chrzesto warunki

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

chrzesto warunki

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 02:34

Powiedzcie mi z jakich powodów mozna odmówić chrztu i czy w ogóle można odmówić jeśli ktoś wierzy i chce. Czy są warunki inne udzielania chrztu niz wiara np mała frekwencja w zborze , czy takie warunki są w Biblii. ?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 14:39

magda pisze:Powiedzcie mi z jakich powodów mozna odmówić chrztu i czy w ogóle można odmówić jeśli ktoś wierzy i chce. Czy są warunki inne udzielania chrztu niz wiara np mała frekwencja w zborze , czy takie warunki są w Biblii. ?
Odmawiamy chrztu osobom o których nic nie wiemy, chrzest jest uroczystością wspólnotową i starsi są odpowiedzialni za to kogo chrzczą. Ochrzcić kogoś to poświadczenie, że ten człowiek wyznał swoją wiarę, daje świadectwo nawrócenia i podlega dyscyplinie zborowej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 14:54

Wszystko, co napisałeś rozumiem z wyjątkiem tego:
KAAN pisze:...i podlega dyscyplinie zborowej.
Co się kryje za tym?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 14:57

Kitka pisze:Wszystko, co napisałeś rozumiem z wyjątkiem tego:
KAAN pisze:...i podlega dyscyplinie zborowej.
Co się kryje za tym?
Jest we wspólnocie zborowej, nie daje złego świadectwa popełniając grzechy, uczestniczy w życiu zborowym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: kontousunięte1 » 05 kwie 2018, 15:20

A to już brzmi, jak sekta i to gorsza niż KrK.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 15:35

KAAN a czy sa takie warunki w Biblii, np ktoś chodzi na nauki przed chrztem wiec go znaą a idmawiają bo nie bywał za czesto na naboże=ństwach, z powodu skre econej nogi w pracy zwolnienie aż na 2 miesiace ale kuśtykał na nauki, czy to powód do odmowy? Ja znam jeden Biblijny warunek czyli wiarę. A to co piszesz to nie moze być warunkiem chrztu , mozna nie udzielać Ducha Bozego pochopnie za szybko jak się kogoś nie zna ale chrzest jeśli ktoś deklaruje wiarę w Jezusa bywał na naukach to dlaczego się chrztu odmawia, właśnie widziałam taki przypadek.

1Tm 5:22 bw "Rąk na nikogo pochopnie nie wkładaj, nie bądź też uczestnikiem cudzych grzechów; siebie samego czystym zachowa

Ale co do samego chrztu nie ma takich wytycznych


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 17:08

kontousunięte1 pisze:A to już brzmi, jak sekta i to gorsza niż KrK.
Możesz sobie chrzcić kogo chcesz i kiedy chcesz, ale w naszym zborze nie chrzci się tych co udają ze wierzą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 17:22

magda pisze:Ja znam jeden Biblijny warunek czyli wiarę.
No właśnie, a co to za wiara kiedy ktoś grzeszy i daje złe świadectwo? Cóż to pomorze bracia moi jeśli ktoś mówi że ma wiarę a nie ma uczynków? (Jak 2)Czy sama deklaracja wiary wystarcza że ktoś rzeczywiście wierzy? Po co komu chrzest jak nie ma wiary?
magda pisze:Ale co do samego chrztu nie ma takich wytycznych
Jest :

Dzieje Apostolskie 8:37 Filip zaś powiedział mu: [i]Jeśli wierzysz z całego serca, możesz
. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.[/i]

Warunkiem jest wiara z całego serca, jak stwierdzisz, że ktoś wierzy z całego serca?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 17:23

KAAN, a jak podchodzicie do osób chorych (np.schizofrenia), upośledzonych w jakimś stopniu (zespół Downa, porażenie mózgowe)?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 17:25

Kitka pisze:KAAN, a jak podchodzicie do osób chorych (np.schizofrenia), upośledzonych w jakimś stopniu (zespół Downa, porażenie mózgowe)?
Nie podchodzimy, nie zajmujemy się czyimiś chorobami, tylko patrzymy na wiarę i świadectwo tej wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: pietrobus » 05 kwie 2018, 17:27

Ja jestem schizofrenikiem. Jakoś żyje i to mi nieprzeszkadza. Chrztu też mi odmówiono. Przez jakiś czas niepokazywane się w zborze, nieprzygotowywalem się do chrztu itp. ale jestem zdania, że chrzest jest po coś i coś jeszcze muszę osiągnąć, nauczyć się.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: kontousunięte1 » 05 kwie 2018, 17:28

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:A to już brzmi, jak sekta i to gorsza niż KrK.
Możesz sobie chrzcić kogo chcesz i kiedy chcesz, ale w naszym zborze nie chrzci się tych co udają ze wierzą.

:eek: Nie mam zamiaru nikogo chrzcić ;-)
Przeczytaj swój poprzedni wpis, bez emocji. Czy nie brzmi on ... "sekciarsko"?
Poza tym, jak możesz stwierdzić na 100% czy ktoś wierzy, czy udaje (bo, np.jest nasłanym agentem-kapusiem?/. Ponadto powiem ci, że w moim dawnym zborze (przed przeprowadzką) tez tak było i wcale nie uważam, że to coś strasznego. Ale przyznaj też, że w Biblii nie ma takich kryteriów. Magda chyba o tym pisała. Mamy wiele razy: uwierzył i dał się ochrzcić.
Rozumiem, że jesteś przekonany iż ja udaję wiarę. Ok. Czy mam się z tego powodu dać "odchrzcić"? Bo mam wiarę małą, pytającą, wątpiącą, ale ją MAM. W Jezusa-Zbawiciela, mojego, osobistego (chociaż brzmi to paskudnie ;-) ). :-D

A jakimi to uczynkami trzeba się u was w zborze wykazać? Jakimi uczynkami wykazał się np,eunuch, który po wysłuchaniu Ew. został ochrzczony? ;)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2018, 17:33 przez kontousunięte1, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 17:31

KAAN pisze:
Kitka pisze:KAAN, a jak podchodzicie do osób chorych (np.schizofrenia), upośledzonych w jakimś stopniu (zespół Downa, porażenie mózgowe)?
Nie podchodzimy, nie zajmujemy się czyimiś chorobami, tylko patrzymy na wiarę i świadectwo tej wiary.
Ale to się ze sobą wiąże.
Choroba ogranicza widzenie świata. Czyni niekiedy człowieka dziecinnym w rozumieniu (a dzieci nie chrzcicie ze względu na niedojrzałość). Albo uniemożliwia kontrolowanie zachowań.
I co wtedy? Wystarczy wyznanie wiary?


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: pietrobus » 05 kwie 2018, 17:34

Kitka pisze:
KAAN pisze:
Kitka pisze:KAAN, a jak podchodzicie do osób chorych (np.schizofrenia), upośledzonych w jakimś stopniu (zespół Downa, porażenie mózgowe)?
Nie podchodzimy, nie zajmujemy się czyimiś chorobami, tylko patrzymy na wiarę i świadectwo tej wiary.
Ale to się ze sobą wiąże.
Choroba ogranicza widzenie świata. Czyni niekiedy człowieka dziecinnym w rozumieniu (a dzieci nie chrzcicie ze względu na niedojrzałość). Albo uniemożliwia kontrolowanie zachowań.
I co wtedy? Wystarczy wyznanie wiary?

Nie wiesz jak wygląda choroba tudzież schizofrenia nie wypisuj bzdur.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 17:39

pietrobus pisze:Ja jestem schizofrenikiem. Jakoś żyje i to mi nieprzeszkadza. Chrztu też mi odmówiono. Przez jakiś czas niepokazywane się w zborze, nieprzygotowywalem się do chrztu itp. ale jestem zdania, że chrzest jest po coś i coś jeszcze muszę osiągnąć, nauczyć się.
Chrzest jest świadectwem wiary, nic nie zmienia w człowieku co do jego zbawienia. Chrzest jest świadectwem dla niewierzących o wewnętrznej przemianie tego który jest chrzczony. Jakie to świadectwo kiedy ktoś jest ochrzczony a grzeszy i nie daje świadectwa swojej wiary? Choroba nie ma nic do rzeczy, nasza siostra w Panu, która była chora na stwardnienie rozsiane (poszła już do Pana) była ochrzczona pomimo że była w zborze tylko kilka razy, to zborownicy do niej jeździli a nie ona do zboru. Była tak chora że nie mogła się poruszać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości