Spowiedź przed kim?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 11 sty 2017, 21:12

Witajcie kochani, pisząc ten temat postanowiłem poruszyć kwestie spowiedzi, uczęszczając na nabożeństwach u luteran, spotkałem się ze spowiedzią powszechną, dosyć inna od tej do której chodziłem będąc jeszcze praktykującym katolikiem, robienie jakiś rachunków sumienia, co wygląda jak wypełnianie dokumentu PIT, klęczeć przed jakąś budką i spowiadając się ze swoich tych dosyć prywatnych spraw innemu człowiekowi, jak wiemy, w Biblii jest napisane, że powinniśmy spowiadać sie Bogu, to mnie wprowadziło troche w dylemat, bo skoro mamy spowiadać sie przed Bogiem, a On zna wszystkie nasze przewinienia, to nie musimy wymieniać wszystkie grzechy jak na spowiedzi w KRK, nie musimy robić rachunków sumienia, tylko z wiarą poprosić Go o wybaczenie. Nie wiem, może sie myle, byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to wytłumaczył. Pozdrawiam

PS: Jeśli uraziłem kogoś tymi słowami, to przepraszam.


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 11 sty 2017, 22:14

Efendi pisze:No masz racje, a kto ci kaze u luteran wymieniac grzechy?? Jest formuła spowiedzi powszchnej i tyle.


Tak, zgadza sie, jako przyszły luternin jest to dla mnie ważna i pożyteczna wiedza, a jakbym chciał wyspowiadać sie Bogu w domu, to nie musze robić rachunku sumienia jak to robią katolicy i wymieniać Mu po kolei wszystkie grzechy, skoro On zna je wszystkie, po prostu klękam i proszę Go o wybaczenie. Racja?


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Samolub » 11 sty 2017, 22:56

To zależy od Ciebie, jeśli pomaga Ci wyznanie grzechow innym wierzacym, znajomym, przyjaciolce, przyjacielowi, zaufanemu Pastorowi, Samolubowi, publicznie śmiało
Nie musisz, to jest Twoje prawo przywilej, musi to wyjść z Cb. Mozesz robić to bezpośrednio przed Bogiem, nie kazdemu czlowiekowi można zaufac, byc moze nie chcesz

Nawet nauka potwierdza wplyw myslenia, emocjii, przebaczenia na nasze życie

Dr Caroline Leaf jest międzynarodową prelegentką, która zgłębia wiedzę na temat kontrolowania toksycznego myślenia, stresu, różnic w funkcjonowaniu mózgu mężczyzn i kobiet. Mówi także o tym, by przebaczać i podaje ku temu medyczne i intelektualne powody!

W książce znajdziemy wiele interesujących faktów na temat wpływu naszych myśli na ciało. Czy wiesz, ile chorób może być spowodowanych toksycznymi myślami?


Nie żebym reklamował książkę, ale jest to Ewangeliczna Chrześcijanka z Teksasu, która zajmuje się kwestią duchowości chrześcijańskiej wraz z odniesieniem naukowym. Osobiscie bardzo mi się jej sposob myslenia podoba

Wiec w spowiedzi chodzi o oczyszczenie, nie obciazasz swoim grzechem innych, ale jednoczesnie uwalniasz się od niego. Razem łatwiej


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 11 sty 2017, 23:03

Samolub pisze:To zależy od Ciebie, jeśli pomaga Ci wyznanie grzechow innym wierzacym, znajomym, przyjaciolce, przyjacielowi, zaufanemu Pastorowi, Samolubowi, publicznie śmiało
Nie musisz, to jest Twoje prawo przywilej, musi to wyjść z Cb. Mozesz robić to bezpośrednio przed Bogiem, nie kazdemu czlowiekowi można zaufac, byc moze nie chcesz

Nawet nauka potwierdza wplyw myslenia, emocjii, przebaczenia na nasze życie

Dr Caroline Leaf jest międzynarodową prelegentką, która zgłębia wiedzę na temat kontrolowania toksycznego myślenia, stresu, różnic w funkcjonowaniu mózgu mężczyzn i kobiet. Mówi także o tym, by przebaczać i podaje ku temu medyczne i intelektualne powody!

W książce znajdziemy wiele interesujących faktów na temat wpływu naszych myśli na ciało. Czy wiesz, ile chorób może być spowodowanych toksycznymi myślami?


Nie żebym reklamował książkę, ale jest to Ewangeliczna Chrześcijanka z Teksasu, która zajmuje się kwestią duchowości chrześcijańskiej wraz z odniesieniem naukowym. Osobiscie bardzo mi się jej sposob myslenia podoba

Wiec w spowiedzi chodzi o oczyszczenie, nie obciazasz swoim grzechem innych, ale jednoczesnie uwalniasz się od niego. Razem łatwiej


Aha, a jeśli chcę wyspowiadać się tylko przed Bogiem, tylko ja i mój Pan, to nie musze wyznawać Mu po kolei wszystkich grzechów, przecież On je zna?


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Samolub » 11 sty 2017, 23:25

Ty prosic mozesz o wybaczenie grzechow czy okazac zal. Wymiana grzechow to warunek wyznawania ich ludziom nie czytajacym w myślach I nie znajacym tych grzechów.

Kosciol Katolicki i nie tylko wpaja ludziom nawyk że Bóg działa jak człowiek. Na dodatek czesto slysze, że ktos ma relacje i rozmawia z Bogiem bo on mu odpowiada w myślach, szczegol że to najczesciej glos wrecz skrajnego egoizmu. Takie postępowanie prowadzi do otępienia, wampiryzmu oraz chorób umysłowych. Nie jest to relacja z Bogiem lecz słuchanie podszeptów szatana, Nasza modlitwa ma być prosta jasna, a odpowiedz otrzymujemy poprzez wszystko co Nas otacza, nie możemy liczyć wyłacznie na zmysłową odpowiedz jak głos z nieba, objawienie, gdyż Bóg kontaktuje się z nami na płaszczyźnie duchowej

Musimy nauczyć się odbierać i słuchać Bożego głosu, tak samo jak myślą, mową i uczynkiem komunikować. Wybierz rodzaj komunikacjii, a nawet urzyj tych trzech naraz by mieć lepszą relację z Bogiem. Kazdy jeden rodzaj komunikacjii jest dobry i odebrany bo przed Bogiem nie ma ograniczeń w tym zakresie.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 11 sty 2017, 23:42

Czy dobrze zrozumiałem?, tylko ludziom wymieniamy po kolei wszystkie grzechy, a Bogu nie bo On je zna? To tylko możemy Go prosić o wybaczenie win?


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: MrSponge » 11 sty 2017, 23:42

Efendi pisze:
Grzegorz19 pisze:Witajcie kochani, (...) jak wiemy, w Biblii jest napisane, że powinniśmy spowiadać sie Bogu, to mnie wprowadziło troche w dylemat, bo skoro mamy spowiadać sie przed Bogiem, a On zna wszystkie nasze przewinienia, to nie musimy wymieniać wszystkie grzechy jak na spowiedzi w KRK, nie musimy robić rachunków sumienia, tylko z wiarą poprosić Go o wybaczenie.
No masz racje, a kto ci kaze u luteran wymieniac grzechy??

Nie ma racji, bo...
1J 1:8-10 (BW) pisze:(8) Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
(9) Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
(10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.


Nie chodzi przy tym o wyznawanie w rozumieniu jakiejś "formuły spowiedzi" na ucho księdzu czy pastorowi, ale przed Bogiem. Aczkolwiek czasami wyznanie grzechu KOMUŚ może być pomocne w jego przewalczeniu - z Bożą pomocą oczywiście. Wyznanie ogólnie jest istotną cechą chrześcijańskiego życia, bo tak jak powinniśmy wyznawać swoje grzechy - tak też powinniśmy wyznawać swoją wiarę. Skoro Bóg zna nasze grzechy, to zna też naszą wiarę, więc po co ją wyznawać? No właśnie po to, aby dawać świadectwo BOGU I SOBIE, ale też INNYM.

Oczywiście nie da się spamiętać wszystkich swoich grzechów, więc ich wyznanie nie jest warunkiem ich odpuszczenia w biblijnym rozumieniu. Jest jednak oczywista zależność między wyznaniem grzechu, a jego UZNANIEM. Wyznając coś Bogu jako GRZECH - jednocześnie takim to UZNAJEMY. Tutaj jest początek nawrócenia się ze złej drogi, od wyznania się zaczyna...

Jeżeli nie wyznamy swoich grzechów myśląc, że "Bóg je zna" - to równie dobrze możemy w ogóle nie żyć po chrześcijańsku, bo przecież "Bóg nas zna". Hmm... Chyba nie. :-/


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Samolub » 11 sty 2017, 23:58

Grzegorz19 pisze:Czy dobrze zrozumiałem?, tylko ludziom wymieniamy po kolei wszystkie grzechy, a Bogu nie bo On je zna? To tylko możemy Go prosić o wybaczenie win?


Nie musisz ich wymieniać z osobna podczas modlitwy skoro żałujesz wszystkich i prosisz o całkowite przebaczenie. Możesz o nich myśleć i pokutować z każdego osobno.

Ludziom wyznajesz grzechy jesli zechcesz, nie znają Twoich myśli, przewinień, więc jesli chcesz się czymś podzielić uznając że Ci to pomoże okey. Jeśli czyjesz że to obcy ludzie, Twoj grzech bedzie wykorzystany przeciw Tobie, a ktos mowi Ci musisz, powinennes, tylko tak przez posrednika otrzymasz przebaczenie to tacy ludzie są zwodzicielami i przychodza jako wilki w owczej skórze. Niczego nie musisz, powtarzam nie musisz wyznawac nikomu procz Bogu swoich grzechow. Jeśli sam tego nie chcesz zrobic, nie czujesz tzw "bluesa" tym bardziej obcym czy znanym osoba pod przymusem czy perswazja. Jest to chore i tyle logiki

Jeśli ktokolwiek w jakis inny sposob wywolac chce u Ciebie wyznanie grzechow niz z Twojej wlasnej woli dziala wowczas w imieniu diabła i jest zwodzicielem, takiej osoby Chrześcijanin ma unikać, jesli jest to Ksiadz, Pastor, Starszy tym bardziej.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 13 sty 2017, 21:16

Wszystko dobrze wytłumaczone, dzięki, mam jeszcze zasadnicze pytanie, zamierzam jutro wyspowiadać się przed Bogiem i zamierzam Mu wyznać wszystkie grzechy jakie popełniłem, zatem jak ma wyglądać taka modlitwa spowiednicza? Jakieś przykłady?


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: n.ellie » 13 sty 2017, 21:28

Swoimi słowami, szczerze. Wydaje mi się, że za bardzo trzymasz się jakby planu: zamierzam, jak co ma wyglądać itd. Idź na żywioł. :) Otwórz się na Boga, w końcu to Ojciec. :)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Samolub » 14 sty 2017, 03:43

Tak, idź na żywioł to najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 14 sty 2017, 11:34

Aha, a czy taka spowiedź przed Bogiem może przebiegać w myślach, bo tylko Bóg słyszy nasze myśli, no a to by było troche niezręcznie gdyby ktoś z mojego otoczenia dowiedział się o moich występkach.


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Noemi » 14 sty 2017, 15:15

znajdz sobie miejsce gdzie nikt ci nie bedzie przeszkadzal i slyszał o czym rozmawiasz z Panem Bogiem ,mozliwosci jest duzo


Awatar użytkownika
Grzegorz19
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:32
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: ;)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 14 sty 2017, 16:19

Noemi pisze:znajdz sobie miejsce gdzie nikt ci nie bedzie przeszkadzal i slyszał o czym rozmawiasz z Panem Bogiem ,mozliwosci jest duzo


Możliwości jest dużo?, czyli spowiedź przed Bogiem, ale taka w myślach przejdzie?


"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby umarł, będzie żył. Każdy zaś, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" - Jan 11:25-26

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" - Jan 3:16 16

"Pan Mój i Bóg Mój" - Jan 20:28
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: derko » 14 sty 2017, 16:25

Grzegorz19 pisze:Możliwości jest dużo?, czyli spowiedź przed Bogiem, ale taka w myślach przejdzie?


Co ty z tą spowiedzią, co przez tą spowiedź chcesz osiągnąć ?

Powiedzmy, że się wyspowiadasz i co dalej ?

Od nowa "zaliczanie grzechów' na następna spowiedź?

Może warto by było zacząć od tego czym jest spowiedź i o co w niej chodzi, jak to rozumiesz?

:roll: :)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 16:30 przez derko, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości