Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Dragonar » 14 cze 2016, 01:01

Dziękuję wszystkim za opinię. :)

Ryszard pisze:Osobiście studiowałem w WBST w Radości - studia moim zdaniem były na dobrym poziomie i godne polecenia. Sam od tal pracuje na uczelni i mam powrównanie, studia w WBST są dobre, plan przedmiotów przemyślany i dają pewną całkowitą koncepcję teologiczna. Studiuje tam też wielu z innych ewangelikalnych denominacji.

A czy po otrzymaniu tytułu licencjata w WBST jest możliwość kontynuowania studiów w ChaT, aby otrzymać tytuł magistra? Wiem, że ChAT współpracuje z WST-S, ale nie wiem, jak to jest z relacją między ChAT a WBST. Tymczasem mi zależy na zrobieniu magisterki z teologii protestanckiej - minimum magisterki. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Samolub » 14 cze 2016, 01:11

Heh wedlug mnie, spokojnie zrobisz : D wiedze masz, a do tego pasję


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Dragonar » 14 cze 2016, 01:21

Samolub pisze:Heh wedlug mnie, spokojnie zrobisz : D wiedze masz, a do tego pasję

Tu nie chodzi o pasję, ale o kwestię techniczną. :D Albo ChAT akceptuje tytuł licencjata nabyty w WBST i pozwala na kontynuowanie studiów na poziomie magisterskim, albo nie akceptuje i nie pozwala. Muszę się tego dowiedzieć, zanim wybiorę uczelnię.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Samolub » 14 cze 2016, 02:56

Wiem wiem o co chodzi : P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Ian » 14 cze 2016, 07:39

Dragonar pisze:A czy po otrzymaniu tytułu licencjata w WBST jest możliwość kontynuowania studiów w ChaT, aby otrzymać tytuł magistra? Wiem, że ChAT współpracuje z WST-S, ale nie wiem, jak to jest z relacją między ChAT a WBST. Tymczasem mi zależy na zrobieniu magisterki z teologii protestanckiej - minimum magisterki. :)

Zadzwoń do uczelni, odpowiedzą od razu. Najprawdopodobniej tak.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Niedźwiadek » 14 cze 2016, 20:31

Dragonar pisze:Tu nie chodzi o pasję, ale o kwestię techniczną. :D Albo ChAT akceptuje tytuł licencjata nabyty w WBST i pozwala na kontynuowanie studiów na poziomie magisterskim, albo nie akceptuje i nie pozwala. Muszę się tego dowiedzieć, zanim wybiorę uczelnię.


ChAT ma teraz tak mało studentów, że podejrzewam, że przyjmą Ciebie na magisterke z dyplomem każdego humanistycznego kierunku.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Filip » 14 cze 2016, 21:29

Nie wydaje mi się, żeby to było uzależnione od współpracy międzyuczelnianej. Licencjat to licencjat. Ale możesz się zapytać ludzi z WBST czy ich absolwenci kończą potem ChAT (jestem przekonany, że tak).


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Dragonar » 15 cze 2016, 00:02

Dziękuję Wam. Władze WBST odpowiedziały, że spokojnie można od nich pójść z licencjatem na ChAT. :D

Generalnie uważacie, że to najlepsza dla mnie opcja? Słyszę od różnych osób różne opinie - niektórzy argumentują za WBST, inni za WST-S...


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: wisnia2168 » 15 cze 2016, 06:42

Tak szczerze powiedziawszy to polecałbym ci iść od razu na ChAT, ponieważ będziesz miał mniej problemu z materiałem na magisterce. Chodzi mi o to że zawsze możesz przerabiać na licencjacie w WBST lekko inne materiały niż będą drążone od początku magisterki i problemy mogą się pojawić.
Ale rób tak, jak Ci Bóg mówi- będzie najlepiej :)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza uczelnia teologiczna w Warszawie

Postautor: Dragonar » 15 cze 2016, 16:51

wisnia2168 pisze:Tak szczerze powiedziawszy to polecałbym ci iść od razu na ChAT, ponieważ będziesz miał mniej problemu z materiałem na magisterce. Chodzi mi o to że zawsze możesz przerabiać na licencjacie w WBST lekko inne materiały niż będą drążone od początku magisterki i problemy mogą się pojawić.
Ale rób tak, jak Ci Bóg mówi- będzie najlepiej :)

ChAT ma tylko dzienne studia, a na razie muszę iść zaoczne, nie dzienne. A Bóg przemawia też przez ludzi, prawda? :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości