sex oralny przed slubem

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Malwina Julia
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:12
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

sex oralny przed slubem

Postautor: Malwina Julia » 30 lis 2015, 17:02

Mam pytanie czy sex oralny tez jest grzechem przed ślubem (kochamy sie z chlopakiem, chcemy kiedys sie pobrać) ale ciezko jest wytrzymać bez żadnego kontaktu fizycznego. I nie proszę o odpowiedzi w stylu ,,to sfera dla małzenstwa", ,,nie dazycie siebie szacunkiem" itp. Tego juz się nasłuchałam proszę teraz o logiczne uzasadnienie, oparte na słowach Biblii.
Pozdrawiam :->


Malwina Julia
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:12
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Malwina Julia » 30 lis 2015, 18:09

ale bez pożądania nie było by żadnego stosunku, a co za tym idzie dzieci czyli nowego życia. Mam rozumieć ze mąż już może pożądać swojej żony?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Samolub » 30 lis 2015, 18:32

Ja jeszcze dodam, że zachowanie czystości w tej kwestii do ślubu leży w interesie Twoim jak i Twojego chłopaka.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Malwina Julia
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:12
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Malwina Julia » 30 lis 2015, 22:02

Wypowiedzi w stylu ,,to dla waszego dobra", ,,tak trzeba" nasłuchałam się juz bedąc dziewczynką w kosciele katolickim, zmieniłam wyznanie bo chciałam odpowiedzi, logicznych, uzasadnionych odpowiedzi zgodnych z prawdą. Więc proszę o komemtarze z trochę dłuższym uzasadnieniem niż trzy słowa subiektywnych, niewytłumaczonych przemyśleń. ;) Czytam Biblię więc wiem jak wiele jest w niej nawiązań do tematu cielesności, nie podważam tego że sex pozamałżeński to grzech, ale zastanawia mnie powów i o ten powód/y tu pytam bo wydaje mi się ze to odpowiednie miejsce ;)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: konto skasowane » 30 lis 2015, 22:48

Malwina, napiszę Ci z mojego doświadczenia życiowego. Gdybym mógł cofnąć czas, nigdy nie poszedłbym przed ślubem z dziewczyną do łóżka. Seks przed ślubny, obojętnie w jakiej formie jest jak zjadanie za wcześnie zerwanych owoców.
Twój mężczyzna powinien udowodnić tobie jak bardzo cię kocha. Powinien powiedzieć Ci że kocha ciebie tak bardzo, że poczeka ze wszystkim do ślubu. Będziesz miała większą pewność że chce być z tobą bo ciebie szanuje i jesteś dla niego ważna, a nie dlatego że pociągasz go seksualnie. Pociąg seksualny z wiekiem maleje a wtedy związek utrzyma się tylko jeśli dostatecznie się wcześniej dopasowaliście pod względem charakteru. Niecierpliwość jest oznaką niedojrzałości. A to znowu oznacza że prawdopodobnie nie nadajecie się do związku małżeńskiego. No chyba że dla papierka, żeby się w końcu wyszaleć.


.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Samolub » 01 gru 2015, 07:39

Odpowiem w swoim czasie, bo czasu brak. Logicznie ma to przelozenie w zyciu i takie coś będzie negatywne dla obojga i nie mowie tu o sprawach lozkowych tylko o zwiazku, psychice, doboru ale tez negatywne w sferze duchowej. Same minusy, nakaz jest dobry.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: MrSponge » 08 gru 2015, 12:06

Malwina Julia pisze:Mam pytanie czy sex oralny tez jest grzechem przed ślubem (kochamy sie z chlopakiem, chcemy kiedys sie pobrać) ale ciezko jest wytrzymać bez żadnego kontaktu fizycznego.

Tak, każdy seks przed ślubem jest grzechem. Już nawet pożądliwe spoglądanie na kobietę/mężczyznę jest grzechem.
Przyznaję, że ciężko jest wytrzymać bez seksu przed ślubem, ale jest to efekt często bycia razem bez Boga oraz odsuwania małżeństwa w czasie na później, na po studiach itd. Odpowiedzialni za to są między innymi rodzice, którzy jakimś dziwnym trafem pobierali się w wieku około 20-21 lat, ale swoim dzieciom każą robić to najlepiej przed 30-stką... Z wiekiem popęd seksualny narasta i przez to ludzie żyją w grzechu okłamując się, że jest OK. :-/

Odsuwanie małżeństwa w czasie też może być grzechem. Ktoś się może nie zgodzić, ale generalnie tak się rzeczy mają - to jest dokładnie ten sam przypadek co antykoncepcja (może być grzechem, ale nie musi). Podstawą udanego i szczęśliwego małżeństwa wbrew pozorom nie jest seks (acz jest istotnym elementem XP), albo mityczne 90-60-90 i 10/10 z twarzy oraz 10-cio pak na brzuchu o faceta i 2m PENDRIVE (za przeproszeniem) z drwalskim zarostem na twarzy. Tą podstawą jest Bóg, który powołuje kobietę i mężczyznę do bycia małżeństwem. To Bóg przyprowadził Ewę do Adama, a nie Adam "se wyrwał" - fakt, nie miał dużego wyboru, ale po drodze była przecież koza... :lmao:

Malwina Julia pisze:I nie proszę o odpowiedzi w stylu ,,to sfera dla małzenstwa", ,,nie dazycie siebie szacunkiem" itp. Tego juz się nasłuchałam proszę teraz o logiczne uzasadnienie, oparte na słowach Biblii.
Pozdrawiam :->

Co tu uzasadniać, dziewczyna przed ślubem i chłopak, oboje wierzący - jak mniemam w Twoim przypadku właśnie tak jest - są dla siebie bratem i siostrą. Jeżeli facet dotyka córki Boga Ojca Wszechmogącego, który swojego Syna nie oszczędził, aby być jej Ojcem, aby ją odkupić, oczyścić i odrodzić, ten facet idzie z nią do łóżka, to zda sprawę przed Bogiem w stosownym czasie.

Malwina Julia pisze:Wypowiedzi w stylu ,,to dla waszego dobra", ,,tak trzeba" nasłuchałam się juz bedąc dziewczynką w kosciele katolickim, zmieniłam wyznanie bo chciałam odpowiedzi, logicznych, uzasadnionych odpowiedzi zgodnych z prawdą. Więc proszę o komemtarze z trochę dłuższym uzasadnieniem niż trzy słowa subiektywnych, niewytłumaczonych przemyśleń. ;)

No to chyba wyczerpałem minimalne wymagania. :-D

Malwina Julia pisze:Czytam Biblię więc wiem jak wiele jest w niej nawiązań do tematu cielesności, nie podważam tego że sex pozamałżeński to grzech, ale zastanawia mnie powów i o ten powód/y tu pytam bo wydaje mi się ze to odpowiednie miejsce ;)

A co Ci mówi Duch Święty - przecież ma Ci wszystko przypominać i o wszystkim pouczać - zapytaj go, czy to jest OK. Chyba wiem, co Ci odpowie... ;-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: nadrozd » 08 gru 2015, 13:10

Malwina Julia pisze:Mam pytanie czy sex oralny tez jest grzechem przed ślubem (kochamy sie z chlopakiem, chcemy kiedys sie pobrać)


nie znam sie na grzechach ale tak sie zastanawiam

a jak po slubie za te XX lat bedzie stary i brzydki

Obrazek
i dalej bedzie chciał oralny a dla ciebie bedzie paskudny i smierdzący?
albo ty sie do tego przyzwyczaisz a po ciązy bedziesz dla niego paskudna i smierdząca ?


I ja mam pytanie czy po takim sexie wszyscy myją zęby ?
bo poczytałem co to za sex i z tego co zrozumiałem mam teraz na świeta stresa jak trzeba bedzie dawac buzi cioci wójkowi koleżance z pracy :O
bo mam obrzydliwe skojażenia co oni mogli miec w ustach :bag:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: magda » 08 gru 2015, 13:17

Paka powściagliwość przed ślubem jest miernikiem jak bardzo jesteś jako chrześcijanka duchowym człowiekiem i jak wiele cielesności w tobie zostało . Przykazania są jasne aJezus jeszcze zaostrzył to przykazanie o seksie , wiec albo sie słucha Jezusa i należy sie do niego bo sie umarłło i ukrzyżowało grzeszne ciało albo Seksik oralny 5 min przyjemnosci przysłanmia ci Jezusa na krzyzu który za ciebie unarł . To sprawdzian co dla ciebie wazniejsze . Traktuj wiec chłopaka jak brata w wierze a nie obiekt pożadania i jeśli nie możecie wytrzymać to jest taka rada od Ducha Świetego w Biblii.
1Kor 7:9 bt5 "Lecz jeśliby nie potrafili zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć."

Czyli idźcie do urzędu i załatwiajcie slub jak wam wstrzemięźliwosć nie wychodzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: konto skasowane » 08 gru 2015, 15:32

Taki związek zbudowany na pożądliwości seksualnej nie przetrwa kilku lat. Z wiekiem popęd seksualny maleje a wtedy co zostaje? Dwa charaktery nieoszlifowane. Kłótnie murowane.


.
Malwina Julia
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:12
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Malwina Julia » 10 gru 2015, 20:09

Macie rację, chyba warto będzie zaprzestać praktyk tego typu, mam tylko nadzieję, że już nie jest za późno.
Dziekuje wszystkim za wypowiedz.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Iv » 10 gru 2015, 20:15

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie ale nie mogę się powstrzymać.
Zatem Malwina Julia co stoi na przeszkodzie byście zawarli związek małżeński?
Bo jak domniemam skoro już zachowujecie się cieleśnie jak małżeństwo to planujecie tym małżeństwem zostać?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Malwina Julia
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:12
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Malwina Julia » 10 gru 2015, 20:23

Oboje chcemy wziąć ślub tylko najpierw wolelibysmy chociaż skończyć studia, poza tym wydaje mi się ze musimy dać sobie teraz troche czasu bez żadnych cielesnych grzeszków, które niestety sporo psują. Żeby zobaczyć jak radzimy sobie bez tego, jemu na pewno nie będzie łatwo bo on nie ma wyrzutów sumienia, ale obiecał mi że poczeka ze wszystkim teraz, a chcę żeby dotrzymał słowa. A ślub będzie mam nadzieję ;) niestety jak wspomiałeś/aś to prawda że zachowywalismy się jak małżeństwo, ale czy ktoś nie popełnia w życiu błędów? ten mnie będzie pewnie duzo kosztował, ale co mam zrobić. Wydaje mi się że teraz jedyna szansą jest powiedzenie sobie stanowczego ,,nie" (co już zrobiliśmy) i cieszenia się sobą nawzajem, nie swoim ciałem. Trwaniu w tej czystości o ile jeszcze można to w tym wypadku tak nazwać. ;)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: Samolub » 10 gru 2015, 20:42

No ale jasno sytuację sobie ustalcie, że robicie to ze względów wiary i problemów nie będzie. A pociąg seksualny to bardzo naturalne, jeśli w tym wieku nie ma chemii to wątpię by i miłość była. Te dwie rzeczy raczej powinny być, bo sex to też forma miłości.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sex oralny przed slubem

Postautor: konto skasowane » 10 gru 2015, 21:23

Prosty test na to czy mężczyźnie zależy na osobie czy na potrzebie, to wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem. Jeżeli twój partner będzie uczciwie czekał, a w tym czasie będzie też wierny, to super. Tylko pogratulować. Jeżeli będzie się wyłamywał i dawał znaki, że nie daje rady lub nie chce czekać, to przeczytaj początek pierwszego zdania :) Jednego możesz być także pewna, dla pocieszenia piszę, że nie jesteś na prawdę jedyną kobietą, która nie chce seksu przedmałżeńskiego. Jest wiele dziewczyn/kobiet, które są temu wierne. Proponuję, abyś dołączyła właśnie do tej grupy kobiet, a nie do tej rozwiązłej ;) A gdyby twój partner na tobie coś wymuszał lub zaczął szantażować, to zapraszamy na portal chrzescijanskarandka.pl na przykład :) Jest wielu mężczyzn, którzy z miłości do ciebie poczekaliby ze wszystkim aż do ślubu.


.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości