Sąd Chrystusowy

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Sąd Chrystusowy

Postautor: nan » 12 kwie 2018, 17:54

"Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre." 2 kor 5:10
"Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, a grzechów ich nie wspomnę więcej." Hebr.8:12

Bóg mówi, że więcej nie wypomni nam naszych grzechów, ale jednocześnie weźmie je pod uwagę na sądzie? Niektórzy mówią, że na sądzie Chrystusowym możemy być zawstydzeni z powodu naszych grzechów, ale jak ma to się stać, skoro Bóg ma nigdy nam ich nie wypomnieć?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sąd Chrystusowy

Postautor: KAAN » 12 kwie 2018, 21:11

Pisałem o tym w innym, wątku, poszukaj słowo kluczowe "bematos"


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Sąd Chrystusowy

Postautor: magda » 13 kwie 2018, 20:13

Jest taki tekst w 1 liście do Koryntian ktry coś mówi o tym sądzie

10 Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. 11 Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 12 I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, 13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. 14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień1

Oceniane na sądzie bedzie twoje dzieło czyli co zdziałałeś to tak jak tu Jezus mówi przypowieśc o talentach , będą ocenione uczynki co zrobiłeś z tym co dostałeś od Jezus czy to przekazywałeś czy coś w ogóle zrobiłeś jakie jest twoje dzieło jaki owoc przynoełeś czy 100krotny czy 30 krotny czy zaden.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości