Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: wisnia2168 » 09 cze 2016, 15:44

7%? Na własne oczy widzę znacznie więcej ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Samolub » 25 cze 2016, 04:41

Tylko że pytanie bylo o przynależność. Nie pytali o wiarę, tylko do jakiego zwiazku przynalezysz, Ateisci, Agnostycy, Poszukujacy czy nawet zapewne Chrzescijanie poza KK lecz formalnie tylko w KK odpowiadali że przynaleza i sa zarejestrowani w KRK, mieli kłamać skoro nie dokonali apostazjii?

Pytanie bylo źle sformulowane. 60% Polakow deklaruje się jako wierzacy z czego 45% to Katolicy, część wybrala odpowiedz nie chce podawać lub była zarejestrowana w dwoch czy wiecej.

A że część ludzi ukrywa swoje oficjalne wyznanie i nie podaje nigdy w takich badaniach (tendencja poza KK) stad nagle tylko 150tys Prawosławnych w badaniu zamiast ponad 400 tys.

Tak samo szacuje się ze okolo 150 tys Protestantów według badan sumujac denominacje, oscyluje powyżej 200 tys a wliczając koscioly domowe, bezdenominacyjnych czy tez formalnie nie zwiazanych z jakas denominacja to okolo 250 tys Protestantow w Polsce

Reasumujac
80% podalo ze jest czlonkiem Kosciola Rzymsko Katolickiego odpowiadajac na pytanie, lecz trzeba założyć że 1/3 z tych osob nie poczuwa sie jako Katolicy ale są Chrzescijanami, są osobami niewierzacymi lub agnostykami.

20% respondentow ktorzy nie udzielili odpowiedzi to rowniez Ateisci, Agnistycy, Chrzescijanie nie przynalezacy do zadnego wyznania, spora część to Prawoslawni i Protestanci nie udzielajacy informacjii do systemowych lub tez ludzie o konkretnym wyznaniu zarejestrowani w wiecej niz jednym kosciele.

Pytanie było oczywiscie zle zadane. Bo o to wlasnie chodzilo. Tego badania na powaznie brac nie można, przykladem jest Cerkwia Prawoslawna ktora jest szacowana w tamtych latach na okolo 0.5 mln wiernych. A wedlug badania wychodzi tylko 150 tys czlonkow.

Można więc szacowac że Protestantow było wtedy okolo 0.3 mln, z czego samych Luteran ponad 120 tysiecy

Jedynie zgadzają się statystyki Swiadkow Jehowy gdyz tam obowiazywala dyscyplina (wysoki poziom indoktrynacjii) by poprzec swą organizację

W przypadku Katolicyzmu dyscypliny nie było, lecz pytanie bylo o konkretna przynależność. A jak wiemy nawet wojujacy Ateisci są formalnie czlonkami KRK.

To tak jakby ex swiadkow zapytac czy formalnie przynalezy do CK, zalozmy ze 40% się wypisalo lub zostalo wydalonych, to nie znaczy ze 60% ex swiadkow jest wyznawcami Brooklinu

Moja kolezanka jest bylą ŚJ, niedawno sobie kolczyki robila na wardze, na jezyku. Ale formalnie znajduje się w księgach Strażnicy.

To tak samo jak spora czesc Protestantów ktora sie konwertowala, formalnie nie dokonali apostazjii z KRK. A nawet jesli wiedza o konwersjii to nadal posluguja się danymi osobowymi oraz dodają te osoby do polepszenia statystyk.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
kawa_to_moje_paliwo
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2016, 11:38
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Słubice (lubuskie)
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: kawa_to_moje_paliwo » 24 lip 2016, 21:28

Pastor mi mówił, że w przypadku naszych zborów przed oficjalną konwersją trzeba tylko pobrać metrykę chrztu z KRK. Po konwersji pastor KEA wysyła do katolickiej parafii pismo informujące o przystąpieniu do KEA. Tylko tyle w temacie...


Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Luna » 24 sie 2016, 19:15

Efendi pisze:Ale w sumie to szkoda nerwów, bo po co ci w sumie takie formalne odejście? I tak nic nie zmienia.

Czyli mam rozumieć, że jeślibym się chciała ochrzcić, być pełnoprawnym zborownikiem, być może kiedyś wziąć w zborze ślub, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebym formalnie wciąż należała do KK? Fajnie, mniej papierologii :)


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Nastka » 19 wrz 2016, 09:48

Nowy wzór aktu apostazji
Aktualizacja [kwiecień 2016]

Wcześniejsze wzory pism są już niedostępne i nieaktualne. Po zmianie wymogów przez episkopat Polski nie trzeba mieć już świadków ani odpisu aktu chrztu (metryki).
Jarosław Milewczyk
06.04.2016

ze strony: apostazja.pl


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: kontousunięte1 » 19 wrz 2016, 11:07

Nastka pisze:Nowy wzór aktu apostazji
Aktualizacja [kwiecień 2016]

Wcześniejsze wzory pism są już niedostępne i nieaktualne. Po zmianie wymogów przez episkopat Polski nie trzeba mieć już świadków ani odpisu aktu chrztu (metryki).
Jarosław Milewczyk
06.04.2016

ze strony: apostazja.pl

Dzięki.
Już czytając pierwsze zdanie z podanej strony o mało nie dostałam szału. Przytoczę: "Apostazją nazywano odstępstwo od wiary chrześcijańskiej z jednoczesnym przejściem na inną religię."
Samo to zdanie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba wiać i natychmiast pobiorę te dokumenty i dokonam akty apostazji z chrześcijaństwa rzymskokatolickiego na "inną religię", czytaj: protestancka :mrgreen:
Kurka wodna...za kogo oni się mają?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: kontousunięte1 » 19 wrz 2016, 12:38

Wydrukowałam sobie co trzeba, ale w moim przypadku i tak będę musiała pojechać osobiście do rodzinnego miasta.
Ciekawe, że wszelkie administracyjne sprawy w kraju można załatwiać pocztą elektroniczną, a już pocztą "listonoszową" tym bardziej. Ale kościół ten, jak z wszystkim, musi kłody rzucać.
Chociaż moja parafia "urodzeniowa" i "chrztowa" jest duża, to na stronie nie podają praktycznie żadnych przydatnych danych kontaktowych. Maila w ogóle nie mają, i nie mogę wyjść ze zdumienia z tego powodu. A może miasto już zaorali, a kable od internetu utopili w rzece? Kto to wie?


Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Nastka » 19 wrz 2016, 13:41

Ale czemu muisz jeść do miasta rodzinnego? Na stronie, na któej podałam, jest napisane, że składasz to w parafii w miejscu swojego ZAMIESZKANIA, czyli najbliższa Ci obecnie parafia. :) Nie potrzebujesz też wyiągów z chrztu.


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: kontousunięte1 » 19 wrz 2016, 13:47

Nastka.
Gdybym była tu ochrzczona to tak by było. Ale ja mieszkam w innym miejscu, a tu nie mają żadnego mojego dokumentu.
Jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia. Ta strona jest już zamknięta, ale dotarłam do nich na fb. Czekam na potwierdzenie. Dopytam wtedy.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Norbi » 19 wrz 2016, 20:40

Kiedyś jak powiedziałem panu księdzu proboszczowi, że ja się do jego kościoła nie zapisywałem i żądam usunięcia mnie z listy członków, to się zdenerwował, zaczął coś tam krzyczeć i wygonił :D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 20:48

Prędzej Cię ekskomunikują czy zawiesza prawa członkowskie niż Cię wypiszą ; ) chyba, że masz kartę vipa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: n.ellie » 19 wrz 2016, 21:07

Samolub pisze:Prędzej Cię ekskomunikują czy zawiesza prawa członkowskie niż Cię wypiszą ; ) chyba, że masz kartę vipa

No ale żeby mogli ekskomunikować, to najpierw muszą się dowiedzieć o tobie ;-)

Chyba wypisania jako takiego nie ma. Jest po prostu stosowna adnotacja. W księgach chrztu i tak się zostaje.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: kontousunięte1 » 19 wrz 2016, 21:33

Ekskomunika wiąże się właśnie z tym "wypisaniem". Ten druk, który pobrałam jest krótki i treściwy.
Mnie tylko zastanawia jeszcze jedna sprawa. Według informacji, wszelkie zaszłości z tego kościoła są odtąd nieważne, czyli rozumiem, że sakramenty też. Samo w sobie to ok, ale co z takimi sprawami, jak małżeństwo (mnie już nie dotyczy), a co z dziećmi? Czy to nie jest jakaś pułapka. Może byłabym mniej podejrzliwa, ale wiem, że ten kościół tak z dobroci serca nic nie oddaje.
Jak na razie nie mam informacji z fb, a ta strona jest nieczynna.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 21:59

Jest jeden sposób który gwarantuje Ci natychmiastowe wypisanie z Kościoła Katolickiego w Polsce

Jeśli zrobisz to co Jerzy D w Częstochowie to masz gwarantowany sukces

http://natemat.pl/42675,jerzy-d-ktory-z ... -ewangelie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wypisać się z kościoła katolickiego?

Postautor: Norbi » 19 wrz 2016, 23:01

Samolub pisze:Jeśli zrobisz to co Jerzy D w Częstochowie to masz gwarantowany sukces



I wizję 10 lat wiezienia

Za obrzucenie obrazu żarówkami z farbą grozi mu do 10 lat więzienia.

Przepisy Kodeksu Karnego w PL to z pewnością dzieło Jezuitów ;)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości