Jak zrozumieć wolę Bożą w życiu?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Jak zrozumieć wolę Bożą w życiu?

Postautor: Justys24 » 09 lut 2018, 17:46

Kiedy byłam mała, miałam jakieś plany i pomysły na siebie jak to zwykle bywa. Pamiętam, że najpierw chciałam być lekarzem, później dziennikarką i chciałam pisać artykuły oraz reportaże w gazetach. Chciałam być również poetką (pisałam wiersze i bardzo to lubiłam. Robię to jeszcze czasami), pisarką (pisałam różne opowiadania. Czasami do tego wracam). Następnie chciałam być psychologiem. Obecnie mam 24 lata i kompletnie nie wiem, co chcę w swoim życiu robić i kim chcę być. Bardzo mi to przeszkadza i utrudnia wiele spraw. Wiem tylko tyle, że bardzo bym chciała, żeby moja przyszła praca była ważna, pożyteczna. Chcę robić coś dobrego na chwałę Jezusa. Nie chcę pracować w pierwszej lepszej pracy z poczucia obowiązku i tylko dla pieniędzy. Nie wiem, jaki bym chciała mieć zawód. Nie wiem co mam w swoim życiu robić i jaką ścieżką podążać. Podejmowałam różne próby pójścia do szkoły policealnej, ale kończyły się one na niczym. A to kierunek całkiem nie dla mnie, a to w ogóle kierunek się nie otworzył albo był zlikwidowany, a to w ogóle nie było szkoły. To trwa już kilka lat. Ostatnio czytałam bardzo ciekawy artukuł w internecie, który coś bardzo ważnego mi uświadomił. A mianowicie to, że nic mi się nie udawało i w wielu kwestiach do tej pory się nie udaje, bo byłam z tym sama. To ja chciałam iść do szkoły, ja chciałam zdobyć dobry zawód i znaleźć dobrą pracę, ale nie przyszło mi nawet do głowy, że Bóg może chcieć czegoś innego dla mnie. Być może On ma inny (lepszy) plan na moje życie i dlatego nic mi się nie udaje. Zaczęłam o tym myśleć i analizować. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie może być. Wiem o tym, że moje życie będzie dobre i szczęśliwe tylko wtedy, gdy będę polegać na Jezusie, a nie na sobie, swoim rozumie. I stąd moje pytanie: W jaki sposób zrozumieć wolę Bożą w moim życiu? Skąd mam wiedzieć, co Bóg dla mnie przygotował, przeznaczył i jaki On ma plan na moje życie, co On chce, abym robiła i jaką ścieżką mam iść przez życie? Bardzo chcę poznać i zrozumieć wolę Bożą w moim życiu. Modlę się i czytam codziennie (nawet kilka razy dziennie czasami) Pismo Święte. Co jeszcze mogę zrobić?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zrozumieć wolę Bożą w życiu?

Postautor: Sebek » 10 lut 2018, 22:12

Czytaj Słowo Boże i żyj według Jego Słowa. Bóg "nie powie" ci co masz robić. Bóg dał nam Biblię, Swoje Słowo według którego mamy żyć. Wolą Boga jest aby wszyscy ludzie byli byli zbawieni.

I Tym2
2,3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Boga, naszego Zbawiciela;
2,4 Który chce, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości