Stare dewocjonalia - co z nimi zrobić?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Stare dewocjonalia - co z nimi zrobić?

Postautor: Luna » 08 paź 2017, 19:24

Medalik z MB Częstochowską, medalik z Aniołem Stróżem, pamiątka po I Komunii a la dypom oprawiony w ramkę, zepsuty krucyfiks, drewniana Madonna do powieszenia na ścianie i dwa różańce - o to co mi zostało po moim trwającym większość życia epizodzie z katolicyzmem. No i teraz pytanie co z tym zrobić, bo tylko mi w domu zawadza. Jeden różaniec i krucyfiks to pamiątki rodzinne przekazywne od pokoleń, trochę mi głupio ot tak wyrzucić. W ogóle wyrzucenie poświęconych dewocjonaliów do kosza wydaje mi się niestosowne, nawet jeśli z KRK już się dawno nie identyfikuję. Ale z drugiej strony - czy oddanie lub sprzedanie ich nie będzie przypadkiem współudziałem w szerzeniu niebiblijnych kultów? Madonnę może sprezentuję babci - ateistce, bo lubi wszelkie motywy matek z dziećmi. A reszta? Jakieś pomysły?


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stare dewocjonalia - co z nimi zrobić?

Postautor: diedmaroz » 08 paź 2017, 21:01

Wszystko wyrzuciłam.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości