Czy Bóg może do nas "mówić"?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg może do nas "mówić"?

Postautor: magda » 23 kwie 2016, 08:52

Odpowiem jeszcze Fantomikowi nie czytałeś przykładów które podalam Np z wyborem żony dla Izaaka, Służący modli się do Boga zeby dał mu znac którą żone wybrać poprzez wymyśloną przez niego sytuacje,i ja uwazam że można poprosić Boga w ważnej sprawie żeby dał odpowiedź przez swoje słowo, Tak jak Bóg wysłuchał służącego i stworzył sytuacje przez niego wymyśloną przy tej studni tak samo moze użyc swojego słowa w ten sposób że pokaże jaki fragmeny mamy wziąć pod uwagę w danej sytuaci dla nas trudnej ,nie jest to wrózbiarstwo i z tą żona dla izaaka też nie było to nic okultystycznego, Tak samo nie było to używaniem loterii kiedy apostołowie ciągnęli losy przy wyborze 12 go apostoła . nie jest dobre nazywanie działania Boga że to coś okultystycznego bo można obrazic Ducha Bozego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg może do nas "mówić"?

Postautor: Komandos » 28 cze 2016, 20:58

magda pisze:Odpowiem jeszcze Fantomikowi nie czytałeś przykładów które podalam Np z wyborem żony dla Izaaka, Służący modli się do Boga zeby dał mu znac którą żone wybrać poprzez wymyśloną przez niego sytuacje,i ja uwazam że można poprosić Boga w ważnej sprawie żeby dał odpowiedź przez swoje słowo, Tak jak Bóg wysłuchał służącego i stworzył sytuacje przez niego wymyśloną przy tej studni tak samo moze użyc swojego słowa w ten sposób że pokaże jaki fragmeny mamy wziąć pod uwagę w danej sytuaci dla nas trudnej ,nie jest to wrózbiarstwo i z tą żona dla izaaka też nie było to nic okultystycznego, Tak samo nie było to używaniem loterii kiedy apostołowie ciągnęli losy przy wyborze 12 go apostoła . nie jest dobre nazywanie działania Boga że to coś okultystycznego bo można obrazic Ducha Bozego.

dobrze ujęte można również podać tu przykład Gedeona który wyłożył runo i targował się z Bogiem że jak jest to Jego wola niech runo będzie mokre a ziemi sucha i na odwrut :->


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg może do nas "mówić"?

Postautor: Komandos » 28 cze 2016, 21:00

Bóg mówi do nas na różne sposoby czy przez słowo , lub jakaś obca nam osoba może dać odpowieć itp. Najważniejsze jest abyśmy nie kierowali się swoimi odczuciami , pragnieniami bo wtedy możemy usłyszeć to co byśmy chcieli a nie Bożą odpowieć :)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości