Post w życiu chrześcijanina

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: kontousunięte1 » 28 maja 2016, 17:38

160 - górne
140 - dolne
===========


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Zbyszekg4 » 28 maja 2016, 17:55

Nie spotkałem się z takimi wartościami, żeby prawie równowaga była... Zaiste, ciało Twe, wuko, płata Ci figle... ;)
Na pewno, jeśli jesz standardowo, to przekraczasz ilość soli, na bant tak jest! A sól=nadciśnienie (w nadmiarze sól).
Może bez soli spróbuj żyć?... Trudne, ale warto by było!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: kontousunięte1 » 28 maja 2016, 18:01

Pewnie zacznę tą sól przeciw demonom używać /sąsiedni wątek/ :mrgreen: :rotfl:
Te wartością są faktycznie niespotykane. Lekarz za każdym razem nie może wyjść ze zdumienia :roll: .Kiedyś pielęgniarka,która mierzyła mi ciśnienie zapytała: "czy pani żyje?" :eek: :lol: , a ja z nią rozmawiałam przecież.
Ogólne wyniki mam dobre. Może po prostu taka "uroda"ciśnieniowa. :P


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Thor » 28 maja 2016, 19:03

odnośnie miażdżycy. jak ktoś chce pogadać ze mną to na GG 894661 albo przez maila. sprawa jest prosta, ale w naszym porąbanym kraju ściga się ludzi nie będących lekarzami za pomoc medyczną, więc potrzebna konspiracja


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Thor » 28 maja 2016, 19:04

pozbycie się soli nie musi powodować obniżki cisnienia. wręcz przeciwnie ciśnienie może wzrosnąć, a to dlatego, że wydzielany wtedy jest hormon, dzięki któremu nerki wychwytują z moczu pierwotnego sód i zatrzymują go w organizmie. problem w tym, że ten hormon powoduje podwyższenie ciśnienia krwi..... a więc soli ani za mało ani za dużo.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Zbyszekg4 » 28 maja 2016, 19:12

Thor, a sód z np. warzyw, z chleba (sól), to za mało dla ciała i trzeba jednak solić solniczką?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Thor » 28 maja 2016, 19:22

może być za mało, bo najniższy poziom wazopresyny osiąga się o ile dobrze pamiętam przy podazy sodu rzędu 2 g na dobę. poza tym niska podaż sodu skutkuje wydalaniem potasu, bo tak działa wazopresyna.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Zbyszekg4 » 28 maja 2016, 19:29

To bede troche solił. Wyslalem Ci PW


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Zbyszekg4 » 29 maja 2016, 14:16

Thor, a jakie masz dane odnośnie wpływu/nie wpływu palenia tytoniu na nadciśnienie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Zbyszekg4 » 29 maja 2016, 16:23

kontousunięte1, obacz, com znadł był: http://faktydlazdrowia.pl/czy-siemie-ln ... ce-wyniki/
:)
Jeno z tym siemieniem to są różne opcje spożywania (musisz poczytać). Na pewno najlepiej świeżo zmielone ziarenka, a nie te gotowe mielonki ze sklepu czy apteki!
I jeszcze radzą, aby spożywać z czymś kwaskowym (sok czy owoc kwaśny), aby kwas pruski unieszkodliwić.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: krecik » 30 maja 2016, 12:43

Ufna pisze:Ostatnio znajomy podesłał mi taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=qIK-iOL ... e=youtu.be
Myślę, że warto posłuchać, chociaż tezy tam stawiane są (dla mnie) dość radykalne. Między innymi wyrażone było tam takie zdanie, że chrześcijanin, który nigdy nie pości, jest na takiej samej drodze do nieba, jak ten, który nigdy się nie modli. Co myślicie o tym stwierdzeniu?
Ja osobiście nie zgodziłabym się z tym, że post jest jakimś nakazem, ale myślę, że to jest też pewna łaska dana nam przez Boga. Kiedyś byłam bardzo sceptyczna i nie wiedziałam, czy mogę pościć z powodów zdrowotnych, ale przekonałam się, że jeśli ufamy Bogu, to też wierzymy, że gdy robimy coś dla Niego, to się na tym nie zawiedziemy i że on nas do tego uzdolni.
Jakie według Was powinny być motywy postu? Słyszałam, że niektórzy poszczą w jakiejś intencji albo żeby zbliżyć się do Boga. Ja próbowałam ostatnio pościć w ramach pokuty za grzech i przyznam, że to było bardzo fajne doświadczenie, pomogło mi się tak ukorzyć przed Bogiem i też dodało mi trochę sił i pomogło bardziej skupić na Nim. Nie chodzi tutaj o uczynkowość, ani to, że post może jakoś zadośćuczynić Bogu za grzech - wiem, że to tak nie działa.
Jak często pościcie i czy uważacie to za obowiązek? Z jakichś powodów decydujecie się na post?

Proszę nie bądź zbyt ufna, mamy OBOWIĄZEK badać duchy ! A nauczyciel z tego materiału został już sprawdzony nie tylko przeze mnie.

Odpowiedź na Twoje pytania kryje się w tym czy na co dzień jesteśmy prowadzeni Duchem Świętym...?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: pasQdo » 07 cze 2016, 20:24

Ja odbieram post jako wgłębienie sie w Ducha z podwójną mocą.

Stare rządze i stary czlowiek buntu dostaje po głowie a mocniej jestesmy kierowani Duchem.

Post to obowiazek gdy nasza wiara stoi w miejscu.
Nie badzmy jak prostestsnci z USA którzy przyjęli Jezusa u pastora na ustach i gotowe.

Gdy uwierzylismy i jestesmy z nowym spojrzeniem wtedy poścmy i prosmy o duchowe dary, moce etc i wszystko połączone w Świętości:)


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: Kamil M. » 07 cze 2016, 20:46

Ufna pisze:Między innymi wyrażone było tam takie zdanie, że chrześcijanin, który nigdy nie pości, jest na takiej samej drodze do nieba, jak ten, który nigdy się nie modli. Co myślicie o tym stwierdzeniu?

Nie słuchałem tego nagrania, ale przytoczone przez Ciebie zdanie jest bardzo mądre. Ja dodam inne zdanie, które kiedyś gdzieś usłyszałem: Kto nie modli się swoim ciałem, ten nie modli się wcale. Ciało jest ważne. Gdyby nie było, Bóg nie dał by nam ciał, nie powołałby potomstwa Abrahama, nie posłałby swego Syna, by z tego potomstwa przyjął ciało, Chrystus nie cierpiałby w ciele i w ciele by nie zmartwychwstał, i w ciele nie zostałby wzięty do nieba. Św. Paweł mówi "(...) składajcie ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, duchowy (rozumny) kult wasz" (Rz 12:1). KIm jest człowiek, który przychodzi do Boga z modlitwą, ale skąpi tego, co Bogu dać i może, i powinien? A Bóg powściągliwe ciało (bo post oznacza powstrzymywanie się) chce przyjąć i odkupić, i okazać w nim członka swego Syna przez wysłuchanie modlitwy tego, kto z wiarą zbliża się do Niego w swoim umyśle i ciele.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Post w życiu chrześcijanina

Postautor: christianinroman » 07 cze 2016, 21:29

Thor. Dziękuję ci za twój wpis na temat soli. Gdy chyba ze 3 lata temu dostałem nadciśnienia, to lekarz mi zakazał używania soli i słodyczy. Prawdę mówiąc, to ograniczenie nie spowodowało obniżenia ciśnienia, lecz przymus brania leku. Oczywiście mogę lek odstawić i wiarą przyjąć uzdrowienie.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości