Ja poszukujący

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Ymir
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ja poszukujący

Postautor: Ymir » 28 sty 2015, 00:04

Mam pewien problem którym chciał bym się z wami podzielić. A mianowicie od ok. 4 lat jestem poszukującym, albo raczej w tedy pierwszy raz postanowiłem zmienić wyznanie. Najpierw było to Rastafari, jeśli ktoś nie kojarzy to dredy, Haile Sylassie, wolność dla czarnoskórych (to co wyznawał Bob Marley) ale niestety przestało mnie to "interesować" gdyż zostawiając moją katolicką przeszłość za sobą myślałem o znalezieniu czegoś mniej "nasyconego" surowymi zasadami a tu niestety też było ich sporo, następnie po ok. 1,5 roku zacząłem się interesować starą wiarą (słowiańską) Perun, Świętowit itp. ale znów po ok. Roku od przyjęcia starych bogów uznałem, że z niewiadomych powodów nie czułem ich obecności przy mnie. Uznałem, że może to być wina mojego pochodzenia (moja rodzina dopiero 800 lat temu przybyła na tereny polskie wcześniej żyła na granicy Danii i Niemiec) jestem Germanem :mrgreen: . Więc postanowiłem spróbować z Asatru (jest to wiara w Bóstwa nordyckie) no i od tej pory coś się zmieniło, czasami (bogowie starają znaleźć czas dla każdego) czułem ich obecność, kiedy się do nich modle czuję, że ktoś mnie słucha. Ale i tak pomimo wszystko nadal czasami powątpiewam. Jeśli chodzi o moją wizje życia pozagrobowego to jest kilka możliwości: iść do Niflhel lub inkarnować (Niflhel w przypadku śmierci w "łóżku"), iść do chwalebnej Valhalli (do valhalli to zależy albo zginąć w walce albo Odyn musi się zdecydować żeby mnie wpuścić) albo inkarnować, jest jeszcze parę możliwości ale to było by dużo pisania. Tak btw to sam nie wiem po co to napisałem ale skoro już jest to wstawię, za wszelkie błędy przepraszam ale pisałem z telefonu.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 28 sty 2015, 00:42

Czesc Ymir!

Witaj na forum. Zaintrygowalo mnie skad wiesz ze to bylo 800 lat temu ze Twoim przodkowie sie przeprowadzili do Polski. Znasz tego historie?

Widzę, że jesteś pod każdym względem bardzo religijny. Czytajac bowiem Twoja historie widac ze chcialbys miec kontakt z Bogiem, osobisty jak sam piszesz znac Jego obecnosc.

Otoz, jest tylko jeden Bóg, który stworzył świat i wszystko, co w nim istnieje, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. On z jednego człowieka (Adama) wywiódł cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił im właściwe czasy i granice zamieszkania, aby szukali Boga; może dotkną Go i znajdą niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak to powiedzieli niektórzy z antycznych poetów: Jesteśmy bowiem z jego rodu. Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.

Nie biorąc pod uwagę czasów nieświadomości w jakiej dotad chodziles, wzywa Bóg teraz Ciebie do nawrócenia, dlatego że wyznaczył dzień, kiedy to sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych. Chodzi oczywiscie o Pana Jezusa Chrystusa.

Po co masz nadal chodzic w jarzmie religii wymyslonych przez czlowieka. Uwierz w Chrystusa. Jesli masz pytania, chetnie odpowiem.

Pozdrawiam,
Imperator


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Ymir
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ymir » 29 sty 2015, 22:38

Pierwsze co mnie zdziwiło to to, że pomimo tego iż moje wyznanie w większości przypadków było uznawane za współczesny odłam satanizmu (co jest kompletną bzdurą propagowaną przez katolików żeby nikt przypadkiem nie zobaczył nic więcej). Hyh jak napisałem o tym, że kiedy modlę się do Bogów to czuje, że ktoś mnie słucha na forum katolickim to zostałem uznany za opętanego... Wracając do pytania o to z kąt wiem co było 800 lat temu, w mojej rodzinie istnieje tradycja zapisywania wszystkiego na "kartach historii" mamy taką wielką księgę (zaczęto ją pisać 500 lat temu, a kolejne 300 lat przed rokiem 1523 zostało wydrukowane z internetu ok 10 lat temu. Ale wracając do tematu nie uważam,że wszyscy chrześcijanie to hmmm żeby nie użyć wulgaryzmu powiem "Ludzie którzy zbyt bardzo chcą interweniować w życie innych, ale ok. 25% katolików ma do tego tendencję (znam różnice słowa chrześcijanin a katolik). Osobiście uważam że nasze religie są dość podobne, jakby to wytłumaczyć ma wasze to wy czcicie istotę boską w całości a my jej poszczególne cechy.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 sty 2015, 23:04

Yimir jest wszystko bardzo proste, Istnieje jeden Bóg nie ma ich wielu , wszyscy inni Bogowie to sa istoty wymyślone, . Człowiek był stworzony do zycia wiecznego w pokoju ale zgrzeszył i sie coraz bardziej degeneruje , zgodzisz sie z tym . Żeby jednak dostać od Boga życie wieczne , Bóg sam umiera po to zebys ty mógł żyć. I masz taka szanse na zycie bez końca w swiecie gdzie nie ma zła . Chcesz zyc to wybieraj . Bóg powiedział

Pwt 30:15 bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;"

I Bóg cie tu do nas przyprowadził po to żebyś poznał prawdziwe chrzescijaństwo Biblijne i żebyś wybrał dobro i życie. Bo w tym wszystkim nie chodzi o jakaś zabawę ,przynaleznosć do grupy religijnej ale o twoje zbawienie , o to prawdziwe zycie . To życie jest życiem tymczasowym , wszystko tu jest tymczasowe nic nie jest na zawsze . to życie słuzy tylko temu wyborowi ,żebyś znalazł Jezusa i dostał zycie wieczne . Wszystko inne to marność nad marnosciami i wszystko marnosć. Prawdziwe zycie dopiero będzie. Porzuć wieb jakieś brednie które nie dadzą ci wiecznosci i nie zajmuj sie bajkami szukaj tego co prawdziwe szlachetne dobre i wieczne bo tylko to ma wartość.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Holy Ghost
Posty: 49
Rejestracja: 28 sty 2015, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Świat
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Holy Ghost » 30 sty 2015, 13:07

Witaj :)
Też miałem kiedyś problem jak ty.Przeczytałem artykuł ateistyczny-ateista,wyjaśnienie katolickich dogmatów-katolik,potem znowu bezwyznaniowy,agnostyk,ateista itp.
Zacząłem myśleć samodzielnie-unikałem artykułów które miotały mi w głowie,czytałem PŚ,modliłem się i rozmawiałem z innymi o tym.Może porozmawiaj o tym z kimś? Rozmowa wiele daje. Oczywiście pomodlę się za ciebie.


Bezwyznaniowy chrześcijanin o protestanckich poglądach/były rzymski katolik

''Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.''- 1 list Jana 1:10

''Od początku do końca oceniaj człowieka tylko i wyłącznie po jego czynach.''-Tupac Amaru Shakur
Obrazek
Ymir
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ymir » 31 sty 2015, 08:40

Nie wiem czy w wyznaniach protestanckich obowiązuje 10 Przykazań Kościelnych, ale jednym z nich było "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" czyż nie jest to dowód na istnienie wielu Bogów, bowiem nie pisze tam "Nie będziesz miał fałszywych Bogów przede mną"


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 31 sty 2015, 10:24

Ymir pisze: "Nie będziesz miał fałszywych Bogów przede mną"


Bog stwierdza kategorycznie i ostatecznie:

1Kor 8:4-6 bt "(4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były złożone bożkom na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie – jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów – (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy."

1Kor 8:4-6 bw "(4) Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego. (5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 sty 2015, 10:45

Ymir pisze:"Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" czyż nie jest to dowód na istnienie wielu Bogów, bowiem nie pisze tam "Nie będziesz miał fałszywych Bogów przede mną"


Nie ma innego Boga tylko ten jeden jedyny ale ludzie naprodukowali sobie rżnych bóstw , czcza demony, czczą siły natury np słońce, czczą ludzi uznajac ich za Bogów, czczą zwierzęta np świeta krowa itp ale ci bogowie to nie są Bogiem który stworzył wszechświat tylko wymysłem ludzkim. Na prawde istnieje tylko jeden jegyny Bóg.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Adrian_
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2015, 16:11
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Centrum
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian_ » 01 lut 2015, 16:16

Ymir pisze:Nie wiem czy w wyznaniach protestanckich obowiązuje 10 Przykazań Kościelnych, ale jednym z nich było "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" czyż nie jest to dowód na istnienie wielu Bogów, bowiem nie pisze tam "Nie będziesz miał fałszywych Bogów przede mną"


Rz 1:23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.


Ymir
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ymir » 02 lut 2015, 00:14

magda pisze:
Ymir pisze:"Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" czyż nie jest to dowód na istnienie wielu Bogów, bowiem nie pisze tam "Nie będziesz miał fałszywych Bogów przede mną"


Nie ma innego Boga tylko ten jeden jedyny ale ludzie naprodukowali sobie rżnych bóstw , czcza demony, czczą siły natury np słońce, czczą ludzi uznajac ich za Bogów, czczą zwierzęta np świeta krowa itp ale ci bogowie to nie są Bogiem który stworzył wszechświat tylko wymysłem ludzkim. Na prawde istnieje tylko jeden jegyny Bóg.



Więc w kogo twoim zdaniem ja wierzę ? (Bez urazy :)). I czy waszym zdaniem np. agnostyk wyznający po prostu w siłę wyższą i nie przejmujący się tym czy jest ona jedna, czy kilka lub czy wygląda jak człowiek, latający trójkąt z okiem czy latający potwór spaghetti robi "źle". A i jeszcze tak z inej beczki nie wiecie gdzie mogę kupić biblię króla Jakub bo ani w empiku ani w matrasie nie mają.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lut 2015, 02:22

Ymir pisze:nie wiecie gdzie mogę kupić biblię króla Jakub bo ani w empiku ani w matrasie nie mają.


To jest angielskie wydanie King James Bible. W Polsce odpowiednikiem jest Biblia Gdanska i jest w za darmo online, w public domain.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Ymir
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ymir » 03 lut 2015, 00:46

Imperator pisze:
Ymir pisze:nie wiecie gdzie mogę kupić biblię króla Jakub bo ani w empiku ani w matrasie nie mają.


To jest angielskie wydanie King James Bible. W Polsce odpowiednikiem jest Biblia Gdanska i jest w za darmo online, w public domain.



Dzięki wielkie za informacje, bardzo się przydała. Ale czy nie wiesz gdzie można by ową Biblie Gdańską zakupić bowiem jednak warto mieć coś takiego jak biblia na papierze :)


Ymir
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, 23:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ymir » 03 lut 2015, 00:49

Vrijer pisze:
Ymir pisze:Nie wiem czy w wyznaniach protestanckich obowiązuje 10 Przykazań Kościelnych, ale jednym z nich było "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną"


To nie są przykazania kościelne tylko Dekalog - Dziesięc przykazań Bożych.
Przykazania koscielne to co innego, zostaly stworzone przez kosciol rzymski a dekalog zostal dany Mojzeszowi przez Boga



Racja pomyliło mi się z 10 przykazaniami Bożymi


czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 03 lut 2015, 08:56

Ymir pisze:Dzięki wielkie za informacje, bardzo się przydała. Ale czy nie wiesz gdzie można by ową Biblie Gdańską zakupić bowiem jednak warto mieć coś takiego jak biblia na papierze :)


Towarzystwo Biblijne w Polsce

http://www.tb.org.pl/index.php?option=c ... &Itemid=59


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 lut 2015, 10:17

Ymir pisze:Więc w kogo twoim zdaniem ja wierzę ? (Bez urazy


Na swiecie sa dwie siły dobra i zła jeśli nie wierzysz w dobrą , prawdziwego Boga to cała resztę zagarnia ta zła.

Tak jest już że neutralny nie mozesz być , jeśli cię nikt nie chroni i nie należysz do Boga to masz jak w Banku ze szatan cie ma.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości