Czy samobójca może być zbawiony?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy samobójca może być zbawiony?

Postautor: NiebieskaRybka » 28 kwie 2014, 07:47

Załóżmy, że osoba kocha Jezusa, przyjęła zbawienie z łaski ale z powodu problemów z którymi sobie nie radzi chce po prostu skrócić sobie czas ziemski...

Jak myślicie co z samobójcą?


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 28 kwie 2014, 09:28

To trudny temat, zwlaszcza jeśli dotyczy bliskiej osoby, ale jeśli mam byc szczery to watpie, by taka osoba rzeczywiście kochała Jezusa. Samobójstwo pokazuje że rozwiązania swoich problemów szuka w morderstwie a nie w Jezusie.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy samobójca może być zbawiony?

Postautor: KAAN » 28 kwie 2014, 09:36

NiebieskaRybka pisze:Załóżmy, że osoba kocha Jezusa, przyjęła zbawienie z łaski ale z powodu problemów z którymi sobie nie radzi chce po prostu skrócić sobie czas ziemski...
Jak myślicie co z samobójcą?
Nie można nikogo osądzać, ale jak napisał Ian targnięcie się na własne życie jest oznaką braku zaufania Panu Jezusowi. Myślę że mogą być przypadki szczególne, kiedy człowiek wierzący może się zabić, my nie znamy wojen jakie rozgrywają się w sercach ludzi, nie znamy ich charakteru i wiary, ani okoliczności ich życia, dlatego myślę, że nawet samobójców nie można osądzać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 28 kwie 2014, 10:58

NiebieskaRybka, czy masz jakiś problem? Czy chcesz popełnić samobójstwo? Zazwyczaj ludzie pytają o takie rzeczy, kiedy sami chcą to popełnić.


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 28 kwie 2014, 11:17

Aj nie popełnię... ale jestem strasznie chora :-(. Byłam pełna słowa i wiary w uzdrowienie modliliśmy się, nakładaliśmy ręce, nawet Leszek Korzeniecki się za mnie modlił i jest coraz gorzej... nie popełnię tylko czuję się "opuszczona" przez Boga po prostu kiedy umieram z bólu codziennie i ciągle do Niego wołam...... Często podczas modlitwy odczuwam Boga fizycznie (gorąco w piersiach itd) ale.... :-(


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 28 kwie 2014, 11:18

Chociaż nie ukrywam, że wolałabym umrzeć...


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 28 kwie 2014, 11:28

Nie wiem dlaczego tak jest... poprzez moje ręce miały miejsce uzdrowienia, 2 uzdrowienia "wymodliłam" sama nakładając ręce na osoby średnio wierzące, jedna z nich podejrzewam że nawet nie była nowo narodzona... to była depresja i nadciśnienie a teraz "sama sobie" nie potrafię pomóc........... :-(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 kwie 2014, 11:39

NiebieskaRybka pisze:Nie wiem dlaczego tak jest... poprzez moje ręce miały miejsce uzdrowienia, 2 uzdrowienia "wymodliłam" sama nakładając ręce na osoby średnio wierzące, jedna z nich podejrzewam że nawet nie była nowo narodzona... to była depresja i nadciśnienie a teraz "sama sobie" nie potrafię pomóc........... :-(

Tak to już jest :)
Bóg uzdrawia a nie ty czy nasze modlitwy. Bóg chce abyśmy się modlili wytrwale ale to on okazuje łaskę.

Pamiętam gdy przyjechaliśmy dopiero co do Anglii poznaliśmy rodzinę. Agnieszka ( znajoma ) miała chłoniaka wysoko zaawansowanego. Okropny ból. Ludzie modlili się o jej zbawienie i to się stało ( wierzę w to bowiem widać było w niej przemianą i pokój Boga ) ale ... uzdrowienie nie przyszło.
Umówiliśmy się na specjalne spotkanie modlitewne o nią. Spotkanie było zainspirowane tym że Lekarz orzekł że jest w ostatnim stadium i tere będzie umierać w bólach przez kilka tygodni albo miesięcy.

W czwartek modliliśmy się o uzdrowienie albo szybką bez bólu śmierć. W sobotę po kilku godzinach bólu zmarła. Lekarz był zdziwiony że tak szybko i że nie męczyła się ... czasami ludzie są pół roku w kolosalnym bólu ze nawet morfina nie działa :/

Pomodlę się o ciebie aby Bóg ulżył ci w bólu. I aby dał uzdrowienie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 28 kwie 2014, 11:41

(gorąco w piersiach itd)

Nie daję wiary w żadne odczuwanie obecności Boga. Ja mam czasem uderzenia gorąca, ale nie znaczy to, że to Bóg mnie nawiedza.


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 28 kwie 2014, 11:45

Tak tylko że to przewlekła choroba i nie jest śmiertelna więc śmierć musiałaby nastąpić z innego powodu


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 28 kwie 2014, 11:49

pozytywista zdarza się... byłam parę razy na katolickich mszach o uzdrowienie prowadzonych przez charyzmatycznego księdza który prorokuje i mówił, że teraz osoba która czuje gorąco jest uzdrowiona np z raka przełyku i ta osoba potem podchodzi do przodu, raz kobieta z rakiem w całym ciele wstała z wózku na jego "prośbę".... i też oznaką było gorąco w piersiach odczuwane... pamiętam, że jak chrzcili mnie Duchem Św to też to fizycznie odczułam. Nie mówię, że każdy doświadcza tego ale to się może zdarzyć


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 kwie 2014, 11:52

NiebieskaRybka pisze:Tak tylko że to przewlekła choroba i nie jest śmiertelna więc śmierć musiałaby nastąpić z innego powodu
Na co chorujesz?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 30 kwie 2014, 11:52

Ciężki temat, bardzo ciężki. Zarówno życie jak i śmierć człowieka są zapisane w Księdze Życia, nie tak? Zatem czy samobójca może ponosić odpowiedzialność za samobójstwo, skoro każda śmierć została wcześniej zaplanowana przez Stwórcę? To samo dotyczy kiedy ktoś odbiera życie innemu człowiekowi... A jest napisane "nie zabijaj". Ciężkie to do pojęcia jest wszystko.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 30 kwie 2014, 20:54

Jeżeli jesteś przewlekle chora, możesz mieć depresję i stąd myśli o śmierci.
Nigdy nie myśl, że Bóg Cię opuścił. Wszyscy Cię mogą opuścić, ale nie On.
Ja bym spróbowała terapii i konsultacji, która wykluczy, czy nie masz depresji. A jak się okaże, że masz, to leki pomogą i poczujesz się trochę lepiej.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 30 kwie 2014, 21:02

Niebieska Rybko Bog jest z Toba, nigdy Cie nie opuscil.
Ja modlilam sie latami o uzdrowienie z nieplodnosci. Nie mam dzieci i teraz widze w tym Bozy plan. Od kiedy postanowilam sie w niego wlaczyc a nie z nim walczyc calkiem mi dobrze z ta nieplodnoscia


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości