Rozmowa z ksiedzem katolickim

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Adi
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:48
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Szukam prawdy i tylko prawdy.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Rozmowa z ksiedzem katolickim

Postautor: Adi » 20 mar 2017, 10:29

:-/ Witam ,wczoraj uczestniczylem na rekolekcjach katolickich,gdyz kolega chcial bardzo zebym poszedl ani on ani ja nie jestesmy 100%katolikami on neguje wiele tez katlolickich tez np o czyscu ,modlitwa do swietych itp,mowi takze ze go nie obchodza Sobory i wszystkie postanowienia Watykanu bo on zyje w swojej malej parafii i katolickiej wspolnocie,a ja jedyne co jeszcze mnie wiarze z KRK to zapis na licie w jednym z kosciol ,ale do rzeczy...Na tych rekolekcjach w ogole nie bylo katolickiej mysli ,ogolnie byly przedstawienia ktore przedstawial aktor Ewangelik i w pewnym momencie bylo powiedziane przez siostre zakonna ze Chrystus jest fundamentem ze jak cos buduje sie na jakims czlowieku to sie rozpadnie ,rozbawilo mnie bo odebralem to jako hipokryzje moze nie slusznie ,potem powiedzialem o tym kumplowi powiedzial ze glupio mysle i wcale nie znam katolikow i poprostu zmusil mnie na rozmowe z Ksiedzem....Prosilbym o jakies wskazowki o wsparcie i modlitwe zebym nie skonczyl jak kompletny idiota na tej rozmowie i przepraszam za dlugosc ,ale chcialem jakos dokladniej opisac cala ta sytuacje ,a ona i tak jest bardzo skrocona .;/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa z ksiedzem katolickim

Postautor: KAAN » 20 mar 2017, 11:27

Ciężko ci coś na gorąco poradzić, najpierw musisz poznać prawdę Ewangelii, bo z twojego opisu wynika że nie za bardzo orientujesz się w tym co to jest prawdziwe chrześcijaństwo i prawda biblijna. Jeśli bez znajomości prawdy pójdziesz na rozmowę to zginiesz jak ciotka w Czechach, możesz się skompromitować i zostać ośmieszony. W najgorszym przypadku ksiądz przekona cię że modlitwa na różańcu jest ok. i tzw. Maryja może ci pomóc w czymkolwiek.
Musisz sam zdecydować co zrobisz, rozważyć za i przeciw. Przede wszystkim radzę ci skupić się na studiowaniu Słowa Bożego i poszukaniu społeczności, która pomoże ci w dochodzeniu do prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Adi
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:48
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Szukam prawdy i tylko prawdy.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa z ksiedzem katolickim

Postautor: Adi » 20 mar 2017, 13:32

Dziękuje za skarcenie mnie ,ale za bardzo mnie to nie pokrzepia ,z mojego na szybko pisanego opisu moze wynikac nawet ze nigdy Pisma Swietego w reku nie mialem ,ale tak wcale nie jest .Nie dam sie tak latwo napewno zlamac temu ksiedzu ,ani na zadne modlitwy czy rozance mnie nie wezmie ,bo czuje i wiem poprostu ze to nie ma nic wspolnego z modlitwa do Boga i relacja z NIm ,prosze tylko o porady i chociaz pokrzepenie mnie lub modlitwe ,bo to ze moje szanse sa mniejsze niz 1 do 100 to wiem ,ale powtarzam jeszcze raz nie dam sie zlamac i mam nadzieje ze Duch Swiety bedzie mi towarzszyl.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa z ksiedzem katolickim

Postautor: Czekoladowy » 20 mar 2017, 16:36

W jakim celu idziesz na tę rozmowę?


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Adi
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:48
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Szukam prawdy i tylko prawdy.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa z ksiedzem katolickim

Postautor: Adi » 20 mar 2017, 17:45

Dzięki Bogu okazalo sie ze jednak ksiadz bedzie zajety i nie bedzie rozmowy :-D,jak narazie ... Natomiast jesli chodzi o cel ,to ten cel jest taki ze kolega twierdzi ze nie znam KrK ,ze zaczalem sie ostatnio o wszystko czepiac w tym kosciele jak tylko mnie zabierze.On chce zebym poznal lepiej to jak wyglada naprawde kosciol katolicki a nie zebym czerpal wiedze z roznych artykulow i forum internetow + KEA .To jest niby taki glowny cel ,ale moj cel polegalby bardziej na wymianie pogladow i zadaniu wielu pytan,noi na tym dlaczego Biblia mowi tak ,a kosciol robi tak....


Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rozmowa z ksiedzem katolickim

Postautor: Wściekłakoza » 02 kwie 2017, 00:40

Witam cię kościół Katolicki na 100%
-bałwochwalstwo
-niepotrzebnie sakramenty bierzmowanie
-chrzest małych niemowląt nie wchodzi w rachubę
Jestem Katolikiem na papierze. Lecz Biblia mi otworzyła oczy.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości