Exodus 12:12

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lis 2010, 20:59

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]
A Bog zabronil Egipcjanom wiary w Boga Izraela? Nie!

A jednak coś w tym jest ;) Lud, który Bóg wybrał był "najmniejszym z pośród ludów" i nie był to Egipt. Mojżesz miał dać taki warunek -- wypuść mój lud (chociaż miał już powiedziane, że Bóg zatwardzi serce faraona, że ten nie wypuści!), a nie "nawróćcie się i uwierzcie!". To wszystko było z Bożego nakazu i był on właśnie taki, nie widać w nim aby Bóg któregokolwiek z Egipcjan chciał ratować przed tą plagą tak jak uratował Izraelitów. Naród wybrany jak widzisz Zbyszku jest dokładnie jeden i składa się z poszczególnych ludzi.
Zbyszekg4 pisze:[...]wiec kto chcial mogl uratowac nie tylko siebie, ale i swego pierworodnego...

Skąd mógł wiedzeć, że mógł skoro nikogo do niego Bóg nie posłał z przesłaniem "nawróć się i uwierz", tak jak np. do Niniwy (pominę w ogóle kwestię ilości proroków posłanych do Izraela)? Zobacz jak wiele Bóg cudów uczynił aby Jego Prorok dotarł do Niniwy!

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Masz wiele racji- bez dwoch zdan...
Tymniemniej razem z Izraelitami wyszlo z Egiptu wielu nie-Zydow, wiec Bog nie mial nic przeciwko wyratowaniu sie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 lis 2010, 08:47

fantomik pisze:
Hardi pisze:[...]tak ignoruję go na maxa, tak jak każdą fałszywą naukę 8-)

Co najwyżej tylko do śmierci Bracie, tylko do śmierci ;) Później każdy chrześcijanin, tak jak i wspaniały Mąż Boży Wesley, staje się Kalwinistą :P
Eeee tam, wolnym chrześcijaninem :D :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lis 2010, 22:13

Zbyszekg4 pisze:[...]Masz wiele racji- bez dwoch zdan...
Tymniemniej razem z Izraelitami wyszlo z Egiptu wielu nie-Zydow, wiec Bog nie mial nic przeciwko wyratowaniu sie...

Podaj wersy o tym mówiące ;) Wtedy je sobie omówimy, ok? :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lis 2010, 06:02

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]Masz wiele racji- bez dwoch zdan...
Tymniemniej razem z Izraelitami wyszlo z Egiptu wielu nie-Zydow, wiec Bog nie mial nic przeciwko wyratowaniu sie...

Podaj wersy o tym mówiące ;) Wtedy je sobie omówimy, ok? :)

Te wystarczą?:

wj 12:37-38 bt (37) I wyruszyli Izraelici z Ramses ku Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych, prócz dzieci. (38) Także wielkie mnóstwo cudzoziemców wyruszyło z nimi, nadto owce i woły, i olbrzymi dobytek.

wj 12:37-38 bw (37) Synowie izraelscy wyruszyli z Ramses do Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych oprócz dzieci. (38) A szło z nimi także mnóstwo obcego ludu i trzody, i bydła, bardzo liczny dobytek.

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2010, 15:15

Hardi pisze:
mendrek pisze:Hardi mało wiary w tobie w jego miłość do nas...to nie dyktator to Ojciec choc czsem bywa surowy...

No co ty, gdybym miał mało wiary w miłość Boga i postrzegał Go jako dyktatora to został bym kalwinistą ;)
a powinieneś jako Despotę :)

4:24 οἱ δὲ ἀκούσαντες ὁμοθυμαδὸν ἦραν φωνὴν πρὸς τὸν θεὸν καὶ εἶπον, Δέσποτα σὺ ὁ Θεὸς ὁ ποιήσας τὸν οὐρανὸν καὶ τὴν γῆν καὶ τὴν θάλασσαν καὶ πάντα τὰ ἐν αὐτοῖς Dzieje

Apokalipsa
6:10 καὶ ἔκραζον φωνῇ μεγάλῃ λέγοντες, Ἕως πότε ὁ δεσπότης ὁ ἅγιος καὶ ὁ ἀληθινός, οὐ κρίνεις καὶ ἐκδικεῖς τὸ αἷμα ἡμῶν ἀπὸ τῶν κατοικούντων ἐπὶ τῆς γῆς

i jeszcze kilka innych :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2010, 15:16

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:Jeszcze wam więcej dorzucę ;) Zobaczcie, że żaden Egipcjanin (nawet faraon) nie miał powiedziane jak się ustrzec przed utratą pierworodnego! Żaden też nie miał we wcześniejszych plagach powiedziane aby się upamiętał i nawrócił, ani też żaden (poza faraonem) Egipcjanin nie miał realnego wpływu na to czy faraon wypuści Izrael więc żaden z nich wcale nie miał "możliwości aby się nawrócić przy poprzednich plagach" i ustrzec się przed stratą pierworodnego.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Z 2Mojz. 11 rozdz. wynika, ze Bog nie zatail przed Egipcjanami, ze ma zamiar wytracic pierworodnych...
Kto chcial, mogl sie dowiedziec jaka jest droga ratunku...

O to właśnie chodzi Zbyszku, że droga była dla Egipcjan tylko jedna -- tylko o jednej Bóg nakazał im powiedzieć -- wypuścić Izrael z Egiptu.

Pozdrawiam,
f.

A Bog zabronil Egipcjanom wiary w Boga Izraela? Nie! wiec kto chcial mogl uratowac nie tylko siebie, ale i swego pierworodnego...

Tez pozdrawiam :)
A pozwolił?
NIE

Czy nie tak samo było z Noem? ze tylko on łaske dostał i jego bliscy??


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2010, 15:18

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]Masz wiele racji- bez dwoch zdan...
Tymniemniej razem z Izraelitami wyszlo z Egiptu wielu nie-Zydow, wiec Bog nie mial nic przeciwko wyratowaniu sie...

Podaj wersy o tym mówiące ;) Wtedy je sobie omówimy, ok? :)

Te wystarczą?:

wj 12:37-38 bt (37) I wyruszyli Izraelici z Ramses ku Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych, prócz dzieci. (38) Także wielkie mnóstwo cudzoziemców wyruszyło z nimi, nadto owce i woły, i olbrzymi dobytek.

wj 12:37-38 bw (37) Synowie izraelscy wyruszyli z Ramses do Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych oprócz dzieci. (38) A szło z nimi także mnóstwo obcego ludu i trzody, i bydła, bardzo liczny dobytek.

Pozdrawiam :-)
Korzystali z OSŁABIENIE WROGA?
Ten obcy lud to antytyp do lota.
Jakub z Lotem przyszli i lot był na dokładkę
Tu mamy podobnie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lis 2010, 20:22

Lash pisze:Jakub z Lotem przyszli i lot był na dokładkę

Jaki Jakub? Wiem, kto to Lot. A czy lot pisząc, to masz na myśli lot nad kukułczym gniazdem?... :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lis 2010, 14:02

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Jakub z Lotem przyszli i lot był na dokładkę

Jaki Jakub? Wiem, kto to Lot. A czy lot pisząc, to masz na myśli lot nad kukułczym gniazdem?... :mrgreen:
Oczywiście mój błąd.
Abraham i Lot.
Wyjscie abrahama i lota z Ur jest typem do wyjscia Izraela z Egiptu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości