Ewangelizowanie w koloratce

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 sie 2010, 14:54

Puritan pisze:
fantomik pisze:mój Ojciec jest nastawiony bardzo krytycznie do wszystkich ewangelicznych protestantów (a w szczególności pastorów) i zwyczajnie nie zechciałby z żadnym rozmawiać

Czy pytałeś go o przyczynę?

Oczywiście. Nie mniej przyczyna nie zmienia faktu (dlatego jej nawet nie podam), że zacytowane przeze mnie gdybanie pozostaje tylko gdybaniem, gdyż istnieją ludzie, którzy tak nie odbierają ewangelizacji przez osobę "w koloratce" jak to w owym cytacie było podane.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 09 sie 2010, 17:27

No dobra fantomiku, nie będę już wścibski. Nie interesuje mnie wcale czy jesteś jedynym ewangelicznym chrześcijaninem, którego zna twój ojciec.

Zadam ci inne pytanie: czy założyłbyś koloratkę, by zwabić zbłąkane owce do swojego kościoła? (Lash np. by założył, bo on jest kulturowym katolikiem choć nie jest religijnym katolikiem)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 11 sie 2010, 10:16

Lash pisze: Oczywiscie ze nie uważam jej za wielka chrzescijankę.

Czytałeś jej listy?
Mały i łagodny cytacik z wypowiedzi Teresy
"Gdzie jest moja wiara? Nawet głęboko ... nie ma niczego prócz pustki i ciemności ... Jeśli jest Bóg – niech mi wybaczy. Kiedy staram się wznieść moje myśli do Nieba, napotykam na tak wielką pustkę, że te myśli wracają jak ostre noże i ranią moją duszę ... Jak wielki jest ten nieznany ból – nie mam wiary. Odraza, pustka, brak wiary, brak miłości, brak zapału, ... Po co ja pracuję? Jeśli nie ma Boga, nie ma i duszy. Więc jeśli nie ma duszy, Jezu, Ty też nie jesteś prawdziwy."


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 sie 2010, 10:49

Bea pisze:
Lash pisze: Oczywiscie ze nie uważam jej za wielka chrzescijankę.

Czytałeś jej listy?
Mały i łagodny cytacik z wypowiedzi Teresy
"Gdzie jest moja wiara? Nawet głęboko ... nie ma niczego prócz pustki i ciemności ... Jeśli jest Bóg – niech mi wybaczy. Kiedy staram się wznieść moje myśli do Nieba, napotykam na tak wielką pustkę, że te myśli wracają jak ostre noże i ranią moją duszę ... Jak wielki jest ten nieznany ból – nie mam wiary. Odraza, pustka, brak wiary, brak miłości, brak zapału, ... Po co ja pracuję? Jeśli nie ma Boga, nie ma i duszy. Więc jeśli nie ma duszy, Jezu, Ty też nie jesteś prawdziwy."
znam to :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
szyla
Posty: 719
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szyla » 11 sie 2010, 15:54

Lash pisze:
Bea pisze:
Lash pisze: Oczywiscie ze nie uważam jej za wielka chrzescijankę.

Czytałeś jej listy?
Mały i łagodny cytacik z wypowiedzi Teresy
"Gdzie jest moja wiara? Nawet głęboko ... nie ma niczego prócz pustki i ciemności ... Jeśli jest Bóg – niech mi wybaczy. Kiedy staram się wznieść moje myśli do Nieba, napotykam na tak wielką pustkę, że te myśli wracają jak ostre noże i ranią moją duszę ... Jak wielki jest ten nieznany ból – nie mam wiary. Odraza, pustka, brak wiary, brak miłości, brak zapału, ... Po co ja pracuję? Jeśli nie ma Boga, nie ma i duszy. Więc jeśli nie ma duszy, Jezu, Ty też nie jesteś prawdziwy."
znam to :(



A mnie się zdaję że nie można po tym fragmencie niczego osądzać. Przede wszystkim kontekst otoczenia: dzień w dzień widok umierających z różnych powodów ludzi, w tym dzieci, ciągły jęk konania, cierpienia: byliście kiedyś w takiej sytuacji? Ja ten fragment interpretuje inaczej: brak zrozumienia woli i planów naszego Pana w takich sytuacjach. Po za tym myślę że trzeba by w przypadku tego typów prozy zaangażować trochę wrażliwości literackiej, a nie matematyczno-logicznej wykładni, poczytać między wierszami. Takie moje pierwsze skojarzenia.
Pozdrawiam


Kto nie lubi wina kobiet i śpiewu, pozostanie głupcem całe życie - Marcin Luter
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 sie 2010, 12:38

Puritan pisze:[...]Zadam ci inne pytanie: czy założyłbyś koloratkę

Nie do twarzy mi w koloratce czy innych "dekoracjach" kołnierzyka więc bym nie założył ;) (edit: a mój Tata poznał kilku ewangelicznych i ewangelickich jeszcze przed moim nawróceniem, łącznie z osobami sprawującymi urzędy pasterskie).


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 21 gru 2010, 21:07

Lash pisze:Idź i pojedź jej podopiecznym zę była złą chrzescijanką ;)
powodzenia ;)


Ja w ogóle bym jej chrześcijanką nie nazwał 8-) Dla mnie instytucja Kościoła Katolickiego jest najlepszym przykładem tego jak prawdziwy Kościół wyglądać nie powinien. Dlatego co do koloratek to sądzę, że będąc protestantami nie powinniśmy upodabniać się do tej pogańskiej wspólnoty. Powinniśmy robić wszystko by nas nie kojarzono/mylono z katolikami.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 21 gru 2010, 21:18

Lord Vajler pisze:
Lash pisze:Idź i pojedź jej podopiecznym zę była złą chrzescijanką ;)
powodzenia ;)


Ja w ogóle bym jej chrześcijanką nie nazwał 8-) Dla mnie instytucja Kościoła Katolickiego jest najlepszym przykładem tego jak prawdziwy Kościół wyglądać nie powinien. Dlatego co do koloratek to sądzę, że będąc protestantami nie powinniśmy upodabniać się do tej pogańskiej wspólnoty. Powinniśmy robić wszystko by nas nie kojarzono/mylono z katolikami.

Amen, Lord Vajler. Jezeli ktos przychodzi z Dobra Nowina, to nie powinien sie stroc w czuchy od starej (falszywej)... bo sie nie wlewa mlodego wina w stare buklaki :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 gru 2010, 00:34

W jednych krajach koloratka robi wrażenie, w innych nie. W Norwegii to tylko pastorzy zielonoświątkowi nie noszą (chociaż ponoć są wyjątki), a to tak wszyscy pastorzy, a nawet starsi zborów protestanckich, oczywiście nie na co dzień, tylko do podczas służby.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 22 gru 2010, 09:02

Axanna pisze:
Lord Vajler pisze:
Lash pisze:Idź i pojedź jej podopiecznym zę była złą chrzescijanką ;)
powodzenia ;)


Ja w ogóle bym jej chrześcijanką nie nazwał 8-) Dla mnie instytucja Kościoła Katolickiego jest najlepszym przykładem tego jak prawdziwy Kościół wyglądać nie powinien. Dlatego co do koloratek to sądzę, że będąc protestantami nie powinniśmy upodabniać się do tej pogańskiej wspólnoty. Powinniśmy robić wszystko by nas nie kojarzono/mylono z katolikami.

Amen, Lord Vajler. Jezeli ktos przychodzi z Dobra Nowina, to nie powinien sie stroc w czuchy od starej (falszywej)... bo sie nie wlewa mlodego wina w stare buklaki :)


:lol: Axanno kochana, lubie te Twoje bledy. :-D


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 gru 2010, 10:59

Lord Vajler pisze:
Lash pisze:Idź i pojedź jej podopiecznym zę była złą chrzescijanką ;)
powodzenia ;)


Ja w ogóle bym jej chrześcijanką nie nazwał 8-) Dla mnie instytucja Kościoła Katolickiego jest najlepszym przykładem tego jak prawdziwy Kościół wyglądać nie powinien. Dlatego co do koloratek to sądzę, że będąc protestantami nie powinniśmy upodabniać się do tej pogańskiej wspólnoty. Powinniśmy robić wszystko by nas nie kojarzono/mylono z katolikami.

Tylko wiesz... no... zdejmowaną koloratkę wymyślił protestant :P
http://en.wikipedia.org/wiki/Clerical_collar , więc to oni się upodabniają do nas :P

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 gru 2010, 12:36

agnieszkas pisze: :lol: Axanno kochana, lubie te Twoje bledy. :-D

przepraszam :roll:
Nie umiem ustawic polskiego i opcje poprawiania bledow, kiedy to mialam bylo mi troche lepiej :oops:


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 22 gru 2010, 13:30

ale ja je naprawde lubie, maja swoj urok ale niestety nie jest ich duzo. :)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości