Protestanci Wrocław

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
locek
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2014, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: locek » 27 lip 2014, 11:55

Witam.

Będę wdzięczny za info na temat nabożeństw w niedzielę po godzinie 15. Obojętne jaki kościół i wyznanie. Chciałbym zapoznać się, jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 lip 2014, 16:20

locek pisze:Witam.

Będę wdzięczny za info na temat nabożeństw w niedzielę po godzinie 15. Obojętne jaki kościół i wyznanie. Chciałbym zapoznać się, jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam.

Tu poczytaj. Jest tam kilka zborów, które mają nabożeństwa w niedzielę po południu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... %C5%82awiu


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Szymon
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2016, 22:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestanci Wrocław

Postautor: Szymon » 03 cze 2016, 22:41

To mój pierwszy post, przepraszam jeśli w niewłaściwym miejscu. Niestety nie we wszystkich działach da się pisać.

Trafiłem na taką stronę: :arrow: http://zborchrzescijan.pl/. Przesłuchałem na razie "katechezę mp3" i wydaje mi się zachęcająca.
Czy ktoś kojarzy tę wspólnotę? Chyba nigdzie wcześniej o niej nie wspominano (jeśli tak, to znowu przepraszam).

Pozdrawiam,
Szymon


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci Wrocław

Postautor: Samolub » 03 cze 2016, 23:07

Nawet fajny opis wspólnoty, trochę dziwi mnie gromadzenie się przy stole tylko i wyłacznie, ale skoro taki charakter im służy okey

pastor [od paste­rza]


No akurat watpie by to słowo pochodziło od pasterza jak napisali.
Podoba mi się, że dążą do tych samych wazniejszych posług w Zborze jakie wytyczyli Apostołowie, choć inne posługi już nazywają urzędami. Nie podoba mi się urząd proroka który jak piszą ustanowili, a to dlatego że urzedow proroka, cudotworcy, uzdrowiciela nie ma tylko Dary Ducha Świętego które występują w danym czasie czy miejscu, zależnie od potrzeb itp.

Tak więc urzad proroka może być nadużyciem lub prowadzic do nadużyć.

Pozatym dziwi mnie trochę łączność doktrynalno-pogladowa z jakimiś nazwijmy to pojęciami, a nie innymi Chrześcijanami. W innym wypadku przedstawiają ruch Zielonoswiatkowy jako bezbarierowy wystepujacy w ramach Prawoslawia, Katolicyzmu oraz Protestantyzmu.

To może tyle


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci Wrocław

Postautor: Filip » 04 cze 2016, 00:40

No akurat watpie by to słowo pochodziło od pasterza jak napisali.


A i owszem, nawet nie pochodzi tylko dosłownie znaczy "pasterz" po łacinie.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestanci Wrocław

Postautor: christianinroman » 07 cze 2016, 21:49

Witam. Znam tę wspólnotę, o tej samej nazwie jest jeszcze inna wspólnota zgromadzająca się na ul. Żabia Ścieżka 1, nabożeństwa w niedziele 11:00; środy 18:00; piątki 18:30 społeczność modlitewna. Jak ktoś zna Wrocław choć z grubsza, to wie gdzie jest Pogotowie Ratunkowe; boczna ul. Traugutta. Ten zbór niestety nie ma rejestracji, stąd jest mało znany, ale odwiedzany przez setki ludzi, bo coraz częściej o nim słychać, tj. o zdrowej nauce i bojaźni Pańskiej.


Szymon
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2016, 22:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestanci Wrocław

Postautor: Szymon » 08 cze 2016, 16:45

Samolub pisze:Nawet fajny opis wspólnoty, trochę dziwi mnie gromadzenie się przy stole tylko i wyłacznie, ale skoro taki charakter im służy okey

Dzięki za odpowiedzi.

pastor [od paste­rza]


Podoba mi się, że dążą do tych samych wazniejszych posług w Zborze jakie wytyczyli Apostołowie, choć inne posługi już nazywają urzędami. Nie podoba mi się urząd proroka który jak piszą ustanowili, a to dlatego że urzedow proroka, cudotworcy, uzdrowiciela nie ma tylko Dary Ducha Świętego które występują w danym czasie czy miejscu, zależnie od potrzeb itp.

Tak więc urzad proroka może być nadużyciem lub prowadzic do nadużyć.


Pewnie jak wszystko. Chyba chodzi tu o coś takiego jak czytamy w Dziejach, o Barnabie i innych, którzy byli nauczycielami i prorokami w danym zborze ("W Antiochii, w tamtejszym zborze, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Symeon, zwany Niger, i Lucjusz Cyrenejczyk, i Manaen, który się wychowywał razem z Herodem tetrarchą, i Saul"). Trudno to pogodzić z powyższą wizją, że bycie prorokiem sprowadza się do umożliwienia (za sprawą Boga zapewne) manifestacji określonego daru w określonej sytuacji. Bez sensu byłoby pisać (jak czyni Paweł), że Chrystus ustanowił jednych prorokami, a innych nauczycielami czy ewangelistami, gdyby chodziło tylko o przejawiające się raz na jakiś czas dary, a nie funkcję i służbę z takim darem połączoną. Tak mi się wydaje.
Ale ten "urząd" to chyba tylko takie sformułowanie, bo oficjalnie w regulaminie mają tylko urzędy biskupa, diakona, prezbitera i diakonisy.

Witam. Znam tę wspólnotę, o tej samej nazwie jest jeszcze inna wspólnota zgromadzająca się na ul. Żabia Ścieżka 1, nabożeństwa w niedziele 11:00; środy 18:00; piątki 18:30 społeczność modlitewna. Jak ktoś zna Wrocław choć z grubsza, to wie gdzie jest Pogotowie Ratunkowe; boczna ul. Traugutta. Ten zbór niestety nie ma rejestracji, stąd jest mało znany, ale odwiedzany przez setki ludzi, bo coraz częściej o nim słychać, tj. o zdrowej nauce i bojaźni Pańskiej.


O tej samej nazwie to znaczy jakiej? Mają jakąś stronę? Zdrowa nauka i bojaźń Pańska brzmi zachęcająco, ale trochę ogólnie. :-)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci Wrocław

Postautor: Oberyn. » 12 wrz 2016, 00:03

christianinroman pisze:Ten zbór niestety nie ma rejestracji, stąd jest mało znany, ale odwiedzany przez setki ludzi, bo coraz częściej o nim słychać, tj. o zdrowej nauce i bojaźni Pańskiej


Ja wiem czy przez setki? :-D Na niedzielnym nabożeństwie ok. 100 osób, może nawet nie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości