Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Zaneta
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2016, 12:26
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: Zaneta » 17 lip 2016, 12:33

Dzień dobry,
czy zechcą Państwo poświęcić 10 min. czasu na wypełnienie poniższego kwestionariusza?
Robię badanie do pracy magisterskiej. Badanie dotyczy różnic międzykulturowych (PL-USA), gdzie jedną ze zmiennych jest religia (protestanci-katolicy). W tym momencie szukam badanych wsród protestantów. Mają to być osoby w związkach.
Głównym tematem mojej pracy jest miłość romantyczna, ale w badaniu użyta jest również skala dotycząca seksualności oraz religii.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Oto link do badania:
https://docs.google.com/forms/d/19D_1lg ... 0/viewform

Pozdrawiam i dziękuję,
Żaneta


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: MrSponge » 17 lip 2016, 19:12

Witaj!

Fajne pytania i myślę, że osoby ze stażem małżeńskim będą odpowiadać zaskakująco... Na przykład o "moknięciu na deszczu". Hihihi... XP

Z chęcią wypełnię w wolnej chwili, tylko jak to ma po drodze z religią? Hmmm... ;-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Zaneta
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2016, 12:26
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: Zaneta » 17 lip 2016, 21:53

Hej MrSponge :)
Wielkie dzięki za chęć pomocy i entuzjazm. Bardzo mi miło, że zaciekawiło Cię moje badanie.
Co do religii, nie chcę za bardzo sugerować odpowiedzi, ale jest pewna hipoteza łącząca taką chęć do poświęceń w miłości z innymi sferami życia ;). Ciekawe będzie też porównanie z wynikami w USA.
Jeszcze raz bardzo dziękuję!


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: MrSponge » 17 lip 2016, 22:36

Swoją drogą zastanawia mnie cóż to za hipoteza? Czy możemy liczyć na rzucenie światła później, gdy ta ankieta się skończy?
Mam wrażenie, że domyślam się co to może być za hipoteza, ale mogę się mylić. ;-)

Czy tam dalej są jeszcze jakieś pytania po "1 rundzie"? Np. dotyczące spraw osobistych, jak wykształcenie, wyznanie, wiek, stan cywilny itd.?
Dobrze by było od razu dać znać czy to obowiązkowe czy nie - myślę, że tak jest, bo do badania może być kluczowe.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Zaneta
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2016, 12:26
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: Zaneta » 17 lip 2016, 22:43

Oczywiście chętnie się podzielę hipotezami oraz wynikami. Naprawdę nie ma tu drugiego dna, najzwyczajniej w świecie nie chcę sugerować odpowiedzi :)
Co do pytań 'demograficznych', jest pytanie o religię (katolik/protestant), wiek, płeć oraz o staż w związku


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: MrSponge » 17 lip 2016, 22:59

Będę miał problem z tym deszczem... :shy:
:lmao:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Zaneta
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2016, 12:26
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: Zaneta » 17 lip 2016, 23:36

Ale potem już z górki ;)


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ankieta do pracy mgr- 10 min. - bardzo proszę o pomoc

Postautor: Thor » 18 lip 2016, 08:34

w którejś tam części ankiety mam wrażenie, że miesza się wiarę i religię, jakby były pojęciami tożsamymi. mówiąc w telegraficznym skrócie wiara - to przekonania i wiedza (teologia i etyka) oraz wykonania (zachowania etyczne) w życiu codziennym, a religia to przede wszystkim zbiór obrzędów, rytuałów kościelnych (jak np. przeżegnywanie się, klękanie na dany moment w nabożeństwie itd) lub zborowych oraz uczestnictwo w takim przygotowanym "spektaklu". można być religijnym i jednocześnie ateistą (znam takich), a można być wierzącym i skromnie i rzadko uczestniczyć w tych zbiorowych rytuałach.

no i zabrakło mi w tym pytaniu o wiarę/religię kwestii losu po śmierci, a to w sumie jest najważniejszy aspekt.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości