wiele z otrzymywania.
Popatrz nz znaczenie greckiego lambano.

Można odrzucić dar.
Niektórych nie można NIE TY DECYDOWAŁES o tym czy sie urodzisz ale ten kto cie spłodził :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:13

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:On Jezus jest w niebie przed tronem Ojca


JEST NA TRONIE
Zasiada z Ojcem jak mówi Hebr 10:12


Jest również przed tronem, to jest do przyjęcia - Obj.Jana 5,6.
Ale wstawia się siedząc.
Bowiem króluje i jego wstawianie sie nie jest BŁaganiem ale pewnym panowaniem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:13

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Widzisz nie wczytuję Bożego słowa by pasowało do moich doktryn, bo ich nie mam. Wierzę na przykład w to, że Duch Święty jest Jezusem i że Jezus jest w niebie przed tronem Ojca i że Duch Święty rozmawia z Jezusem i wielbi Go, chociaż tego nie rozumiem.

A czy pomyśałes że twoje myślenei może byc poprostu błędne


Raczej nie mam żadnego myślenia, więc nie może być ono błędne. :-D
Chociaż może jednak mam pewne myślenie. Uważam że należy wierzyć Biblii, nawet wtedy, gdy się nie rozumie tego co ona mówi.
myślenie jest procesem który napewno posiadasz :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:14

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:I wszystkim wydaje się to bezsensowne, bo wychodzi na to że głoszę coś co wydaje się chore. Głoszę, że Jezus(czyli Duch Święty) słucha Jezusa, rozmawia z Jezusem, uwielbia Jezusa i na dodatek głoszę, że Jezus to Jahwe i On też rozmawia z Jezusem i uwielbia Jezusa i na koniec twierdzę, że jedyną osobą która ma niesmiertelność jest Jezus (2Tym6,16).

Bo MASZ BŁAD TEOLOGICZNY i to jest JASNE gdy patrzysz na CHRZEST JEZUSA. Ze sam Pan rozróznia Ojca i Ducha


Nie koniecznie. Pan Bóg w 4 Moj.11,25 wziął nieco z Ducha który był w nim i złożył na siedemdziesięciu starszych Izraela i oni prorokowali.
Pan dał im cząstkę siebie samego, i tak też mogło być z Panem Jezusem w czasie chrztu w Jordanie. Pan Jezus będąc Duchem Świętym który otrzymał ludzkie ciało, czyli zamieszkując łono człowieka którym się stał, w czasie chrztu otrzymał do serca cząstkę Ojca Niebieskiego. Czyli również siebie samego.
to byłby bełkot.
Bowiem Ojciec nie może byc swoim Synem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:16

Jeremiasz pisze:
Lash pisze:
Jeremiasz pisze:Nie ma powodu wnikać w to co pisze o tym kościele w Objawieniu. Słowo Jezusa zapisane przez Jana jest uniwersalnym słowem kierowanym do wszystkich wierzących. Jeżeli ktoś nie zaprosił Jezusa do siebie, to znaczy że Jezus stoi na zewnątrz i kołacze.

Niekoniecznie. Czasami ODRZUCA ludzi.


Jesteś w wielkim błędzie. Jezus nikogo nie odrzuca kto do niego przychodzi, a jak widzimy z Obj.3,20, nawet sam idzie do człowieka i kołacze do jego serca by ten Go przyjął. Ew.Jana 6,37:

"37.Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz."
NIegdzie nie napisałeś w pierwszym zdaniu że KTOS PRZYCHODZI DO JEZUSA zdanie było bardziej generalne.
Judasz sie nawrócił ale był synem zatracenia i sie powiesił
Faryzeusze nie mieli się nawrócić


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości