O niewolnej woli

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
DzisKrzysiek
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2016, 11:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

O niewolnej woli

Postautor: DzisKrzysiek » 20 cze 2016, 00:19

Jak oceniacie "O niewolnej woli" Marcina Lutra? Warta przeczytania?
Jeśli nie, to co polecacie o podobnej tematyce? :)


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O niewolnej woli

Postautor: wisnia2168 » 20 cze 2016, 07:15

Lektura jak najbardziej warta przeczytania. Ja po lekturze Pisma Świętego doszedłem do takich sam wniosków jak on, bez wcześniejszego czytania jego dzieła. Może u ciebie będzie podobnie :)

Jeśli chcesz, to napisałem o tym temacie artykuł na blogu:
http://okiemkonfesyjnego.blog.pl/2016/06/15/wolna-wola/


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O niewolnej woli

Postautor: jj » 20 cze 2016, 07:49

DzisKrzysiek pisze:Jak oceniacie "O niewolnej woli" Marcina Lutra? Warta przeczytania?
Jeśli nie, to co polecacie o podobnej tematyce? :)

A czemu sie zastanawiasz? To jest krotki list na 130 stron. W przerwie na sniadanie mozna przeczytac, a kopii jest pod dostatkiem w necie. :)


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O niewolnej woli

Postautor: betme » 20 cze 2016, 11:04

Zamierzam się do tej lektury, nie istotne czy się zgodzę, ale czuję że raczej będzie zgodny z moim postrzeganiem Woli Bożej. Na pewno rozszerzysz wiedzę, więc kupuj w ciemno ;-)
Wiśnia. Przyznam że zacząłeś budować ciekawie artykuł, ale tak szybko się skończył, a temat na pewno nie wyczerpany, poprosimy o kolejne części. Przybliż też nam dialog jaki prowadziłes że świadkami Jehowy :-)


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O niewolnej woli

Postautor: wisnia2168 » 20 cze 2016, 14:07

betme pisze:Zamierzam się do tej lektury, nie istotne czy się zgodzę, ale czuję że raczej będzie zgodny z moim postrzeganiem Woli Bożej. Na pewno rozszerzysz wiedzę, więc kupuj w ciemno ;-)
Wiśnia. Przyznam że zacząłeś budować ciekawie artykuł, ale tak szybko się skończył, a temat na pewno nie wyczerpany, poprosimy o kolejne części. Przybliż też nam dialog jaki prowadziłes że świadkami Jehowy :-)


Temat jeszcze poruszę, ale najpierw zabieram się do artykułu jak odróżnić kościół od sekty ;-) Trzeba mieć jakąś bazę do budowania dalszych przemyśleń :P


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości