Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: pasQdo » 12 maja 2016, 22:32

Witajcie,

Mam niezręczny problem.
Moj syn ma 5lat, gra w szachy, zna wszystkie flagi państw, ich stolice, tłumacze mu wszystko co widzimy i jestem z nim zawsze i wszędzie. Jest mega rozwinięty a wystarczylo uwierzyć Bogu i jego porządkowi ojcostwa. Obalając cale te techniki uczenia noworodków zimnymi sposobami.:)
Dzięki Bogu ze miałem cos w sobie by patrzeć oczami dziecka i byc dostosowany do jego odczuć dając mu tym poczucie bezpieczeństwa itp
Jakie to piękne byc Ojcem dla Dziecka. To zmienia całkowicie rolę ojcostwo gdy jest sie tego świadomym.
(przy okazji polecam Derek Prince wyklady o ojcostwie w biblii)

Do rzeczy poniewaz najlepszą szkoła u mnie jest Salezjańska podstawowa im Jana Pawła II.
W tym roku 5,6latkow będzie bardzo mało i postanowiłem ze najlepiej byłoby wysłać go teraz. Wiadomo z chodzi tutaj o wygodę nauczania zbliżona do indywidualnego.

Jestem świadomy o tym ze w szkole im JP2 sa apele uroczystości i pogańskie ceremonialy ktore zabijają w młodym wiarę a wstawiają przed oczy czary i kulty.

Czy w tej sytuacji poslac dziecko do szkoly bardziej świeckiej?


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: n.ellie » 13 maja 2016, 09:51

pasQdo, mój wpis Ci raczej nie pomoże, ale Twoje słowa mnie wzruszyły. :) Sama jestem mamą niespełna 3-letniego chłopca, który bardzo interesuje się wszelkimi pojazdami, zwłaszcza uprzywilejowanymi :-D wiem, jak ważny jest autorytet rodzica, ale człowiek czasem o tym zapomina.

Bardzo się cieszę, że są tacy świadomi i wierzący rodzice jak Ty. Po tym jak usłyszałam głos Pana staram się być lepszą mamą i żoną i jak już poświęcam rodzinie czas, to w 100%. Sama się modlę do Boga, aby odsłonił mojemu mężowi tą piękną Prawdę.

Co do szkoły katolickiej, sama uczęszczałam do takiej, prowadzonej przez siostry zakonne. Poziom nauczania był bardzo dobry, miałam świetną nauczycielkę języka polskiego, z którą często wychodziłyśmy (szkoła żeńska) do teatru, opery, na balet. Chociaż przyznam, że miała to być "elitarna" szkoła (były dodatkowe egzaminy wewnętrzne), to z czasem w trakcie roku szkolnego były przyjmowane dziewczyny z trudnych rodzin, niekoniecznie zainteresowane nauką. Mieszkałam także w internacie.
Trudno mi jest doradzić, co powinieneś zrobić, wszak sama jestem jedną nogą jeszcze w KRK. Patrząc na mnie, to jak na razie idzie ku dobremu, gdyż zaufałam Jezusowi, aczkolwiek nie potrafię wydać osądu wobec KRK, że jest w 100% zwiedzony. W takich szkołach naturalnym jest, że wszystko kręci się wokół wiary katolickiej. Ale i w zwykłych szkołach są apele, świętowanie rocznic śmierci Jana Pawła II, chodzenie na rekolekcje itd., z tym że otwarcie możesz powiedzieć, że nie chcesz, aby Twoje dziecko brało w tym udział.
Jak patrzę na moje koleżanki z tej szkoły, to część prowadzi normalne życie, mają mężów i dzieci. Część jest bardzo wierząca (KrK). Inne wyjechały w świat spełniać swoje marzenia o studiach i karierze niewiadomo gdzie. Udzielają się w różnych rzeczach, ale raczej są daleko od Boga (nie chcę nikogo osądzać). Ale tak samo mogę powiedzieć o znajomych ze zwykłej szkoły. Ile ludzi tyle historii.

Czy w Waszym obrębie nie ma np. szkoły społecznej, demokratycznej? To są szkoły, w których to rodzice i dzieci mają dużo do powiedzenia jak ma wyglądać nauka. Ja posłałabym do laickiej szkoły swoje dziecko, jednocześnie będąc czujna, czy czasem synek nie będzie "futrowany" lewackimi, liberalnymi poglądami (typu że dwie mamusie albo dwóch tatusiów to normalne albo uwielbiane przez dzieci i rodziców halloween).
Od września mój syn idzie do przedszkola i już na wstępie wiem, że będę musiała prosić się o każdą informację, w czym dzieci będą uczestniczyć. Sama nie wiem, co mam zrobić z tym felernym wielkanocnym zającem, św. Mikołajem, Andrzejkami... Ba,w tym przedszkolu, które wybraliśmy były zajęcia z "czarodziejskich mis tybetańskich" oraz "amulety na strachy" (tak, tak, zaraz obok jasełek na Boże Narodzenie i koszyczka wielkanocnego). Przypuszczam, że to wszystko to tylko zabawa, ale po co dziecku truć umysł i duszę takimi rzeczami? Ale syn pójdzie do tej placówki, ponieważ przeważają zajęcia, które mi się podobają i jest ich naprawdę sporo. Po prostu w tych, które uznam za niepotrzebne, nie będzie uczestniczył.

Życzę Ci wszystkiego dobrego, Twój synek ma wielkie szczęście. :) Zaufaj Panu, On Cię poprowadzi.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: konto skasowane » 13 maja 2016, 13:26

Podstawowym błędem rodziców jest wprowadzanie zakazów. Zamiast zakazywać powinni edukować. Nic nie jest w stanie zaszkodzić dziecku, jeżeli nauczy się je rozumieć. "pogańskie" apele jak pisałeś nie sprawią że dziecko stanie się poganinem. Dziecko jest czyste, ponieważ bierze udział z czystym sumieniem. Zamiast patrzeć i osądzać, powinieneś skupić się na tym czego nauczyć się może po takiej szkole. Jeżeli tak będziesz prowadził dziecko, to jego życie będzie przepełnione poczuciem winy.


.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: Norbi » 13 maja 2016, 16:29

Myślę, że warto przemyśleć jeden, moim zdaniem bardzo istotny aspekt - Twoje dziecko w tej szkole może być piętnowane przez rówieśników, a dzieci potrafią być okropne dla "odmieńców"...
Będzie też podwazany Twój autorytet jako rodzica i nauczyciela.
Psychika Twojego dziecka może mocno ucierpieć na czymś takim...
Dla mnie to byłoby głównym argumentem by NIE posyłać dziecka do tego typu szkoły.


Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: pasQdo » 13 maja 2016, 20:26

dr.sky pisze:Podstawowym błędem rodziców jest wprowadzanie zakazów. Zamiast zakazywać powinni edukować. Nic nie jest w stanie zaszkodzić dziecku, jeżeli nauczy się je rozumieć. "pogańskie" apele jak pisałeś nie sprawią że dziecko stanie się poganinem. Dziecko jest czyste, ponieważ bierze udział z czystym sumieniem. Zamiast patrzeć i osądzać, powinieneś skupić się na tym czego nauczyć się może po takiej szkole. Jeżeli tak będziesz prowadził dziecko, to jego życie będzie przepełnione poczuciem winy.


Zauważyłem to dokładnie jesli chodzi o osąd, rozdzielanie w sumieniu.
Moja ex żona jest "katoliczko newage" tzn wyzsze poznanie czegos boskiego jak maryja i ofiara krzyża zamiast prostoty wiary dziecka...
Jak można dziecku mówić ze "liczy sie milosc i czy wyrzekasz sie szatana i zła." to są czcze inwokacje czary.
Żyje się w Wierze, odmieniony i trzeba zrozumieć i tego sie trzymać.
Moze trochę zbaczam ale jesli rodzice żyja w pokoju i wierze Jezusa przyjmując wszystko z pokora kazdego dnia NIE OSĄDZAJĄC w swym sumieniu i popartym prostymi cytatami Bozego Słowa to dla takich Prawo nieistnieje. Jesteśmy dziećmi a Ojciec sie o Nas troszczy.
Zostaliśmy stworzeni nie po to by ciągle myśleć tylko otrzymywać zanim zechcemy; wśród bogactwa miłości.

Jednak nurtują mnie kwestie złożonych rąk jak w np tybecie co oznacza skupienie energi człowieka boskosci, nurtują mnje dogmaty które zakłóca prostotę Słowa. Heh i teraz sobie odpowiedziałem. Nie moge go tam posłać. Jesli jest bystry to ok ale chłopiec musi byc pokorny i nie polegać na umyśle lecz byc świadomym jak żyć jako dziecko boze oddzielone od świata i jego fałszywych kroków. Jesli jest bystry a ja jestem z nim blisko to i codzienne lekcje w domu dadzą nam tyle samo co w najlepszej szkole. Grunt to Wzór Boży w Wierze i Miłości:)

No niech ja dziada małego oduczę odrzucać buraczki lub rybę:):)

Ten świat umysłu (gdzie istnieje poznanie dobra i zla i ciągly wybór między takim a takim) wymyslil co jest w materii tzn chemię pierwiastki atomy, wymyslil technologie itp ale gdyby mial Wiarę i nie myslal co i jak jest głębiej lecz zaufal Słowu to nie powstalby żaden szpital a sztuczna ręka lub wózek inwalidzki nigdy by nie powstal...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: konto skasowane » 13 maja 2016, 20:42

Miłosierdzia Bóg chce a nie ofiary.


.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: kruszynka » 13 maja 2016, 20:43

pasQdo pisze:Moj syn ma 5lat, gra w szachy, zna wszystkie flagi państw, ich stolice, tłumacze mu wszystko co widzimy i jestem z nim zawsze i wszędzie. Jest mega rozwinięty

I co w związku z tym? ....że zapytam przekormie? ;-)

Nie powinnam się wtrącać, ponieważ nie doradzę w kwestii szkoły, ale doradzę jako ofiara ambicji rodziców.

W wieku 5 lat umiałam to samo i nawet.....czytać po rosyjsku. Wysłali mnie do szkoły w wieku 6 lat (wtedy to nie był standard).
Potem dyrektorka szkoły zaproponowała, by mnie z pierwszej klasy przerzucić do trzeciej. Udzielałam korepetycji z matmy starszym rocznikom....itd itd.


Zawsze byłam nieszczęśliwa z powodu presji pt: "oczekiwania rodziców". Wygrywałam wszystkie olimpiady powiatowe, ale wojewódzkich już nie. I zaczynało się motywowanie. Dlaczego? Rodzicom było mało.

Zakładam, że jesteśmy wśród wierzących i wszyscy wiemy, że dziecko należy wychowywać w Panu.

To tak do ochłody :P Mam nadzieję, że się nie pogniewacie.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: pasQdo » 13 maja 2016, 21:21

Musisz przeczytać mój post nr 2 oraz końcówkę pierwszego. Nie napisalemnz powodu bycia ambitnym tatusiem z forum eko:)

W mojej głowie jest przemiana świadomości ze śmierci ku życiu i cała wolność w Jezusie Chrystusie z planem i porządkiem Ojca:)

Nie kładę nacisku na wychowanie edukacyjne WCALE. Poprostu w cichosci serca czynie to czy tamto. Nawet sprzątam tak jakbym żył w Raju. Jezus dał nam to błogosławieństwo. Nowe stworzenie:)

Caly temat skupia się na zasadzkach Świata... Czytaj uważniej...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: konto skasowane » 13 maja 2016, 21:37

Tymi zasadzkami mają być apele w szkole?


.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: kruszynka » 13 maja 2016, 21:39

pasQdo pisze: Czytaj uważniej...

Przeczytałam uważnie.

pasQdo pisze:Jesli jest bystry to ok ale chłopiec musi byc pokorny i nie polegać na umyśle lecz byc świadomym jak żyć jako dziecko boze oddzielone od świata i jego fałszywych kroków. Jesli jest bystry a ja jestem z nim blisko t

Jeśli Jezus będzie z nim BLISKO to śpimy spokojnie.

Oczywiście pozdrawiam


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
21112
Posty: 312
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:38
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza szkoła podstawowa dla 5 latka

Postautor: 21112 » 15 maja 2016, 20:32

A czy twoje dziecko jet gotowe emocjonalnie do pójścia do szkoły? Wiedza to najmniej ważny element gotowości szkolnej. Czy usiedzi na pupie 45 min? Nie wierz w to, że szkoła jest gotowa na przyjęcie 6latków... tak na pewno nie jest. Wiesz na jak długo 5 latek jest w stanie skupić uwagę? Na 15min ciągiem. Lepiej poczekać albo poszukać przedszkola Montessori - tam wiele się na uczy i spokoj ie dojrzeje do szarej rzeczywistości szkolnej. Dzieci obenie są o wiele bardziej tolerancyjne wobec inności, ale dużo zależy od tego co usłyszą w domu. Jeśli któreś z rodziców będzie źle się wyrażać o protestantach to może przerzucić to na swoje dziecko. No i kadra - może (ale nie musi) składać się z os uprzedzonych.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości