Ataki szatańskie?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Ataki szatańskie?

Postautor: Ufna » 10 cze 2016, 23:29

Słyszy się takie opinie wśród ludzi wierzących: szatan robi wszystko, żeby cię odciągnąć od Boga. Jeśli w twoim życiu wydarzają się takie rzeczy, które utrudniają ci tą relację, to niewątpliwie jego sprawka.

Dwa tygodnie temu spotkało mnie coś następującego: jechałam na rowerze na spotkanie modlitewne. Wyruszyłam z domu trochę za późno i gdybym poszła pieszo, to byłabym sporo po czasie (odległość od mojego miejsca zamieszkania do zboru to jakieś pół godziny piechotą). Jakoś w 1/3 drogi spadł mi łańcuch z roweru. Wiedziałam, że jak teraz zawrócę z moim pojazdem do domu, to pieszo nie zdążę dotrzeć na spotkanie, a targać go ze sobą resztę trasy po prostu mi się nie chciało.

Później napisałam o tym wydarzeniu mojej wierzącej koleżance. Uznała, że takie rzeczy z pewnością nie przytrafiają mi się przypadkowo i że to znak, że jestem na tej dobrej drodze i to dlatego szatan tak mnie atakuje. W pierwszym momencie uśmiechnęłam się na te słowa. Spadający łańcuch - rzeczywiście, największa tragedia, która może spotkać człowieka (podczas gdy inni głodują, są prześladowani, chorzy, w więzieniu, itd., itp.). Z drugiej strony, nie ukrywam, że mnie to trochę pokrzepiło.

Tydzień później również chciałam iść na spotkanie modlitewne. Wydarzyło się tak, że po powrocie z pracy byłam tak zmęczona, że położyłam się i zasnęłam. Gdy się obudziłam, zorientowałam się, że spotkanie zacznie się za jakieś dwadzieścia minut. Tym razem udało mi się na nie dotrzeć jakimś cudem (szczęśliwie autobus podjechał mi o tej porze, że mogłam na nie zdążyć). Czy myślicie, że takie wydarzenia naprawdę mogą oznaczać ataki szatańskie? Jeśli tak, to czy ma to jakieś potwierdzenie biblijne?


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ataki szatańskie?

Postautor: Rafi » 10 cze 2016, 23:42

Wyczyść łańcuch i zębatki, wyreguluj przerzutki i naciąg łańcucha. Gdy masz ochotę na drzemkę, to nastaw budzik.
Jak pomimo tego łańcuch będzie spadał akurat w drodze, a budzik psuł przed spotkaniem to ... napisz jeszcze raz.

Jeżeli sa to sztuczki Krętacza, to nie zwracaj na nie uwagi, ignoruj bydle i rób swoje :-D


Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ataki szatańskie?

Postautor: Ufna » 10 cze 2016, 23:44

Rafi pisze:Wyczyść łańcuch i zębatki, wyreguluj przerzutki i naciąg łańcucha. Gdy masz ochotę na drzemkę, to nastaw budzik.
Jak pomimo tego łańcuch będzie spadał akurat w drodze, a budzik psuł przed spotkaniem to ... napisz jeszcze raz.

Jeżeli sa to sztuczki Krętacza, to nie zwracaj na nie uwagi, ignoruj bydle i rób swoje :-D


Dzięki. :D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ataki szatańskie?

Postautor: Samolub » 11 cze 2016, 04:45

Przecież możesz się spozniac. To normalne
Łańcuch bardzo szybko można założyć
Jeśli musisz odespac i nie przyjdziesz na spotkanie bo zaspalas to nie traktuj się tak surowo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ataki szatańskie?

Postautor: Jaaqob » 11 cze 2016, 13:27

Nie. To że spadł łańcuch jest normalne i nie ma potrzeby oskarżać o to jakiejś ponadnaturalnej istoty. Co do zaspania - sama podałas powód - byłaś zmęczona i spalas dłużej. Tez tak często mam.
Biblia sama mówi ze każdego spotyka niespodziewane zdarzenie.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości