Oddaliłem się od Boga

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 28 mar 2015, 20:43

W ogóle nie mam ochoty czytać Biblii. Nie wiem, w ogóle mnie ona przestała pociągać, nie znajduję w niej nic dla siebie, w niczym mi jej słowa nie pomagają, nie potrafię się skupić na jej czytaniu i nie widzę w tym sensu.


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 28 mar 2015, 21:42

pozytywista, ja często mam ochotę zamiast czytania Biblii obejrzeć jakiś głupi serial, np. Świat według Kiepskich, ale mimo to czytam zwykle bez jakiejś ochoty, a i tak zawsze coś z tego wynoszę.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 29 mar 2015, 07:34

pozytywista pisze:nie mam ochoty czytać

Posłuchaj, może Cię zbuduje i pocieszy:
https://www.youtube.com/watch?v=fW_oBRZ8GqA

Trzymaj się przyjacielu!


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 29 mar 2015, 12:26

pozytywista pisze:W ogóle nie mam ochoty czytać Biblii. Nie wiem, w ogóle mnie ona przestała pociągać, nie znajduję w niej nic dla siebie, w niczym mi jej słowa nie pomagają, nie potrafię się skupić na jej czytaniu i nie widzę w tym sensu.


Wąska droga nie jest dla wszystkich.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 29 mar 2015, 13:02

azariasz pisze:
pozytywista pisze:W ogóle nie mam ochoty czytać Biblii. Nie wiem, w ogóle mnie ona przestała pociągać, nie znajduję w niej nic dla siebie, w niczym mi jej słowa nie pomagają, nie potrafię się skupić na jej czytaniu i nie widzę w tym sensu.


Wąska droga nie jest dla wszystkich.

Dlaczego chodzisz za mną jak cień i wyżywasz się na mnie?? Co masz z tego że mi to powiedziałeś? Wielu z was widzę czerpie radość z potępiania i ciskania gromami, np. ty lub jj. Co masz z tego że mi to powiedziałeś? Lepiej się czujesz, że wysłałeś mnie do piekła?? Protestantyzm to bagno. Nic już więcej tu nie napiszę. Mam nadzieję że jesteś z siebie dumny że zabijasz moją duszę. Bawcie się dalej na waszej karuzeli.


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 29 mar 2015, 13:46

azariasz, ja też myślę, że Twój post jest nie na miejscu. wydaje mi się, że właśnie z istnienia wolnej woli arminianizmu wynikają właśnie takie problemy - że szuka się ciągle problemów w sobie i próbuje pokonać je o własnych siłach.
Czasem mam wrażenie, że niektórzy ludzie tutaj pokazują swoją wyższość w tym, że oni nie mają problemów, albo ich nie pokazują (bo w końcu tylko słabi się użalają) ostatecznie udawadniając, że musi być coś nie tak z Twoim nawróceniem. A tymczasem powinniśmy w pokorze i łagodności doradzać, pomagać, choć oczywiście nadal mówić prawdę. Ale to tylko moje gdybania... :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 mar 2015, 13:47

azariasz pisze:Wąska droga nie jest dla wszystkich.

Nie rób takich uwag i sugestii,któe mogą podłamać człowieka szukającego pomocy,wsparcia i zachęty. :-(
pozytywista pisze:Protestantyzm to bagno.

To nie jest prawdą i mam nadzieję,że przemyślisz i zmienisz zdanie.Nie chodzi o protestantyzm jako taki,ale o Boga, tego z kart Biblii,nam objawionego i ciągle żywego.
pozytywista pisze:
pozytywista pisze:Nic już więcej tu nie napiszę. Mam nadzieję że jesteś z siebie dumny że zabijasz moją duszę. Bawcie się dalej na waszej karuzeli.

A to szkoda,popatrz ile masz punktów,że pomogłeś /78/.
Kryzysy i próby każdy ma. Niektórzy nie mają odwagi do tego się przyznać. Nie wierzę,że wierzący człowiek jest cały czas "och i ach". Wątpiłabym w prawdziwość nawrócenia,no chyba,że to święty /w pojęciu katolickim/,bo jak wiesz Jezus nazwał świętymi wszystkich w Niego wierzących.
:flower:


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 29 mar 2015, 16:34

azariasz pisze:Wąska droga nie jest dla wszystkich.


Nie można nawet tak myśleć. Mamy się nawzajem budować kiedy jeden z naszych braci upada w zniechęcenie.

Pozytywista zacznij szukać na nowo Boga. Zapytaj siebie dlaczego tak się dzieje co się stało, że masz brak chęci do czytania Biblii? Może potrzebujesz zboru, dla siebie odpowiedniego? A może masz znajomych, którzy interesują się new age, ezoteryką? Zastanów się dobrze nad swoją przeszłością, kiedy to wszystko się zaczęło? Rozmawiałaś z pastorem ze swojego zboru o tym, lub z kimś dla ciebie bliskim?
Wiem, że wiele pytań zadaje, ale dobrze jest samemu sobie takie pytania zadać, baaa nawet je na kartce spisać. Mnie olśniło kiedy z andevi przerabiam studium Biblijne Jana i wiem co źle zrobiłam po tym kiedy się nawróciłam. To jest dobra terapia z Biblią.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 29 mar 2015, 16:45

Trwaj w łasce Pana i poznawaniu coraz bardziej Boga.


Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 29 mar 2015, 16:56

Wiele może skuteczna modlitwa sprawiedliwego zdziałać.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 kwie 2015, 22:44

Wyrzekłem się dla Boga swojej płci i swojej seksualności.


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

super

Postautor: PawełSz » 06 kwie 2015, 22:46

pozytywista pisze:Wyrzekłem się dla Boga swojej płci i swojej seksualności.


wspaniale , i gratuluje , a mogę spytać z czego zrezygnowałeś ??


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
Totaleffect
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2015, 23:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gwiazdozbiór Oriona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: super

Postautor: Totaleffect » 06 kwie 2015, 22:54

PawełSz pisze:
pozytywista pisze:Wyrzekłem się dla Boga swojej płci i swojej seksualności.


wspaniale , i gratuluje , a mogę spytać z czego zrezygnowałeś ??


Nie wiem czy to miał być sarkazm, czy rzeczywiście mu gratulujesz...

pozytywista pisze:Wyrzekłem się dla Boga swojej płci i swojej seksualności.


Ludzie myślą (jak i widać Ty), że będą wtedy bliźsi Bogu. Ktoś musiał Ci poważnie wyprać mózg. Przeczytaj stwarzanie człowieka i dzieje Adama i Ewy. Myślę, że wtedy znajdziesz odpowiedź. Co to za [ciach] zaniżający poziom ludzkości, że pozbywają się płci?!
Właśnie przez takie czyny i skażenie Bóg ustanowił potop na ziemi. Przestańcie tym bieakom mieszać w głowach!

Nie używaj wulgarnych słów i zapoznaj się z Regulaminem. //Oberyn.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2015, 23:13 przez Totaleffect, łącznie zmieniany 1 raz.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: super

Postautor: jj » 07 kwie 2015, 06:18

zamilcz


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 kwie 2015, 15:52

pozytywista pisze:Wyrzekłem się dla Boga swojej płci i swojej seksualności.

Jesteś w zakonie? księdzem jesteś lub masz być?, bo nie rozumiem.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości